Alevilik Başkadır, Bektaşilik Başkadır, Karıştırmayın

Hasan Akça

Re: Alevilik Başkadır, Bektaşilik Başkadır, Karıştırmayın

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı:
alone_man yazdı:
ALIBABA yazdı:
ali muhsin yazdı:
Allah vere kuvvet bana ! Kim bu bizim boyle cemallettin celebi diye bir onderimiz yok , Ben bir pirim , Ogretmenin Allah , Allahtan ders alan pirin ustune pir veya onder olunmaz bunu bilesin ....

Bunu tekrarlamaktan artik gonlum darilmaya basladi . Siiler bizim can kardeslerimiz dostlarimiz iman sahipleridir namazlari niyazlari kabul olsun tek istedigim dindeki anlayistaki mertebede daha yuksek katmanlara yukselmeleri cennet dunyasina yarasir cennet ehli olmalari .

hem bektaşiyim diyorsun hemde en son bektaşi halife dedebabası cemalettin çelebiyi reddediyorsun ayıp yahu edep yahu :D

Kim o son bektasi halifesimi ???? Yahu boyle bir mantik olacak sey degil ? bu olsa olsa sunnidir alevilikte ulularin soyu sonu kesilmez dunya var oldukca ancak sunniler artik halifeligin vede peygamberin sonu geldigine inaniyor .

.
cemalettin çelebi bektaşilerin bölünmeden önceki son halife dede babalarıdır ve sünnidir kendi kitabındada yazıyor sen ne biçim bektaşisin dedebabanı kabul etmiyorsun
sen say bektaşi dedebabalarını bakalım kimleri sayacaksın
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Kim o son bektasi halifesimi ???? Yahu boyle bir mantik olacak sey degil ?
Yine üc maymunu oynuyorsun " Yakalanirsan Biz seni tanimiyoruz " hesabi...Adam Biz Sünniyiz Haci Bektasta Sünnidir diyor ,burda kivirtmanin ne alemi var ..
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:
cemalettin çelebi bektaşilerin bölünmeden önceki son halife dede babalarıdır ve sünnidir kendi kitabındada yazıyor sen ne biçim bektaşisin dedebabanı kabul etmiyorsun
sen say bektaşi dedebabalarını bakalım kimleri sayacaksın[/quote]

Kendin diyorsun kendisi kendi kitabinda demis sunniimis . Arkadaslar sia uyan !!!

Sunnilerin kendi kurnaz oyunlaridir bunlar , sizi bize dusurmek istiyorlar . Alevilerde bektasilerde hak hukuk olmadigindan isteyen bektasilik veya alevilik adina mekanlar acip dedelik , seyhlik tasliya biliyor .

Pir artik burda cehaletten sizi ozgur kilacak bilgiye sahip . Simdi bana usulce yanasin . Onumde buyuk bir alcak gonullulukle boyun egerek pirim eyvallah deyin . Bende allahin verdigi ilmi size bahsedeyim .

Allah eyvallah
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

ali muhsin yazdı:
Kim o son bektasi halifesimi ???? Yahu boyle bir mantik olacak sey degil ?
Yine üc maymunu oynuyorsun " Yakalanirsan Biz seni tanimiyoruz " hesabi...Adam Biz Sünniyiz Haci Bektasta Sünnidir diyor ,burda kivirtmanin ne alemi var ..
Sunninin oyunlarindan ders almamissin sen tarih okumuyorsun ?

Biz oklarin ucuna kuran ayetlerini takip hz aliye karsi savasanlarida biliyoruz . Buna Dinin sahibinin , elinden dini alip , haklari olmayan seye sahip olanlara denir .

Bizim durumumuz hz aliye olanlardan farksizdir !

Allah yardimcimiz olsun yukarida ki kardesime yazdigimida oku !

Artik sunniyim diyenlere uymayin inanmayin !

Allah eyvallah
ali muhsin

Siz Bektasiler ise bugün ayni onlar ( Muaviye ordusu ) gibi Kuran ayetlerini mizraklara takan toplum gibisiniz !
Alevilik adina Alevileri Bektasilikle Muaviyelestirme cabasinda oldugunuzu biliyoruz ! Alevilere karsi yaptiginiz ikiyüzlülük ortadadir !!
------
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

ali muhsin yazdı:Siz Bektasiler ise bugün ayni onlar ( Muaviye ordusu ) gibi Kuran ayetlerini mizraklara takan toplum gibisiniz !
Alevilik adina Alevileri Bektasilikle Muaviyelestirme cabasinda oldugunuzu biliyoruz ! Alevilere karsi yaptiginiz ikiyüzlülük ortadadir !!

Acep bu nedir allahim ? Kardesim onlar sunnidirler diyorum sen gene sizsiniz diyorsun .

Siz kardeslerimizsiniz diyorum , can ciger paralerimizsiniz diyorum , gene dusman oldugumuzu muaviye oldugumuzu idda ediyorsun hayret !!!!

Artik tukendim bittim , siz bu halinizle ancak sunniler tarafina kayarsiniz Allah hz mehdiye yardim etsin odur benim gibi bir piri tukettiniz size girisemiyorum artik , beynimde kas kalmadi artik .

Allahim yoruldum , yataga sallayacagim kendimi aksam aksam olacak is degil !
ali muhsin

Senin ozaman ne tarihten nede haberlerden bilgin var demektir ,Siz önce Alevilere karsi yaptiginiz sinsi Asimile oyunlarina bir bakin derim ,Alevilere karsi yapmis oldugunuz oyunlari Sagir Sultan bile duymusken sen nasil habersisin hayret dogrusu !
------
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

ali muhsin yazdı:Senin ozaman ne tarihten nede haberlerden bilgin var demektir ,Siz önce Alevilere karsi yaptiginiz sinsi Asimile oyunlarina bir bakin derim ,Alevilere karsi yapmis oldugunuz oyunlari Sagir Sultan bile duymusken sen nasil habersisin hayret dogrusu !
Kardesim Alevinin ozu benim , kaynagi benim topraklardan cikiyor , Ben onunla buyudum ! Uzak dursamda o geldi bana yanasti .

Aleviligi benim gibi bir pire ogretmeyin sonralari pismanliktan cok uzulursunuz vicdan azabi gercekten cok kotu ufff aman dikkat !!!

Allah eyvallah
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı: Kardesim Alevinin ozu benim , kaynagi benim topraklardan cikiyor , Ben onunla buyudum ! Uzak dursamda o geldi bana yanasti .

Aleviligi benim gibi bir pire ogretmeyin sonralari pismanliktan cok uzulursunuz vicdan azabi gercekten cok kotu ufff aman dikkat !!!

Allah eyvallah
pirim!!
tanıdğım çok iyi bir pskiyatr doktor var
ne zaman istersen hizmetindeyim)))
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:
pirim!!
tanıdğım çok iyi bir pskiyatr doktor var
ne zaman istersen hizmetindeyim)))
Eyvallah can o pirim diyen dudaklarina bal sursunler emi !

Sen zahmet etme ben doktora gidiyorum zaten ! Doktor dedi sadece kafayi usutmusum o kadar ! Muhim birsey degilmis . :D

Allah eyvallah dost

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön