Her Gün Söylenmesi Tavsiye Edilen Dua Ve Zikirler

ALIBABA

Re: Her Gün Söylenmesi Tavsiye Edilen Dua Ve Zikirler

Mesaj gönderen ALIBABA »

Ali yazdı:
ALIBABA yazdı: Ya hakkatten size bir yandan aciyorum ya nasil olduda aydin ehli beyt yandaslari bu karanlik durumlara dustuler hayret ediyorum cozum ariyorum ama yardimda etmiyorsunuz ??????

Allah buyuktur ne diyeyim soylesemde kotu algiliyorsunuz ???

kurandan bir ornek vereyim o zaman : Dini insanlara zorlastirmayiniz O halde kurandan kolayiniza gideni uygulayiniz !

Allah sizi sefaat eylesin hakka hidayet etsin goz belleklerinizi acsin baska ne diyeyim ?

Yaptiklariniz Allah adina kabul edilecek birsey degil acikcasi

sevgilerle vatandas
Kitabımızla aran nasıl bilmem ama yinmede hatırlatayım

Furkan 77.ayetinde 'De ki : Eğer duanız olmasa Rabbimin katında ne öneminiz var?

buradaki dua hem namaz hem salatı kapsıyor
ve salat anlamındaki dua da ruhun gıdasıdır müminin hoşuna gider
duaya sınır olmaz kim takva olarak yücelmişse o daha çok sayıda duadan lezzet alır
dua iş olsun diye yapılan bir ibadet te değildir sana 70 kere denildiyle gücün yetiyorsa vaktin varsa daha çokta yapabilirsin
sen istiyorsan birkere dua et ama isteyip 10 kere yüz kere yapanada negatif tavır koyamazsın hele Ehli Beytt şu sayıda yapın demişse onların dostu onu yapar ve ruhu bundan hoşnut olur inş Allah'ta hoşnut olur
insanlarin kendi dusuncesi istegi vede akil dogrultusunda ettikleri dua lar ile sorunum yok lakin 70 ler 150 ler bunlar 12 imamlarin degil sizin eserlerinizdir .

Bunlarlan sebap degil zarar gorursunuz ancak .

Ya diyorum ya topladim gunde hergun bunu bunu sukadar soyleyin dedigi seyi topladim 1800 lerin uzerinde cikti el insaf diyorum bu dini zorlastirmaktir .

Soyle bir hadis vardi dininizde size kolaylik saglayanlara katilin .

Neyse dostum uzerinize bu konuda daha fazla varmak istemiyorum hersey istediginiz gibi olsun ama bazen acimamak size uzulmekte beynimden gitmiyor .

Sevgiler eyvallah
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

ali muhsin yazdı:
Bizim Acinak bir tarafimizmi var , Sizler kendinize aciyinki ne hallere düsmüssünüz ,Sizler öyle ksilersinizki herseyi inkar ederek kolaya kaciyorsunuz ,Cemevlerinde Sarkilar Türküler söyleyip Semah dönerek bunuda ibadet oldugunu saniyor kolaya kaciyorsunuz , Namaz konusunda Allaha degilde , Canli Putlariniz olan Dedelerinizin önünde Secde edip Gülünc duruma düsüyorsunuz , Kurandan bahsederken kurani inkar ediyor ama yinede kuranin hükümlerini inkar ediyor ve yerine gelir kafaniza görede Kurani yorumlayip Kolaya kaciyorsunuz ..Acinacak Bir durum varsa bu Bizler Degil , Siz Bektasilersiniz ![/quote]

Sarkilar turkuler soylemenin ne gunahi var ki Kaldiki ali muhammed Allah icin soyleniyor orda her siir her sarki onlar icin ibadet icin .

Kuranda veya hadislerde bunun yasak olduguna gunah olduguna dair delilin nedir kurandan ver bana veya hadislerden hadi bakalim ????????????

Allahmi emretmis afganistanli sunnileri bile gectiniz mubaret dinde gerilemekte !!!!!!!!

YA siz siz sarki soylerken sizinki sevap oluyor degilmi ?????
Camilerinizde imamlara yakilan turkuler de neyin nesi ????

Arti birde yetmiyor cami iclerinde sarki yakilirken cami icinde kendini dovunenlerde yerden yere firlatanlarda cabasi duvarlara kafalarini vuranlar sarki esnasinda siz kendinizi gormuyorsunuz herhalde ??????????????

insani bir sekilde allaha sarki yakilip 12 imam lar anilirken bizde sizdede sarkilar soylerken kendini suursuzlastirip saga sola vururak kafalarina vurarak bir nevi doverek anilmasinin hangisi daha yakisir bicimde oldugunu goremiyorsunuz herhalde ????????????????????????????????????????????????

Sevgiler eyvallah
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Arkadasim yazilanlari iyi oku ve anlamaya calis ,Biz diyoruzki ister Semah dönün, ister Saz calin iste Takla atin bu bizi ilgilendirmez diyoruz.. ancak Bunlari ibadet diye Halka sunmayin diyoruz ! Imamlarimizi Bu ise karistirmayin ,Aleviligi bu islere karistirmayin diyoruz , anlayisin bu kadar kitmi , bin defa yazdik anlamadinmi ?
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

ali muhsin yazdı:Arkadasim yazilanlari iyi oku ve anlamaya calis ,Biz diyoruzki ister Semah dönün, ister Saz calin iste Takla atin bu bizi ilgilendirmez diyoruz.. ancak Bunlari ibadet diye Halka sunmayin diyoruz ! Imamlarimizi Bu ise karistirmayin ,Aleviligi bu islere karistirmayin diyoruz , anlayisin bu kadar kitmi , bin defa yazdik anlamadinmi ?

Sen evvela benim dinime karisacagina bana cevap ver .

Sizin camilerinizde soylediginiz turkuler de neyin nesi ???????????? Sarkilarda neyin nesi ???

Kendini kaybedip kafalarina vuranlarda neyin nesi ? Allahin ibadet evinde kendini dovmekte neyin nesi ?

Neden bir aciklama vermiyorsun hep haksiz oldugunuz yerlerde kendi haksiz yanlarinizi saklamaktan baska birsey yapmiyorsunuz ?

Kendinize ne kadarda anlayislisinizda bize degil , helal olsun size Allah buyuktur gorur bilir tartar ona gore !!!!

Sevgiler eyvallah
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Arakadasim Bizleri Tarikatcilarla naksibendicilerle karistirma !! hangi Ehli Beyt Camilerinde Kafa sallaniyor Söylermisin ? Gördünmü hic ? daha neyin ne oldugunu bilmeden Bizlere Camur atmaniz Marifet olsa gerek ? Hem Senin gibilerin Dini nedirki ? Herseyi inkar ederek kafaniza ve zevkinize göre Kurani yorumlamak hangi dinin bir parcasidir ? Cemevlerinizde Alevilere sundugunuz Yalan dolan Ritülleriniz neyin nesidir ? Saz Calip karilari kizlari Dans ettirip izlemek ,Rakilarinizi Dem niyetine Yudumlamak hangi Dinin gerecekleridir ...Semah Dönüyorsunuz degilmi ona bakilirsa Mevlevilerde dönüyor hatta kizilderelilerde Atesin etrafinda dönüyorlar ,Aciklarmisin "Alevi ibadeti" diye yutturdugunuz onca Sacma sapan ayinler konusunda hangi Imamlarimiz Dönün Saz calin demis ? kanit Delil Getirebilirmisin ?Aciklarmisin ? Sizin istediginiz Alevilik Sahte Aleviliktir, kafaniza göre Sahte Alevilik üretmektir sadece !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Kendini kaybedip kafalarina vuranlarda neyin nesi ? Allahin ibadet evinde kendini dovmekte neyin nesi ?
Iftira atma kafalarini duvarlara vuran yok. Kendilerini zincirleyende azinlikta. Istanbulda olsun Corumda olsun kendilerini zincirleyen yok.
O gün aleviler yas tutuyor, siz bektasiler ise elinizde saz ile tatlilar yiyip oynuyorsunuz.
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Hep siyorsunuz şekil önemli değil batın önemli anlam önemli diye. Peki neden mesele siz olmayınca hep şekilcilik üzerinden saldrımaya çalışıyorsunuz????
Matemin felsefesini kavrayın önce. Siz akrabanız vefaat ederse saz ile türkü mü okuyorsunuz? Semah mı dönüyrsunuz?
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

ali muhsin yazdı:Arakadasim Bizleri Tarikatcilarla naksibendicilerle karistirma !! hangi Ehli Beyt Camilerinde Kafa sallaniyor Söylermisin ? Gördünmü hic ? daha neyin ne oldugunu bilmeden Bizlere Camur atmaniz Marifet olsa gerek ? Hem Senin gibilerin Dini nedirki ? Herseyi inkar ederek kafaniza ve zevkinize göre Kurani yorumlamak hangi dinin bir parcasidir ? Cemevlerinizde Alevilere sundugunuz Yalan dolan Ritülleriniz neyin nesidir ? Saz Calip karilari kizlari Dans ettirip izlemek ,Rakilarinizi Dem niyetine Yudumlamak hangi Dinin gerecekleridir ...Semah Dönüyorsunuz degilmi ona bakilirsa Mevlevilerde dönüyor hatta kizilderelilerde Atesin etrafinda dönüyorlar ,Aciklarmisin "Alevi ibadeti" diye yutturdugunuz onca Sacma sapan ayinler konusunda hangi Imamlarimiz Dönün Saz calin demis ? kanit Delil Getirebilirmisin ?Aciklarmisin ? Sizin istediginiz Alevilik Sahte Aleviliktir, kafaniza göre Sahte Alevilik üretmektir sadece !!

