Bektaşilerin Önderleri, Pirleri!!!

kızılbaş76

Re: Bektaşilerin Önderleri, Pirleri!!!

Mesaj gönderen kızılbaş76 »

peki çeri efendi biz söyleyelim sende bizi tanımla , sınıflandır.....biz şimdiye kadar boşuna yaşıyormuşuz..sen nerdeydin yav..

UYARI-LÜTFEN FORUM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
İLGİ: MADDE 7. Forum kullanıcılarını, doğrudan şahısları delilsiz yere aşağılamak, küçük düşürmek için başlık açmak, ileti yollamak yasaktır. Alaycı üslup kullanmak uygun karşılanmamaktadır.

KURALLARIN HEPSİNİ GÖRMEK İÇİN:

http://www.alevisesi.com/forum/viewtopi ... 185#p11185
bircan türkcan

Mesaj gönderen bircan türkcan »

Gözlerinizde bir sıkıntı var herhealde Hz.ALİNİN RESMİNİ görmüyormusun.Yada işine gelenimi görüyorsun.İnsana secde etmek insanların onurunu mu kırıyor.Ozaman Yüce Allah Hz. ademi yarattığı zaman tüm meleklerine secde edin dedi.Bir şeytan etmemiştir.Siz Allahın buyruğunamı itiraz edersiniz.Arkadaşlar yapmayın.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Aleviligi carpitan kim olursa olsun Bizim nazarimizda Yalanci vede Mikroptur ...Cemevlerinde kendilerine Sözde " Alevi" süssü veren Nedi-ü Belirsizler ise Dine acikca Hakaret ettikleri gibi ve bir misafire Sirf 12 Imamlarimizdan Hadis okudu diye "Sen Siisin " diye horlayip kovduklarinida biliriz ! Diger Arkadas ise insana secde etmenin neresi onur kiricidir diye yazmis ve Kurandan misal getirmis ..Anlasilan Kurani ya iyi okumamis veya isine geldigi gibi yorumlamis ..Evet Allah Kurani Kerimde MELEKLER ademe Secde etti diyor anack bunu gerekce olarak gösterip insanlara sanki Firavunlara, Nemrutlara Secde eder gibi Secdede edilmez ! Allah Kurani Kerimde MELEKLERE hitab ediyor insanlara degil ! Demiyor " insanlar Ademe Secde etti " diye Meleklerden bahsediyor ! Bu Ayeti gerekce olarak gösterip insanlara Secde etmek Cahilikten baska birsey degildir ..! Sormak gerekir ki kendileri Melekmidir ? Insanmidir ? ilk Yaradilan Adem olduguna göre Baska insanlarda varmiydi ? Soruyorum Madem insana Secde etmek onlara göre onur kirici degil ohalde Kral Fahdlara ,Ehud Baraklara ,Barak Obamalarada Secde edin olsun bitisin Degilmi ....Hatirlatiyim Asura Gününde Samanyolu Tv de bir Cemevinden canli olarak yayin yaptiklarinda O gibi kisiler Diyanetin ilahiyatcilarin Sebatayistlerin karsilarinda Secdeye kapanmislardir ve Bu Rezaleti ise Alevilik diye sunmuslardi !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
bircan türkcan

Ne Aleviliği ne Bektaşiliği nede Caferiliği küçümsediğim yok.İşine geleni söylüyorsunuz.Siz sizden olmayanı mikroplukla suçluyorsunuz.Siz küçümsüyorsunuz.Oniki imamlar sizin malınız değil.Bütün islam alemi onlara sayğı duyar.Onların yolundan gidebilirsin bu senin özgür kanaatin.Ama sizden olmayanları kötülemeye hakkınız yok.ONiki imam öğretisi bu olmasa gerek.

Diğer konuya gelince mutlaka her önüne gelene secde etmiyeceksin.Sence insanlarmı daha kutsal meleklermi ?.Allah kudret sahibi meleklerine niye çamurdan yarattığı bir insana secde ettirsin hiç düşündünmü? Bu olay ruhlar aleminde oluyor.Ayrıca burda fikir alış verişi yapılıyor.Ben sizin inancınıza ve fikrinize sayğı duyuyorum.Ama siz sert bir üslupla karşı çıkıyorsunuz.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

bircan türkcan yazdı:
Diğer konuya gelince mutlaka her önüne gelene secde etmiyeceksin.Sence insanlarmı daha kutsal meleklermi ?.Allah kudret sahibi meleklerine niye çamurdan yarattığı bir insana secde ettirsin hiç düşündünmü? Bu olay ruhlar aleminde oluyor..
bircan can
sen merak edipte bu ayetleri 12 imamların nasıl anlayıp insanlara nasıl anlattığını araştırdınmı?
hiç yanılmış olabilirim biraz daha araştırıyım diye düşündünmü?
bircan türkcan

Mutlaka bu konu ile bazı yorumlar a baktım.Ama sizin yorumunuzu merak ediyorum!
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

bircan türkcan yazdı:Mutlaka bu konu ile bazı yorumlar a baktım.Ama sizin yorumunuzu merak ediyorum!

