>>salavat<<

can

>>salavat<<

Mesaj gönderen can »

İmam Cafer Sadık aleyhisselam’dan şöyle rivayet olunmuştur: Hz. Muhammed ve onun Ehl-i Beyt’ini hoşnut etmek isteyen, onların hakkında şu şekilde salavat göndersin:

Allah'ım! Ey bağışta bulunulanların en cömerdi, ey dilekte bulunulanların en hayırlısı ve ey merhamet dilenilenlerin en merhametlisi. Allah’ım! Öncekiler arasında Muhammed ve Ehl-i Beyt’ine salat eyle;

sonrakiler arasında Muhammed ve Ehl-i Beyt’ine salat eyle; en yüce makamlarda Muhammed ve Ehl-i Beyt’ine salat eyle; peygamberler arasında Muhammed ve Ehl-i Beyt’ine salat eyle.

Allah’ım! Muhammed ve Ehl-i Beyt‘ine vesile, fazilet, şeref, yücelik ve büyük derece ver. Allah’ım! Ben Hz. Muhammed’i görmediğim halde ona iman ettim. Kıyamet gününde onu görmeği ve onunla hem sohbet olmayı bana nasip eyle. Beni onun dini üzere öldür ve bir daha asla susamamak üzere onun havuzundan bana içir. Şüphesiz sen her şeye kadirsin. Allah’ım! Ben Hz. Muhammed'i -Allah’ın salat ve selamı ona ve Ehl-i Beyt’ine olsun- görmediğim halde ona iman getirdim. Onun yüzünü cennette bana tanıt. Allah’ım! Hz. Muhammed’e -Allah’ın salat ve selamı ona ve Ehl-i Beyt’ine olsun- benden çokça salat ve selamı ulaştır.

alıntı-islamkutuphanesi.com

“ Alevilerin Duaları” sayfasına dön