Alevi=Caferi????

AZECaferi

Re: Alevi=Caferi????

Mesaj gönderen AZECaferi »

Deyesen sözüm düzgün anlaşılmadı. Men sadece bilgi istedim, mövzunun bu qeder dağılacağını texmin etmemişdim.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

AzeCaferi Can

Sitemizi incelerseniz aradiginiz Sorulara ve Cevaplara ulasabilirsiniz ..Sunuda belirtmek isterimki Alevilerin Caferilerin Düsmani coktur . öyleki Bazilari ,ortaya atilarak isi Carpitmaya ve Polemik Cikarmaya calismaktadirlar .Buda Bizim Cevep vermemizi engelemek isteyislerinden kaynaklanmaktadir...Bazi Arkadaslarimiz Size ufakta olsa Cevep verdiklerini göreceksiniz ..Tabiki konu hakkinda Sorulariniz varsa Sorularinizida bekliyoruz .

saygilar
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
AZECaferi

Mesaj gönderen AZECaferi »

Çox sağ ol qardaş. Bir sualım var, Hz. Alinin (a) terefdarları dünyanın her yerine yayıldı (Maaşallah), amma her ölkede özlerini bir adla adlandırırlar, bu tefriqeçilik niyedir?
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

AzeCaferi Can

Alevilik konusu hakkinda detayli bigliler edinmek icin Sitemizdeki Alevilik konusu ile ilgili linki veriyorum ,umariz Sorularinizin Cevabi Burdadir

tiklayiniz

http://alevisesi.com/home/1,1.htm

Saygilar
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Farqlı adlarla adlanmamızın nedeni yezitlerin oyunlarıdır can. Bilerek bize farqlı farqlı isimler verirler ki biz bizim öz qardashlarımızı danımıyaq bilmeyeq. Yani bizi dünyadaki öz qardashlarımızdan qoparmak uzak tutmaq içun yapırlar bunları.
Amma biz bilirik ki hamımız birik. Hamımız aynı itiqatın milletiyik.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
şahturna

Mesaj gönderen şahturna »

ali muhsin yazmış,allaha!secde ediyomuş,12 imama hizmet ediyomuşşşş....muuuşşş...aca
ba senin allahın nerde bizde scde edelim,göster makamını,zatı,sıfatı nerdedir acep,çok me
rak ettim,kusura kalma cahilik biz,senin gibi ilm deryası birini bulmuşken aydınlanalım cahal kalmıyak.....
şahturna

Mesaj gönderen şahturna »

ha birde zatın biri demiş kızılbaşlar şiimiş,allahım ya rabbim ya resullullah,acaba benmi ca
hilim,bunlara akıl verip piyasaya salan hocalarımı cahil? şiilerde rafızi imişşş?
şimdi şiiler camiye gider,kızılbaş rafizi denen camiye adımını atmaz
şiiler namaz kılar,kızılbaş rafıziler kılmaz,ayün-ül cem yapar
şiiler ramazanda 30 gün oruç tutar,kızılbaş tutmaz,muharrem ve hızır orucu tutar vs vs...
kızılbaşlar hakkında emevi şeriatını reddettikleri için rafıziler(din dışı olanlar)diye fetva
lar verilirken,şeriatın tüm şartlarını ehlisünnet gibi eksiksiz uygulayan şiiler nasıl kızılbaş ya da rafızi olur? bu iki birbiriyle zıt toplulukları nasıl aynılarmış gibi yutturmaya kalkıyorsunuz?
biraz dürüst olun bari,eğer gerçekten 12 imama zerre kadar saygınız varsa,kimi kandırdığını
zı sanıyosunuz çok merak ediyorum,ancak şurası kesin aleviler size kahkahalarla gülüyor,bu
forumu okudukça...
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

şahturna yazdı:biraz dürüst olun bari,eğer gerçekten 12 imama zerre kadar saygınız varsa,kimi kandırdığını
zı sanıyosunuz çok merak ediyorum,ancak şurası kesin aleviler size kahkahalarla gülüyor,bu
forumu okudukça...
12 imamlara saygıdan bahsedene dürüstlükten bahsedene bakın :D :D

muaviyede Hz.Aliye mektup yazıp islama davet etmişti aklıma geldi :D :D
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

@Sahturna

Birakalimda bos bos konusmalari, gercekten derdin nedir ona gelelim.

Ne kadar da zoruna gidiyor bu sitenin varolmasi degil mi??? Sunu unutmaki bu site yok olsa bile, artik uyanis basladi ve devam edecek. Sen istesende istemesende bu böyle olacak. :wink:
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Şahturna,
Allah için söyle "Rafizi"nin sözcük manası nedir? -Sözlükten kopye çekmek yok ama-:)
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Aleviler Şiimidir?” sayfasına dön