MELEKLERİN HZ.ADEME SECDESİYLE İLGİLİ AYETİN TEFSİRİNİ HOCALARIMIZ İNŞ SANA YANIT OLARAK BURAYA YAZARLAR
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

bircan türkcan yazdı:Ne Aleviliği ne Bektaşiliği nede Caferiliği küçümsediğim yok.İşine geleni söylüyorsunuz.Siz sizden olmayanı mikroplukla suçluyorsunuz.Siz küçümsüyorsunuz.Oniki imamlar sizin malınız değil.Bütün islam alemi onlara sayğı duyar.Onların yolundan gidebilirsin bu senin özgür kanaatin.Ama sizden olmayanları kötülemeye hakkınız yok.ONiki imam öğretisi bu olmasa gerek.

Diğer konuya gelince mutlaka her önüne gelene secde etmiyeceksin.Sence insanlarmı daha kutsal meleklermi ?.Allah kudret sahibi meleklerine niye çamurdan yarattığı bir insana secde ettirsin hiç düşündünmü? Bu olay ruhlar aleminde oluyor.Ayrıca burda fikir alış verişi yapılıyor.Ben sizin inancınıza ve fikrinize sayğı duyuyorum.Ama siz sert bir üslupla karşı çıkıyorsunuz.

öncelikle yazilarimizi iyi okuyup anlamanizi istiyorum ..Aleviligi kim olursa olsun Carpitan sömüren Yalanci ve mikroptur diye yazdim Siz ise bunu Geneleme yapiyorsunuz .Bektasiler veya Bektasiligin ise Alevilikle uzaktan yakindan alakasi olmadigi gibi Bektasileride Alevilerden saymiyoruz...Secde Meselesine gelince Yazdiginiz Soru ,Sordugum Soruya Cevap degildir ! Insana Secde etmek Alevilikse Firvuna Nemruta Secde edenlerdemi Aleviydi peki ? Kurani sadece okumak degil anlamakta gerekir . Bir insana Secde etmek icin Bu Ayeti Kötüye kulanilip Gerekcede gösterilemeyecegini yazmak isterim .
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
cumali

Mesaj gönderen cumali »

BEKTASI DÜSMANLARINA!!

BURAYA KOYMUS OLDUGUNUZ RESIM GERCEKTEN COK GÜLÜNC. HAYEL GÜCÜNÜZ GERCEKTEN COK KUVETLI. LAKIN TARIH BILGINIZ SIFIRIN ALTINDA OLSA GEREK.
HACI BEKTAS,IN TARIHI,OSMANLI TARIHI ILE UYUSMUYOR : ÖLÜMÜNDEN SONRA OLUP BITENLERDEN ONU KIMSE SORGULAYAMAZ!
EVET DEVSIRME OLMUS OLA BIR AMA O ANCAK ONA INANANLARI DEVSIRE BILIR! TIPKI SIZIN GIBI ! DEMI ? HAYIRMI ? OZAMAN SÖYLE BIR GÖZ ATALIM YASANTINIZA.
1)ISLAMIN BES SARTI SIZDE MEVCUT MU ?
2)OSMANIN KURANI,KITAP HALINE GETIRDIGI VE DERILERE YAZILMIS OLAN AYETLERI YAKTIRDIGI HALDE KURANA INANIYORSUNUZ DEMI ?
3)NAMAZ IBADETLERINIZ SIZE PUTLARA TAPMA SEKLINI HATIRLATIYORMU ? ARAP KÜLTÜRÜ OLSA GEREK! ONDANDIR :)
4)HACA GIDIYORMUSUNUZ? ORDAKI SERMAYEYI VE ZENGINLIGI GÖRDÜNÜZMÜ?
5)BU SÖMÜRGE DEYILMI ?
6) BASKALARINI HOR GÖRMEK HELE HELE GÖRMEDEN YALAN SÖYLEMEK GÜNAH DEYILMIDIR?
7)SEYTAN BU YÜZDEN CENNET BAHCESINDEN KOVULMADIMI?
8) HA SEYTAN DEDIMDE AKLIMA GELDI ORDA SEYTAN TASLAMAK BIRAZ SACMA DEYILMI ?
9) SEMAH DÖNENLERLE ALAY GECIYORSUNUZ ! SIZ HACTA NE YAPIYORSUNUZ? SIZ DE BIR SEKIL DÖNÜYORSUNUZ? NE O ÖYLE ?
ICINIZDEKI BILGISIZLIK VE SÜPELER ICINIZI KEMIRIYOR SANIRSAM NE TARAFA KAYACAGINIZ BELI DEYIL. AYNI KUFELILER GIBISINIZ!ONLARDA SIZLER GIBI TÜKÜRDÜGÜNÜ YALAYANLARDAN DI. BIZ SIZLER GIBI PES EDIP HEMEN YÖN DEYISTIRMEYIZ.EMEVILERE ALDANIP CETTIMIZI ÖLDÜRENLERE BEL BAGLAMAYANLARDANIZ: HA YOK BIZ ONLARIN TA KENDISIYIZ DERSENIZ ! OZAMAN Allah EYVALLAH
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

cumali yazdı:BEKTASI DÜSMANLARINA!!

BURAYA KOYMUS OLDUGUNUZ RESIM GERCEKTEN COK GÜLÜNC. HAYEL GÜCÜNÜZ GERCEKTEN COK KUVETLI. LAKIN TARIH BILGINIZ SIFIRIN ALTINDA OLSA GEREK.
HACI BEKTAS,IN TARIHI,OSMANLI TARIHI ILE UYUSMUYOR : ÖLÜMÜNDEN SONRA OLUP BITENLERDEN ONU KIMSE SORGULAYAMAZ!
EVET DEVSIRME OLMUS OLA BIR AMA O ANCAK ONA INANANLARI DEVSIRE BILIR! TIPKI SIZIN GIBI ! DEMI ? HAYIRMI ? OZAMAN SÖYLE BIR GÖZ ATALIM YASANTINIZA.
1)ISLAMIN BES SARTI SIZDE MEVCUT MU ?
2)OSMANIN KURANI,KITAP HALINE GETIRDIGI VE DERILERE YAZILMIS OLAN AYETLERI YAKTIRDIGI HALDE KURANA INANIYORSUNUZ DEMI ?
3)NAMAZ IBADETLERINIZ SIZE PUTLARA TAPMA SEKLINI HATIRLATIYORMU ? ARAP KÜLTÜRÜ OLSA GEREK! ONDANDIR :)
4)HACA GIDIYORMUSUNUZ? ORDAKI SERMAYEYI VE ZENGINLIGI GÖRDÜNÜZMÜ?
5)BU SÖMÜRGE DEYILMI ?
6) BASKALARINI HOR GÖRMEK HELE HELE GÖRMEDEN YALAN SÖYLEMEK GÜNAH DEYILMIDIR?
7)SEYTAN BU YÜZDEN CENNET BAHCESINDEN KOVULMADIMI?
8) HA SEYTAN DEDIMDE AKLIMA GELDI ORDA SEYTAN TASLAMAK BIRAZ SACMA DEYILMI ?
9) SEMAH DÖNENLERLE ALAY GECIYORSUNUZ ! SIZ HACTA NE YAPIYORSUNUZ? SIZ DE BIR SEKIL DÖNÜYORSUNUZ? NE O ÖYLE ?
Biz kimsenin bektaşi olmasına karşı değiliz biz bu sünni tarikatın alevilik diye yutturulmasına karşıyız
biz kimsenin semahına cemine sazına karşı değiliz biz bunların Hz.Alinin yoluymuş gibi sunulmasına alevilere yalan söylenmesine karşıyız
biz müslümanız ve aleviyiz 12 imamların yolundan gideriz yolumuzda KUran ve Ehli beyt iki emanettir ve Kuranda yazılı olan ve ehli
beytin söylediği herşeyi yaparız
iblisin bu dünyadaki hilelerinden biride gerçekleri çarpıtmak tır ve bunu yapanlarlada mücadele edeceğiz
kim iblisin yolunda kim değil yakında (ölüm meleği yakanıza yapıştığında sizlerde göreceksiniz)

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön