Şiilik ile Alevilik Aynı mıdır?

Dede-baba

Re: Şiilik ile Alevilik Aynı mıdır?

Mesaj gönderen Dede-baba »

ali muhsin yazdı:Inkarci Herif !!

Forumumuzda Yüzlerce veya binlerce 12 Imam Hadisleri kaynaklari oldugu halde Sen bunlara Uyduruk ve Yalan diyorsun !!!
1- Bakın gayet açık ve net soruyorum elinde 12 imam'dan kalmabir tane vesika belge var mı*

2- 12 imam hadisleri dediklerin sonradan oluşturulmuş mu oluşturulmamış mı*

3- şimdi elimdeki hadisler bizzat 12 İmam 'ın elinden çımış yazılı vesiklardır diyorsanız eyvallah.. fakat böyle değilse.. sonradan başkaları tarafından rivayet edilmişse.. uyduruk olmadığına dair delilin kanıtın nedir. böyle bir kanıt getiremiyeceksen.. ben nasıl senin kaynaklarına kesin doğru olarak bakarım..

4- şimdi ne sen nede buradaki bir başkası beni ikna edmedi... hadislerinizi doğrulğu konusunda kuşku ve şüpheler var.. ve bunu giderecek savunmanız ise komik..

5- sizden başka örneğin biz aevilerin hadis kaynağına Buyruğumuza yalan uydurma ve sonradan oluşturuldu diye saldırıken.. sizinkide sonradan oluşturuldu demezlermi size* o zaman iki kaynakta sonradan oluşturulduysa nasıl sizinki kesinlikle doğru başka herkesindki yanlış uydurma oluyor?

6- bu çelişkiyi nasıl izah ediyorsunuz*

ali muhsin yazdı: ve ardinda Bektaslarin menteslerin yazilarini sunup kanit diye sunuyor Ehli Beyti kamufle etmeye ugrasiyorsun !! Kanit getir dedigmizde sallayip duruyorsun yani getiremiyorsun inkarci ve Dolandiricisin !! Adam gibi soru soramayip soru dedigin Ahlaksizca Ailelerimize Saldirarak Soru sordugunu idia ediyor ve utanmadan Alay ediyorsun ve yine büyük bir yüzsüzlükle inkar ediyorsun !! Sizin Imaniniz Dininiz Paradan gecer ,sünki Alevileri Para Karsiligi herkese satmak adetinizdir !! Konu hakkinda sana Resimlerle kanitlar gösterildigi halde Sen o Kör gözünle görmezlikten gelip inkar yolunu seciyorsun ...Haddini asip Papagan gibi konusup Boomerang Taktikleri yapma !! Edebsizligin bu kadarida fazla ...!!!
1- yazdılarını aynen sana iade ediyorum.. aşağıladığın kişiler bizzat 12 İmam neslindendir... ve Ehjli beyt Kur'an dışında atları 12 İmam dışında hadis nakletmedi..

2- Biz aleviler böyle inanırız.. tabiki siz bizim kaynaklarımızı kabul etmeyebilirsiniz.. bizde sizinkileri kabul etmiyoruz.. fakat aşağılamaya.. kürf etmeye hakkınız yok..

3- ben size ahlkasızca soru falan sormadım muta nikahınızıanlattım.. yalansa yalan deyin.. sonra nasıl böyle bir nikahı kabul ediyorsunuz. deim ve bu nikahla eşiniz kızınız bacınız başka birinin koynuna girmiş yada girecekse.. nasıl dayanıyorsunuz. tepkiniz ne oluyor diye sordum? şimdi böyle bir ilşiki türü var.. bu gerçek * fakat cevap veremiyor saldıryorsunuz*

4- Alevi inancında muta falan yoktur.. ücret karşılığı fahişelikte yoktur.. kişiler kendileri hür iradesiyle buna yaparsa bunun din ile ilgii yoktur. yada ur2an emri değildir.. günahıda sevabıda kendi boynunadır..

ali muhsin yazdı: Siilere Caferilere Karsi gelenler Selefi Vahabi Bahailerdir ve Siz Bektasi bozuntulari ..oysaki Alevilik Siilik Caferiliktir !!! Siz ise burda Alevilik adina Mason Bektasi Probagandasi yapan Ehli Beyt Düsmani bir Selefi Misjonerisiniz ..Cemevlerinde posta oturan ücakgitcilari biliyoruz !!!
1- Vallah hiçbir bektaşi sitesinde sabit ana başlılar halinde şiiliğe saldrıldığını yada sizin gibi hakaret edildiğini görmedim..

2- görseydim aynı tepkileri onlarad verirdim.. Alevi-bektaşi olmama rağmen.. bunu sizden önce ben yapardım..

3- kuşkusuz siz burda milyonlarca Alevi-bektaşinin inancına kutsallarına küfr etmeseydiniz.. hakkaret etmeseydiniz bende bu yazıları yazacak değildim..bu yaptıklarınıznedeniyle ama bizede cevap hakkı doğdu:. ve ben Aleviyim yaptıklarınıza ssyirci kalıp okumakla yetinenem.. BÖYLE BİRŞEY BEKLEMEYİN..

4- BİRİSİDE SİZİN BİZE YAPTIĞINIZ GİBİ SİZE HAKARET ETSE, AŞAĞILASA,, KÜFR ETSE.. SİZ OKUSANIZ O YAZILARI NE YAPARSINIZ.... İŞTE AYNISINI BENDE YAPIYORUM..

5- Doğrusu sizler ne müslümansınız.. ne şii nede başka birşey.. siz eleştirdiğini abde uşakları ve moasonlarsınız..

6- çÜNKÜ tÜRKİYEDKİ HİÇBİR BEKTAŞİ VE ALEVİ İRANDAKİ ŞİİLERE DÜŞMAN DEĞİLDİR.. İBADETLERDE AYRIŞSAK BİLE, 12 İMAM SEVGİSİ NEDENİYSE BİRİBİRİNE SAYGI VE SEVGİ DUYAR..

7- işte sizler bu birlik ve braberliği bozmaya. iki halk arasında fitne ve fesat çıkarmaya çalışıyor.. inanları biribrine düşürüyorsunuz..

8- kuşkusuz Türkiyedki caferi ve şii iderleri alevi-bektaşi liderleriyle konuşur.. iletişime gierer ve asla sizin yaptığını gibi birbirlerine hakaret ettiklerinide görmedim.. daha yakın geçmişte.. cem vakfının toplntısına bizzaat türkiye caferim veşiileri başkanı katılmıştı... ne kin ne nefret vardı.. bırakın cfem ibadetini eleştirmeyi cem evlerinin yapımasını desteklediğini savunuyordu...

be bunları duydum orada..

siz kimsiniz.. açıkcası ABD VE İSRAİL AJANLARI OLDUĞUNUZ FİTNE VE FESAT İÇİN BU SİTEYİ AÇTIĞINI AÇIK VE NET..

LANET OLSUN FİTNE VE FESAT ÇIKARANLARA İNSANŞLARI BİRBİRİNE DÜŞÜRENLERE..
Allah YAPTIĞINI HİLELERİ SİZİN KENDİ BOYNUNZA DOLASIN..
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

yine Yalan Inkar Saptirma Carpitma Sözleri Savurmussun !!

Siz Tarihten faydalaniyorsunuz yani Muaviyenin Hillelerinden faydalaniyorsunuz .Sünki oda Kendi Toplumuna "Bizler Gercek Müslümanlariz Ali ve Sialari Kafidir " diyerek Ehli Beyte Suc ve iftira atmistir ..simdi siz Bektasilerin Yaptiklarida ayni Muaviye hillesinin Tekraridir ." Bizler gercek Anadolu Alevileriyiz, Siilik Alevilik Degildir " Diyerek Muaviyenin Hillesinden faydalandiginiz gibi Alevileride bu gibi Seytanca Sözler ile Ehli Beyt Dostlarindan uzaklastirmak istemissinizdir ,,Alevileri Kufe Halki Yapamayacasiniz !! Carptisanda inkar etsende Seytanca Muaviyelik yapsanizda, Alevileri gercek kimligine kavusmalarina mani olamiyacaksiniz ..

Allahin Laneti ebediyen Yalancilarin Sahtekarlarin Dolandiricilarin, Ehli Beyte Suc insat edenlerin, Ehli Beytin Sözlerini inkar edip Carpitanlarin ve Ehli Beytin önüne Nediü belirsiz kisileri koyanlarin ,Alevi Toplumunu Alevilik adina Vahabilik Selefilik Bektasilik zihniyetini yerlestirmeye kalkan Toplumun üzerine olsun !!!! Amin !!!"
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

1- Bakın gayet açık ve net soruyorum elinde 12 imam'dan kalmabir tane vesika belge var mı*

var bir sürü yazdık ama anlamıyorsun bir örnek 12.imama kafi kitabı sunuluyor ve bu dostlarımıza yeterlidir diyor şimdi böyle kanıt verincede ne malüm doğru olduğu diyorsun yani dansöz gibi kıvıranlara ne kanıtı sunabiliriz?

2- 12 imam hadisleri dediklerin sonradan oluşturulmuş mu oluşturulmamış mı*

önemli olan bu sözleri sunanların onların dostu olup olmadığı ravi zincirinin doğru olup olmadığı vs vs dir yoksa sonradan olup olmadığı değildir aynı titizliği bektaş hakkında neden göstermiyorsun?makalatlar vilayetnameler bektaştan yüzyıllar sonra yazıldığı ve aktaran zincir bile belli olmadığı halde bunları kaynak diye yazıyorsun ama iş 12 imamlara gelince kıvır ha kıvır
4 kapı kırk makamı anlatırken sen bektaşın yanındamıydın bunu üçyüzyıl sonra yazan sait emre yanındamıydı? ama bunlara inanmakta tereddütün yok ama iş 12 imama gelince kaçacak delik arıyorsun ha soytarı

3- şimdi elimdeki hadisler bizzat 12 İmam 'ın elinden çımış yazılı vesiklardır diyorsanız eyvallah.. fakat böyle değilse.. sonradan başkaları tarafından rivayet edilmişse.. uyduruk olmadığına dair delilin kanıtın nedir. böyle bir kanıt getiremiyeceksen.. ben nasıl senin kaynaklarına kesin doğru olarak bakarım..

sana gökten kanıt yağsa boşunadır çünkü durumnun Kuranda yazılıdır gözleri var görmezler ......

4- şimdi ne sen nede buradaki bir başkası beni ikna edmedi... hadislerinizi doğrulğu konusunda kuşku ve şüpheler var.. ve bunu giderecek savunmanız ise komik..

kalbi kararmış bir insan ikna edilemez senin gibiler ancak mahşerde ikna ! edilecektir.

5- sizden başka örneğin biz aevilerin hadis kaynağına Buyruğumuza yalan uydurma ve sonradan oluşturuldu diye saldırıken.. sizinkide sonradan oluşturuldu demezlermi size* o zaman iki kaynakta sonradan oluşturulduysa nasıl sizinki kesinlikle doğru başka herkesindki yanlış uydurma oluyor?

çünkü senin buyruğun adı buyruk değil yazarı bisati ve anadolu dışında kimse bilmez ama bizim kitapların ismi yazarı ravileri bellidir ayrıca senin hadis diye kabul ettiğin kitabında yoktur şairlerin şiirleri ve dede diye sunduğun soysuzların sözlü aktarılan bir sürü ıvır zıvır lafını yememizi bekleme
r ve tüm dünyadaki 12 imam dostları bu kitapları kabul eder bu kadarcık fark bile yeter ama sana değil

6- bu çelişkiyi nasıl izah ediyorsunuz*

sana hangi çelişkin izah edilirse edilsin boşunadır kararmış kalbe şifa olmaz

1- yazdılarını aynen sana iade ediyorum.. aşağıladığın kişiler bizzat 12 İmam neslindendir... ve Ehjli beyt Kur'an dışında atları 12 İmam dışında hadis nakletmedi..

sana elli kere bu seyyitlerin sisimleri ve kitapları soruldu yanıt veremedin ve halen laf ebeliği yapıyorsun eehhh madem seyiyitlere çok önem veriyorsun humeyni,hameney sistani gibilerin bizzat yazdıkları kitapları neden kabul etmiyorsun? söyleyimmi çünkü oralarda yazılanlar bizimde söylediklerimiz çünkü biz onlardan öğreniyoruz hadi bi<zim seyitlere karşı senin soysuzlarını karşılaştıralım

2- Biz aleviler böyle inanırız.. tabiki siz bizim kaynaklarımızı kabul etmeyebilirsiniz.. bizde sizinkileri kabul etmiyoruz.. fakat aşağılamaya.. kürf etmeye hakkınız yok..

bektaşisin türk ırkçısısın 12 imam düşmanısın aleviyim desende burada kimse inanmaz biz aleviyi gözünden tanırız

3- ben size ahlkasızca soru falan sormadım muta nikahınızıanlattım.. yalansa yalan deyin.. sonra nasıl böyle bir nikahı kabul ediyorsunuz. deim ve bu nikahla eşiniz kızınız bacınız başka birinin koynuna girmiş yada girecekse.. nasıl dayanıyorsunuz. tepkiniz ne oluyor diye sordum? şimdi böyle bir ilşiki türü var.. bu gerçek * fakat cevap veremiyor saldıryorsunuz*
Alevi inancında muta falan yoktur.. ücret karşılığı fahişelikte yoktur.. kişiler kendileri hür iradesiyle buna yaparsa bunun din ile ilgii yoktur. yada ur2an emri değildir.. günahıda sevabıda kendi boynunadır..

aynen senin yaptığın gibi cevap veriyorum
senin anan evlenmedimi ? (evlşenmediyse sen kimdensin,demekki evlendi)
yani muhtemelen baban bellidir(belli değilse bu senin sorunun)
peki anan belli baban belliyse bunların nikahı kıyıldımı? resmi nikah tamam
peki dini nikah kıyıldımı? hangi kitaba göre eğer KUrana göre değilse zaten bizi ilgilendirmez dini nikah kıyılmadıysa buda bizi ilgilendirmez
ama kıyıldıysa ve islama göreyse baban anana mehriye vermiştir vermediyse nikah geçersizdir verdiyse şimdi senin yorumuna göre baban anananı paraylamı ..............almış oluyor?
bilmem anlatabildimmi? haa süreye itiraz edebilirsin nikah akittir ister süre konulur ister konulmaz aynı kira akti gibi uzatırsan daha güzel! örneklerlede anlatabilirim mesela bacın varmı? evlimi? onu nasıl everdiniz? vs vs

1- Vallah hiçbir bektaşi sitesinde sabit ana başlılar halinde şiiliğe saldrıldığını yada sizin gibi hakaret edildiğini görmedim..

namaza ramazan ayı orucuna hacca saldırmak bu gibi ibaDETLERİN YERİNE SAÇMA SAPAN töreler koymak bize saldırmak demektir.KUranı çarpıtmak soysuzları seyyit gibi sunmak hakaret demektir karşılığını veriririz bunu aleviler yapmaz bunu siyonist sebatayist bektaşiler yapar

3- kuşkusuz siz burda milyonlarca Alevi-bektaşinin inancına kutsallarına küfr etmeseydiniz.. hakkaret etmeseydiniz bende bu yazıları yazacak değildim..bu yaptıklarınıznedeniyle ama bizede cevap hakkı doğdu:. ve ben Aleviyim yaptıklarınıza ssyirci kalıp okumakla yetinenem.. BÖYLE BİRŞEY BEKLEMEYİN..

cevap hakkın zaten verildi ve her istediğin konuyu her siyteye yazdığın gibi burayada yazdın kimsede engel olmadı taki haddini aşana dek bir farklaki diğer sitelerdeki cahillerden övgü alırken burda payını alıp rezil oldun zaten senin haddini aşıranda bu oldu

4- BİRİSİDE SİZİN BİZE YAPTIĞINIZ GİBİ SİZE HAKARET ETSE, AŞAĞILASA,, KÜFR ETSE.. SİZ OKUSANIZ O YAZILARI NE YAPARSINIZ.... İŞTE AYNISINI BENDE YAPIYORUM..
5- Doğrusu sizler ne müslümansınız.. ne şii nede başka birşey.. siz eleştirdiğini abde uşakları ve moasonlarsınız..

işte burada aşağılık olmana neden olan yazılarından biriside bu yazdıklarındır bize senin gibi birisinin abd uşağı ve mason demesi senin ne kadar aşağılık birisi olduğuna yeterli delildir

6- çÜNKÜ tÜRKİYEDKİ HİÇBİR BEKTAŞİ VE ALEVİ İRANDAKİ ŞİİLERE DÜŞMAN DEĞİLDİR.. İBADETLERDE AYRIŞSAK BİLE, 12 İMAM SEVGİSİ NEDENİYSE BİRİBİRİNE SAYGI VE SEVGİ DUYAR..

masumlar cahiller ile kendini bir tutma sen o cahillerden değilsin

7- işte sizler bu birlik ve braberliği bozmaya. iki halk arasında fitne ve fesat çıkarmaya çalışıyor.. inanları biribrine düşürüyorsunuz..

biz hak ile batılı birebirinden ayırıyoruz

8- kuşkusuz Türkiyedki caferi ve şii iderleri alevi-bektaşi liderleriyle konuşur.. iletişime gierer ve asla sizin yaptığını gibi birbirlerine hakaret ettiklerinide görmedim.. daha yakın geçmişte.. cem vakfının toplntısına bizzaat türkiye caferim veşiileri başkanı katılmıştı... ne kin ne nefret vardı.. bırakın cfem ibadetini eleştirmeyi cem evlerinin yapımasını desteklediğini savunuyordu...

biz hakkı söyleriz söylüyoruz hakkı söylemeyenlere bunu sormalısın mesele o katılanları keşke semaha davet etseydiniz birlikte semah ibadeti yapalım deseydiniz bakalım ne diyeceklerdi? :D :D

siz kimsiniz.. açıkcası ABD VE İSRAİL AJANLARI OLDUĞUNUZ FİTNE VE FESAT İÇİN BU SİTEYİ AÇTIĞINI AÇIK VE NET..
LANET OLSUN FİTNE VE FESAT ÇIKARANLARA İNSANŞLARI BİRBİRİNE DÜŞÜRENLERE..
Allah YAPTIĞINI HİLELERİ SİZİN KENDİ BOYNUNZA DOLASIN..
[/quote]

bile bile hakkı söylemeyenlere lanet olsun
Allahın laneti sana ve senin gibilere olsun
bekleyelim bakalım pusu nasıl gelişecek
not israil ve abd ajanlarının kimliği ortaya çıkma tehlikesi çıktığında ilk yaptıkları şey karşı tarafı abd ajanlığıyla suçlamak olurmuş bay pipoda okumuştum :D :D :D

“Aleviler Şiimidir?” sayfasına dön