Alevi=Caferi????

Aliekber

Re: Alevi=Caferi????

Mesaj gönderen Aliekber »

meshedi313 yazdı:arkadaş bir şeyler bekleyeceksen önce beklenen şeylere cevap vermen gerekir. Ansayfada Bektaşilikle ilgili makaleler var ve agyet bilimsel onları tek tek çürütmeye çalış antitezini ortaya koymaya çalış ondan sonra bilimden ilimden bahset. 3-5 mesaj yazdın daha ne olduğunu kim olduğunu bilmiyoruz sen de bizi bilmiyorsun. Nereden bilelim senin ne olduğunu?
Şu çok bilimsel çalışmalarını yaz da görelim!
Diğer meseleye gelince. Bektaşiliğe mikrop demek bir terbiyesizlik ahlaksızlık değildir. Ancak Ali as'ın taraftarlarını dostlarına mikrop dersen o zaman kime düşman olduğunu kime kin güttüğünü düşünmeni tavsiye ederim.
Allah bizi Ehl-i Beyt'in dostlarıyla dost düşmanlarıyla düşman olanlardan karar kılsın!
Demagoji sözcüğünün siyasetle ne ilgisi var. sana bir adres vereyim Türk Dil Kurumu'nun adresinden Güncel Türkçe Sözlükten anlamını bilmediğin sözcüklerin anlamlarına bakabilirsin.
http://www.tdk.gov.tr
demagojiyi ben kopyalıyorum sözlükten. Senin yazdığınla ne ilgisi varmış görelim.
demagoji Fr. démagogie
a. Laf cambazlığı: “Çünkü halklar artık demagojiden hoşlanmamakta, demagogların maskelerini aşağıya indirip yolundan atmaktadır.” -N. Hikmet.

Güncel Türkçe Sözlük
--------------------------------------------------------------------------------
demagoji Fr.démagogie
Bir kimsenin, bir grubun duygularını kamçılayarak abartılı veya gerçek dışı sözler söyleyip onları kazanmaya çalışma, halk avcılığı:§ “Ve mesnetsiz demagoji olamaz.” -Peyami Safa, Din, İnkılap, İrtica, 19. § “... tek metodu (demagoji)den, halktan tarafa görünüp halkı ezmekten ibaret...” -Necip Fazıl Kısakürek, İhtilal, 55. § “Bilâhere, siyasi partilerin, gündelik politika demagojisi içinde, taviz üstüne taviz vererek harcadıkları, bütün inkılapçı mefhumların, rabıtalı bir sistem halinde takip edilerek…”- Attila İlhan, Kurtlar Sofrası, 290.

Türkçede Batı Kökenli Kelimeler Sözlüğü
görüldüğü gibi bu sözcük sizin amacınıza tavrınıza gayet uygun. Hatta cuk diye yerine oturmak deyimi tam sizin için!

ilimni Türkiyede,veya malum çevrelerde sürdürmüş olanlar,bildiğim bildik,öttürdüğüm düdük diyecekelr, bundan anormal bişey yok,bak verdiğin maanya kendin bak ve anlarsın ki iş dediğimiz gibidir,hamd ve şükürler olsun ki işin ETİMOLOJİSİNE de vakıfız,yani kelime kökenine,tüm manalarına veselam

dediğim gibi bir şişe 1 litre alacak için imal edilmişse, zorlasanız da iki litre almaz,

Allah hidayet bahşedecek ki bazı işler malum gele,

kuru kuruya demagoji olamz can,dikakt et,anlatmaya çalışmış olanlar ne demişsem aynı işi zikretmekteler,
demagojiden amaç bir şeyleri elde etmektir,fikir alış verişine girişmiş çıakrı olmayan benim gibi kişielre karşı kullanılacak bir sözcük değil,
çevrende ilimde önde olan kişiler varsa soruştur sana söylerler

“Bilâhere, siyasi partilerin, gündelik politika demagojisi içinde
yukarda dediğim gibi buna politik çıkar içinde olanlar başvurur,benim durumumda geçerliliği yoktur

etimolojiye vakıf olmakla birlikte hamd Yaradana ki birkaç dil konuşmayı da bahşetti,kelimenin köken manası belli ,kelime kişilerin bilgi alışveriş merağını kapsamaz,amaç güder,
biz kimseden ne oy kazanma peşindeyiz,ne de kandırıp bir çıkar elde etmeye,
demagojiye girişenler birilerini duyguları yönünde,hoşlanacağı işleri zikrederler,
benim söylemlerim pek demagojik değildir,hatta anti patik geliyor desek yeri,baya bir nüans,

Ansayfada Bektaşilikle ilgili makaleler var ve agyet bilimsel onları tek tek çürütmeye çalış antitezini ortaya koymaya çalış ondan sonra bilimden ilimden bahset.

Allah izin verirse her bir başlığa erieceğiz,
Bektaşiliğe mikrop demek bir terbiyesizlik ahlaksızlık değildir. Ancak Ali as'ın taraftarlarını dostlarına mikrop dersen o zaman kime düşman olduğunu kime kin güttüğünü düşünmeni tavsiye ederim.
hala inat üzerine gitmektesin,ki hazreti Ali ve Ehli Beyt denilince,matem aylarında olsun ,başka vesilede olsun ,hamd oslun ben ve çevremin kolayca göz yaşı dökülmekte,
ki göz yaşı bu gösteriş veya başka bir sebepten dökülmez,haddimizi bilemliyiz

sünniler veya şiiler bana hoş bir iş ifade etmiyor ama yaradandan ve birkaç ayetten dolayı kimseye mikrop dememekteyim,

Kimsenin dinine,kutsalına küfür etmiyorum ki o da bilgisizlik üzere benim değerlerime küfür etmesin,
nedeni basit,
basit hadisler para ediyorsa,
bazı içtihatlar para ediyorsa,
Kuranın APAÇIK ayetleri nedne para etmesin?
enam 108 Allah'tan başka çağırıp dua ettikleri şeylere sövmeyin ki sonra bilgisizlikle onlar da Allah'a söverler. İşte biz, böylece her topluluğa, yaptıklarını süsleyip güzel gösterdik, sonra da dönüp varacakları yer, Rablerinin tapısıdır ve o da, ne yaptıklarını bildirir onlara.

İslami ahlak budur,Allah bunu Allah dışında çağırılan işlere iman edenelr için emrediyorsa,içtihatı benim gibi olmayanı elbette kapsar

Allah bizi Ehl-i Beyt'in dostlarıyla dost düşmanlarıyla düşman olanlardan karar kılsın!
bu dilek samimi gelmiyor ama hadi diyelim ki samimisin,biz kim olursa olsun o kutlu soya sevgi besleyenleri severiz,
isterse emevilik döneminde,bunların ataları camilerden küfürlere ortak olmuş olsunlar,öyle ya ata kusurluydu ama olası ki yeni nesil başka olacak,Allah bilir biz bilmeyiz

Allah bizleri dosdoğru hidayete erdirsin,Allah bir sözü yoktur ki diğer sözünden değersiz sayılsın
3nokta

Re: Alevi=Caferi????

Mesaj gönderen 3nokta »

Sen burada fikir alışverişine değil kendi fikirlerini dikte etmeye gelmişsin. Demagoji yapıyorsun başka bir şey yapmıyorsun! Masal okuma. Açık açık Alevi düşmanı olduğunu Yahudilere Sabatayistlere çalıştığını yaz biz de kurtulalım sen de....
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Aleviler Şiimidir?” sayfasına dön