Alevimisiniz ? Bektaşi misiniz? Okuyun ve seçin

3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Sanırım aylardır buralarda anlatmak istediklerimiz zulfikar abinin yazdıklarında ve gelen cevaplarda özetlenmiş oldu. Aslında sürekli olarak Kuran-ı ve Ehl-i Beyt'i ön plana getirip, ona göre hareket etmek lazım.
Bir Alevinin kaynağı elbette bu ikisidir.Başka satılmış kişiliksizler ne derse desin ne yazarsa yazsın bizi bağlamıyor. bu iki kaynaktan konuşmayanın lafları boştur. İşte bu bilinçle ancak kurtulışa erebiliriz.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

hergeçen gün bu ayrımın yapılması ve yerleşmesi gerektiğine daha çok inanıyorum
HakYolunda

Mesaj gönderen HakYolunda »

Bismillahirrahmanirrahim
Selamun Aleyküm

Uzun bir yazi yazicam yazinin icerigi Ben Aleviyim diyipte ara$tirmayanlara farkli farkli yönlere gidenleredir yazim.

Alevilik hakkinda simdiye kadar ara$tirmami$tim sadece kulaktan duyma sözler le.
Bundan 1 ay önce tesadüfen kar$ila$tigim bir amca (Allah ondan razi olsun) bana ehli-beyt yolunu gözterdi,ve benimle güzel konu$malar yapti gönlümü gözümü acti.
Tabiki bende bir Müslüman ve bir Alevi olarak ara$tirmalarima ba$ladim.öncelikle 3 Tane güzel kitap okudukdan sonra (Hz.Ali kimdir) 1.Baski 1998 Yazar.Fazlullah Kumpani 2.nci Kitap olarakda Pe$aver Geceleri.3"üncü kitapcikta ehl-i Beyt Sevgisi Merkezu"r Risaledir..$imdi diye bilir bazi Ki$iler 3 kitap okudu diye ehlibeyti secti veya diye bilirler ki $imdiye kadar nerdeydin $imdi ne olduda ehlibeyti tanimaya ba$ladin.Bunu diyeceklerin 1.cisi ALLAHTAN KORKMAYANDIR.2ncisine gerek varmi ?Hayattaki amacimiz nedir?ALLAHA INANMAK PEYGAMBER EFENDIMIZIN ALLAHIN RESULU ELCISI OLDUGUNA INANMAK.VE KURAN"a VE EHLIBEYTE SARILANLAR KURTULU$A ERENLER DEGILMIDIR?
Imtihanda degil miyiz ?Öylesinemi geldik bu dünya ya ?Mutlaka bir nedeni vardir.Bunuda Allah Bilir ama Allah bize ALLAHIN RESULUNU ELCI SECTI VE KURANI KERIMI VAHY ETTI.Once bunu kavramak ve icinde ki her$eyin dogru olduguna inanmak gerekir.iSLAMIYETIN ilk zamanlarinda da yalan hadisler uydurupta Peygamber efendimize kötülükler yapmak isteyenler olmadimi ?Onca Sava$lar yapildi Tarihi ara$tirirken dogru kaynaklara bakarak ögrenmemiz gerekiyor.$ayet kulak duyma laflar la degil.kimin hakli kimin haksiz oldugu ap acik ortada,ama bunlari inkar edenler ve uyduruk $eyler ortaaya atanlarinmi pe$inden gidelim KURANI KERIM GERCEKLERI ANLATMIYOR MU ?Ha yine diyenler olcak elbette kurani kerim degistirildi.bende derimki sana o zaman eyvahlar olsun Allah yardimcin olsun.Hidayete Er Derim.

Gercekleri anlatmaya calisinlar var ama bazi kendini bilmezler ki (Allah onlari lanetlemi$tir.).Onlar gercegi göremiyorlar ama kalbindeki Nur"u halen temiz tutan her insan bunu görebilir ve dogru yolu bulup hidayete erebilir.Gercekleri gözterenlere hep zulüm edilmemi$midir?$imdiki oldugu gibi $iiler"e Gercek Ehlibeyt Yolundakilere zulümler yapilmaktadir.Bunlari ALLAHU TEALA elbetteki cezasiz birakmicakdir.Allah HERSEYI GORUR BILIR.
Alevilerin tek sorunu yani bilgisizlik ten kaynaklaniyor okumadan ara$tirmadan kaynaklaniyor gercekleri görüpte SIRT cevirmek olurmu hic?ALLAHA hesap vericegin günü dü$ün.O Gün Gelip cattiginda vay haline.Gercekleri görüpte ba$ka ba$ka dilden dile kulaktan kulaga söylenen laflarla ALLAHIN huzuruna cikanlarin vay haline..

$imdi Sevgili canlar Ben ara$tirdim okudum ve $u düsünceye sahip oldum $imdi,Hz.Ali"yi sevmek ehlibeyti sevmektir,Ehlibeyte gönül vermek Ali"ye gönül vermekdir.Ee Peki soruyorum $imdi biz aleviyiz diyip Hz.Ali"nin yolundan gitmiyoruz ALLAHIN RESULU PEYGAMBER EFENDIMIZIN SOZLERINI DINLEMIYORUZ.Peygamber Efendimiz (s.a.a)Dünyadan göcmeden önceki $u güzel söz bile Insanin gözünü gönlünü aciyor,Size iki agir emanet birakiyorum Birisi Kuran Digerisi ise Itretim olan Ehli-Beyttir diyor.Ama biz napiyoruz ?Cem evlerinde Saz calip Semah dönüyoruz,Bu alevilik deigildir.Alevilik Hz.Ali "nin Yolundan gitmek 12 Imamlari tanimak onlarin yolundan gitmektir.(Allahin selami onlarin üstüne olsun)$imdiye kadar hic ceme bile girmedim,kismet olmadi ama ehlibeyte girmeyi nasip etti ALLAHIM.($ükürler olsun)
Tabiki ben $imdi $unu belirtmek istiyorum.Daha yolun ba$indayim Fakat yolun ba$inda bunlari anliya bilmi$sem ne mutlu bana.$imdiye kadar hep kulaktan duyma sözlerle kandirildik,oysaki ehlibeyt"i tanidigim zaman dedim ki kendi kendime Bende eger Islamiyetin ilk ba$ladiginda Peygamber Efendimiz Ben ALLAHIN Resuluyum Elcisiyim Dedi zamaninda ya$asaydim ki ve ya$iyorum evet ben $imdi o zamanda ya$iyorum yani ya$iyoruz ince bir noktadir bu,Zaman devam ediyor degi$en ne oldu ki ?O zamanlar Yani Peygamber Efendimizin Ben ALLAHIN Resuluyum dedigi zaman $imdiki zamani kapsiyor,Ve gecmi$teki zaman halen devam ediyor,Degi$en hic bir$ey yoktur.O zamanin icinde hileler fesatliklar olmu$tur önemli olan bunlari ayirt edebilmektir.Sadece biraz dü$ünmek gerekiyor,derine inmek gerekiyor ve cok derine de inmeye gerek yok.Kurani Kerim her$eyi acikliyor,Eger Kurani Kerimede inanmiyorsaniz o zaman diyecek bir$eyim yoktur.ALLAHU TEALA her insanin kalbine bir nur birakmi$itir..
Imtihanın gereği olarak-insanların özgür cüzî iradeleri ile Allah’ın küllî iradesinin karşılaştırılması söz konusudur. "İman, kulun özgür iradesini kullanarak gereken adımları attıktan sonra Allah tarafından kalbine bırakılan bir nur.”

$imdi her$ey o kadar ileride ki teknoloji almi$ ba$ini gidiyor,Eskiden insanlar da bu kadar bolluk mu vardi?Dü$ünelim biraz lütfen,Eski zamani aklimiza getirelim bi,o zamanda insanlari kandirmaya calisiyorlardi $imdi"de öyle degil mi ?ama dogru yolu bulabilmek icin her türlü imkan var.Lütfen ara$tiralim ara$tirmadan birisinin söyledigi yoldan gitmeyelim,$imdi ben yazimin ba$inda yazdim bir amca bana ehlibeyt yolunu gözterdi,(ALLAHA $UKUR)diyeceksiniz ki sende bi amcanin lafiyla yoldan cikmi$ssin buna diyen olursa benimde elbette cevabim vardir hemen yaziyim,ALLAHIN VARLIGINI BILMEK PEYGAMBER EFENDIMIZIN ALLAHIN ELCISI RESULU BILMEK HZ.ALI EFENDIMIZIDE HAK YOLUNDA HAKIKAT YOLUNDAN DOS DOGRU GITMIS.ALLAHIN ASLANI OLARAK BILMEK 12 IMAMLARIDA ALLAHIN MASUMLARINI OLDUGUNU BILMEKTIR.Iste ara$tirinca bu bilgiye variyorsunuz tabiki ben ara$tirmadan oncede ALLAHIN VARLIGINI PEYGAMBER EFENDIMIZIN ALLAHIN RESULU OLDUGUNU HZ.ALI EFENDIGIMIZIN ALLAHIN ASLANI OLDUGUNU BILIYORDUM.Fakat ara$tirdikca ortaya BIZDEN SAKLANMI$ YANI ALEVILERDEN SAKLANMIS gerceklerin GÜN YÜZÜNE ciktigini gördüm bunu görmek icinde insanin icindeki yani kalbindeki o nurun temiz olmasi gerekir.Eger o nuru kirletmi$seniz kararmi$sa gafletteyseniz o zaman Allah YARDIMCINIZ OLSUN.(ALLAHIM BEN PEYGAMBER EFENDIMIZIN ALLAHIN RESULU ELCISI OLDUGUNU HZ.ALI EFENDIMIZIN ALLAHIN ASLANI VE PEYGAMBER EFENDIMIZIN VEKILI VASISI OLUP HALIFELIGIN ONUN HAKKININ OLDUGUNU INKAR ETMIYORUM.GERCEKLERI GORDUM BENI EHLIBEYT YOLUNDA 12.iMAMLARIN YOLUNDA SEFAATCI KIL.O MASUMLARIN YOLUNDAN NE OLURSA OLSUN BENI AYIRMA)AMIN
Kulaktan duyma laflarla kendimizi bilmedigimiz bir$eyin icine girmeyelim.Bu yaziyi okudukdan sonra lütfen benim gibi ara$tirin pi$man olmucaksiniz buna inanin.(Bu sözü alevi olupta bilgi sahibi olmiyan canlar icin diyorum)
Insan hangi yoldan gidicegini bilmesi gerekir kullaktan duyma laflar la degil,ben yolumun ehlibeyt yolunu oldugunu gördüm,cünkü ara$tirdim.Ara$tiripta bu yola girmiyen inkar eden bahaneler uyduran zaten Ne ALLAHA inanci vardir Ne Peygamber efendimize (s.a.a) Ne Hz.Aliye Nedede 12 Imamlara inanci vardir.Aleviyim demekle olmuyor bu i$ler cok dogru,Aleviyim diyipte 12 Imamlarin kim oldugunu bilemiyorsak o zaman susup oturucaz yerimize ama insanin icinde kalbinde Allah Korkusu Peygamber Efendimizin Sevgisi Hz.Ali Sevgisi varsa ki kalblerinde vardir.I$te o zaman araya ara$tirmak giriyor.o Zaman Alevilik yolunda Hz.Ali yoluna girmi$ oluyorsunuz.Ha ben dedelerimin pirlerimin lafina inanirim cem eder semah dönerim benimde inancim bu $ekilde dersen bende sana öyle bir inanc olmadigini ispat ederim.Eger olsaydi $ahet Peygamber Efendimiz (s.a.a)bizzat kendisi böyle bir inancin oldugunu söyler kendisi bunu yapardi.Uydurma $eylerin pe$inden gitmeyin.Peygamber Efendimiz (s.a.a) “Ben ilmin şehriyim Ali de onun kapısıdır.”demi$.$imdi bu kapidan iceriye girmek isteyenler ben aleviyim diyipte ba$ka kapilarda dola$irsa o kapida ne ilim vardir nede ba$ka bir$ey bunu böyle bilin.O kapidan girmek isteyenler Alevilik nedir Hz.Ali kimdir 12.Imamlar kimlerdir,bunlari bilmek gerekir.Ilmin kapisindan girmek istiyorsaniz ki bence hemen ara$tirmaya ba$layin.Allah YARDIMCINIZ OLA.Bakin ben ara$tirdim bilgi sahibi oldum beni kimse kandiramaz yolumdan da döndüremez.Benim yolum ehlibeyt yoludur.(ALLAHA $ÜKÜR)

