Her Gün Söylenmesi Tavsiye Edilen Dua Ve Zikirler

Kullanıcı avatarı
f_altan

Re: Her Gün Söylenmesi Tavsiye Edilen Dua Ve Zikirler

Mesaj gönderen f_altan »

Yine imanının güçlenmesi için bu zikir ve duları da mutlaka oku, inkar etme, inkar insanı kifre sürükler:

Gece ve Gündüzün Her Saatinde Okunması Uygun Olan Dualar

1- Her durumda yani yürüdüğünde, oturduğunda ve kalktığında sürekli şu zikri söyle:
"La ilahe illellah, subhanellahi ve'l- hamdulillahi vela ilahe illellahu vellahu ekber."
Bu zikir, ibadet ve marifet arşının temelleridir.
2- Sürekli salavat getir; zira salavat amellerin en üstünüdür.
3- Kur'ân ve hadislerde naklolunan şu dört zikri çok söylemeye dikkat et:
a) "Maşeallahu la kuvvete illa billah."
Bu zikir, rızk elde etmek ve işlerin düzene girmesi için faydalıdır.
b) "Hasbunellahu ve ni'mel vekil."
Bu zikir, düşmanı def ve zorlukların giderilmesi için faydalıdır.
c) "La ilahe illa ente subhaneke innî kuntu min'ez-zalimin."
Bu zikir, dünya ve ahiret gamlarını gidermek için yararlıdır.
d) "Ufevvizu emrî ilellah, innellahe besir'un bi'l- ibad."
Bu zikir, düşmanın hilesini uzaklaştırmak için yararlıdır.

Sürekli Söylenmesi Tavsiye Edilen Zikirlerden Bir Kısmı

1- Her gün 100 defa: "Allahumme salli ala Muhammed'in ve Âl-i Muhammed."
2- Her gün 360 defa (bedendeki damarların sayısınca): "El-hamdu lillahi rabb'il- alemine (kesiren) ala kulli hal."
3- Her gün 70 defa: "Esteğfirullah."
4- Her gün 70 defa: "Etubu ilellah."
5- Her gün 100 defa: "Subhanellah."
6- Her gün 100 defa: "El-hamdu lillah."
7- Her gün 100 defa: "La ilahe illallah."
8- Her gün 100 defa: "Allah-u ekber."
9- Her gün 100 defa: "La ilahe illellah'ul- melik'ul- hakk'ul- mubin." (Yüz defa mümkün olmadığı takdirde 30 defa söyle.)
10- Her gün 100 defa: "La havle vela kuvvete illa billah."
11- Her gün 100 defa: "Eşhedu en la ilâhe illellahu vahdehu la şerike leh, ilahen vahiden ehaden sameden lem yettehiz sahibeten vela veleda."

Bu zikirlerden sana zarar gelmez, onun için imanının takviyesi için bunlardan oku.
Bunları okumak farz değil ama insanı şek ve şüpheden korur, şeytana lanet et, Ehlibeyte uy, onların yollarını saptırmaya çalışma. Kendine yazık edersin, bize bir zararı olmaz, her ne yapsan kendine yapmışsın, birkaç günlük dünya metası için her şeye karşı çıkmanız akıl karı değil. Allah basiretinizi artırsın inş.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

MÜCAHİD yazdı:ALİBABA;
İmam Cafer Sadık (a.s) buyurmuştur ki:
"İmanın kamil ve sabit olması (kökleşmesi/sarsmaması) için her namazdan sonra şu duayı oku:

رَضيتُ بِاللهِ رَبّاً وبِالاِْسْلامِ ديناً وَبِمُحَمَّد صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وآلِهِ نَبِيّاً وَبِعَلِيٍّ اِماماً وَبِالْحَسَنِ وَالْحُسَيْنِ وَعَلِيٍّ وَمُحَمَّد وَجَعْفَر وَمُوسى وَعَلِيٍّ وَمُحَمَّد وَعَلِيٍّ وَالْحَسَنِ وَالْخَلَفِ الصّالِحِ عَلَيْهِمُ السَّلامُ اَئِمَّةً وَسادَةً وَقادَةً بِهِمْ اَتَولّى وَمِنْ اَعْدآئِهِمْ اَتَبَرَّاُُ.

"Razı oldum Rabb olarak Allah'a, din olarak İslam'a, peygamber olarak Muhammed'e (Allah'ın selamı onun ve Ehl-i Beyt'inin üzerine olsun); imam olarak Ali'ye, imamlar, efendiler ve önderler olarak Hasan'a, Hüseyin'e, Ali'ye, Muhammed'e, Cafer'e, Musa'ya, Ali'ye, Muhammed'e, Ali'ye, Hasan'a ve onun salih oğlu Mehdi'ye -Allah'ın selamı onların üze-rine olsun-. Onların velayetini kabul ediyorum, onların düşmanlarından teberi ediyorum."

(Bihar'ul-Envar, c.44, s.86; Tehzib'ul-Ahkam, c.1, s.165.

Zikir ve dualar insanın imanını güçlendirir, şeytanı insandan uzaklaştırır.

Imam caferi sadik guzel buyurmus lakin karistirdiginiz birsey var bu dua degildir.

Allaha tevhiddir . Ona inandiginizi kanitlamadir . Dua allaha kendi icinizden dokulenlere isteklere dua denir .

Eger sen kurandan farkli ayetleri cikarip 200 kere 300 kere tekrrar tekrar okursan bu dua degil kurani hatmetmis sayilirsin bu bir ezberleme yontemidir .

ornegin : 100 defa estagafurullah demek dua ile alakasi olmadigi gibi onu 100 defa demeninde sana hicbirsey veya bir ifade anlam etmedigini goreceksin .

Mesela ekmek yersen su icmelisin bogazdan rahatlikla mideye dusmesi icin veya rahatlamak icin . Olmadik yerde estagafurullah demek sebepsiz yere estagafurullah demek sebepsiz konusulan birsey .

Benim arkadas dediki : Siz Allah inanmiyorsunuz , kafirsiniz . Bende dedimki estagafurullah olumu oyle birsey .

Gordugun gibi seninki kuru kuruya gitmiyor ama benimki suyla dusuyor hakkatten !!!!

Sevgiler eyvallah
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

ALIBABA yazdı:
"İmanın kamil ve sabit olması (kökleşmesi/sarsmaması) için her namazdan sonra şu duayı oku:

رَضيتُ بِاللهِ رَبّاً وبِالاِْسْلامِ ديناً وَبِمُحَمَّد صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وآلِهِ نَبِيّاً وَبِعَلِيٍّ اِماماً وَبِالْحَسَنِ وَالْحُسَيْنِ وَعَلِيٍّ وَمُحَمَّد وَجَعْفَر وَمُوسى وَعَلِيٍّ وَمُحَمَّد وَعَلِيٍّ وَالْحَسَنِ وَالْخَلَفِ الصّالِحِ عَلَيْهِمُ السَّلامُ اَئِمَّةً وَسادَةً وَقادَةً بِهِمْ اَتَولّى وَمِنْ اَعْدآئِهِمْ اَتَبَرَّاُُ.

"Razı oldum Rabb olarak Allah'a, din olarak İslam'a, peygamber olarak Muhammed'e (Allah'ın selamı onun ve Ehl-i Beyt'inin üzerine olsun); imam olarak Ali'ye, imamlar, efendiler ve önderler olarak Hasan'a, Hüseyin'e, Ali'ye, Muhammed'e, Cafer'e, Musa'ya, Ali'ye, Muhammed'e, Ali'ye, Hasan'a ve onun salih oğlu Mehdi'ye -Allah'ın selamı onların üze-rine olsun-. Onların velayetini kabul ediyorum, onların düşmanlarından teberi ediyorum."

Imam caferi sadik guzel buyurmus lakin karistirdiginiz birsey var bu dua degildir.

Allaha tevhiddir . Ona inandiginizi kanitlamadir . Dua allaha kendi icinizden dokulenlere isteklere dua denir .

Eger sen kurandan farkli ayetleri cikarip 200 kere 300 kere tekrrar tekrar okursan bu dua degil kurani hatmetmis sayilirsin bu bir ezberleme yontemidir .

ornegin : 100 defa estagafurullah demek dua ile alakasi olmadigi gibi onu 100 defa demeninde sana hicbirsey veya bir ifade anlam etmedigini goreceksin .

Mesela ekmek yersen su icmelisin bogazdan rahatlikla mideye dusmesi icin veya rahatlamak icin . Olmadik yerde estagafurullah demek sebepsiz yere estagafurullah demek sebepsiz konusulan birsey .

Benim arkadas dediki : Siz Allah inanmiyorsunuz , kafirsiniz . Bende dedimki estagafurullah olumu oyle birsey .

Gordugun gibi seninki kuru kuruya gitmiyor ama benimki suyla dusuyor hakkatten !!!!

Sevgiler eyvallah
iş olsun torba dolsun türünden yazma ciddi ol
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Musa Özateş yazdı:
ALIBABA yazdı:
İmam Cafer Sadık (a.s) buyurmuştur ki: "İmanın kamil ve sabit olması (kökleşmesi/sarsmaması) için her namazdan sonra şu duayı oku:

Sevgiler eyvallah
iş olsun torba dolsun türünden yazma ciddi ol

Tovbe estagafurullah benim gunduzumle gecem karisti buraya yazmak icin ne diyorsun sen !

Allah eyvallah
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Tovbe estagafurullah benim gunduzumle gecem karisti buraya yazmak icin ne diyorsun sen !
Arkadasim senin Gözlerin zaten körlesmis ,geceyi gündüzü zaten göremiyorsunki Gerceklerimi göreceksin ?
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Gercekten bosa yaziyorsun buraya, cünkü sacmaliyorsun. En kötüsüde kendin görmüyorsun sacmaladigini.
Ama bir yönden iyi oldu cünkü okuyanlarda görür bu sayede sizin sacmaliklarinizi.
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

AleviCaferi yazdı:Gercekten bosa yaziyorsun buraya, cünkü sacmaliyorsun. En kötüsüde kendin görmüyorsun sacmaladigini.
Ama bir yönden iyi oldu cünkü okuyanlarda görür bu sayede sizin sacmaliklarinizi.
cevabim sana ve ali muhsin kardese .

EL=CEVAP

Bugün sen yanımızda yüksek makam sahibi ve güvenilir birisin.

araf 68 : Size Rabbimin vahyettiklerini duyuruyorum ve ben sizin için güvenilir bir öğütçüyüm.

sura 107 :Bilin ki ben, size gönderilmiş güvenilir bir sozcuyum .

EYVALLAH
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

cevabim sana ve ali muhsin kardese .

EL=CEVAP

Bugün sen yanımızda yüksek makam sahibi ve güvenilir birisin.

araf 68 : Size Rabbimin vahyettiklerini duyuruyorum ve ben sizin için güvenilir bir öğütçüyüm.

sura 107 :Bilin ki ben, size gönderilmiş güvenilir bir sozcuyum .

inkar ettiginiz Kuranin bu Ayetleri ile Ne anlatmaya calisiyorsun ? (Hasa) Ayet sanami inmis ? Siz kimsinizki ?
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

ALIBABA yazdı:

Sevgiler eyvallah
Arkadaş sen gerçekten anlamak istemiyorsun. İmam Cafer Sadık (a.s), imanınızın kamil ve sabit olması için her farz namazdan sonrabu dua ve zikri söyleyin buyuruyor. Hamd süresinde de sürekli her gün birkaç defa dua etmiyor muyuz ve Rabbim bizi doğru yola hidayet et demiyor muyuz? Bunun tekrarlanmasının sebep ve hikmeti, imanın kamil olması ve sarsmaması içindir. Yani Ey Rabbim bizi doğru yol üzerinde sabit kıl. Eğer Allah'ın lütfü olmazsa yarın veya bir saat sonra ne olacağın belli değildir. Onun için Hz. Peygamber ve İmamlardan öne geçmeyelim, ne buyurmuşlarsa onu yapmaya çalışalım. İnkar etmek ve saptırmak çok kötü bir haslettir, insaı küfre bile götürür. Sözkonusu dua ve zikirde Sadece Allah'ı değil, Hz. Peygamberi ve 12 İmamı da anıyor ve onları İmam olarak kabul ettiğimizi itiraf ediyoruz.
Çok meşhur olan Hz. Fatıma anamızın zikrinde, her namazdan sonra 34 defa "Allah-u ekber", 33 defa "el-hamdulillah", 33 defa da subhanellah" diyoruz. Gerçi sen bunları da kabul etmiyorsun ki, ama okuyanlar ne dediklerimizi görüp değerlendirecekler.
Kuran'da da "Ela bezikrillahi tatmeinnul qulup" yani "Bilin ki, Allah'ı zikretmekle kalpler mutmain olur" buyurmaktadır.

Subhanellah, elhamdulillah, la ilahe illellah, Allah-u ekber... bunların hepsi zikirdir, her ne kadar fazla söylesek o kadar kalbimiz mutmain olur, imanımız artar, küfür ve ilhada mani olur, inkarcılığı önler...

Siz ne dediğimizi çok iyi anlıyorsunuz ama işinize gelmiyor, birkaç gün dünyada eğlenmek için ahiretinizi yakıyorsunuz..
İmam Cafer Sadık (a.s) buyurmuşlar: "Bizim için ziynet olun, utanç vesilesi olmayın."
Ben bile bu durumunuzdan utanıyorum, Kuran'la Kuran'ı ve Ali'yle de Ali'yi vuruyorsunuz, yazıklar olsun size.
Muaviye ve Yezid'in vuramadığı darbeyi siz dine ve kendinize vuruyorsunuz. Vurun bakalım sonunuz nasıl olacaktır.
Allah akıl fikir versin.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Allah razı olsun Mucahid hocam.
İlim ehlinin cevap vermesi bir başka oluyor. :)
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“ Alevilerin Duaları” sayfasına dön