Alevilik Başkadır, Bektaşilik Başkadır, Karıştırmayın

ali muhsin

Re: Alevilik Başkadır, Bektaşilik Başkadır, Karıştırmayın

Mesaj gönderen ali muhsin »

Kardesim Alevinin ozu benim , kaynagi benim topraklardan cikiyor , Ben onunla buyudum ! Uzak dursamda o geldi bana yanasti .

Aleviligi benim gibi bir pire ogretmeyin sonralari pismanliktan cok uzulursunuz vicdan azabi gercekten cok kotu ufff aman dikkat !!!
Sizin gibi yalancilara uyan Sizin gibi Sahtekar olur ..Büyük bir kibirlikle kendini ön Plana cikarman bile senin gibilerin Asagilik kompleksi oldugunu gösterir !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

ali muhsin yazdı:
Kardesim Alevinin ozu benim , kaynagi benim topraklardan cikiyor , Ben onunla buyudum ! Uzak dursamda o geldi bana yanasti .

Aleviligi benim gibi bir pire ogretmeyin sonralari pismanliktan cok uzulursunuz vicdan azabi gercekten cok kotu ufff aman dikkat !!!
Sizin gibi yalancilara uyan Sizin gibi Sahtekar olur ..Büyük bir kibirlikle kendini ön Plana cikarman bile senin gibilerin Asagilik kompleksi oldugunu gösterir !
iyi desene sen kendi seyhlerinede boyle diyormusun? Kompleksin var ondan kendine seyh diyorsun diye ?

Senmi sectin onlari seyh yoksa insanlar onun seyh olduguna inandiklari icin sende onlara inanip ona seyh demeye basladin ??

parmaklarinida isirsan kemirsen ben Pirim iste ! Kabul eden etsin etmeyen Allah razi olsun ama hakarete gerek yok .

Bazi kuslar aridaki kerameti bilselerdi onu oldurmezlerdi cunku en sevdikleri bal idi .

Allahim pirligimi birligim ile saglamlastir su gozleri muhurlu halka goster acikla .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

iyi desene sen kendi seyhlerinede boyle diyormusun? Kompleksin var ondan kendine seyh diyorsun diye ?

Senmi sectin onlari seyh yoksa insanlar onun seyh olduguna inandiklari icin sende onlara inanip ona seyh demeye basladin ??

parmaklarinida isirsan kemirsen ben Pirim iste ! Kabul eden etsin etmeyen Allah razi olsun ama hakarete gerek yok .
Biz koyun sürüsü gibi bilip arastirmadan onun bunun izinden gidenlerden degiliz Efendi Tarikatci degilizki Seyhelerin Pirlerin nedi-ü belirsizlerin izinden gidelim !? sende ise tam manasiyla bir hastalik var onu bunu kücümseyip "Pirlerin Piriyim "deyip kendine inandirmak icin milleti zorlayip Polemik yaratiyorsun yani Asagilik kompleksi seni yiyip bitiriyor ..merak etme senin gibi olanlarada aynisini söylüyorum !!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

ali muhsin yazdı:
sende ise tam manasiyla bir hastalik var onu bunu kücümseyip "Pirlerin Piriyim "deyip kendine inandirmak icin milleti zorlayip Polemik yaratiyorsun yani Asagilik kompleksi seni yiyip bitiriyor ..merak etme senin gibi olanlarada aynisini söylüyorum !!!

Allah vere kuvvet ne var pirlerin piri demis isem kendime ?

Hz Alide Vesilerin vesisiyim ben diyordu !! Ama hz aliye sorsan kendimi ovmek icin degil yerimi belli etmek icin soyledim diyecek ve demiste .

Bende hastalaik var diyorsunuz peki hz mehdi gelse ben mehdiyim dese ona ne edeceksiniz kim bilir .

Kesin sunu dersiniz mehdiye , Sen asagilik bir yalancisin , Mehdi mehdi oldugunu bilmez veya ben mehdiyim demez sen yalanci pisliksin .

Evet bu sozleriniz ona soylenecek soylenmistir kesin katien siz bilmezsiniz ama pir bilir .

Bugun pirligimi cekemeyenler yarin elime pacama yapisirlar gor rab hepsini ayagima firlatir siz bilmezsiniz cocuksunuz .

Allahim sen bunlari affet neye hizmet ettiklerini bilmiyorlar . Amin !
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

ALIBABA yazdı: Bugun pirligimi cekemeyenler yarin elime pacama yapisirlar gor rab hepsini ayagima firlatir siz bilmezsiniz cocuksunuz .
!
pirliğini! kabul ediyorum
ben seni maydonozların piri olarak kabul ediyorum
yada pirlerin maydonozu daha iyi olur
peki yemek tarifi biliyormusun
birazda faydalı birşeylere maydanoz olsan diyorum
ama burada değil yeni başlıkta
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

alone_man yazdı:
ALIBABA yazdı: Bugun pirligimi cekemeyenler yarin elime pacama yapisirlar gor rab hepsini ayagima firlatir siz bilmezsiniz cocuksunuz .
!
pirliğini! kabul ediyorum
ben seni maydonozların piri olarak kabul ediyorum
yada pirlerin maydonozu daha iyi olur
Hayhay dostum ! Sonuna pir kelmesini dede basina hangi kelimeyi koyarsan koy eyvallah ! Maydonosada sukur !
peki yemek tarifi biliyormusun
birazda faydalı birşeylere maydanoz olsan diyorum
ama burada değil yeni başlıkta
Mesela 72 milletin pilavini iyi bilirim . Once curukleri cikartirim icinden sonra Hepusunu bir tencerede haslarim ama 72 tabaga boler korum .

Ahcilik sirridir bu kadar baska yemek tarifi isteme !

Allahim dilersen ahcida olurum ama koyma beni ona siser dururum !
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı: Mesela 72 milletin pilavini iyi bilirim . Once curukleri cikartirim icinden sonra Hepusunu bir tencerede haslarim ama 72 tabaga boler korum .

Ahcilik sirridir bu kadar baska yemek tarifi isteme !

Allahim dilersen ahcida olurum ama koyma beni ona siser dururum !
pirim !!
sen ne pislik adam çıktın yahu
arsızlık pişkinlik ötesi çıktın
aynı arsız ibli,s gibi ne dense aldırmıyor çarpıtymalara devam ediyor
cami duvarına işeyen hayvan gibisin
yazdıklarınında bilimsel hiçbir yanı yok sadece insanları oyalıyorsun
benim fikrim azmış kudurmuş köpeğe ne yapılıyorsa sanbada o yapılmalı
son anda pişman olup arsızlığı bırakmazsan tabi
kovulmuş şeytan ve bir iki kişiden sonra
sende artık yoplun sonuna geldin gibi........
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:
pirim !!
sen ne pislik adam çıktın yahu
arsızlık pişkinlik ötesi çıktın
aynı arsız ibli,s gibi ne dense aldırmıyor çarpıtymalara devam ediyor
cami duvarına işeyen hayvan gibisin
yazdıklarınında bilimsel hiçbir yanı yok sadece insanları oyalıyorsun
benim fikrim azmış kudurmuş köpeğe ne yapılıyorsa sanbada o yapılmalı
son anda pişman olup arsızlığı bırakmazsan tabi
kovulmuş şeytan ve bir iki kişiden sonra
sende artık yoplun sonuna geldin gibi....
Ben pislikmiyim , degilmiyim Allah bilir ama bana karsi savurdugunuz kelimeler pekte temize benzemiyor .

Eger ben burda birsey anlatmaya calisiyorsam yuzsuzlugumden degil , hakki anlatmak icin dogruyu nasiplemek icin yoksa neden yuzsuzluk olsunki .

Yani sen diyorsunki alibaba biz sana hersey dedik her kufru ettik sen gene yuzsuzlukle burdasin bir kisiye kufur edildimi hakaret edildimi ceker giderdi ama sen yuzsuz oldugun icin kufurler karsisindada halen burdasin demeye getiriyorsunuz .

kovuyorsaniz kovun efendim oyle tehdit ederek olmaz bu isler , ben burdan eksilsem benim kaybedecegim birsey yok ama burda olmamamdan sizlerin hakki kaybedeceginizden eminim .

Hak sahit olsa gerek . Konuyuda kaynatmada saptirmada ustunuze yok illem catacaginiz .

Hadi bakalim !
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı:
kovuyorsaniz kovun efendim oyle tehdit ederek olmaz bu isler , ben burdan eksilsem benim kaybedecegim birsey yok ama burda olmamamdan sizlerin hakki kaybedeceginizden eminim .

!
tehdit değil yoksa bir tuşla zaten yazamazdın
mesele yok mademki kaybın yok gidebilirsin
biz kaybına razıyız çünkü hiçbir şey kaybetmeyeceğiz gidişinle tam tersi mesela ben günde en az bir saat kazanırım
N.K.Caferi
Konum: Gönlümüzde senin aşkından gayrısına yer yok. Toprağımız aşkınla yoğrulmuş, gayrısına yol yok .

Mesaj gönderen N.K.Caferi »

ALIBABA yazdı:
ali muhsin yazdı:Bektasi Dede Babasi olan Cemalletin Celebi "Müdafa " kitabinda, Haci Bektasin Ehli Sünnetten oldugunu yazip Siileri Sapkin olarak görüyor ..peki buna ne diyeceksin ? Sallamayi birakin !!!
Sunni talebesi oldugu kesin siiler bizim can kardeslerimizdir , bizim ciger parelerimizdir , 12 imam dostlaridir .

Boyle zindiklara niye uyuyorsunuz , iste mutlak pir burdadir ogut verir biraz alin kalbinize yerlessin bakin vucudunuz rahatlar sagliginiza geri kavusursunuz bir deneyin hicdegilse kaybedecek birseyiniz yoktur .

Eri hakk bilmez isen abes yere gelmektir .
"Sünni Talebesi olduğu kesin şiiler " Bu söze güldüm :D

Ben yıllarca ehli sünnet yolunu okudum ve uyguladım . Allaha şükür ki Rabbim nasip eyledi şiayı tanıdım ve diğer yoldan vazgeçip tüm kalbimle ve ihlasımla gönül rahatlığı ile Ehli Beyt Mektebi takipcisi oldum şia taraftarı yani ÖZÜMÜZE DÖNDÜK bilmeden ecel gelmediği içinde şükürler olsun Rabbime (bunu doğru yolu nasıl buldum uzun yazcam inşallah uygun olursa eklerim siteye). Bir Alevi olarak Niye Ehli sünnet okudum ve uyguladım biliyomusunuz ? Bu Bektaşi kavramı içinde olan ve o düşünceyi hak sanan Alevilerin yüzünden bektaşiliğide bilmeyen ve yaşamayan sadece bektaşiyiz diyen cahil olan kesime bişey demiyorum . Ama şurdaki sözünüz şiayı hiç tanımadığınızı araştırmadığınızı ehli sünneti de tanımadığınızı araştırmadığınızı gösteriyor . Eğerki biliyor olsaydınız aradaki farkları bariz ve net bir şekilde görürdünüz. 12 imamlar İmam Ali diyorsanız seviyorsanız bu sözde kalmasın hayatlarını yaşayışlarını en öncede İslam tarıhıni bir gözden geçirin derim. Bir Caferi Sadık’ı (A.S)tanısanız sadece bikaç cevabını okusanız ilminin nereden yani Nübüvvet MADENİNDEN geldiğini basireti açık olan Allahımın izniyle anlar. Cahilce bildiğinde ısrar etmek bana göre dine verilen ehemniyetsizliktendir . Allahın rızası her şeyin üstündeyse verilen akıl fikir ve cüzi irade ile araştırın bişey kaybetmezsiniz ihlaslı iseniz gerçekten Allah doğruyu gösterecektir.

