Münafığın son yazısı

AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

aleviemre yazdı:ha bu arada yeni öğrendim sizin gibi bi grup ehlibeyt aslanlari :) da benim memlekettte adıyamanda varmış. helal olsun irana iyi çalışıyor ahtapot gibi heryerde kolu var. çorum, adıyaman, erzişncan, katar, mısır, suudi arabistan...... ve duymadıklarım.
Ne güzel iste, Alevi kardeslerimiz yavas yavas ÖZÜNE dönüyor. Bundan daha iyi birsey olabilirmi???
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

emre arkadaş iranın ahtopot gibi çalıştığını söylüyor. ve muhaliflerin sıkışınca yaptığı klasik saldırılardan birine hemen sarılmış: İRan uşaklığı.
Birincisi Türkiyeden isim yazdığın o şehirler de neler oluyor benim haberim var. kesinlikle ve kesinlikle yanılıyorsun. bazı gerçek aleviler biraraya gelerek inançlarını yaşamaya çalışıyorlarsa bunu hemen İrancı diye karalamamak mı lazım?
Bir iddiada bulunuyorsunuz ve söyleminizi ispat etmeniz şarttır. bu yerlerin İran kolu olduğunu nereden çıkarttınız? İspat etdin. Eğer edemezsen Allah seni ömrünün sonuna kadar orada bekletsin!

yahudiler cemevlerinde dönünce adına hoşgörü dediniz siz bektaşiler! önce kendinizi biraz sorgulayın. ve karanlık düşüncelerinizi biz alevilerin atisinden kaldırın!
Görüyorum ki Bektaşiler gibi yahudi uşağı olacağıma EhliBeyt'in uşağı olmak heran tüm ruhumla, hücrelerimle, arzuladığım bir şeydir.

(Sen hakaret etsen de ben sana dua edeceğim)
Allah sana yardım etsin hakikate vakıf olma yolunda....!
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

aleviemre akadasim

yazilarini okuyunaca senin ne kadar Kinli ,Hincli vede büyük Nefretle Ehli Beyt Mektebiyle tanisan, yani Kendi özlerini tekrar Kesfeden Alevilere büyük bir nefretle hakaretle yaklastigini görüyorum ..neden acaba ? Simdi Söyleme "irancilik , yobazlik,gericilik vs " falan ..ömründe hic 12 Imamlarin gercek kaynklarindan faydalandinmi ? elimize hic 12 Imamlarla ilgili kitab almayalim hemen Damga pulu gibi Iftiralarla saldiriyorsunuz ! Ehli Beyt Davasi Iranin babasinin mali degildir ..gercekci olalim, bizde iranci degiliz fakat Ehli Beyti kim severse o Bizim Kardesimizdir kim olursa olsun ...ayrica Dünyayda tek bir Ehli Beyt Devleti vardir oda Irandir ..peki Dünya bunlara nicin düsman ..nicin Suudi Arabistanin yobaz karliyetleri , herksin önünde sucsuz kisilerin en basta Ehli Beyt asiklarinin Kellelerini milletin gözü önünde kilicla keserlerken bunkara nicin sesleri cikmiyor ? Imamlarimizin Türbeleri samarrada Vahabi ve Amerika Israil isbirligi ile Bombalanip tehrip edilirken Sizin Dedeleriniz Ne yaptilar ? Alevi olarak Siz ne yaptiniz ? Lübnanda Ehli Beyt asiklari Israil Zulmünden katledip Sehid edilirken , Sizler bu olaya nicin tepki göstermedinizki Cemevlerinde DEDELERINIZ onlari sanki kutlarcasina kucak acmislardir, Alevi olarak nicin karsi durmadiniz ? bugün irakta hergün Aleviler Siiler katledilip Masum imamlarimizin Türbeleri kursun yarasinda iken , nicin bunlara sessiz kaliyorsunuz ? ve dünyain herbir yerinde Emperiyalizmin usaklari Ehli Beyt asiklarina Türlü saldiri iftira ve öldürme planlari uygularken , Alevi olarak nicin bunlara tepki göstermiyorsun ?

ama Hayir..siz bunblari göremiyecek kadar dar bir dünyada yasamayi tercih etmissiniz , Cemevleri kulaktan dolma Dede hikayelerini dinleyip birde marifetmis gibi masal ve hikayelerler, iftira yagdirip ve zorunlu olarak illede bir kisiyi kabul etmemizi istiyor ve o kisiyi hikayelerler 12 Imamlardan üstün gösterip Aleviligi kimseye kaptirmiyorsunuz..yerine gelir sadece biziz degip, digelerini umursamiyorsunuz ,ölmüslermi kalmislarmi Masum Imamlarimizin Türbelerimi bombalanmsi , kursunlanmis , Dünya emperiyalistleri Alevileri Siileri nasil cökertecekler diye planlar uygularaken Sizin umurunuzdami hic ? yeterki sizin Sazlariniza ayinlerinize masal ve hikayelerinize bektaslariniza ,cemlerinize dokunmasinlar degilmi ? ama zilletede böylecede boyun egdiginizi unutmayin !! Sizler Alevilik adina Zillete boyun egerek ve bizlerin onun bunun usagidir diyerek Emperialyist kisilerin tuzagina düsüyorsunuz ! farkindamisiniz acaba ?

Bizler Aleviyiz senin gibi, fakat bizler Ali gibi yasamayi onlarin kaynaklarindan faydalanmayi ve onlarin izinden gidip ,ve Ehli beyti sevenle dost, sevemeyenlerdende düsman oldugumuzu ilan etmisizki , bunlari sen göremiyorsunda kulkatan dolma dedelerinin doldurusuna gelip saldirgan tutumunla bizlere yaklasiyorsun ..gercekleri duymak ,isitmek senin önderler bildigin kisilerin zoruna gittigi icin senin gibileri dolduruyorlar "onlar Sii Iranci , Bizleri Anadolu Aleviyleriyiz Bektasiyiz " diyrek klasik uyutma taktikleri uyguluyorlar ..sunu bilki arkadasim eger Aleviler ,Ehli Beytin kaynagi ile Alevilgi ögrenseler , Bektasi dedelerin sömürü düzeni sona erer , fakat onlar sömürü düzenlerini koruyabilmeleri icin,senin gibileri kulanip doldurusa getiriyorlar ! onlarin kalkani olmaktan kendinizi kurtarin ! Sömürü Bektasi Hikaylerinden degil ,Imamlarimizin kaynaklarindan Aleviligi ögrenin ...bizleri masal hikayeler degil Ehli Beytin seffati kurtarir ancak..Dedeler, Güvercinler ,kirk haramiler degil !! Alevi olmak Ali gibi yasamaktir aksi degil !!!
aleviemre

Mesaj gönderen aleviemre »

düşüncenizi çürüttüğünüz demekten kastınız ne bilmiyorum. sizin tanımınıza göre gerçek alevilik bu çorum dönmeleri denen iran uşaklarıdır. bizede bektaşi diyorsunuz. ama bugün türkiyede aleviliğinb ne demek olduğunu şiilerdir sünnilerdir herkes biliyor. çorum alevilerini de herkes biliyo. ben aleviyim. siz istediğinizi yazın söyleyin zerre kadar umrumda değil sizin gibilerin. ki siz de neyin ne olduğunu çomk iyi bilmenize rağmen ama ne yazıkki bu iş için para aldığınız içöin ve bu paranın karşılığını vermek için kendinize alevi bizede bektaşi terimini kullanmakta ısrar ediyorsunuz. buyrun devam edin nereye kadar devam edebilecekseniz.
yazdıklarınıza gelince. şimdiye kadar hiç bir gerçekten bilgi birikim sahibi bir alevinin hz alinin saz çaldığını idda ettiğini görmedim. hiç bir yerdede okumadım. varsa bunu diyen yada yazan biri gösterirmisin. ne olursun gerçekten varsa böyle bişey bana gösterde ne kadar zeki olduğunu kabul edeyim. yoksada dediğim gibi derdin her neyse biraz daha araştır oku bana adamakıllı sorular sorda kendini daha fazla rezil etme ve beni güldürme. bu arada nerde kırklar cemi sohbetinde saz çalındığı yazıyor bana gösterirmisin. eğer varsa böyle birşey herşeye eyvallah siz haklısınız. yoksada dediğim gibi
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