Hasa de tovbe de !!!! Yazdiklarin gercekten sunni lik kokuyor . Karilari kizlari dans ettirip izlemek de ne demek hasa de tovbe de !!

Onlar bizim bazilarimiz kizlarimiz ne diyorsun sen ayiptir nerede ise sizde bize sunni iftiralari atacaksiniz inanamiyorum siz ehlibeyt yanlisi filan degilsiniz .

Bu isim ler altina saklanan sunnilersiniz .

Demek delil istiyorsan buyur .

MEVLEVILER DONUYOR EVET , ALEVILER DONUYOR EVET , AY DUNYA DONUYOR GUNESIN ETRAFINDA DONUYOR EVET , YILDIZLAR GALEKSILERIN ETRAFINDA DONUYOR EVET , KIZIL DERELILER ATESIN ETRAFINDA DONUYOR EVET SIZINDE BIR TAS PARCASI ETRAFINDA DONDUGUNUZU NE ZAMAN ANLAYACAKSINIZ ??????????????????????????????????????

CUMLETEN DONUYORUZ EVEL ALLAHH

TIPKI ALEVILER GIBI KIZIL DERELILER GIBI SIZDE TAS ETRAFINDA DONDUGUNUZE DELI :

Resim

Allah Allah EYVALLAH
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

AleviCaferi yazdı:
Iftira atma kafalarini duvarlara vuran yok. Kendilerini zincirleyende azinlikta. Istanbulda olsun Corumda olsun kendilerini zincirleyen yok.
O gün aleviler yas tutuyor, siz bektasiler ise elinizde saz ile tatlilar yiyip oynuyorsunuz.

Sizin bir huyunuz var abartmasini cok seviyorsunuz ?????

Sanki biz hz huseyinin olum yildonumunde olduler diye sevincten kina yakiyoruz ! Birakin Allah askina !

Beni encokta ne uzuyorum biliyonmu ????? Kendi yakinlarinin oldugune uzulup yakinamayanlar binlerce sene once olmus hz huseyinin olumunde yakinip yirtiniyorlar buda bana sahtenin sahtesi geliyor .

Sevgiler eyvallah
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

ALİBABA;
İmam Cafer Sadık (a.s) buyurmuştur ki:
"İmanın kamil ve sabit olması (kökleşmesi/sarsmaması) için her namazdan sonra şu duayı oku:

رَضيتُ بِاللهِ رَبّاً وبِالاِْسْلامِ ديناً وَبِمُحَمَّد صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وآلِهِ نَبِيّاً وَبِعَلِيٍّ اِماماً وَبِالْحَسَنِ وَالْحُسَيْنِ وَعَلِيٍّ وَمُحَمَّد وَجَعْفَر وَمُوسى وَعَلِيٍّ وَمُحَمَّد وَعَلِيٍّ وَالْحَسَنِ وَالْخَلَفِ الصّالِحِ عَلَيْهِمُ السَّلامُ اَئِمَّةً وَسادَةً وَقادَةً بِهِمْ اَتَولّى وَمِنْ اَعْدآئِهِمْ اَتَبَرَّاُُ.

"Razı oldum Rabb olarak Allah'a, din olarak İslam'a, peygamber olarak Muhammed'e (Allah'ın selamı onun ve Ehl-i Beyt'inin üzerine olsun); imam olarak Ali'ye, imamlar, efendiler ve önderler olarak Hasan'a, Hüseyin'e, Ali'ye, Muhammed'e, Cafer'e, Musa'ya, Ali'ye, Muhammed'e, Ali'ye, Hasan'a ve onun salih oğlu Mehdi'ye -Allah'ın selamı onların üze-rine olsun-. Onların velayetini kabul ediyorum, onların düşmanlarından teberi ediyorum."

(Bihar'ul-Envar, c.44, s.86; Tehzib'ul-Ahkam, c.1, s.165.

Zikir ve dualar insanın imanını güçlendirir, şeytanı insandan uzaklaştırır.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM

“ Alevilerin Duaları” sayfasına dön