Bektaşilerin Önderleri, Pirleri!!!

Heidar

Re: Bektaşilerin Önderleri, Pirleri!!!

Mesaj gönderen Heidar »

Gerçektende insandan kastımın insan suretinden ibaret olduğu sonucunu nasıl çıkartabildiniz ?
Kimseyi savunacak değilim kimin kimle kucaklaşacağınıda bilmeniz mümkün değil...........
Fikirlerle olan kavganızı fikirlerle savunabilirsiniz illa sataşma konuları açmaya gerek yok.
Vatan diye tabir edilen yerdeki insanlar etle tırnak gibidir.Herkes farklı farklı görüştende olsa birbirine saygı duymak zorundadır.(hem sizin için söylüyorum hem de bektaşiler için)
Allah a inanıyor Peygambere inannıyor ve onun vasisine inanıyor 12 imamlara ehli beyte inanıyor BİTTİ...namaz kılıyormuş kılmıyormuş beni alakadar etmiyor.İsterse amuda kalksın.Dediğim gibi içindekine bakıyorum

sünnilerde biz hz.ali yi diğer halifelerden üstün gördüğümüz onu ilk halife kabul ettiğimiz için bize öfke kusuyorlardı bizi yakmadılar mı? sizin tavrınızda ona benziyor sizde diyorsunuzki bunlar kuran eksik diyor namaz kılmazlar ee bular düşman! yapmayın Allah aşkına taraflardan hiçbiisi hoşgörülü davranmazsa kıyamet kopar.
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

PIRCAFERI yazdı:
3nokta yazdı:olurmu benim bildigim dedeler , cemlere gıderler bunlar kafir isler yapmişlardir dini kendi kafalarina yorumlamislardir.

Mesela namaz bilmezler , oruç tutmazlar bunlar necödür böyle ?

Yoldan tas tamam sapmışlardır. Dınımıze göre kafır yoldan cıkmış degılmıdır ? öykledır.

Bıze gor kafırdırler ama tek sevdıgım yanları var dıyanete karsı savasmaları baska bırsey degıl yanı .

vessellem

Sevgili heidar

Benim burdaki konusmam kesinlikle Bektasilere Alevilere karsi bir art niyetim yoktur . Ben zaten Bektasi alevisiyim .

Sadece buraya ilk girdigimde bu soylediklerime karsi nasil bir tavir sergiliyecekleri idi.

Hos goru bulabilecekmiyim diye.

Hepsi bu kimse yanlis anlamasin zaten formdakiler benim bektasi alevisi oldugumu sezmislerdi .
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

PIRCAFERI yazdı: zaten formdakiler benim bektasi alevisi oldugumu sezmislerdi .
biz bektaşiyi hemen anlarız burada sorun yok
ama sebatayist bektaşiyi kolay anlayamıyoruz çünkü sanaldayız tanımayınca zorlanıyoruz yani soy sopta bilmek gerek
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ne yani hoş görünmek için hakka hak batıla batıl demeyelim mi? Elbette kimseye niye böyle inanıyorsun demiyoruz, diyemeyiz de. Herkes istediğine inamakta özgürdür. Ancak bu tartışmayı, eleştirmeyi bırakacağız anlamına gelmez. Biz onlara kafirdir demiyoruz. Ben demiyorum en azından. Müslümandırlar ama Alevi değildirler. Çünkü ortaya koyduklarının Ehl-i Beyt as ile ilgisi yok. Bunu ifade etmenin neresi kötü?
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Üslubunu koruduktan sonra herkes bu forumlarda fikir beyan edebilir. Düşüncesini savunabilir.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
aşıktalibi

Mesaj gönderen aşıktalibi »

Arkadaşlar bu sitenin ismiyle alakası bile yok ve altında siyaset kin,öfke,ayrıştırma çabaları ölmüş insanlar hakında iftiralar görüyorum. Ama o yüce isimin altındakiler böyle değildi değilmi?
Öncelikle Ali böyle değildi değilmi. Sorarım bektaşiliğin size ne zararı oldu tam tersine faydası oldu insan sevmeyi hor görmemeyi öğretti.
Bugün hor gördüğünüz anadolu alevileri nice zulumlere iftiralara sataşmalara tabi olsalarda inciltmediler neden, önce Allah korkusu sonra muhammed-ali sevgisi ve pir izinden gittikleri için,döndülermi peki yollarından hayır. Ben ana tarafından seyyidi soyundan geliyorum ve benim ejdadım mağralara saklanarak taliplerine 12 imamların nushalarını öğretmiş dagıtmış yolundan dönmeyipde laf söyletmemiştir. Peki ozamanlar siz nerelerdeydiniz? şimdi çıkıp bu insanları hor görmektesiniz.
İmam cafer buyruğunda cemdeki 12 erkanı yerine getirmeye çalışan bu insanlar ve kendilerine ait mescidleri varken neden bir asimile cabası ve hor görme cabası var? Hucurat suresi 11.ayete bakın kendinizi göreceksiniz. Bırakın ahirette, gerçek ali dostları ortaya çıkacaktır. 72 milleti bir görün hor görmeyin Çünkü tüm peygamberler bunu der pirler bunu söyler.
Sizler ise bu site altında büyük bir sapkınlık ve sapıklık içinde görerek, gerçek masonların kimler olduğunu göstermektesiniz. Bölmeye parçalamaya çalıştığınızın sözler bir kanıtıdır ölmüş insanların arkasından laf yaparak zulüm etmekte ve çok büyük bir gühanın altına imza atmaktasınız.
Anadolu aleviliğinde ve bektaşiliğinde'de şeriat,tarikat,hakikat,mağrifet'in temelide hükmüde incilsende inciltme küfür etselerde etme hor görselerde görme haksızlık karşısındada boyun eğmemektir. Allahın verdiği canı hüküm giydirip zulüm etmek değil ve hadisler üstünden birbirlerinize üstünlük savaşına girmek değildir. Şimdi sorarım size kim mason kim ali dostu? :) umarım yazdıklarıma biraz hak verirsiniz.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

aşıktalibi yazdı:Arkadaşlar bu sitenin ismiyle alakası bile yok .
tekrar uyarıyorum aynı şeyleri her yere yazma
tartışacak isen buyur hodri meydan
ama bektaşilik yapacaksan sonucuna katlanırsın
site sanada açıktır ama net yaz neye niçin itiraz ettiğini ilgili bölüme yaz bektaşilik yapma ))))
aşıktalibi

alone_man yazdı:
aşıktalibi yazdı:Arkadaşlar bu sitenin ismiyle alakası bile yok .
tekrar uyarıyorum aynı şeyleri her yere yazma
tartışacak isen buyur hodri meydan
ama bektaşilik yapacaksan sonucuna katlanırsın
site sanada açıktır ama net yaz neye niçin itiraz ettiğini ilgili bölüme yaz bektaşilik yapma ))))
Katlanırız biz, bizim mezhebimizde tarikatımızda izinden gittiğimiz şeriatımızda tektir, fikir ayrımı yoktur insana hüküm giydirmek yerine kazanmak vardır, adıda bektaşiliktir. Biz nice kıyımlarla gelmişiz buralara başımız dik anlımız ak ölmeye geldik insanları bölmeye değil bu yola, taş değil baş koyduk biz.
"Kuşku yokki niceleri gibi asılır yüzülürüz ama boyun eğmeyiz yolumuzdan ödün vermez dönmeyiz dilimizdekide erenlerdir belimizdeki saftır sırığımızda kızıldır sıra sıra dizilir aşk ile zikrederiz yaradanı secde kılar hayrıkar hayrıka şükrederiz bize bektaşi can derler gidersek hakka gideriz". Hiç kuşku yokki anadoluya 12 imamlar nushasınıda ejdadımız yaymıştır şimdi onlara uymak yerine saygı duymak yerine hormu görüyorsunuz.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Asiktalibi
Burda Bektasilik Porbagandasi yapmaniza hic gerek yok ! ayni seyleri yazip durmayin . Biz size Cevap verdikce,siz ayni seyleri tekrar yaziyorsunuz . Lütfen Bektasiligi Alevilik diye yutturmayin ! Aleviligin Bektasilik olmadigini burda kanit ve delillerle coktan ispatladik onun icin ayni seyleri yazip Paniklenmenize gerek yok !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
aşıktalibi

ali muhsin yazdı:Asiktalibi
Burda Bektasilik Porbagandasi yapmaniza hic gerek yok ! ayni seyleri yazip durmayin . Biz size Cevap verdikce,siz ayni seyleri tekrar yaziyorsunuz . Lütfen Bektasiligi Alevilik diye yutturmayin ! Aleviligin Bektasilik olmadigini burda kanit ve delillerle coktan ispatladik onun icin ayni seyleri yazip Paniklenmenize gerek yok !
Siyaset propagandası yapmayın kaynaklarımız vardır ve sağlamdırlar nushalar doludur gidin okuyun en büyük delilide buyruktur ve o buyruklarda şia kaynaklarından sağlanmıştır..? :) kendi amellerinizi bize nüks etmeye çalışmayın :)

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön