Ali Neden Yalnızdır ?

Aleviliğin tanımı, tarifi temeliyle ilgili konuları burada paylaşabilirsiniz.
Hüseyni

Re: Ali Neden Yalnızdır ?

Mesaj gönderen Hüseyni »

Çeri

Allah,ın görevlendirdigi İmamlar kimlerdir?
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Hüseyni yazdı:Çeri

Tabi ki Son Peygamberin Ümmeti için 12 İmamdır.(Sen galiba beni Sünni sanıyorsun ben Sünni kökenli bir Caferiyim.)
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Çeri yazdı:
Hüseyni yazdı:Çeri

Tabi ki Son Peygamberin Ümmeti için 12 İmamdır.(Sen galiba beni Sünni sanıyorsun ben Sünni kökenli bir Caferiyim.)
:lol: :lol: ...gülecegim yoktu ...Senmi Caferisin ? "Caferilik" adina Savundugun ideolojiyi bilmesek inanacayiz nerdeyse :lol:...senin gibilere cok rastladik kusura bakma ..ne derler hani " huylu huyundan vazgecmez " anlarsin ya ..
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

Caferi degilde,Caferi inancına geçmek isteyen bir ADAY desek daha dogru olur:):)
Enel-Hak

Mesaj gönderen Enel-Hak »

Hüseyni dostum,Ali muhsin ile birlikte Antibektaşisiniz galiba nasıl bir yoldur bu? paylaşırsanız sevinirim.Yolumuzu bulmaya çalışıyoruz yardımcı olursanız sevinirim.Ali hakkında bir şeyler karaladım ama sayenizde onu tanımadığımı farkettim.Engin bilgi birikimlerinize ihtiyacımız var.
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

Benim kimseye karşı garazım yok,cedel ehlide degilim.Fakat,Allah,ın dinini kendi heva ve heveslerine göre yontan,gerçekleri hasır altı eden ,manipule eden,hurafe karıştıran tüm ekollerle mücadele ediyoruz.bektaşilikten bunlardan bi tanesi.içinde dogup,büyüdügümüz ,yaşadıgımız kitlenin bu yanlışlardan uzaklaşıp,gerçek Ehlibeyt mektebine tabi olmalarını istiyoruz.

sıfır noktasına dönmelisin.eski bildiklerini yok edip,inancını yeniden inşa edebilirsen,sıratal mustakim yol üzre olacaksın.sol üst köşede ,özel yazışma paneli var,ordan istedigin canla yazışabilirsiniz.
Enel-Hak

Bektaşilikte ki sıkıntıdan biraz bahseder misiniz? Makalatı okudunuz mu? "Benim Kabe'm İnsandır" ve "Eline beline diline sahip ol" öğretisindeki şeytani unsur nerede saklı bunlardan bahseder misiniz?
Hüseyni

Mesaj gönderen Hüseyni »

Bizlere iki agır emanete sarılmamız gerektigini ,iki agır emanete sarıldıgımöız taktirde sapmayacagımızı,Resulümüz ve İmamlarımız tarafından buyruldu.

iki agır emanet,Kur,an ve dengi olan Ehlibeyt olduguna göre,önceligimiz,Kuranı anlama ve Ehlibeyti tanımadır.

Kuranı anlamadan,Ehlibeyti tanımadan, makalatın veya edep erkan söylemi olan,eline,diline,beline sahip ol ögretisi tek başına yeterli degildir.

benim kabem insandır , sözü zaten başlı başına bir şirk tir...
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Sıkıntı şu ki Bektaşilik düşüncesi ve pratiği 12 İmamlardan gelmiyor. O yüzden bizi ilgilendirmiyor. Elbette doğru sözleri olabilir. Bazı doğru insani, ahlaki şeylerden bahseden bir sürü inanç sistemi var. Biz mesela Budizme karşı çıkıyoruz ama onların "adam öldürmeme, hırsızlık yapmama" öğütlerine karşı değiliz elbette. Meseleyi böyle basit boyutla ele almamak gerekir. Mesele şu ki bize gelen dinî bilgiler, teoir ve pratiklerin Ehlibeyt (as) kaynaklı olması gerekir!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Enel-Hak

3 nokta ve Hüseyni dostum değerli yorumlarınız ve eleştirileriniz için teşekkür ederim.

“Aleviliğin Tanımı, Tarifi” sayfasına dön