Delikanlı bir bektaşi;Ali Yıldırım

Ali

Mesaj gönderen Ali »

Aslında haber akşam gazetesinde yayıonlandı ama ben özel bir yer açmak istedim
daha önceki yıllarda şimdi ölmüş bir yazar vardı nejat birdoğan ve bu adam diyorduki biz müslüman değiliz herkes kızdıkça o diyorduki
biz namazı inkar ediyoruz ramazan ayı orucunu camiyi haccı inkar ediyoruz bunları inkar eden müslüman olmaz diyordu
bu adam sünni bektaşiydi ve cesaretle doğruları haykırıyordu
şimdi alevi kökenli ali yıldırım isimli bir bektaşi daha bugünkü 10.02.2012 tarihli akşam gazetesinde yiğitçe itiraf etmiş diyorki;

...Bizim islam içinde değerlendirilemeyeceğimizi söyledik

....Alevilik tümüyle islam dışında bambaşka bir dindir (Burda aleviliği işin içine katarak sahtekarlık yapmış ama olsun açılımı iyidir)

....Cemevinin islamla alakalı olmadığını söyleyenlerle aynı görüşteyim

.....Bu KUrana inanmıyoruz tahrip edilmiş gerçek değil deriz islamla islamı aşma durumu söz konusudur islam dersiniz ama yaptığınız hiçbir şeyin islamla alakası olmaz alevi ritüellerinin islam kaynaklı bir yanı yoktur

Yani adamın söylediklerinden alevi kelimesini çıkarıp bektaşi kelimesini koyarsanız bizim dediğimizin aynısını söylemiş oluyor
tek hainliği alevi kelimesini kullanıyor oluşu
alevi99

Re: Delikanlı bir bektaşi;Ali Yıldırım

Mesaj gönderen alevi99 »

Sinir oluyorum var ya şu tarz insanlara ben inanmıyorum de tüm alevileri neden katıyorsun.
Hasan Akça

Re: Delikanlı bir bektaşi;Ali Yıldırım

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Ali yazdı:
tek hainliği alevi kelimesini kullanıyor oluşu

eee oltaya balığın sevdiği yiyecekleri koyarsan balık tutarsın bu ateistler dinsisiz bize 12 imamdan Aliden ehli beytten deseler kim onlara inanır?

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön