Semah İbadeti ve Kur'an-i Dayanakları

PIRCAFERI

Re: Semah İbadeti ve Kur'an-i Dayanakları

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

Kerbela Aslanı yazdı:Semah uydurmadır Semah Kuran da geçmez Peygamberimiz ve ehlibeyti yapmamıştır olnalra yapmadıysa bizde yapmayız Kuran şöyle buyurur ( Peygamber size neyi emretmişse onu alın...)
Aslan can

Gercek kuranda namaz yazarmi ? Buna deliliniz varmi ?
Herat

Mesaj gönderen Herat »

Kerbela Aslanı yazdı:Semah uydurmadır Semah Kuran da geçmez Peygamberimiz ve ehlibeyti yapmamıştır olnalra yapmadıysa bizde yapmayız Kuran şöyle buyurur ( Peygamber size neyi emretmişse onu alın...)
Sayın Kerbela Aslanı,

Semah, siz kabul etmesenizde Türkiye'deki milyonlarca Alevi tarafından ibadet kabul edilmektedir. saygılı olun... Bunu yapın ki onlarda size saygılı olsun.

"Semah Kuran da geçmez" Bu sözünüzde yanlış olmuş, söyleyin namaz kelimesi mi? oruç kelimesi mi Kur'an da geçmekte? Dahası namaz kelimesi İran Mecusilerinin günde beş kez güneşe ve ateşe dönüp Ruku-Secde-Kıyam hareketinin orjinal adı değil midir? Onlarda buradan yola çıkarak sizin Kur'an dışı sapık bir ümmet olduğunuzu sizin yaptığınız gibi size söylerse ne diyeceksiniz? Dahası namaz dedğin zaten peygamberle gelen bir ibadette değil putpestler putlarına karşı bu hareketleri yani namazı kılmıyorlar mıydı?

Bu yüzden Allah Rızası için yapılan bir ibadetin kabulüde Allah'tandır diyelim.. ötesi bize düşmez. Dahası İmanınızı da zayi eder... helak olursunuz.. bilinki Kimse Allah'ın yardımcısı sözcüsü ortağı değildir. Hiç kimse Allah yerine geçip karar vericide değildir. Aleviler Bu İbadeti Allah rızası için yaptıklarını söylüyorsa, sizede banada laf düşmez.
Kerbela Aslanı yazdı:Peygamberimiz ve ehlibeyti yapmamıştır olnalra yapmadıysa bizde yapmayız Kuran şöyle buyurur ( Peygamber size neyi emretmişse onu alın...)

1- peygamber Kur'an da yer almayan ahkam ve şeriat mı getirmiştir? Peygamber'in nasıl ibadet ettiğini nerden biliyorsunuz? beş vakit namaz Peygamberden mi kaldı? Sünnilerin Peygamber hadisleri ile şiilerin ki benzeşiyor mu? farklılıklar varsa kime güveneceğiz?

2- Alevilerin peygamber ve 12 İmam hadisleri yok mudur? Onlarda Peygamber'in Semahı Miraçta müminlere ibadet olarak getirdiğine inanınıyor? Bu yüzyıllardır böyledir.. siz kabul etmmesenizde?

3- Burada sizin çelişkiniz, kendi hadis ve rivayetlerinizin tartışılmaz olduğu sizin dışınızdakilerin ise külliyen yanlış olduğu, oysa sizde bende biliyoruz ki peygamber yasarken, benden Kur'an dışında birşey yazmayın emri var? peygamber söz ve hadisleri peygamber'in ölümünden 250-300 yıl sonra derlendi. ŞİMDİ KUR'ANI BIRAKIP BİRİNCİ KANAK BU HADİSLERİ ALACAĞIZ BU UYDURUK HADİSLERE GÖREMİ DİN İNSA EDECEĞİZ, YADA BİRBRİMİZİ ELEŞTİRECEĞİZ?

4- Peki ne yapacağız? sunu yapmalıyız, Kur'an ile çelişmeyen, Kur'an da olmayanı varmış gibi göstermeyen, yeni Bidadlar uydurmayan hadisleri alabilirizç Ama Kur'anda olmayan ahkam ve şeriatı dinin esası gibi sunan, Kur'an ında önüne geçen hadilsler benim gözümde ve Alevilerin gözünde YOK HÜKMÜNDEDİR.

Sonuç Olarak, Kur'an ibadetin şeklini göstermez. kaç vakit olduğu nasıl kılınacağını söylemez, hatta ZİKRİN SALATTAN DAHA ÜSTÜN OLDUĞUNU BİZZAT SÖYLER, Durum buyken, namazı Kur2an emri, semah yada namaz dışındaki Zikri kur'an dışı gösterip insanları kafir ilan etmek ve ibadetlerinin geçersiz olduğunu söylemek? ne size düşer ne bana.

DOĞRUSU KABULÜ ALLLAH'TAN DEMEKTİR. BAŞKADA SÖZ KİMSEYE DÜŞMEZ
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Herat yazdı:

Bu yüzden Allah Rızası için yapılan bir ibadetin kabulüde Allah'tandır diyelim..

2- Alevilerin peygamber ve 12 İmam hadisleri yok mudur? Onlarda Peygamber'in Semahı Miraçta müminlere ibadet olarak getirdiğine inanınıyor? Bu yüzyıllardır böyledir.. siz kabul etmmesenizde?
laf ebeliğini bırak
12 imamlardan birtanesinin semahla ilgili birtek sözünü kaynağıyla yaz da bizde görelim atıyormusun tutuyormusun?
(bisatinin buyruğundaki KIRKLAR MASALINI imam Sadıkın diye yutturmaya çalışmadan tabi))))))
PIRCAFERI

Musa Özateş yazdı:
Herat yazdı: laf ebeliğini bırak
12 imamlardan birtanesinin semahla ilgili birtek sözünü kaynağıyla yaz da bizde görelim atıyormusun tutuyormusun?
(bisatinin buyruğundaki KIRKLAR MASALINI imam Sadıkın diye yutturmaya çalışmadan tabi))))))
Musa can

Herat bariscil konusmus ne guzel . Sen sorumuza cevap ver asil hakiki kuranda namaz diyemi gecer dogruysa delil verirmisin ????
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

PIRCAFERI yazdı:
Musa Özateş yazdı:
Herat yazdı: laf ebeliğini bırak
Musa can

Herat bariscil konusmus ne guzel . Sen sorumuza cevap ver asil hakiki kuranda namaz diyemi gecer dogruysa delil verirmisin ????
bektaşi ayaklarına yatma
konu semah ve size soru sorulmuş biliyorsanız cevap verin
namazı git namaz bölümünde tartış konuyu dağıtma
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bunlar ömürlerinde Imamlarimizin bir tek hadisini okumuslarmi acaba ? hem niye okusunlarki Namaz Oruc vs gibi hadisler gecerse " uyduruktur " deyip isin icinden siyrilmasini bilirler ama is Semah Saz vs denilince kendi usulerine göre yorum yapmasinida bilirler ,kendilerini hakli cikarmak icin inkar ettikleri Kurandan faydalanarak carpitmasini keyfe zevke göre yorumlamasinida cok iyi bilirler ..iste ben buna Misjoner usulü derim !! nede olsa Bektasiler Batili emperiyalist Misjonerlerinden besleniyorlar
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Kullanıcı avatarı
Șίа

Mesaj gönderen Șίа »

Bektaşilik öyle bir yoldurki bünyesinde çok sayıda fikri vürüsleri bulundurur ve bu virüslerle yaşar. Sızdıgı yerlerede geriye dönülemeyen temizlenmesi zor vürüslerini empoze eder.

Bir bektaşi çıkar Kuranın eksik degiştirilmiş ve ona inanılmayacağının fikri virüsünü sızdırmakala ugraşıır.

Bir bektaşi çıkar işine gelen Kuran ayetini kendine göre yorumlayarak bektaşiliği savunma virüsünü kullanır.

Bir bektaşi çıkar Hz Ali(as)'i Allah'a (haşa) eşkoşan virüsünü taşır.

Bir bektaşi çıkar kendilerinin islamdan ayrı bir din oldukları vürüsünü taşır.

Bir bektaşi çıkar islamda namazın olmadıına dair fikri vürüsünü taşır.

Bir bektaşi çıkar kendilerinin cemde halka namazı kıldıkları fikirde bir vürüs taşır.

Bir bektaşi çıkar bektaşiligin anadolu türklerine ait islami yorumu oldugu fikrinde virüsünü taşır.

Bir bektaşi çıkar Peyganber efendimizin ve Hz.Ali(as)'de cem ibadeti yapıp semah döndüğü fikrinde virüs taşır.vs.vs

şimdi gelde bu virüslerle ugraş bakalım temizle temizliye bilirsen.Allah yardımcımız olsun.
“Şehit olanlar Hüseyin'ce bir iş yaptılar. Kalanlar ise Zeynep'çe bir iş yapmalıdırlar. Bu ikisinin dışında kalanlar Yezit'tirler.”
PIRCAFERI

Kime ne cevap verecegimi sasirmis bulunmaktayim .

Bol hakaretlerle bir yere varamayacagimizi daha oncede demistim . Madem bektasileri buraya cagirip tartisma pesindesiniz , gelenede tartisma yerine hakretlerle sindirme pesindesiniz ben birsey anlamadim .

Bin bir dereden kanit versem care ne ?
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Ayetleri keyfine zevkine göre yorumlayarak yol gösterdiginimi saniyorsunuz ,buraya nice Bektasiler geldi senin gibi verecek cevaplarida olmadigi gibi sonucta sasirdilar ,saskinliklarindan olacak,ki sonucta Hakaret ederek tahrik edrek Forumdan uzaklastirildilar ! Adam gibi carpitmadan inkara kalkismadan Hakaretler iftiralar yagdirmadan tartismis olsalardi elbette is degisirdi ..ama is öyle degil, gelen bildigini okudu Ayetleri carpitti keyfe zevke göre yorum yapiptilar,gereken cevaplar verilincede hemen "Hakaret ettiniz" diye kivrandilar ..Sizde öylesiniz yani Tipik bir Bektasi !!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Kullanıcı avatarı
Șίа

Mesaj gönderen Șίа »

PIRCAFERI yazdı:Bin bir dereden kanit versem care ne ?
Madem bektasileri buraya cagirip tartisma pesindesiniz , gelenede tartisma yerine hakretlerle sindirme pesindesiniz ben birsey anlamadim
Kanıtmı hani nerde ??? sen o kanıt diye sundukların kusura bakma ama seni bu davada asla haklı çıkarmaz.
Hala şunu anlamadınızmı biz sadece Alevilikle bektaşiliğin bir birinden ayrı yollar oldugunu anlatmaya çalışıyoruz.Ya bektaşisindir ya da Alevi.
Kardeş benim yolum bektaşilik dersin saygı duyarız susarız.
Ama kalkarda bektaşiliği Alevilik olarak sunarsan orada tartışırız işte senden bunun doğruluğuna dair net ve doğru kanıtlar isteriz.Ama sende elle tutulur doğru kanıt olmadığı için getiremezsin.
Ve bize hergün sarı kırmızı forma giyen birisini kardeş bu fanatik fenerbahçeli diye anlatmaya çalışır duruma düşersin.

PIRCAFERI yazdı:Bol hakaretlerle bir yere varamayacagimizi daha oncede demistim
Ah benim güzel kardeşim kimsenin hakaret ettiği yok biz sana bu forma gelmiş bektaşilerin bir birin den farklı düşüncelerini yazdık.
eger hakaret olarak nitelendirdiysen bunları ozaman bektaşiler kendilerine hakarette bulunmuş oluyorlar bunları biz uydurmadıkki bunlar ben bektaşiyim diyen kişilerin söyledikleri.

Bir bektaşi çıkar Kuranın eksik degiştirilmiş ve ona inanılmayacağının fikri virüsünü sızdırmakala ugraşıır.

Bir bektaşi çıkar işine gelen Kuran ayetini kendine göre yorumlayarak bektaşiliği savunma virüsünü kullanır.

Bir bektaşi çıkar Hz Ali(as)'i Allah'a (haşa) eşkoşan virüsünü taşır.

Bir bektaşi çıkar kendilerinin islamdan ayrı bir din oldukları vürüsünü taşır.

Bir bektaşi çıkar islamda namazın olmadıına dair fikri vürüsünü taşır.

Bir bektaşi çıkar kendilerinin cemde halka namazı kıldıkları fikirde bir vürüs taşır.

Bir bektaşi çıkar bektaşiligin anadolu türklerine ait islami yorumu oldugu fikrinde virüsünü taşır.

Bir bektaşi çıkar Peyganber efendimizin ve Hz.Ali(as)'de cem ibadeti yapıp semah döndüğü fikrinde virüs taşır.vs.vs
“Şehit olanlar Hüseyin'ce bir iş yaptılar. Kalanlar ise Zeynep'çe bir iş yapmalıdırlar. Bu ikisinin dışında kalanlar Yezit'tirler.”

“Kırklar Cemi Masalı” sayfasına dön