HİDAYET ALLLAHTANDIR . Allah (C.C)BASİRET GÖZÜNÜZÜ AÇSIN İNŞALLAH .

"Üstlerindeki göğe bakmadılar mı ki onu nasıl bina etmiş, nasıl donatmışız. Onda hiçbir çatlak da yoktur! Yeryüzünü de döşedik ve ona sağlam dağlar koyduk. Orada iç açan her türden bitkiler yetiştirdik. Bütün bunları Allah'a yönelen her kulun, basiret gözünü açmak ve (O'na) ibret vermek için (yaptık)" (Kaf, 5-8) ayetiyle dikkat çekmiştir.

Görüldüğü üzere Cenab-ı Allah basiret gözünün açılmasını görmeye, öğüt almayı ise kendisine zikretmey e bağlamıştır. Ayrıca bunları birlikte zikretmiş ve bunların Allah'a yönelen kimselere ait olduğunu bildirmiştir.

Çünkü kul Allah'a yöneldiği zaman O'nun ayet ve ibret eserlerin i görür. Böylece Allah'ın yüceliğini anlamaya çalışır. Allah'a yönelmesi sayesinde ondan yüz çevirmesi, kalp gözünün açılmasıyla körlüğü ve öğüt ile de gafleti zail olur. Çünkü kalp gözünün açılması kendisind en gafil olunan şeyin suretinin kalpte teşekkül etmesine sebep olur.

Bu dünyada insanlar üç çeşittir:

Birincisi: Kalbi ölü olanlar. Kalbi olmayan böylesi insanlar için bu kainat ayetleri bir öğüt ve bir anlam ifade etmez.

İkincisi: Kalbi diri ve öğüt almaya da hazır, fakat Allah'ın kitabından kainat ayetlerin den bahseden ayetlere kulak vermeyenlerdir. Bu da ya ilahi kitaplardaki ayetlerin kendileri ne ulaşmamış olması veya ulaşmışsa da kalbinin başka şeylerle meşgul olması sebebiyle dir. Bu kişilerin kalpleri bir nevi kayıp olup, ayetleri anlamaya hazır değildir. Kalpleri diri ve aslında müsait olmasına rağmen, başka şeylerle meşgul olduğu için ayetlerden öğüt alma gerçekleşmez.

Üçüncüsü: Kalbi diri ve müsait olup da kendisine okunan ayetleri can kulağı ile dinleyen ve kalbini onun üzerinde yoğunlaştıranlardır ki bunlar işittiğini anlamaktan başka bir şeyle uğraşmazlar.

İşte Kur'an ayetlerin den yararlanan insanlar bunlardır.

Bu üç sınıf insandan:

Birincisi gözü görmeyen kör insan mesabesin de,

İkincisi gören fakat gözünü görmek istediği şeyden başka bir yana diken kimse mesabesin dedir.

Bunların ikisi de görmeleri gereken şeyi görmezler.

Üçüncüsü ise gözünü görmesi gereken şeyden yana çeviren ve ona normal bir uzaklıktan bir müddet bakan kimse gibidir. İşte asıl gören de budur.

Kelamını gönüller için şifa kılan Allah (c.c) ne kadar yücedir!..
Allah Teala şöyle buyurur:

" Kendilerine bilgi verilenle Rabbinden sana indirilenin gerçek olduğunu, mutlak galip ve hamde layık (Allah)'ın yoluna ilettiğini görürler." (Sebe, 6)

Aslında her mümin bu hususu görür. Ne var ki, ilim erbabının görmesi başka, diğerlerinin görmesi ise daha başka olur.

SELAM VE DUA İLE
Resim
Susmak, bazen cevabı yeterli kılar
En büyük gerçeğin sessizliği gibi
SUSMAK Bir mısrada halini arzetmek gibi..

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön