Bektasilerin ikiyüzlülügü (Resim)

KARAPAPAK MURAT

Mesaj gönderen KARAPAPAK MURAT »

Musa Özateş yazdı:
KARAPAPAK MURAT yazdı:
yahu sen ne dnglk adamsın
sana burda alevi ve baktaşi kelimelerinin yanyana kullanma tarihinin ittihatçılarla başladığı söyleniyor sen 800 yıldan bahsediyorsun kaynak istemiyorum çünkü öyle alışkanlıkların yok sallamayı marifet sanıyorsun salla bakalım
behey dnglk o resimler özel aşura gününe aittir ve insanlara siyah yada tonlarında giymeleri söylendi hatta bu basına bile verildi
.
dnglk adlı kısaltılmış hakareti küfür yuvası ağzınıza iade ediyorum kötü söz sahibinindir musa efendi. ben sana alevi-bektaşi kelimeleri yanyana kullanılıyor dedim mi? Hacı bektaş veli hazretleri bizim serçeşmemizdir. mevlanayı yunusu şah ismaili yeminiyi fuzuliyi viraniyi sevdiğimizi kadar severiz ama sen geçmişinle savaşmaya devam et ancak karanlığa karşı kursun sıkıyorsun. sallama işini siz daha iyi biliyorsunuz. çarşafı giyenler iran,ırak gibi ülkelerdeki ve azeri kadınlar giyer. aleviler ise çarşaf giyinerek karalar bağlamaz. türban ve çaşafta giyinmez sahte bilgi kullanmayın inat etmeyin
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

by murat

sende atis serbest uydur uydur yaz , yalanla dolu malzemen dolu nasil olsa ,Evet 800 yil Bektasilerin Keyfini Sömürüsünü hic kimse bozamadi ,ama sunun atlini cizerek yaziyorum ,700 yil Vakfinin üyleri olan Bektasilerin Sömürü Düzenini biz Allahin izni ile bozacagiz ,aciga cikan oyunlarini ortaya koydugmuz icin Bektasilerin tabiki Keyfi kaciyor ,,laflari Tersine söyleme ,Yillardan beri Bektasiler Alevileri öne sürdü, Aleviler katledilid ama kendilerini hic birsey olmadi ,Pir Sultan Abdal,i bile idam sehbasina götürüldügünde taslayanlarin cogu Bektasi idi ..eger Alevilere Hakaret ediliyorsa buda Bektasilerin sayesindedir ,Sen hic Duydunmu veya hic bir dergide okudunmu .."Bektasiler kafir ,Bektasiler dinisiz vs " ama onlarin yapmis olduklari islam disi ayinler ve sapkin inanclari hep Alevilere maal ediyorlar, bir Bektasi amerikalilar ile görüsünce Aleviler görüstü deniliyor..Bektasilerin Sinsiligi Tilkiligide burdadir !! Sebatayist Bektasiler daima Keyfleri icin tahtlari icin bugüne kadar Alevileri birer kalkan olarak kulanmislardir, ama onlarin sonu Israil gibi yakindir ...bu Sömürü Düzenini biz bozacagiz insallah ...
Murtaza

Mesaj gönderen Murtaza »

Resim

Yanılmıyorsam Bektaşi Dedesinin Göğüsünde Osmanlının Nişanesi var.açıklarmısınız !
ali muhsin

Yanilmiyorsun Murtaza can

zira Osmanlinin korumasi altinda olan Bektasiler keyf sefasi sürmüs Alevi katliyamlarinda Osmanliya destek vermislerdir ..Resimde gördügünüz Bektasi önderinin gögüsünde olan osmanli nisanesidir ..kiyaslanmasi icin örnek olarak , bazi Osmanli Padisahlarinin resmini sunuyorum ve gögüslerindeki Niasnenin Bektasi dedesinihn gögüsünde tasidiklari nisane aynidir !!

Resim
Sultan Abdül Aziz Pasa

Resim
Mehmet Resat Pasa

Resim
Sultan Murat V Han Pasa

Resim

ve Osmanli Bektasi Pasasi !!

Görüldügü gibi Bektasinin taktigi nisane Osmanli nisanesinin aynisidir ..ohalde Osmanliya Tarih boyunca hizmet eden Bektasiler Nasil Alevi olabilirler ??? ki Osmanlin nisanesini Gururla takmislar ..simdi ise zihinlerinde tasiyorlar ...!!
KARAPAPAK MURAT

musa bey bu lafı size iade ediyorum lütfen terbiyenizi takının ağız bozmaya sebep yok.ben size Alevi-bektaşi kelimeleri yanyana kullanılıyr dedim mi? benim demek istediğim Alevi Müslümanlar anadoluda serçeşme olarak hacıbektaş veliyi kabul etmişlerdir ama siz tamamen çarpıtıyorsunuz. ayrıca siyah tonda giymek başka SİYAH TÜRBAN VE ÇARŞAF giymek başkadır.
KARAPAPAK MURAT

bektaşilerin Osmanlı adamı olduğu ÇALDIRANDA belliydi. yazık ettiler tarikatımıza
ali muhsin

KARAPAPAK MURAT yazdı:bektaşilerin Osmanlı adamı olduğu ÇALDIRANDA belliydi. yazık ettiler tarikatımıza
evet TARIKATINIZA yazik etmisler halen ediyorlar..ama bu bizi hic ilgilendirmez Sünki biz Aleviyiz Caferiyiz Siiyiz ,Sizin gibi Osmanli Bektasisi degiliz .. bu Resim ise Büyük bir Delildir ki Bektasiligin Alevilikle alakalari olmadigini Osmanlinin Usaklari oldugunu gösteriyor ..siz ise halen tüm bunlara ragemen Israr ediyor Bektasileri Temize cikarmya calisiyorsunuz Yenicerilimisiniz nesiniz .. Karari okuyucular versin ....!
lamekan

Mesaj gönderen lamekan »

vahhabilerin bektaşileri ele geçirdiğini söyleyen sizleri anlayamıyorum. vahhabi şeriatını uygulayanlar iran mollaları diğer bir deyişle şiiler değil mi? nasıl olurda bektaşilere ve anadolu alevilerine vahhabi anlayışının hakim olduğunu söyleyebilirsiniz?
çok enteresan bir durum. yaradan kitabının neresinde sizin uyguladığınız şeriatı emrediyor. şüphesiz ki siz şirke düşenlerdensiniz.
yazık.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Soru bir şirk nerede var? İspatla. Eleştirdiğin konuylşa şirkin ne alakası var?
İkincisi İran'nın şeriatı (hukuk kuralları) ile vahabbi zihniyetin şeriatını ayıramayacak kadar da cahil misin?
Biz Alevilere vahhabiler demedik sadece günümüz bektaşileriyle vahabbilerin aynı amaç için çalıştıklarını söyledik. Lütfen iyi okuyun.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

lamekan yazdı:vahhabilerin bektaşileri ele geçirdiğini söyleyen sizleri anlayamıyorum.

çünkü neyi niçin söylediğimizi anlamıyorsun vahhabiler şiiliğin(aleviliğin)düşmanıdırlar suudlar ve emrindekiler tüm dünyada şiilik aleyhtarı çalışmalar için milyarlarca dolar harcıyorlar her ülkeye ayrı formülle şiiliğin inkarını destekliyorlar türkiyedede biz anadolu alevisiyiz şii değiliz olmayacağız bunun sonucudur bunu en çok bektaşiler yapıyor bektaşi önderleri yapıyor işte bu kasıtla vahhabilikle bektaşilik bu noktada aynı görülüyor ikiside şiiliğe şiddetle karşı çıkıyor şiilik nedir? bunu öğrendiğinde herşeyi daha iyi anlarsın tarih boyunca ilk şiiler kimdi? şiilerle kimler savaştı öğrenirsen herşeyi kolayca çözersin

vahhabi şeriatını uygulayanlar iran mollaları diğer bir deyişle şiiler değil mi?
sen uygulanan her türlü şeriatı aynı birmi sanıyorsun? yani emevi şeriatıda aynı HZ.ALİNİN UYGULADIĞIDA AYNI ÖYLEMİ SANIYORSUN?
ÖYLEYSE SEN ŞERİAT TANIMINDAN BAŞLAYARAK KAÇ ÇEŞİT ŞERİAT VAR HANGİSİ HAK HANGİLERİ BATIL BİRAZ ÇALIŞMALISIN

çok enteresan bir durum. yaradan kitabının neresinde sizin uyguladığınız şeriatı emrediyor. şüphesiz ki siz şirke düşenlerdensiniz.
yazık.

şeriatın türkçe karşılığı hükümlerdir,hukuklardır kuranın hükümlerinin uıygulanması şeriattır dikkat et şeriata karşı çıkıyoruz diyen bektaşiler erkannameler diye içinizi dışınızı yezidin şeriatrıyla dolduruyor haberini<z bile yok iş yezidi kurallara gelinmce adı erkanname oluyor ama iş 12 imamların kurallarına gelince adı şeriat oluyor yahu uyanın artık bırakın bu saflığı da kurtarın hem kendinizi hem çevrenizi

“Alevilik - Bektaşilik Ayrımı” sayfasına dön