aleviemre yazdı:nerde kırklar cemi sohbetinde saz çalındığı yazıyor bana gösterirmisin. eğer varsa böyle birşey herşeye eyvallah siz haklısınız. yoksada dediğim gibi
Ne yani kırklar semahı sazsız mı dönüyorlardı?Gel bu konuyu analiz edelim iki şık var

1.şık :Kırklar masalındaki öyküde sazdan bahsedilmiyor yani sazsız semah dönüyorlardı ,bu durumda sizler semahı sazla dönerek yola yani kırklara ihanet ediyorsunuz demektir.Kafanıza göre dönüyorsunuz demektir,hatta madem semah bir müzik aletiyle dönülecekse mızıkayla,gitarla yada kavalla da semah dönülebilir demektir,neden bu tür aletleri denemiyorsunuz da sadece sazla dönüyorsunuz?Hatta piyano daha uygun tavsiye bile ederim.Yani siz semaha saz kattığınız için yol düşkünü bile sayılırsınız.

2.şık :kırklar masalında saz vardı ve siz aynen uyguluyorsunuz peki masalı aktaran sazdan ve kimin çaldığından neden hiç bahsetmiyor?
Siz sazsız olduğunu savunuyorsunuz demek ki bugün sazla semah döndüğünüze göre yoldan çıkmışsınız.

Bak kara mizaha konu oldun bir masal insanları ne kadar gülünç duruma düşürüyor gördünmü? daha doğrusu düşünürmüsün?
akledermisin?
aleviemre

Mesaj gönderen aleviemre »

Ali-K
o kadarmı berbat insanlarsınızki gönderdiğim mesajı değiştirmeye kadar ileri gidiyorsunuz. ben herşeyimle burdayım yazdıklarımla kim olduğum belli. tatmin olamıyorsanız buyrun msn adresim gelin orda istediğiniz kadar yazışalım. daah rahat iletişim kurarız.

ali muhsin
bende nefret sizin gibi yobazlarla başladı. ki bende ehlibeyte ihanet eden herkese lanet okurum. çünkü kuran da da bunların sonsuz cehennem ateşin de yanacağı belirtmektedir. "Alevilere büyük bir nefretle " ifadesini kullanıyorsunuz ki bugün alevi dennce kimin akla geldiğini sizde biliyorsunuz. merak ediyorum bu kadarmı ucuz insanlarsınızki kendinizi parayla satıyorsunuz. gerçekten acınacak vaziyettesiniz. bu gün 12 imamların haytı diyorsunuz gerçek kaynak diyorsunuz. kime göre gerçek kaynak. hangi hayattan bahsediyorsunuz. bu gün hz muhammedle ilgilide sayfalarca şeyler yazılmış hangi gerçek kaynaktan hayattan bahsediyorsunuz. herkesin kimin ne olduğu kimin alevi kimin bektaşi kimin çorum dönmesi olduğu ortada. kimin kime neye hizmet ettği ortada.
bugün iranın ne mal olduğu ortada. söylermisin ehlibeytte insanları meydanlarda asmak, kırbaçlamak varmı. parayla inanç empoze etmek varmı. zorla baş kapattırma kapatmayana kırbaç cezası varmı. var diyorsanız ben sizin ehlibeyt dediğinize ehlibeyt demem sizin Allah dediğinize Allah ta demem. varın siz ne derseniz deyin.
evet ali gibi yaşamak. bugün din inanç gidip duvara toprağa sahip çıkmak demek değildir. hz ali de 12 imamlarda hiçbir zaman böyle birşey yapmadılar. bugün ahrette niye o mezarlara sahip çıkmadınız diye değil niçöin peygamberin mezarına topraklarına sahip çıkmadınız değil niçin onların hırkasını giymediniz diye hesap sorulacaktır. o saldırılara karşıda aleviler ne yapmaları gerektiğinin çok iyi farkındalardır. sizin gibi gösteriş için sofuluk için meydanlara çıkmakla değil. bunu çok iyi kafanıza sokun.

meshedi313
sitede iranın humeyninin probagandası açık ve net bir şekilde yapılıyor. bunları niye görmezlikten geliyorsunuz. iranın bugün şiiliği yayma politikasını hermkes biliyor. en basiti humeyninin türkiyedeki diyanet başkanıyla araların da geçen konuşması herşeyi ispat ediyor. daah kalkıp neyin açıklamasını yapıyorsunuz. herşeyden önce dediğim gibi ne olıursunuz biraz daha araştırın öğreninde neyin ne olduğunun farkımna varın.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

aleviemre demiyecegim ..bektasi emre

iste sizin anlayisinz budur ! hosgörünüz budur ! siyonist sebatayist , hiristiyan ,dinsiz ,ataistleri cemevlerinize sokup adinada hosgörü diyorsunuz, fakat Gercek aleviligi tekrar kesfeden Alevilere agziniza geleni sayiyorsunuz neden acaba ? bumu sizin humanist anlayisiniz ? kanitiniz varsa delilerinizi sunun, yoksa kulaktan dolma Vahabi dedelerinizin agziyla konusacaginiza Siiligi Aleviligin ne demek oldugunu önce siz arastirin derim .. bos kuyuya tas atip bizeri klasik suclamalarinizla birsey yaptignizi veya topluma hizmet ettignizi saniyorsaniz kendinizi aldatiyorsnuz demektir ..aslinda uzun uzadiye konusmaya gerek yok Sizin Probleminiz ve sorununuz nedir biliyormusunuz ??? söyleyim ... siz diyorsunuzki, Sizde bizim gibi Bektasilige inani , masallara inanin , hurafelere inanin , dedelere secde edin , Haci Bektasi önder mürsit, pir bilin , 12 imamlardan üstün tutun , güvercin masllarina, kirklar masallarina , kara kazanlara, delikli taslara inanin, Sii Dümani olun , milliyetci irkci düsünceye sahip olun (bektasilik irkciligina sahip olun ) ancak ozaman alevi olursunuz ..diyorsnuz .....iste bizde Berktasilik budizmini , semanizmini , hurafe ve hikayelerini kabul etmedigimizden dolayiki ,bizlere Vahabi anlayisi ile yaklasiyor ileki bunlari kabul etmiyen -alevi degil yobazdir diyorsunuz !!! iste sizin hastaliginizda budur !! anladinmi kardesim ..bizler Ali gibi yasamayi Hüseyin gibi ölmeyi arzuluyoruz ..ve onlarin izinden ve onlarin yasadigi gibi yasamak istiyoruz , varin bize yobaz degin ..Bektasiler gibi daglara taslara, catala, bicaklara ,kara kazanlara niyaz edip alevilig rezil bir durumda kabulenmemizide kimse bizlerden beklemsin ,..Bektasilik denen uzak dogu budzmini alevilik olarak tanitan Vahabi sebatayist Bektasiligi kabul etmedigimizden dolayi atesleniyorsnuz olay bu aslinda !!! ..bu durmuda asil siz ve sizin gibi zavallilar kime hizmet ettigi vede kimlerin agzi ile konustugu ortada degilmi ?? bari kendinizi kandirmayin
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

aleviemre yazdı:

meshedi313
sitede iranın humeyninin probagandası açık ve net bir şekilde yapılıyor. bunları niye görmezlikten geliyorsunuz. iranın bugün şiiliği yayma politikasını hermkes biliyor. en basiti humeyninin türkiyedeki diyanet başkanıyla araların da geçen konuşması herşeyi ispat ediyor. daah kalkıp neyin açıklamasını yapıyorsunuz. herşeyden önce dediğim gibi ne olıursunuz biraz daha araştırın öğreninde neyin ne olduğunun farkımna varın.
Bildiğin gerçekler varsa buyur yaz bizde sana göre batıl olan bu yolumuzdan vazgeçelim! Alevi kavramıyla ilgili sorular sormuştum sana ama cevap vermemiştin. Bize Alevi isminin ne zaman verildiğini araştırmanı tavsiye ediyorum. Ve Şii Alevi kavramlarının zaman içinde coğrafi bölgelere göre nasıl farklı kullanıldığını araştır! O zaman inanki hakikati göreceksin! Alevileri Aleviliği asimile etmek için Yavuz'dan bu yana ne kadar oyun oynandığını görmüyor musun?
Allah gözünü açsın! Şiilikte var olan olduğu bilinen Usul-u Din ve Furur-u Din kaidelerini Alevi olarak nitelendirdiğiniz kaynaklardan inceleyelim, görelim bakalım var mı yoksa yok mu?
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

alevi emre,
Öncelikle şunu anlamalısın ki alevilik evrensel bir olgudur. Aleviliği dünyanın diğer bölgelerindeki alevilerden koparmaya çalışarak sadece anadolu sınırları içinde lokalize etmek, aleviliğe yapılabilecek en büyük ihanettir.

Zaten dünya kafirlerinin, siyonistlerin vb. tüm şer güçlerin istediği de budur. Ellerindeki güçlü medya sayesinde, akıl almaz yalan ve iftira bombardımanıyla, dünyadaki ehlibeyt dostu alevileri, bölgesel ırkçı-milliyetçi söylemlerle birbirinden koparmaya ve düşman etmeye çalışıyorlar.

Bizim alevi-islam yolunda, Kuran ve ehlibeyt yolunda olan herkesle ve her toplulukla, dünyanın neresinde olursa olsun, coğrafi sınırları tanımadan gönül birliğimiz, kalp bağımız vardır, olmalıdır. Çünki alevilikte, şiilikte, caferilikte aynı şeydir. Bunları söyleye söyleye dilimizde tüy bitti nerdeyse.. sitede bu konuyla ilgili tonla yazı var, okusanıza biraz..

Artık şu İrancı humeynici gibi laflardan inanın gına geldi. Yeter artık yapmayın Allah aşkına..Yani ıraktaki alevilerden bahsedince ırakcı, lübnandakilerden bahsedince lübnancı, nijeryadakilerden bahsedince nijeryacı mı olunuyor ??

İranın da, başka milletlerinde sosyal yaşamları, gelenekleri, kültürleri bizi çokta ilgilendirmez, ama nerede alevi-islam adına, ehlibeyt adına bir hareket, bir oluşum varsa tabiki o bizi ilgilendirir ve de ilgilendirmelidir.

Ben yaklaşık 30 yıldır, taa gençlik yıllarımdan beri iranla ilgili her türlü haberleri de, dünyadaki diğer gelişmeleride elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Bu şeytani güç odaklarının bu kan içici emperyalist wampirlerin!! iranla ilgili nice masabaşı düzmece haberlerine nice fotomontaj iğrenç iftiralarına şahit olduk yıllardır. Gerçi zamanla hiçbirinin gerçek olmadığı anlaşılıyor aklanıyorlar ama malesef ki bazı zihinlerde çamur izleri kalıyor işte..

İrandaki çağımızın bu en büyük ehlibeyt-alevi-islam hareketi neden boğulmak ve susturulmak isteniyor acaba ? Bunu bir düşün istersen.. İran yıllardır bu keferelerle ve içerdeki kendi müfsit-fasıklarıyla mücadele ediyor. Bu global güçler iranı dünyadan izole etmeye ve her fırsatta ona meydan dayağı çekmek ve türlü ambargo vs. oyunlarıyla ellerinden gelse bir kaşık suda boğmak isterken, diğer taraftan da bu güzel Ali dostu insanlar, kardeşleri olupta küfrün karşısında tek güç, tek ses, tek yürek olması gereken ve üstelik alevi olduğunu söyleyen bir takım cahillerin kandırdığı insanların ihanetine uğruyorlar. Onlar karşılarında düşmanı, çağın muaviyeleri!! yezitleri!! olarak beklerken, çağdaş talha ve zübeyirler de sırtlarından hançerliyorlar.

Ve ben yıllardır iranın dünya emperyalizmi ve müstekbirleri karşısında, mustazaf halkların yanındaki bu haklı ve onurlu duruşunu ve mücadelesini her zaman her yerde ve her halukarda dilimin döndüğünce anlatıyorum, anlatmaya da devam edecem inşaallah.. bunun için kimsenin bir kuruşuna da ihtiyacım yoktur. Peki ya sen ve senin gibi düşünenler, benim gibi bir taraftan -sınırlı imkanlarıyla- kıt kanaat ailesinin geçimini sağlamaya çalışıp, diğer taraftan da Allah için bir şeyler yapmaya, inancını ortaya koymaya çabalayan insanları "siz irandan para alıyosunuz" iftirasıyla karalarken, hadi diyelim bu dünyada birileri de size inandılar, peki bunun vebalini ve hesabını nasıl vereceksiniz yarın mahşerde acaba ?

Ben şimdi kalkıp ta sana : "Sende iran aleyhine propaganda yapmak ve iranı karalamak kötülemek için bir yerlerden para alıyorsun galiba" desem yakışık alır mı ? Hem böyle şeyler nasıl ispat edilebilir ki ?.. Ve işin sonu nereye varır biliyormusun ? Sözün bittiği, kanıtın olmadığı yerde iş 'mübahaleye' kalır.

Mübahalenin ne olduğunu bilmiyorsan Peygamberimizin (s.a.a) ve ehlibeytinin, necran hristiyanlarıyla aralarında geçen mübahale olayını bir oku incele bi zahmet..

İstersen bu para alma konusunda attığın iftiraya karşı ben şahsen kendi adıma seninle Allah huzurunda "mübahale" yapmaya hazırım.. eğer sözlerinde samimi isen..

Bazı şeyleri anlamak için sadece akıl-mantık yürütmek yetmiyor, birazda "aşk ehli" olmak gerekiyor. Her şey bir imtihandır bu dünyada, olayları çok iyi gözlemlemeli ve yarın ahirette hesabını veremeyeceğiniz sözlere dikkat etmelisiniz..

Bu şerefsiz şeytani güçler, aşağılık propagandalarıyla adeta bizim "akıllarımızın abdestini" bozuyorlar. Bundan dolayı da akıllarımıza sık sık abdest aldırmamız gerekiyor.
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

o kadarmı berbat insanlarsınızki gönderdiğim mesajı değiştirmeye kadar ileri gidiyorsunuz.
Sanki dogru dürüst birsey yazdinda bende degistirmisim. Zaten yazdigin yazi hakaretti, bende onu düzelttim.
insanları meydanlarda asmak, kırbaçlamak varmı.
O insanlarin kirbaclanmasi beni hic ilgilendirmiyor, neden mi?? Acimasiz oldugumdan degil tabii. Ben bir karincayi bile ezemem. Ama o insanlar SUCLU, yani isledigi sucun cezasini cekecek, o kadar basit. Heryerin kendilerine göre cezalari vardir.

“Kırklar Cemi Masalı” sayfasına dön