Kırklar Cemi Masalı

AlevìCan

Re: Kırklar Cemi Masalı

Mesaj gönderen AlevìCan »

3nokta yazdı:Ya arkadaşım sen yazdıklarımı okumuyor musun?
Önce yazdıklarımı oku ondan sonra gel!
Bak güzel kardeşim,
Sen bizim kaynaklarımızı kabul etmiyorsun. Ne malum 12 İmamların sözleri olduğu diyorsun. Ama gel bu kaynaklarımızda yazan sözlerin uydurma olduğunu ispat et desem edemezsin. Çünkü rivayetleri, hadisleri değişik yöntemlerle inceleyen bir ilim dalı olduğundan bile belki haberin yok.
Nehcul Belaga'yı kabul etmiyorsun. Ama İmam Cafer'e ait dediğiniz ama orjinal Arapçasını sunun dediğimizde çuvalladığınız, içinde İmam Cafer'den çok sonraları yaşamış kişilerin şiirlerinin olduğu Buyruk'u kabul ediyorsun.
Ayıptır kardeşim ayıptır. Seninle boşuna zaman kaybediyoruz. Allah aşkına zamanımızı çalma. Bak ben ne demişim:
O yüzden hiç başlamayalım.
Hasan abinin önerisine katılıyorum: Senin inancın sana, bizimkisi bize. Boşuna zaman kaybetmeyelim.
Size de çok ayıp kardeş inan.
Senin ilmin, ilim dalın beni hiç ilgilendirmez. Madem senin kaynakların süperler niye böyle bir ilim dalı var. Bu ilim dalı kaynaklarınızın halini, UYDURMA olduğunu göstermeye yeter de artar bile anlayabilirsen eğer.
Kendinizdeki, kaynaklarınızdaki kusurları görmüyor ona buna kaynaklarına ise çamur, yalan, iftiralar atıyorsunuz, demediğinizi bırakmıyorsunuz!
Eksiğiyle, fazlasıyla benim kaynağım benimdir, senin ki de senin.
Sen bana ve kaynaklarıma saygı duy ki ben de sana ve kaynaklarına saygı duyayım.
Olayın özü budur; anlaması, uygulaması sahiden çok mu zor!
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Sana da düşüncene de saygı duymuyorum. Çünkü 12 İmamların Ehlibeyt'in yolunu saptırıyorsunuz. Benden saygı bekleme, ben zaten senin gibi birinden saygı beklemiyorum. En iyisi çık git, gelme, bizim vaktimizi çalma.
Git önce bize sorduğun soruları kendi düşünce sistemine, kaynak dediğin uydurmalara yönelt. %100, kesinlikle emin olmadan gelme. Sana göre hiçbir şeyden %100 emin olunamıyor ya. Kusura bakma kardeşim, senin yazmana dahi müsade etmem hataydı. En iyisi kendin kendini kontrol et ve yazma. Çünkü yavaş yavaş hakaret etmeye doğru gidiyorsun.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
AlevìCan

3nokta yazdı:Sana da düşüncene de saygı duymuyorum. Çünkü 12 İmamların Ehlibeyt'in yolunu saptırıyorsunuz. Benden saygı bekleme, ben zaten senin gibi birinden saygı beklemiyorum. En iyisi çık git, gelme, bizim vaktimizi çalma.
Git önce bize sorduğun soruları kendi düşünce sistemine, kaynak dediğin uydurmalara yönelt. %100, kesinlikle emin olmadan gelme. Sana göre hiçbir şeyden %100 emin olunamıyor ya. Kusura bakma kardeşim, senin yazmana dahi müsade etmem hataydı. En iyisi kendin kendini kontrol et ve yazma. Çünkü yavaş yavaş hakaret etmeye doğru gidiyorsun.
Ben de sizin hakkınızda aynen senin gibi düşünüyorum ve
bana önerdiklerinin aynısını ben de sana öneriyorum.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Senin ne düşündüğün benim umrumda bile değil. Seni de düşüncelerini de önemsemiyorum. Sen de benim hakkımda aynı şeyi düşünüyorsan uzatmanın anlamı yok. Nasılsa hesap günü yakındır.
Allah İmam Zaman'ın (af) zuhrunu acilleştirsin ki hücceti inkâr edenlerin hiçbir bahanesi kalmasın.
. . .
AlevìCan

3nokta yazdı:Senin ne düşündüğün benim umrumda bile değil. Seni de düşüncelerini de önemsemiyorum. Sen de benim hakkımda aynı şeyi düşünüyorsan uzatmanın anlamı yok. Nasılsa hesap günü yakındır.
Allah İmam Zaman'ın (af) zuhrunu acilleştirsin ki hücceti inkâr edenlerin hiçbir bahanesi kalmasın.
Kardeş,
Sizler de düşündükleriniz de benim hiç umrumda değilsiniz inan.
Sadece yoluma hizmet maksadıyla birşeyler yazıyorum ki yeni nesil bilgisiz bazı Alevi canlarım sizlerin türlü yalanlarınıza, oyunlarınıza, hilelerinize kanmasınlar, gerçek yüzünüzü görebilsinler. Nihayetinde herşey de ortada işte!

Allah rızası için forumunuzda bazı kutsallarıma (Cemevi, Cem, Semah, Saz, Buyruk, Hacı Bektaş Veli, vb.) hakaretler ettirme, çamur, yalan-iftiralar attırma. İnşallah aras ısra ben de sizi rahatsız etmeyeyim böyle.
Zaten ben de sizden yeterince bıktım inanın. Hangi saldırınıza cevap vereceğime şaşıyorum bazen.
Neyse inşallah bir daha girmeyeceğim sitenize, lütfen hakaretlerinize son verin siz de!
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Bizim kimseye hakaret ettiğimiz yok. Bir de yağ gibi üste çıkıyorsun. Yalan, hile, oyun Ehlibeyt'le ilgisi olmadığı halde semah gibi saz gibi şeyleri onlara atfetmenizdir. Şimdi uzatmayın. Lafınız yine bize küfür etmeye doğru gidiyor. Artık yeter.
. . .
AlevìCan

3nokta yazdı:Bizim kimseye hakaret ettiğimiz yok. Bir de yağ gibi üste çıkıyorsun. Yalan, hile, oyun Ehlibeyt'le ilgisi olmadığı halde semah gibi saz gibi şeyleri onlara atfetmenizdir. Şimdi uzatmayın. Lafınız yine bize küfür etmeye doğru gidiyor. Artık yeter.
3nokta kardeş,
Bana attığın iftiralar üzerinde durmayacağımı hatırlatmak isterim.
Ehlibeyt'e tabii olanlarız, korkma biz de küfür, kin, kibir, düşmanlık, vs. çikinlikler olmaz.
Bizim açımızdan da yalan, hile, oyunlarınız şunlardır ki Ehlibeyt'le ilgisi olmadığı halde namaz, camii gibi şeyleri onlara atfetmenizdir.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Tamam uzaktmayın. Size iyi geceler. İnşallah artık bu forumlarda görmeyiz sizi.
. . .
AlevìCan

3nokta yazdı:Tamam uzaktmayın. Size iyi geceler. İnşallah artık bu forumlarda görmeyiz sizi.
Peki, görmezsin merak etme.
Bizi dosdoğru anlayabilmeniz, tanıyabilmeniz dileklerimle,
İyi geceler ve hoşçakalın...
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

3nokta Peygamberimiz herkese saygı duymuştur bir kişiye doğruyu göstermek istiyorsan hoş görü ile yaklaş bize yakışan budur. Seni eleştirmek için yazmıyorum sadece bize yakışan budur diye.

“Kırklar Cemi Masalı” sayfasına dön