Şiilik ile Alevilik Aynı mıdır?

AleviCaferi

Re: Şiilik ile Alevilik Aynı mıdır?

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Suud'lu Gazeteci Hasna Al-Quna'nın Al-Riyadh Daily reportajından alınmıştır.
Suudi arabistan bizi fazla ilgilendirmiyor.
Bildigim kadariyla seni cok ilgilendiriyor: :)

Resim

Sen maalesef bati medyasinin esiri olmussun. Bak bakalim kadinlar nasil Iranda:

http://www.youtube.com/watch?v=XxPB4-vnPAE[/youtube]
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
Dede-baba

Mesaj gönderen Dede-baba »

AleviCaferi yazdı:

Resim

1- Demek ki iranda bunlar yok...

2- Mesela, ben müslümanım dese ve başı açık gezse bir iranlı ne yapıyorlar.. :lol:

3- suudi yada şii hiçbir farketmez tümünün kadına bakış açısı bellidir... kadın acınacak halkde erkeğin kontrolünde ve emrindedir.. erkek egemen fars ve arap toplumu kadına değer vermez..

4- şu an ister irana ister sünni ülkelerine bakın kadınlar ezilendir. horlanandır.. o kadar baskı vardırki üzerinde bunu zaten anlatmaya bile gerek yok.. GÖREN GÖZ KILAVUZ İSTEMEZ
Ebu Hasaneyn

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

dede-baba bektas ben senin bu muslumanlik anlayisina hayran kaldim desem yalan olmaz :D acaba PARiS'ten mi aldiniz bu kadinlari acip sacma modasini :lol:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Dede-baba yazdı:
AleviCaferi yazdı:

Resim

2- Mesela, ben müslümanım dese ve başı açık gezse bir iranlı ne yapıyorlar.. :lol:

3- suudi yada şii hiçbir farketmez tümünün kadına bakış açısı bellidir... kadın acınacak halkde erkeğin kontrolünde ve emrindedir.. erkek egemen fars ve arap toplumu kadına değer vermez..

4- şu an ister irana ister sünni ülkelerine bakın kadınlar ezilendir. horlanandır.. o kadar baskı vardırki üzerinde bunu zaten anlatmaya bile gerek yok.. GÖREN GÖZ KILAVUZ İSTEMEZ
Sen alçak bir munafıksın artık sana karşı saygılı yazmayacağım. Sen,n o pis kötü sıfatlarını yalancılığını ifade etmekten çekineyeceğim.
İftira atan alça birisin sen tek niyetin karalamalar yapmak başka bir şeydeğil.
Onlarca şey kopyaladın yapıştırdık hep yapıştırdıkların arasındaki çelişkileri ortaya attık kıvırmaya çalıştın. Ayetleri sunni tasavvuf açısından yorumladın. 12 İmamların bırakıp seyyid dediğin adamlara bağlandın. Üstelik seyyidlere ağlanmanın delilini de gösyeteremedim.
Yazdıklarımızı cevap vermek için okudun sadece üzerinde düşünmek için okumadın. Sana göre biz tamamen haksızız yalancıyız.
Ama biz senin haklı olduğun doğru olduğun yanlarını da dile getirdik söyledik.
Bu forumlarda yapmaya çalıştığın tek şey forumu kirletmek başka bir şey dğil.
O yüzden bundan sonra sadece bizim makalelerimize cevap yazacaksın. Bir yerlerden bir şeyler koyalayıp forumu kirletmeye hakkın yok. Ya adam gibi yaz ya da ...
Bizim vaktimizi boşa harcama munafıklıklarınla...
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Dede-baba

meshedi313 yazdı:[

Sen alçak bir munafıksın artık sana karşı saygılı yazmayacağım. Sen,n o pis kötü sıfatlarını yalancılığını ifade etmekten çekineyeceğim....
1- SEN Allah MISIN Kİ BEN MÜSLÜMANIM DİYEN BİRİSİNE MÜNAFIK DİYEBİLİYORSUN* BU HAKKI NERDEN ALDIN*

2-Sen Allah yerine geçip insanları nasıl yargılarsın.. ibadetlerine inançlarına dil uzatır hakaret edersin*

3- sen nasıl ibadet ediyorsan et.. ister günde beş vakit ister 1000 vakit .. sana karışan mı var* sen niye başkarının ibadetini yalanlıyor.. kur2an yorumlarını laya alıyor* hakaret ediyorsun* kimsin sen Allah'ın özel yetkilerle göndediği.. insanları yagılama hakkı verdiği ORATAĞI MISIN?

4- böyle şaşkınlık olur mu?

5- zaten ağzınızı her açtığınızda küfr hakaret ve iftira dolu yazılar yazınıyorsunuz.. bir tanesinin dahi gerçekliği yok..

6- size bektaşilik ve alevilik ile ilgili yazdıklarınız gerçek değil.. gerçekleri size gösteriyoruz bunlarıda kabul etmiyor yine kendi iftiralarınıza tabi oluyorsunuz...Siz Alevilerden ve bektaşilerden daha mı iyi bektaşiliği bileceksiniz* size kaldı bektaşiliğe tarif etmek..ne olduğunu söylemek.

meshedi313 yazdı: İftira atan alça birisin sen tek niyetin karalamalar yapmak başka bir şeydeğil.
Onlarca şey kopyaladın yapıştırdık hep yapıştırdıkların arasındaki çelişkileri ortaya attık kıvırmaya çalıştın. Ayetleri sunni tasavvuf açısından yorumladın. 12 İmamların bırakıp seyyid dediğin adamlara bağlandın. Üstelik seyyidlere ağlanmanın delilini de gösyeteremedim.....
1- Kime iftira atmışız... Yazdıklarımızdan biri yalansa ispatla..

2- biz senin inancınada karışan değiliz. nasıl inanıyorsan inan.. fakat senden farklı inanlara nasıl karışırsın* islam ve Kur'an benim inandığım gibidir. benim inandığımdan başka türlü inanan kafir.. münafık. mason.. vs... nasıl dersin*

3- çelişkileriniz sen değil ben ortaya koydum.. gerek bu forum konusunda gerek dğerlerinde anlattıklarınızın bektaşilikle anadolu aleviliği ile uzaktan yakından alaksı olmadığını söyledim..

4- sizin gibi inann Anadoluda alevi mi var yada bektaşi mi* siz iran islam anlayışını benimsemişssiniz.. iran şiiliği farslıların ve Acemin islam anlayışı ve yorumudur .. am asla iran islamı islamın kendi olmadığı gibi:. Anadolu alevileri ve Bektaşiliğin islamıda değildir..

5- sizin islamınız ve Kur'an yorumunuz sizi ilgilendiri.. Bize ne*

6- benim gibi inanan bir tane sünni getir.. sünni tasavvuf muş* yahu adamda biraz utanma olur* sen hiç kırklara inanan.. semah dönen. cem yapan.. 12 imam için göz yaşı döken. müsahip tutan .. mUHARREM TUTAN..HIZIR ORUCU TUTAN SÜNNİ GÖRDÜN MÜ? YADA SÜNNİ TASAVVUFÇU* ÖRNEK VER*

meshedi313 yazdı:
Yazdıklarımızı cevap vermek için okudun sadece üzerinde düşünmek için okumadın. Sana göre biz tamamen haksızız yalancıyız....
1- ben senin inancına ne diye karışayım.. sen iran islam anlayışını anadolu aleviliği ve ve islamın tek yorumu kabul etmişsin ve karıştırıyorsun... ve başka her yorumu inkar ettin alaya aldın.. kafir saydın.. inanlarına kutsal kişşilerine hakaret mason dedin..

2- sen benim inancıma hakaret ve kürf edemezsin.. kendi inancını anlatırsan anlat kimseye sataşmadan.. sana kim karışır... ama sen başklarının inançlarına saldırısan onlarında sana saldırma hakkı doğar..

3- İnanç bir kabul işidir. herkes istediğine.. istediği biçimde inanma hakkına sahiptir.. İbadet Allah ile kul arasındadır..Allah Rızası için yapılır.. bir başka kul araya girip bunu sorgulayamaz.. yanlış yapıyorsun diyemez... yargılayamaz..

İŞTE SİZ BU BÜYÜK GÜNAHI İŞLİYOR VE YAPIYORSUNUZ.. ALLAH2A ŞİR KOŞANLARSINIZ.. Allah YERİNE GEÇİP İNSANLARI YARGILIYOR.. HAKLARINIZDA HÜKÜM VERİYOR.. MÜNAFIK VE KAFİR OLDUKLARINA HÜKMEDİBİLYİŞROSUNUZ* BU Allah'A ORTAK KOŞMAK EL-HAKİM OLAN Allah YERİNE GEÇMEKTİR..

islamda Şirk yasaktır..aracı ve ruhban sınıfıda yoktur..

meshedi313 yazdı: Ama biz senin haklı olduğun doğru olduğun yanlarını da dile getirdik söyledik.
Bu forumlarda yapmaya çalıştığın tek şey forumu kirletmek başka bir şey dğil.
O yüzden bundan sonra sadece bizim makalelerimize cevap yazacaksın. Bir yerlerden bir şeyler koyalayıp forumu kirletmeye hakkın yok. Ya adam gibi yaz ya da ...
Bizim vaktimizi boşa harcama munafıklıklarınla...
1- mesela hangisi? ben görmedim.. bu doğru olan yanları söylediğini... varsa yoksa hakaret saldırı. ve iftira..

2- forumunda sen benim inancıma saldırmışssın .. iftira atmışssın.. yalan söylemişssin..BEN BU YALANLARININ GERÇEK OLMADIĞINI SÖYLÜYORUM GERÇEKLERİYLE ORATAYA KOYUYORUM..

3- bunu yaparken özellikle ( Aevi-bekatşi islam) diye belirtiyorumki sizin ile bizim aramızdaki fark belli olsun..

4- sende önce başta Bektaşilik olmak üzere başka inançlara saldırma.. sonra iran şii islam anlayışı olarak inancını anlat.. sana kim ne der..
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Dede Soytarisi

bu kadar Yüzszülük bukadar edebsizligi sizde görüyorum !! amaciniz Sadece Provokasyonlarla isin icinden sirylimak.. Arkadaslarimiz, siz Alevilik adina Sahtekarlik yapan Bektasiye Gereken cervablari vermisler ..Sizmi Alevisiniz ?? Kadinlarimizin haklarini Siz Bati Siyonizm usaklari Bektasilerdenmi soruluyor ....Daha Dün Rus Natasaniz olan irene melikof Geberip gittiginde arkasindan aglayarak Göz yasi döktünüz ..Ama Hz. Fatimaya .Hz. Zeyneblere (As) Zerre kadar Yüreginizde bir inleme yok !! Bizim kadinlarimizi Hz. Fatima .Hz. Zeynebler gibidir . Batinin Yosmalarini örnek Alan Bir kadini önder secen biri Alevilikten bahsedemedigi gibide kadinlarimizida Batili gözüylede Asagilamaya hakki yoktur !! Sizler Yalancilikta Sahtekarlikta bir numarsiniz Esiniz yoktu !! Zamanin Muavyileri oldugunuz gibi Muaviye hilleleri ile Alevileri kandirmakta yaris yapiyorsunuz ..Ayrica Cemevlerinde kendilerinize Firavunlar gibi ilahlastiran hüküm verip Alevileri Dikta edende sizlersiniz ..Dedim ya " Tasidiginizi Bir Cuval Mikorbu Bizim sirtimiza yüklemye kalkmayin !!!"
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

1- SEN Allah MISIN Kİ BEN MÜSLÜMANIM DİYEN BİRİSİNE MÜNAFIK DİYEBİLİYORSUN* BU HAKKI NERDEN ALDIN*

2-Sen Allah yerine geçip insanları nasıl yargılarsın.. ibadetlerine inançlarına dil uzatır hakaret edersin*

3- sen nasıl ibadet ediyorsan et.. ister günde beş vakit ister 1000 vakit .. sana karışan mı var* sen niye başkarının ibadetini yalanlıyor.. kur2an yorumlarını laya alıyor* hakaret ediyorsun* kimsin sen Allah'ın özel yetkilerle göndediği.. insanları yagılama hakkı verdiği ORATAĞI MISIN?

4- böyle şaşkınlık olur mu?

5- zaten ağzınızı her açtığınızda küfr hakaret ve iftira dolu yazılar yazınıyorsunuz.. bir tanesinin dahi gerçekliği yok..

6- size bektaşilik ve alevilik ile ilgili yazdıklarınız gerçek değil.. gerçekleri size gösteriyoruz bunlarıda kabul etmiyor yine kendi iftiralarınıza tabi oluyorsunuz...Siz Alevilerden ve bektaşilerden daha mı iyi bektaşiliği bileceksiniz* size kaldı bektaşiliğe tarif etmek..ne olduğunu söylemek.
1.Sen iki yüzlü munafığın birisin kusura bakma! Sen birilerini yargılayınca haşa Allah olmuyorsun değil mi?
2.Deden muaviye la de Allaha inandığını müslüman olduğunu söylüyordu biz dedenin de senin de munafık olduğunu çok iyi biliyoruz. Ammelerinizle ve uygulamalarınızla bunu görmemek ahmaklıktır.

3Sen bu forumlara yazmaya ilk başladığın zamanlardan beri hep saygılı yazdım sana karşı ama sen kendi kendine senin çelişkilerini ortaya çıkarmaya başlayınca İFTİRA VE HAKARETlere başladın.
4. Bektaşilik dediğin az bir sayıda sebatayist siyonist uşağının güdümünde olan bir şey geri kalanları ise koyun. Zavallılar nereye sürüklendiklerinin farkında değil. Ama biz Alevi gençliğini sizin gibi kurtların eline bırakmayacağız. Sizeköle etmeyeceğiz onları.
Aleviler hür olacak HÜR! Bilmem tanır mısın Hürr'ü?
1- Kime iftira atmışız... Yazdıklarımızdan biri yalansa ispatla..

2- biz senin inancınada karışan değiliz. nasıl inanıyorsan inan.. fakat senden farklı inanlara nasıl karışırsın* islam ve Kur'an benim inandığım gibidir. benim inandığımdan başka türlü inanan kafir.. münafık. mason.. vs... nasıl dersin*

3- çelişkileriniz sen değil ben ortaya koydum.. gerek bu forum konusunda gerek dğerlerinde anlattıklarınızın bektaşilikle anadolu aleviliği ile uzaktan yakından alaksı olmadığını söyledim..

4- sizin gibi inann Anadoluda alevi mi var yada bektaşi mi* siz iran islam anlayışını benimsemişssiniz.. iran şiiliği farslıların ve Acemin islam anlayışı ve yorumudur .. am asla iran islamı islamın kendi olmadığı gibi:. Anadolu alevileri ve Bektaşiliğin islamıda değildir..

5- sizin islamınız ve Kur'an yorumunuz sizi ilgilendiri.. Bize ne*

6- benim gibi inanan bir tane sünni getir.. sünni tasavvuf muş* yahu adamda biraz utanma olur* sen hiç kırklara inanan.. semah dönen. cem yapan.. 12 imam için göz yaşı döken. müsahip tutan .. mUHARREM TUTAN..HIZIR ORUCU TUTAN SÜNNİ GÖRDÜN MÜ? YADA SÜNNİ TASAVVUFÇU* ÖRNEK VER*
1. Deveye sormuşlar neren eğri diye o da demiş nerem düz ki.
Yazdıklarının hangisi iftira değl ki hangisi yalan değil ki? Biz bunları delşilleriyle ispatlamadıkmı şimdi neden kıvırıyorsun onca çelişkilerini ortaya koymadık mı şimdi neden kıvırıyorsun deden muaviye siyaseti güdüyorsun?
2. madde iki de belirttiklerin yine çarpıtmadır. Ulan munafık muaviyeci en bizi yazmaya başladığından beri tekfir etmiyor musun şimdi de çıkmış ben size saygılıyım diyorsun istediğiniz gibi inanın diyorsun. Yok aamn efendim bir de sana mı soracaktık nasıl inanacağımızı?
Oysa biz hakikaten senin bu batıl düşüncelerine karşı değiliz! Sadece bunu bu batıl düşüncelerini 12 İmam adına Alevilik adına ifade etmene karşıyız. Gi bunu mecusilik adına yap yahudilik adına yap bektaşilik adına yap ne adına yaparsan yap ama Alevilik adına böyle pis işler yapma!
3. orta hiçbir şey koyamadın. yazdıkların hep şahsi yorum kaynak dediğin de son zamanlarda yaşayan delilsiz mesnetsiz kaynaksız senin gibi üç bei munafığın kaynakları. temelsiz olduğunuz için uydurmak zorundasınız ne yapalım sizi de anlamak lazım!
4. Neden İran! Ulan hani sizin pirlerini irandan gelmişti ne oldu da irana düşman kesildiniz. Munafıklığın bu kadarı olmaz! İran halkı Alevidir hem de gerçek bir alevidir. Ama neden İranı hep önplana alıyorsunuz. Gerçek Aleviler sadece İranda mı var ırak suriye arabistan lübnan vs vs heer yerde var. Ama isz satılmış medyanızla beraber hep iranı ve doğrudan da 12 imam yolunun uygulamalrını 12 imam itikadını hedef alıyorsunuz karalıyorsunuz

6. Yuh yani bilmesek yutturacaksın. 40lar sunni kökenlidir bunu sen yazdın yesevi ilk kez kırkları söylemiştir dedin. bu yazdığıjn 40ların uydurma olduğunu ispat etti hem de sunni kökenli olduğuu ispat etti. Ortaya inanç diye sunduklarınızın pratiklerinizin Alevilikle alakası yok siz ABD israil güdümünde kendinize yeni bir yol çizmişsiniz.
Gerçek Alevilik Ali as gibi yaşamaktır 12 İmamlara uymaktır falan dedeye falan babaya değil!

Sadece çarpıtyorsun ve iftira atıyorsun. Ben gayet üsluplu bir şekilde sana yazdım ama sen tam tersini yaptın. İlla ki siizn yaptığınız gibi kapıdan kovalım mı?
Terbiyesiz herif! Senin bektaş babaların sana böyle mi terbiye veriyor. Misafir bir eve girdiğin zaman böyle bir üslup mu kullanıyorev sahiplerini yargılıyorsun!
Senin bu terbiyesiz iftiracı tavrına rağmen biz sabrettik sna bir müddet ama sen bu olumlu tavrımızı hak etmedin!

Evet İslamda şirk koşmak yasaktır sen Ehl-i Beyt as'ın önüne onlarca sahte pir sıfatlı kişileri önder diye geçiriyorsun. Bunun hesabını nasıl vereceksin. Çünkü bunu 12 İmam adına yapıyorsun. Onlara iftira atıyorsun.
1- mesela hangisi? ben görmedim.. bu doğru olan yanları söylediğini... varsa yoksa hakaret saldırı. ve iftira..
Mesela Muaviyenin kişiliğiyle ilgili açtığın başlıkta senin yazdıklarını onayladım. Hatta bir yerde de şöyle yazdım arada böyle mantıklı konularda aç diye yazdım. Ama sen görmek istemiyorsun o başka.
Geldiğinden beri kimse sanahakaret etmedi sen daha sonra munafıklığını riyakarlığını sahtekarlığını ortaya çıkarınca arkadaşlarda senin bu sıfatlarını dile getirdiler sadece.
2- forumunda sen benim inancıma saldırmışssın .. iftira atmışssın.. yalan söylemişssin..BEN BU YALANLARININ GERÇEK OLMADIĞINI SÖYLÜYORUM GERÇEKLERİYLE ORATAYA KOYUYORUM..
ortaya hiçbir şey koyamadım MASALLARDAN başka!
3- bunu yaparken özellikle ( Aevi-bekatşi islam) diye belirtiyorumki sizin ile bizim aramızdaki fark belli olsun..
Bu uydurmaları alevilik adına yaptığın için karşıyız zaten bektaşilik adına yap kimse sana kızmaz hatta kültürünü yaşaman için destek bile verir!
4- sende önce başta Bektaşilik olmak üzere başka inançlara saldırma.. sonra iran şii islam anlayışı olarak inancını anlat.. sana kim ne der..
12 İmam taraftarlığı Alevilik ne zamandan beri İran Şiiliği diye adalandırılıyor. İşte bu da sizinAmerikancı emperyalist yaklaşımınızı ortaya seriyor.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Dede-baba

ali muhsin yazdı:Dede Soytarisi

bu kadar Yüzszülük bukadar edebsizligi sizde görüyorum !! amaciniz Sadece Provokasyonlarla isin icinden sirylimak.. Arkadaslarimiz, siz Alevilik adina Sahtekarlik yapan Bektasiye Gereken cervablari vermisler ..Sizmi Alevisiniz ?? Kadinlarimizin haklarini Siz Bati Siyonizm usaklari Bektasilerdenmi soruluyor ....Daha Dün Rus Natasaniz olan irene melikof Geberip gittiginde arkasindan aglayarak Göz yasi döktünüz ..Ama Hz. Fatimaya .Hz. Zeyneblere (As) Zerre kadar Yüreginizde bir inleme yok !! Bizim kadinlarimizi Hz. Fatima .Hz. Zeynebler gibidir . Batinin Yosmalarini örnek Alan Bir kadini önder secen biri Alevilikten bahsedemedigi gibide kadinlarimizida Batili gözüylede Asagilamaya hakki yoktur !! Sizler Yalancilikta Sahtekarlikta bir numarsiniz Esiniz yoktu !! Zamanin Muavyileri oldugunuz gibi Muaviye hilleleri ile Alevileri kandirmakta yaris yapiyorsunuz ..Ayrica Cemevlerinde kendilerinize Firavunlar gibi ilahlastiran hüküm verip Alevileri Dikta edende sizlersiniz ..Dedim ya " Tasidiginizi Bir Cuval Mikorbu Bizim sirtimiza yüklemye kalkmayin !!!"
1- kim provakasyon yapıyor.. iftira atan siz değil misiniz* su bektaşilik adına yazdıklarınızI kabul eden bir tane bektaşi var mı*

2- bırakında her inancı o inancın sahipleri anlatsın.. biz şiiliği anlatıyormuyuz* yada eleştiriyormuyuz..

3- İşte Alevilerin ve bektaşilerin kadınları.... işte iran şiilerinin kadınları suudilerin kadınları.. Gören göze kulavuz ne gerek???

4- biz hakk yolunda olan herkes için üzülürüz... SİZİNDE DOĞRULARINIZ OLSA GÖRSEK İLK DESTEK VERECEKTE BİZİZ. Allah yolunda iyilik yapan herkesin yanındayız.. kim garibanın fakirin ezilenin yanındaysa onunlayız.. bu ister afrikada ister amerikada isterse kutuplarda olsun hangi milletten olursa olsun.. iyinin ve güzelin yanındayız..

5- İşte senin kadın anlayışın.. utanmıyorsmusun birine nataşa demeye.. iftira atmaya.. zina yaparken yanındamıydın* şahit mi oldun* Allah'tan korkun yok mu* (zerre iman kalbinde olsa bu iftiraları atarmısın?) ölünün arakasından konuşmak mü2mine yakışır mı* ama siz kim Kur'an kim* islam Kim değil mi*

6- sen ölüm günlerinde Muharrremde 12 İmam 'ı ve Ehl- Beyt'i anarken.. küfr ettiğin alevi-bektaşi her hafta cem ibadetinde göz yaşı döker Ehli beyt isimleri zikredilir... YİNE İFTİRA ATMAYA UTANMIYORMUSUN*
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

2- Mesela, ben müslümanım dese ve başı açık gezse bir iranlı ne yapıyorlar..

Dedigim gibi: Sen maalesef bati medyasinin esiri olmussun.
Demek ki sen körsün.
2- Mesela, ben müslümanım dese ve başı açık gezse bir iranlı ne yapıyorlar..
Sen iranlilarin kanunlara uymamasini mi öneriyorsun? Heryerin kendine göre kanunlari vardir. Avrupada bile kiyafet kanunu var. Sen neden bahsediyorsun!!!
GÖREN GÖZ KILAVUZ İSTEMEZ
Senin gözün görüyormu?!! biraz süpheliyim dogrusu.
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
Dede-baba

meshedi313 yazdı:
1.Sen iki yüzlü munafığın birisin kusura bakma! Sen birilerini yargılayınca haşa Allah olmuyorsun değil mi?.
1- ben inancına ne karıştım nede iftira attım.. sizler bektaşiliğe iftira atanlarsınız.. biz sadece cevap verdik..

meshedi313 yazdı: 2.Deden muaviye la de Allaha inandığını müslüman olduğunu söylüyordu biz dedenin de senin de munafık olduğunu çok iyi biliyoruz. Ammelerinizle ve uygulamalarınızla bunu görmemek ahmaklıktır.?.
Aynen sözlerinizi size iade ederim..

1- ne garip o muaviye camiye koşup beş vaktini kılıyordu cuma hutbelerinde siyaset yapıyordu.. ne kadar size benziyor değil mi*
meshedi313 yazdı: 3Sen bu forumlara yazmaya ilk başladığın zamanlardan beri hep saygılı yazdım sana karşı ama sen kendi kendine senin çelişkilerini ortaya çıkarmaya başlayınca İFTİRA VE HAKARETlere başladın..?.
1- saygı mı* başkasının inancına küfr etmek.. o kişiyi muaviye, kafir. mason.. ilan etmek saygı mı oluyor* ne garip saygı anlayışı..

2- esasen çelişki sizin yazılarınızda.. bu çalimeleride bol bol örnekledik.. yazılarımı alıntı yaparak yazarım.. nedrede hakaret var örnekleyin.. benim gibi yapın.. işkembeyi kübradan sallamayın

meshedi313 yazdı: 4. Bektaşilik dediğin az bir sayıda sebatayist siyonist uşağının güdümünde olan bir şey geri kalanları ise koyun. Zavallılar nereye sürüklendiklerinin farkında değil. Ama biz Alevi gençliğini sizin gibi kurtların eline bırakmayacağız. Sizeköle etmeyeceğiz onları.
Aleviler hür olacak HÜR! Bilmem tanır mısın Hürr'ü?..?.
1- yahu sebatayisler ne zaman ortaya çıktı* Anadoluda aleviler ne zamandan beri var*

2- sebatayizmin alevilğe sızdığını iddia ediyorsan alevilerin itikatlerinde yada ibadetlerinde nerde ne zaman değişiklik omuş* şimdi yaşlan olurda bu kadar tutarsızlığına da pes..

3- iranda şiiler ne kadar hür görüyoruz.. işte Türkiyede aleviler işte iranda şiiler artık yorum yapmaya gerek var mı bilmiyorum

meshedi313 yazdı: 1. Deveye sormuşlar neren eğri diye o da demiş nerem düz ki.
Yazdıklarının hangisi iftira değl ki hangisi yalan değil ki? Biz bunları delşilleriyle ispatlamadıkmı şimdi neden kıvırıyorsun onca çelişkilerini ortaya koymadık mı şimdi neden kıvırıyorsun deden muaviye siyaseti güdüyorsun??..?.
1- ne delili kardeşim ben küfr ve hakaretten başka birşey görmüyorum.. kanıt diyorsun rivayet ve uydurma.. başkalarının hadislerine ise yalan..

2- ibadetlerinnm bir tanesine bile Kur'andan delil getiremiyorsun* hala ispattan dem vuruyorsun*

3- ya siz şiiliği bilmiyorsunuz.. yada şiilik size kaldıysa yazık!!! gidin bilen abilerinizi getirin.. aman ağzı bozuk olmasın??
meshedi313 yazdı: 2. madde iki de belirttiklerin yine çarpıtmadır. Ulan munafık muaviyeci en bizi yazmaya başladığından beri tekfir etmiyor musun şimdi de çıkmış ben size saygılıyım diyorsun istediğiniz gibi inanın diyorsun. Yok aamn efendim bir de sana mı soracaktık nasıl inanacağımızı? ??..?.
1-siz islamın tek temsilcisi tek doğru yorunlayanısın.. sizin dışınızda herkes kafir ve muanafık muaviye yezit..

2- Bu ne cehalet .. iftira.. diliyle söylemediğini söyledi diyor.. kendi kafasına göre aleviliği dizayn ediyor.. bektaşiliği tanımlıyor.. biraz edeb yahu..

3- ben sen niye tekfir edeyim.. ben Alevi-bektaşilik forum konularını açıyorum .. saldıran ve tekfir eden hakaret eden kim?..

4- sen başkasının inancını sorguluyorsun* ama değil mi*

meshedi313 yazdı: Oysa biz hakikaten senin bu batıl düşüncelerine karşı değiliz! Sadece bunu bu batıl düşüncelerini 12 İmam adına Alevilik adına ifade etmene karşıyız. Gi bunu mecusilik adına yap yahudilik adına yap bektaşilik adına yap ne adına yaparsan yap ama Alevilik adına böyle pis işler yapma!??..?.
bak kardeşim neye inanırsan inan. ister puta.. ister maymuna ister ineğe tap.. umurumda olmaz..

2- ama inancına alevilik deme iran şiiliği de.. caferilik de.. ne dersen de.. Böyle bir alevilik Türkiyede yok..

3- yada yazılarımız şii/ caferilere yöneliktir de.. özelliklede bektaşilere ve milyonlarca Türkiyedeki Alevilere laf atma..

4- yüzyıllardır var olan bir inancı böyle aşağılayamazsın.. elbette bu yazıları gören sana tepkisini gösterir... Bundan doğal ne olabilir.. senin hakaretlerine saygı duyacaktık

meshedi313 yazdı:
4. Neden İran! Ulan hani sizin pirlerini irandan gelmişti ne oldu da irana düşman kesildiniz. Munafıklığın bu kadarı olmaz! İran halkı Alevidir hem de gerçek bir alevidir. Ama neden İranı hep önplana alıyorsunuz. Gerçek Aleviler sadece İranda mı var ırak suriye arabistan lübnan vs vs heer yerde var. Ama isz satılmış medyanızla beraber hep iranı ve doğrudan da 12 imam yolunun uygulamalrını 12 imam itikadını hedef alıyorsunuz karalıyorsunuz!??..?.
1- iranda şah ismail döneminde Aleviler vardı.. siz yavuzdan sonra lübnandan getirildiniz.. iranda yakılan yıkılan Alevi dergahlarına yerleştirildiniz.. esasında atalarınız 12 İmam 2a ihanet eden korkularından ehli beyt'e küfr edip yazdin camisine girenler..

2- yavuzdan önce bir tane bile sizin gibi şii yoktu iranda... işin aslı budur.. iranda o dönemde katliamdan nkurtulanlara EHLi HAK diyorlar bugün.. azda olsa hala varlar orada..

3- bana ne ya irandan.. ne hedef alacam şiiliğin su a merkesi orası o yüden sizin temsil edildiğiniz baskın tek örnek..

“Aleviler Şiimidir?” sayfasına dön