Ehlibeyt yolundan sapan Bektaşiler

ali muhsin

Re: Ehlibeyt yolundan sapan Bektaşiler

Mesaj gönderen ali muhsin »

Onlarin Bizi gözetlediginin farkindayiz.. zira internette bir arastirma yaparken o Siteye rastladim ,iyice atip tutmuslar ,islerine geldigi gibi bazi yazilari alip kendilerince yorum yapmislar, tabiki hic bir kaynak Delil getirmeden.
Yazilarmizin bazilarini alinti yaptiklari gibi can alici konulara ise hic deginmemisler. Cevaplarimizi ve Sorularimza ise hic yer vermemisler, klasik suclamalarla konuyu baglamislar..Sayet bizler oraya bir tek hadis yazsak inanin diger Bektasi Siteleri gibi Adabtasyona ugrariz veya yazilarimizin bir kismi silinir islerine geldigi kismi ya yayinlarlar yada hic yayinlamazlar ..Sünki oranin yetkililerinin Sartlanmis vede Dik kafali olduklarini görüyoruz. Sadece o Site degil, bizi Takip eden ve kafalarina göre bazi yazilarimizi alinti yapip keyfe göre yorum yapanlarda var. Bizde onlara Burdan cagrida bulunuyoruz saygi cercevesinde Münazara yapmak isteyenlere yine saygi cercevesinde Münazarada yapabiliriz. Yok, Bize karsi klasik suclamalarla hic bir kanit Delillere dayanmadan inadina sartlanmis olarak karsimiza cikar Aleviligide keyflerine göre carpitirlarsa ozaman bizimde verecek cevaplarimizda olur . Fakat burda yine sunu aciklamak istiyorum ..Bu Forumda (Hakaret icerikli) yazilar haric Tüm görüs ve fikirlere acik oldugumuzu ,hic bir Üyenin yazilarina ( Agir ve Tahrik edici yazilar ) haric yazilarina dokunmadigimizi veya silmedigimizi,Tüm görüslerini yazmalarini engelemedigimizi vede Gereksiz yere ( kirmizi cizgileri asmadigi taktirde ,Hakaret Yalan vs ) kimseyi Banlamadigimizi,ve bu Özgür Platformda herkesin görüslerine yer verdigmizi ve üyelerimizin kendi yazilarindan sadece kendilerinin sorumlu oldugunu yazmak isteriz ...Bize Karsi Cephe alanlar Buyrsunlar gelsinler söyledikleri ve uyguladiklari Aleviligi bize Tarif etsinler kanit delilleri varsa sunsunlar , Bizde Kuran ve Ehli Beyt kaynak ve Delillerine dayanarak Gercek Aleviligi onlara tarif ederiz.kimse kimseyide zorlayamaz .Buyrsunlar... ,Hak kimmis, Batil kimmis Burda Bu Forumda kanitlayalim...daha evel tüm Soru ve Cevaplarimiza dayanamayip kacanlar olmustu. simdi ise Burda veremedikleri cevapi kendi Sitelerinde bizi Suclamakla yetinen bazi kisiler var .Bizi Suclayanlara sesleniyoruz, Cesaretiniz varsa kapimizi herzaman Aciktir !! Unutmayin Bu Site Gercek Aleviligi arastirmak ve Gercek Aleviligine kavusan herkesin Sitesidir !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
aşıktalibi

Mesaj gönderen aşıktalibi »

eh siz bozgunculuk yapmayamı geldiniz bu dünyaya, sizde insanlık yok ve siz bir misyonersiniz kaynaklarımız var diyorsunuz bizimde kaynaklarımız var diyoruz artı dönmeyiz biz yolumuzdan herkez dönse bile ben dönmem sizede uymam gagolup gidenlerdensiniz yüreğim kararıyor sizi görünce aynı zamandada vaazlarınızı laptop'tan vermeyin gavur malı
"Birben bir rabbim ve muhammed ali" en güzel yol arayada kimseyi sokmam sizse onun kullarının arasına girmeye çalışan cahil cuharalarsınız kaynaklarımızda sağlam yolumuzda yıllardır asımıle olmaya bırakılmış bu halkta asimile olmamış kanları ve kaynakları canıpahasına heba ederek gelmişler sizler ise iranda kendi kadınlarınıza zulüm etmektesiniz eh olmaz olsun sizin gibi yol talibleri siz o yola adım atarsanız ben o yola adım atmam dikenler üstünden giderim KAYNAKLAR YATAĞIMIN BAŞ UCUNDA DURUYOR ama yazmaya bile bu forumda Allah yazmayı bile kendime ayıp görüyorum çünkü okadar berbat bir siteki o yüce isim burda zarar görmekte onun farkında bile değilsiniz hangi ehlibeyt bir insanı ve yolunu heleki vefaat etmiş hiçbir zararı dokunmamış insanın arkasından sayıp sallar eh cahiller sizi:)
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

aşıktalibi yazdı:[ KAYNAKLAR YATAĞIMIN BAŞ UCUNDA DURUYOR ama yazmaya bile bu forumda Allah yazmayı bile kendime ayıp görüyorum çünkü okadar berbat bir siteki o yüce isim burda zarar görmekte onun farkında bile değilsiniz hangi ehlibeyt bir insanı ve yolunu heleki vefaat etmiş hiçbir zararı dokunmamış insanın arkasından sayıp sallar eh cahiller sizi:) [/b]

Bilim yapacak isek duyguları karıştırmamalıyız her ne yazacak isen sitemiz sonuna kadar size açıktır
Mekzun

Mesaj gönderen Mekzun »

Devran rumuzlu piryolu sitesi üyesinden alıntıdır.
Biz aleviler dedelerimizin peşinden gidenleriz çünki bizim hakimlerimiz pir lerimizdir
dikkat edelim ve herkesi uyaralım canalar zaman uyku değil uyanık kalma zamanıdır.
Bu ifade bile Bektaşilerin Ehlibeyt yolundan sapmış olduklarının açık bir delilidir.
Ehlibeyt yolundan gidenleriz, çünkü bizim hakimlerimizi Ehlibeyt imamlarıdır diyeceği yerde farklı bir cümle kullanıyor. Allah (c.c) ıslah etsin bunları...
Alevilik Kuran-ı Kerim ve Ehlibeyt yoludur, dede ve pirlerin yolu değildir.
"İlmin cevherini ehlinden men etmeyin, ilmin cevherinin ehline zulmetmiş olursunuz. İlmin cevherini ehlinden olmayanlara vermeyiniz, aksi takdirde ilmin cevherine zulmetmiş olursunuz."

İmam Hz. Cafer-i Sadık (a.s)
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bizler Mertce Bektasileri Münazaraya Davet ediyoruz,madem "Alevi" oldugunuzu idia ediyorsunuz Aleviligi Kanit ve Delilleriniz varsa sunun bizde Kuran ve Ehli Beyt Delillerine kaynaklarina dayanarak Cevap veririz diyoruz. Ama görüyoruzki vercek hic bir cevaplari olmadigi gibi yine duygu sömürüleri ve birkac suclamalarla kivirdiklarini görüyoruz ! Sünki verecek hic bir Cevaplari yok ! hic bir kanit ve Delillere dayanmadan asilsiz idialarini Sartlanmis olarak devam ettiklerini görüyoruz ! Bize karsi Suclamalari idia ettikleri asilsiz ifitiralar ise Klasiklesmis cümlelerdir. Zira Bektasilerin huyu budur !!! Cevap veremedikleri yerde Haktan Faydalanip Batili savunur, geriye ifitra yalan ve hakaretleri olur ! kaynak ve Delilleri yoktur ! kaynak dedikleri seyler ise 1001 gece masallarini anlatan uyduruk kitaplardir ! Hayal dünyasinda yasayan Sarltanmis kisilerdir örnegin.."Bektasin güvercin olmasi, kirklar cemi ,yürüyen taslar ,tas olan mercimekler,su icen kadinin hamile kalmasi vs " bunlarin delil diye sunduklari masallar budur ! Kaynak diye sunduklari sacmaliklar Ehli Beyt inanciylada uzaktan yakindan alakasi yoktur ! Bunlar (Bektasiler) Alevi degil, Alevilere karsi yönlendirilen kiralik Düsmanlardir ! yine yaziyoruz ..Birakin klasiklesmis sözleri ,bilimsel olarak bizimle tartisin iste Hodri Meydan !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
webmas19

Mesaj gönderen webmas19 »

Merhaba
İbadet Allah ile Kul arasında olur kime ne asimile kime ne yoldan sapanlar
sizin ocağınıza bağlılar ise düşkün ilan edin değillerse karışmayın
klavye delikanlılığı yapmaya gerekyok kimin ne olduğunu kim olduğunu biliyorsanız konuşun bilmiyorsanız yalan yere sözler sarf edip başka sitelerede size ağır geleni atmayın ayıp çok ayıp
Ehlibeyt soyuyndan gelen ehlibeyti savunan kimseyi hiçbir canı ayırmaz
Yaratılana saygı yaratandan ötürüdür
yolu bilen aydın insanlarhadi aydınlatın mum ışığınızla beni
yav güneş balçıkla sıvanmaz daha durun bi yaa durun bi

hadi madem çok aydın arkadaşlar ;
ben namazda kılıyom cemede gidiyom ikrar verdim yolada girdim şarapta içiyom kuranda incilde okuyom ve Aleviyim cahilim diğer çöplük tabir ettiğiniz yerden geldim bi aydınlatın beni

Alevilik nedir Alevi kimdir
On iki imam kimdir hanginiz o soydan geliyor
Ebu Müslimde o soydan mıdır.
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

webmas19 yazdı:

hadi madem çok aydın arkadaşlar ;
ben namazda kılıyom cemede gidiyom ikrar verdim yolada girdim şarapta içiyom kuranda incilde okuyom ve Aleviyim cahilim diğer çöplük tabir ettiğiniz yerden geldim bi aydınlatın beni

.
bektaşilere herşey serbesttir bizi inancınız ilgilndirmiyor yeterki alevilerden uzak durun
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

webmas19 Aleviliğin ne demek olduğunu biliyorsundur. Allah ibadetlerini kabul etsin diyerek başlıyorum ve kuranı anlayarak okumanı tavsiye ederim zaten orada çoğu şey açıkça belirtiliyor.
webmas19

Mesaj gönderen webmas19 »

Eyvallah aldık kabul ettik Bektaşilere herşeyin serbest olduğu hangi kitapta yazıyo ?
Kur'an-ı Kerimden bahsedecekseniz de buyrun Kurana inanan onun yolundan giden karşısındakini ne üzer nede Allah seni bildiğin gibi yapsın der
madem cansınız önce karşındakine sırf insan olduğu için saygılı ol
Alevilik de sizin bahsettiğiniz gibi değil sakın yanlış anlamayın ama Aleviliği çok iyi anlayıp anlatabilmek için 1300 yaşında falan olmanız gerek
""Her gördüğün Hızır Bil ki Aliye Selman Olasın""

alevi99 cna eyvallah doğru söylüyosunda Kur anda da böyle bi ayrılık yoktu. ne alevilik ne sünnilik ne şafilik nede hanbelilik
ayrımlar kur andan sonra başlamıştır
ama ben aleviyim dediğimde taa adem peygamberden sonra olan bütün herşeyi kabul ederk Allah inancım pehkiştiriyorum
sadece Hacı Bektaş ı Veli nin anadoluya geldikten sonrası gibi değil
içlerinde en saf kalanı odur sebebi Hacı Bektaş ın türkçeyi çok iyi kavramış ve anlatabilmiş olmasıdır.

eğer Türk asııl iseniz 1074 den sonra İslamiyeti kabul edip uygulamaya kur anı yaşamaya başladınız bizim gibi
Ama Alevilik eski türk inanışı yani bahsetmiş olduğunuz şamanizme dayanır ve bu kuram başladığı günden buyana yani ibrahim peygamberin isa musa ve diğer paeygamberlerin yaşantılarını ve inançlarınıda içerisinine almış ve inkarcı olmamıştır.
bahsettiğiniz şey şia lıktır ve şu an iranda ögrebilirsiniz

yok bunlar böyle değil sıkıyosun diyorsanız Azerbaycan alevilerine bi bakın derim
:)

google amcaya soracak olursanız size bir sürü yorumunu gösterecektir.

birde on iki imlar aynı tarihte yaşamamışlardır ve hepside bahsettiğiniz şamanizmi örnek alarak birbirlerine çok sıkı bağlı kalmışlardır

bbunlar kulaktan dolmaysa bahsettiğiniz alevilikte öyle birkaç farklı tercumandan buyruk edinin ve okuyun farkı göreceksiniz hangisi doğru ise bana da yazarsınız
ilk türkçeleştirilen buyruk bektaşi lideri tarafından anadoluda türkçeleşti ki kendi soyundan gelen Pir Hacı Bektaş Doğru Tercüme edip Çevirmiş olsa gerek
selametle.
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

webmas19 yazdı:

birde on iki imlar aynı tarihte yaşamamışlardır ve hepside bahsettiğiniz şamanizmi örnek alarak birbirlerine çok sıkı bağlı kalmışlardır
bektaşa takıntısı olupta çuvallamayan bir bektaşi daha tanıyamadık bektaş takıntısı olan herkes enind sonunda bir yerde çuvallıyor

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön