Ondört Masumun Günlük Ziyaretnameleri

Özgür Arapoğlu

Ondört Masumun Günlük Ziyaretnameleri

Mesaj gönderen Özgür Arapoğlu »

Hz. İmam Hasan Ve İmam Hüseyin’in Pazartesi Günleri Okunan Ziyaretnamesi
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا ابْنَ رَسُولِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Selam olsun sana ey âlemlerin Rabbinin resulünün oğlu,
السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا ابْنَ أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ‏
Selam olsun sana ey Emirel Muminin (Ali’nin) oğlu,
السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا ابْنَ فَاطِمَةَ الزَّهْرَاءِ
Selam olsun sana ey Fatıma Zehra’nın oğlu,
السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا حَبِيبَ اللَّهِ
Selam olsun sana ey Allah’ın habibi,
السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا صِفْوَةَ اللَّهِ
Selam olsun sana ey Allah’ın halis kulu,
السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا أَمِينَ اللَّهِ
Selam olsun sana ey Allah’ın emini,
السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا حُجَّةَ اللَّهِ‏
Selam olsun sana ey Allah’ın hücceti,
السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا نُورَ اللَّهِ
Selam olsun sana ey Allah’ın nuru,
السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا صِرَاطَ اللَّهِ
Selam olsun sana ey Allah’ın sıratı,
السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا بَيَانَ حُكْمِ اللَّهِ‏
Selam olsun sana ey Allah’ın hükmünün açıklayıcısı,
السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا نَاصِرَ دِينِ اللَّهِ‏
Selam olsun sana ey Allah’ın dininin yardımcısı,
السَّلاَمُ عَلَيْكَ أَيُّهَا السَّيِّدُ الزَّكِيُّ
Selam olsun sana ey tertemiz efendi,
السَّلاَمُ عَلَيْكَ أَيُّهَا الْبَرُّ الْوَفِيُ‏
Selam olsun sana ey çok hayır işleyen ve vefalı kişi,
السَّلاَمُ عَلَيْكَ أَيُّهَا الْقَائِمُ الْأَمِينُ
Selam olsun sana ey -Allah’ın dininde- emin ve ayakta duran,
السَّلاَمُ عَلَيْكَ أَيُّهَا الْعَالِمُ بِالتَّأْوِيلِ
Selam olsun sana ey Kur’an’ın teviline âlim olan,
السَّلاَمُ عَلَيْكَ أَيُّهَا الْهَادِي الْمَهْدِيُ‏
Selam olsun sana ey hidayet eden ve hidayet olunan,
السَّلاَمُ عَلَيْكَ أَيُّهَا الطَّاهِرُ الزَّكِيُ‏
Selam olsun sana ey tertemiz ve –bütün kusurlardan- arınmış,
السَّلاَمُ عَلَيْكَ أَيُّهَا التَّقِيُّ النَّقِيُّ
Selam olsun sana ey çekinen ve tertemiz,
السَّلاَمُ عَلَيْكَ أَيُّهَا الْحَقُّ الْحَقِيقُ‏
Selam olsun sana ey şehid ve sıddık,
السَّلاَمُ عَلَيْكَ أَيُّهَا الشَّهِيدُ الصِّدِّيقُ السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا أَبَا مُحَمَّدٍ الْحَسَنَ بْنَ عَلِيٍّ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَكَاتُهُ‏
Selam olsun sana ey Eba Muhammed Hasan b. Ali; Allah’ın rahmet ve bereketleri senin üzerine olsun!
--------------------------------------------------------------------------------
اَلسَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا ابْنَ رَسُولِ اللَّهِ
‏Selam olsun sana ey Resulullahın oğlu,
السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا ابْنَ أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ‏
Selam olsun sana ey Emirel Muminin (Ali’nin)oğlu,
السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا ابْنَ سَيِّدَةِ نِسَاءِ الْعَالَمِينَ‏
Selam olsun sana ey âlemlerin kadınlarının efendisinin oğlu,
أَشْهَدُ أَنَّكَ أَقَمْتَ الصَّلاَةَ وَ آتَيْتَ الزَّكَاةَ وَ أَمَرْتَ بِالْمَعْرُوفِ وَ نَهَيْتَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَ عَبَدْتَ اللَّهَ مُخْلِصاً وَ جَاهَدْتَ فِي اللَّهِ حَقَّ جِهَادِهِ حَتَّى أَتَاكَ الْيَقِينُ‏
Şehadet ederim ki sen namazı ayakta tuttun, zekâtı verdin, -insanları- iyiliğe emrettin ve kötülükten arındırdın, ihlasla Allah’a ibadet ettin, Allah yolunda hakkıyla cihat ettin, ta ki (ölüm zamanı) yakin makamına ulaştın.
فَعَلَيْكَ السَّلاَمُ مِنِّي مَا بَقِيتُ وَ بَقِيَ اللَّيْلُ وَ النَّهَارُ وَ عَلَى آلِ بَيْتِكَ الطَّيِّبِينَ الطَّاهِرِينَ‏
O halde ben ve gece-gündüz kaldığı müddetçe benden sana ve tertemiz Ehl-i Beyt’ine selam olsun!
أَنَا يَا مَوْلاَيَ مَوْلًى لَكَ وَ لِآلِ بَيْتِكَ سِلْمٌ لِمَنْ سَالَمَكُمْ وَ حَرْبٌ لِمَنْ حَارَبَكُمْ‏ مُؤْمِنٌ بِسِرِّكُمْ وَ جَهْرِكُمْ وَ ظَاهِرِكُمْ وَ بَاطِنِكُمْ‏
Ey efendim! Ben senin ve Ehl-i Beyt’inizin seveniyim; sizinle barışık olanlarla barışığım, sizinle savaş halinde olanlarla savaş halindeyim; sizin gizlinize ve açıkta olanınıza, zahirinize ve batınınıza inanıyorum.
لَعَنَ اللَّهُ أَعْدَاءَكُمْ مِنَ الْأَوَّلِينَ وَ الْآخِرِينَ وَ أَنَا أَبْرَأُ إِلَى اللَّهِ تَعَالَى مِنْهُمْ‏
Allah sizin geçmişteki ve gelecekteki düşmanlarınıza lanet etsin. Ben onlardan Allah’a teberri ediyorum.
يَا مَوْلاَيَ يَا أَبَا مُحَمَّدٍ يَا مَوْلاَيَ يَا أَبَا عَبْدِ اللَّهِ هَذَا يَوْمُ الْإِثْنَيْنِ وَ هُوَ يَوْمُكُمَا وَ بِاسْمِكُمَا وَ أَنَا فِيهِ ضَيْفُكُمَا فَأَضِيفَانِي وَ أَحْسِنَا ضِيَافَتِي فَنِعْمَ مَنِ اسْتُضِيفَ بِهِ أَنْتُمَا وَ أَنَا فِيهِ مِنْ جِوَارِكُمَا فَأَجِيرَانِي فَإِنَّكُمَا مَأْمُورَانِ بِالضِّيَافَةِ وَ الْإِجَارَةِ فَصَلَّى اللَّهُ عَلَيْكُمَا وَ آلِكُمَا الطَّيِّبِينَ‏
Ey mevlam ey Eba Muhammed, ey mevlam ey Eba Abdillah! Bu pazartesi günü sizin gününüzdür, sizin isminize aittir; ben ise bu günde sizin misafirinizim; o halde beni misafirliğe kabul edin ve beni iyi misafir edin; gerçekten siz en güzel misafirperverlerdensiniz. Ben ise bu günde size sığınanlardanım; o halde bana sığınak verin; şüphesiz siz sığınak vermek üzere görevlendirilmişsinizdir. Allah’ın rahmeti sizin ve tertemiz Ehl-i Beyt’inizin üzerine olsun.
En son Özgür Arapoğlu tarafından 01 Kas 2010, 22:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
alevibakışı

Re: Ondört Masumun Günlük Ziyaretnameleri

Mesaj gönderen alevibakışı »

[quote="Özgür Arapoğlu"]Hz. İmam Hasan Ve İmam Hüseyin’in Pazartesi Günleri Okunan Ziyaretnamesi quote]

Bir sorum olacak acaba bu ziyaretleri her yerde okuyabilirmiyiz. Birde her hafta mı okuyacağız? Bilgi verirseniz sevinirim.
Özgür Arapoğlu

alevibakışı yazdı:
Özgür Arapoğlu yazdı:Hz. İmam Hasan Ve İmam Hüseyin’in Pazartesi Günleri Okunan Ziyaretnamesi quote]

Bir sorum olacak acaba bu ziyaretleri her yerde okuyabilirmiyiz. Birde her hafta mı okuyacağız? Bilgi verirseniz sevinirim.

Selamun Aleyküm
Evet belirtilen ziyaretler her yerde okunabilir ve her hafta belirtilen günlerde okunması gerekiyor. Bizler için de dua edin!
Özgür Arapoğlu

Hz. İmam Zeynel Abidin Ve İmam Muhammed Bakır Ve İmam Cafer Sadık’ın Salı Günleri Okunan Ziyaretnamesi
[font=Verdana]بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
السَّلاَمُ عَلَيْكُمْ يَا خُزَّانَ عِلْمِ اللَّهِ
Selam olsun size ey Allah’ın ilminin hazineleri,
السَّلاَمُ عَلَيْكُمْ يَا تَرَاجِمَةَ وَحْيِ اللَّهِ‏
Selam olsun size ey Allah’ın vahyinin tercümanları,
السَّلاَمُ عَلَيْكُمْ يَا أَئِمَّةَ الْهُدَى
Selam olsun size ey hidayet imamları,
السَّلاَمُ عَلَيْكُمْ يَا أَعْلاَمَ التُّقَى‏
Selam olsun size ey takva nişaneleri,
السَّلاَمُ عَلَيْكُمْ يَا أَوْلاَدَ رَسُولِ اللَّهِ‏
Selam olsun size ey Resulullahın evlatları (torunları),
أَنَا عَارِفٌ بِحَقِّكُمْ مُسْتَبْصِرٌ بِشَأْنِكُمْ مُعَادٍ لِأَعْدَائِكُمْ مُوَالٍ لِأَوْلِيَائِكُمْ بِأَبِي أَنْتُمْ وَ أُمِّي صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَيْكُمْ‏
Ben sizin hakkınızı tanıyor, şanınızı biliyorum; ben sizin düşmanlarınıza düşman ve dostlarınıza ise dostum. Babam ana size feda olsun. Allah’ın rahmeti sizin üzerinize olsun.
اللَّهُمَّ إِنِّي أَتَوَالَى آخِرَهُمْ كَمَا تَوَالَيْتُ أَوَّلَهُمْ‏ وَ أَبْرَأُ مِنْ كُلِّ وَلِيجَةٍ دُونَهُمْ وَ أَكْفُرُ بِالْجِبْتِ وَ الطَّاغُوتِ وَ اللاَّتِ وَ الْعُزَّى‏ صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَيْكُمْ يَا مَوَالِيَّ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَكَاتُهُ‏
Allahım! Ben onların ilkini sevdiğim gibi sonuncusunu da seviyorum ve onların dışında her dost ve sırdaştan uzağım. Cibti, Tağutu, Lat ve Uzzayı inkar ediyorum. Allah’ın salâtı, rahmet ve bereketleri sizin üzerinize olsun ey Mevlalarım!
السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا سَيِّدَ الْعَابِدِينَ وَ سُلاَلَةَ الْوَصِيِّينَ‏
Selam olsun sana ey ibadet edenlerin efendisi ve vasilerin soyu (olan İmam Zeynel Abidin),
السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا بَاقِرَ عِلْمِ النَّبِيِّينَ‏
Selam olsun sana ey peygamberlerin ilmini yaran (İmam Muhammed Bakır),
السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا صَادِقاً مُصَدَّقاً فِي الْقَوْلِ وَ الْفِعْلِ‏
Selam olsun sana ey sözünde ve davranışında doğru ve doğrulanmış olan (İmam Sadık).
يَا مَوَالِيَّ هَذَا يَوْمُكُمْ وَ هُوَ يَوْمُ الثُّلاَثَاءِ وَ أَنَا فِيهِ ضَيْفٌ لَكُمْ‏ وَ مُسْتَجِيرٌ بِكُمْ فَأَضِيفُونِي وَ أَجِيرُونِي بِمَنْزِلَةِ اللَّهِ عِنْدَكُمْ وَ آلِ بَيْتِكُمْ الطَّيِّبِينَ الطَّاهِرِينَ‏
Ey Mevlalarım! Bu gün sizin gününüzdür; bu gün Salı günüdür. Ben ise bu günde sizin misafirinizim ve size sığınmaktayım. O halde Allah Teâlâ’nın ve tertemiz ve Tahir Ehl-i Beyt’inizin sizin yanınızdaki makamları hürmetine size misafir olmamı ve sığınmamı kabul edin.
[/font]
[/size]
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Güzel bir Dua aslinda ezberleyip her gün okunmasi gerekir .Allah Razi olsun .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Özgür Arapoğlu

ali muhsin yazdı:Güzel bir Dua aslinda ezberleyip her gün okunmasi gerekir .Allah Razi olsun .
Evet Ali Muhsin kardeş keşke hepimiz bu duları ezberleyip hayat pratiğimze aktarabilsek. Bu sayede hem On iki imamı hayatımıza yerleştirir ve hemde maneviyatımız artırrırız.
Allah senden de razı olsun!

“ Alevilerin Duaları” sayfasına dön