Uzun bir yazi olcagini Ba$Ta yazmi$tim.Fakat hayat cok daha kisa bize uzun gelior ama o yüzden hep erteliyoruz.Ertelemeyi birakalim $imdi erteleme zamani degil ögrenme vaktidir.
Selam olsun canlara.
NOT:Yazdigim yazida kimseye agir bir$ey yazmadim eger kalbinden böyle birsey gecirecek olan birisi varsa.Allah onu hidayete erdirsin.
Ama yazidan bir$eyler cikartipda Ara$tirmaya ba$liyanlar olursada Allah Onlara YARDIM ETSIN.12 IMAMLAR YARDIMCINIZ OLSUN.
Hz.Ali(s.a)İnsanların kalbi vahşi ve başıboştur; kim onlarla ilgilenirse onlara doğru cezbolur.
_________________________________________________[highlight=#00BF40][font=Goudy Stout][/font][/highlight]
Allâhümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed.
ali muhsin

Re: Alevimisiniz ? Bektaşi misiniz? Okuyun ve seçin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Hak Yolunda Can

Dogru söze ne demeli . yazdiklarinda dogruluk payi var .insan bilmedigi seyin düsmani olur diye bir laf vardir. Bizde Sizin gibi Pirlanta gibi Genclerimize daima arastirmalarini Sorusturmalarini istiyoruz ve Sizin gibi Genclerimize daima Yardimci olmaya calisiyoruz,istiyoruzki O Genclerimizde Sorsunlar arastirsinlar ve bazi Seyleri kiyaslasinlar,Alevi Toplumumuza bu zamana kadar "Alevilik" diye uyduruk Sacma ayinleri sunanlar Simdi Büyük bir Panik icerisindelerdir,Sünki Sizin gibi Genclerimiz artik arastiriyor sorup sorusturuyor Hak ve Batili idrak ediyor Uyanir , Bu ise Güzel bir gelismedir..Arastirip Sorusturmaniz ancak Takdir edilir..Tekrar aramiza Hosgeldiniz.
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Mesaj gönderen Big Boss »

birgün aleviyim diyen insanların kurduğu bektaşi dernekleri isim değiştirecek ve hepsi alevi olacak
hem isim hemde huy değiştirerek tabi
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Mesaj gönderen Big Boss »

Bektaşilik bir tarikattır ve tarikata girmek için üst düzeyli kimse ondan icazet alınmalıdır varsa töreni yapılmalıdır
ortada şu anda bektaşilik diye bir tarikat ve lideride yok
o halde bektaşiliği ne kabul ederseniz edin bektaşi olamazsınız olunamaz
bölük pörçük kendini dede baba halife ilan eden masonlar da var
bunlardan el alıp nasip alıp bektaşi olunabilir
ayrıca alevi bir kişi bektaşi olamaz çünkü bektaşilik sünni bir tarikattır ama şu haliyle islam dışına çıkmış eski bir sünni tarikat demek gerekir

bektaşliyim diyen şaşkınlara kimden nasip yada el aldında tarikata girdin diye sormalı ha birde 12 imam yolunda tarikatçılık yoktur bu nedenle girenlerede neden girdin diye sormal
yani sapla saman karışmasın
burada biz ateistliğe yada tarikatşılığa savaş açmıyoruz
bunların alevilere yamanmaya kalkışılmasına karşı savaşıyoruz

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön