Alevi Yasam Felsefesinin Gercek Tanimi

Aleviliğin tanımı, tarifi temeliyle ilgili konuları burada paylaşabilirsiniz.
Baskoylu

Re: Alevi Yasam Felsefesinin Gercek Tanimi

Mesaj gönderen Baskoylu »

ali muhsin yazdı:Aleviligin yasam felsefesimi bu simdi ? Resmen Ateistligini duyurmusun,Masonlarin görüsüde hemen hemen aynidir..Bu Carpik görüsünüzlemi Cemevleri denilen Örgüt evlerinde sözde "Aleviligi" tanitiyorsunuz..hersey inkar ediyor sonra Utanmadan sözde "Alevi" oldugunuzumu idia ediyorsunuz ? kisacasi Cemevlerinde böyle kendini kaybetmis inkarci Ayyas Dede takimi vede sözde "Aleviyim" deyipte gercekte Anti Alevi olanlar coktur ! Eger Aleviler uyanamiyorsa buda sizin gibi Sapkin görüscülerin sayesindedir ...Böyle Siirlerlemi Alevilerin Beyinlerini Cemevlerinde Morfinleyip hipnotize ediyorsunuz ....
Kim nerede hangi yazida Ataistligi savunmustur, kaldiki Ataistlige bu kadar karsi olmaniz, Mason, soylemleriniz, hem irkci, Hem Yobaz, hemde fasizan bir yaklasim arz ediyorsunuz...

Yaniliyormuyum?
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Basköylü
Yazilarini kendin yazip kendin inkar ettiginin farkindamisin ? Kim Nerede Ateistligi savnmustur derken kendi Ateistliginide inkar ediyorsun.Allahi Tanimam Tanriyi tanirim düsüncesi Saman kütlürüne dayanir ! Allahi tanimayan zaten Ateisttir ! bunuda kendi yazinda yazmissin, ohalde ikiyüzlülüge Piskinklige ne gerek var.Ayrica yazmis oldugun sapkin Dörtlük Siirler resmen Islamafobiye dayali olan Siirlerdir..! birde sunu arz edersek ..Siilige Caferilige Siddetle karsi cikan Sapkin Güruhlardan birileride Selefiler Vahabilerdir,ki Sizde o Sapkinlar gibi yazinizda Siilige Caferilige karsi cikiyorsunuz ve ardindan irkcilik düsüncesinide ortaya atarak kendinizi avutuyor beyin sullandirmaya calisiyorsunuz. Madem "Caferi" degilsiniz madem Caferiligi karsi cikiyor inkar ediyorsunuz ohalde Utanmadan arlanmadan neden "Caferi" Buyrugu kitabimiz var ,diyorsunuz ? bu ikiyüzlülügün Piskinligin daniskasi degilmidir...Ayriyetten burda herkesin kendi yazisi kendisinden sorumludur aktarmis oldugunuz Sapkin Dörtlüklerde sizin sorumlulugunuz altindadir,ki burda bu yazilarin kendinize ait olmadigini idia ederek kelime oyunlari ile kendizi temize cikrmak isteyisinizde sizin bu konuda Piskin vede ikiyüzlü oldugunuzu kanitlamistir .Burda "Alevilik" Adina Alevi Düsmanligi yaparak Aleviligi Saptirarark biryere varamiyacaginizida hatirlatiriz ...Samansaniz Samanistim ,Ateistseniz Ateistim, Masonsaniz Masonum ,Bektasiyseniz Bektasiyim, Vahabiyseni Vahabiyim vs ..deyin sorun kalmaz... ama onlarin Düsüncesi ideolojisi ile kalkip burda Alevilik budur deyip Saptirirsaniz elbette buna dogal olarak itirazimiz Elestirilerimizde olur !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Baskoylu yazdı:Degerli uye arkadaslar

Gonderdigim Alevi deyislerini ve dortuluklerinden rahatsiz olan arkadaslar gercekleri ve dogrulari kabulenemediklerinden dolayi yazilari tumu ile sildikleri gibi,

yazdiklari Uyari notunuda silinmis olan siir ve dortulklerin yerine yazilmis!!!!!!, ben uyari yapmisim gibi bir ortam yaratilmis!!!!!!

Sonuc olarak yukaridaki yazi bana ait degildir, hangi yonetici ve gorevli arkadas yapmis ise.... benim gonderdigim yazilari silerek, bunu eklemistir, gonderdiklerim ise Alevi Yasam Felsefesinin gerceklerini ortaya kaya degerli Sair ve ozanlarimizin siirleri ve dortlukleridir.......
Alevi Dusuncesi ve inancina klavuz olan soylemleri silen ve yerine uyari yazan kisi ve kisileri kiniyorum....

islam misyonerligini yaparak. Alevilik Maskesi Altinda Alevi Yasam Felsefesine golge dusuremezsiniz.......
Forumda yapılan uyarılar silinmesi gerekn mesajlar üzerine yapılır. Bu uygulama sana has değildir.
Konu ile ilgisi olmayan mesajlara izin verilmemektir. Bunu abartacak bir şey yok. Şiirleri başka bir başlık altına ya da yorum getirerek alıntılayabilirsin. Birebir alıntılar hoş karşılanmamaktadır. Forum kurallarını gözden geçir.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Gonderdigim Alevi deyislerini ve dortuluklerinden rahatsiz olan arkadaslar gercekleri ve dogrulari kabulenemediklerinden dolayi yazilari tumu ile sildikleri gibi,

yazdiklari Uyari notunuda silinmis olan siir ve dortulklerin yerine yazilmis!!!!!!, ben uyari yapmisim gibi bir ortam yaratilmis!!!!!!
....
her istediğin yere her istediğini yazamazsın
şiir yazacaksan şiir bölümüne yaz
konu açacaksan istediğin konuyu aç yaz kimse karışmaz
sanki bir fikrin varmış gibi kendine sansür uygulanıp susturulduğunuda söyleme
Baskoylu

Hasan Akça yazdı:

....
her istediğin yere her istediğini yazamazsın
şiir yazacaksan şiir bölümüne yaz
konu açacaksan istediğin konuyu aç yaz kimse karışmaz
sanki bir fikrin varmış gibi kendine sansür uygulanıp susturulduğunuda söyleme
Sayin Hasan Akca

Her istedigimi her istedigim yere yazabilirim veya boyle bir ortam yaratiyormusum gibi bir hava yaratmana gerek yok sanirim,
Aleviligin islam olmadigi, islamla ilgi ve alkasinin olmadigini Saygideger Feremuz Acar tarafindan kaleme alinmis, Bende yazisini buraya aktarirken, Islama bagladigi bir kac konuya katilmadigimi ama herseye ragmen guzel yorumladigini aciklamaya calistim, Buna gelen tepkilerden dolayi, Alevi deyis ve dortluklerini cevap olarak buraya aktardim, yazdiklarimdan anlamiyan ve anlamak istemiyen Islam yobazlarin ve islam misyonerlerin bunlardan anliyabileceklerini dusunerek gonderdim, Konu ile alakasi olmiyan veya konu ile ilgisi olmiyan bir yorum yoktu, ozellikle gonderdigim deyis ve dortuluklerde Alevi Yasam Felsefesinin, Yobaz, Insan kani ile beslenen, Cihat naralari, Allahu Ekber sloganlari ve Sapik Islam denen gerici dinle ilgi ve alakasinin olmadigini aciklamak istedim.

Dolayisiyla durup dururken, foruma kendiliginden foruma veya hic ilgisi olmiyan bir konu ve konu disinda gonderilmis dortluk, Beste ve Siir degildir.
Biz Alevilerde bazen sozden anlamiyanlara, Deyislerimizle, dortluklerimizle anlatiriz, Anlamak veya ogrenmek zorunda degilsiniz, Inandiklariniza ve inanciniza saygisizlik yapan veya neden inaniyorsunuz diyende yok......

Alevi Yasam Felsefesini savunmak veya inancini yasama yansitmakla ilgi alakaniz yok, Aleviligin ne oldugunu bilmiyorsunuz, Aleviligin sahip oldugu durustan haberiniz yok, Islam Yobazlarin Savundugu mezseplerinden birini savunarak, Aleviligi karalma veya Yobaz Islam dinin bir koluymus gibi gosterilmeye hic kimsenin hakki yok..

Isinize gelmiyen, ve sizi utandiracak, kafanizi kuma gomebilecek deyis ve dortulukleri silerek, kendinizi hakli cikaracaginizimi saniyorsunuz??
forum kurallarina ters dusen veya sizin gibi butun yazilarinizda hakaret ve kufurlu konusmuyorum, yapilan butun hakaretlere karsi yinede SAYGIDEGER kelimesini kullanmaktan geri durmuyorum, cunku kotu soz sahibinin oldugunu dusunuyor ve inaniyorum.

Her insanin kendisine gore Fikirleri ve Zikirleri vardir,
Onemli olan Insanlarin kendisini gelistirmesi ve yenilemesidir,
Onemli olan Karanliklarin Aydinliga cikartilmasidir,
Onemli olan Saygi cercevesi icinde farkliliklarimizi insana yakisir sekilde paylasilmasidir.
Dolayisiyla Hosgoru, Sevgi ve Insanlik bu yolun vazgecilmezlerindendir...... hangisini kendinizde azda olsa gorebiliyorsunuz?
hangi sordugum sorulara cevap verebildiniz?
Saldiridan ve hakaretten baska yaptiginiz bir sey varmidir?
Fetullah Gulen yobazi ve onun mugrudu olan Izzettin Dogan tarafindan acilan boylesi forumlarin Alevilikle ilgisi olabilirmi?
Alevi Arastirmacilar ve Yazarlar var. Hangi Arastirmaci ve Yazarin yazilarini ve degerlendirmelerini destekliyorsunuz? o da yok. Islami yonu agir basan Arasitmaci yazar Saygideger Hamza Aksut`un yazilari ve yorumlarina bile yer vermiyen bir sitenin Alevi Yasam Felsefesini savunabilir veya ona sahip olabilirmi?

Sahi yaa Gunumuzde on plana cikan Hangi arasitmaci Alevi yazarlarin dusuncesini benimsiyorsunuz?
Saygideger Hamza Aksut ile baska forumlarda olan yazismalarimizda yazdiklarima tepki vermezken.... sizin bu kadar tepki vermeniz dusundurucu degilmidir?

Sonuc olarak tartismalari kisir dongu icinde basitlestirmek yerine, yazilan yazi ve yorumlara verebilecek cevabiniz varsa, size gore yanlissa..... Saldirilar ve hakaretlerle cevap vermeyin, Farkli dusunceleriniz ve inanciniz varsa, yazilanlara karsi cevap verip teorik olarak curutmeye calisin, yok degilse 1400 yildan beri curuyen islam gibi sizlerde curuyup gidersiniz....

Saygi ve Insani Sevgilerimle.
Baskoylu

3nokta yazdı:

Sonuc olarak yukaridaki yazi bana ait degildir, hangi yonetici ve gorevli arkadas yapmis ise.... benim gonderdigim yazilari silerek, bunu eklemistir, gonderdiklerim ise Alevi Yasam Felsefesinin gerceklerini ortaya kaya degerli Sair ve ozanlarimizin siirleri ve dortlukleridir.......
Alevi Dusuncesi ve inancina klavuz olan soylemleri silen ve yerine uyari yazan kisi ve kisileri kiniyorum....

islam misyonerligini yaparak. Alevilik Maskesi Altinda Alevi Yasam Felsefesine golge dusuremezsiniz.......
Forumda yapılan uyarılar silinmesi gerekn mesajlar üzerine yapılır. Bu uygulama sana has değildir.
Konu ile ilgisi olmayan mesajlara izin verilmemektir. Bunu abartacak bir şey yok. Şiirleri başka bir başlık altına ya da yorum getirerek alıntılayabilirsin. Birebir alıntılar hoş karşılanmamaktadır. Forum kurallarını gözden geçir.
Froumda gorevli olarak, Froum kurallarina haykiri bir tutum ve davranis varsa.... elbette uyarabiliriniz, buna kimsenin karsi ciktigi yok, yanliz benim gonderdigim Deyis, Bestem, Dortluk ve Siir leri silerek, benim gonderdigim yazilarin yerine uyari yapmaniz, yani sanki uyariyi ben yapmisim gibi....
Sildiklerinizden sonra kendiniz cevap olara bir uyari yapabilirsiniz, yazlan ve gonderilen konularin neden silindiginide aciklarsiniz, Yazilanlardan anlamak istememeniz, yazilanlardan hosnut olmamaniz, inandina Yobaz Islam dinin temsilciligini yapmaniz, Alevilikle ilgili hic bir seyi savunmamaniz, Alevilikle ilgili hic bir bilgiye sahip olmamaniz sizleri Alevi yapmaz, aksine Sevgi ve Insanlik yolunun bas dusmanlarindan biri olan Islam yobazligin otesine goturmez.....

Alevi Yasam Felsefesini arastirin, Islamin 5 Sartindan Hangi biri varini Savunuyor kanitini bulabilirseniz, buyrun aciklayin, bande size tarihi kaynaklarla olmadigini ispat edeyim, Aleviler; Namazmi Kiliyor, Orucmu Tutuyor, Haccami Gidiyor, Zekatmi veriyor. Abdestmi aliyor???????????????????????

Alevilerin Ana Baci tanimadigini, Katli helaldir diye nara atarsiniz..... sonra forumlarda Alevi Sesi adina site acarsiniz!!!!!!!!
Alevi inancina sahip olanlari ve Alevi Yasam Felsefesini Savunanlari`da hakaretlerle ve yaftalamalarla sindirmeye ve susturmaya calisirsiniz, yazilarini ve yorumlarini kaldirir.. yetmiyormus gibi uyarilarla tehdit eder.. susturmaya calisirsiniz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1400 yildan beri Derimiz yuzuldu, yaklip kullerimiz nehire atildi, Asildik, nice katliam ve iskencelerden gectik, Susmadik susmiyacagiz, Bu Suc Makinasi ve uckur duskunu Islami kuma gommenin zamani geldide gecti...

Yaremi Kures Pilce Riye Simakero (Dersim Dimiliki)

Yobaz ve suc makinasi Islam cirkin emllerini ve kirli ellerini Alevilerin Uzerinden Ceksin.
Mekzun

Mesaj gönderen Mekzun »

Sünnilerin yaptığı hataları dine yüklemeniz çirkin bir davranıştır. Hata dinde değil insandadır.
Unutmayınızki bizler Aleviyiz ve uğradığımız zulümleri sizden daha iyi biliriz. Sırf zulme uğradığımız içinde dinimiz İslam'dan vazgeçecek değiliz.

viewtopic.php?f=99&t=4059

Hz. Hüseyin (a.s) Kerbela'da şehit edilmeden önce namaz kılmıştır ve gerçek İslam dininin yaşaması için kendini feda etmiştir. Tabi siz bu gerçeği işinize gelmediği için inkâr edersiniz.
"İlmin cevherini ehlinden men etmeyin, ilmin cevherinin ehline zulmetmiş olursunuz. İlmin cevherini ehlinden olmayanlara vermeyiniz, aksi takdirde ilmin cevherine zulmetmiş olursunuz."

İmam Hz. Cafer-i Sadık (a.s)
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Kural dışı iletiler üzerine uyarı mesajı yapmak her zaman yaptığımız bir uygulamadır. Size has değildir.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Baskoylu

Ali Muhsin
Basköylü
Yazilarini kendin yazip kendin inkar ettiginin farkindamisin ? Kim Nerede Ateistligi savnmustur derken kendi Ateistliginide inkar ediyorsun.Allahi Tanimam Tanriyi tanirim düsüncesi Saman kütlürüne dayanir ! Allahi tanimayan zaten Ateisttir ! bunuda kendi yazinda yazmissin, ohalde ikiyüzlülüge Piskinklige ne gerek var.
Yazilari kendim yazip hic bir yazimi inkar etmedim, Ataistligi ve Masonlugu savundugumu soylemenize verdigim cevaptir, kaldiki simdiye kadar boylesi bir konu gecmedi, Allah denen hayali varliga degilde, gercek tanri olan insanin kendisine inaniyorum dememin temeli ALEVILIKTE VAZ GECILMEZLERDEN BIRI OLAN ENEL-HAQ sozunden cikarak soyledikllerimdir,
ENEL-HAQ, Ben tanriyim, Tanri benim Tanri bende, Ben tanridayim.... Sozun Aleviligin temel tasidir. Sen Semanizmi degil tarihi bilmiyorsun, Seman inancindan bile haberin yok senin.
Dolayisiyla Alevi Yasam Felsefesi Insanligin Dogusundan Beri Gelen Bir Yasam Bicimidir. Islam Alevilige gore dunku cocuk oldugu gibi, Nice Alevi kirmis ve katliamlarla susturmaya calismistir, daha sonra sizin yuruttugunuz bu cirkin ve igrenc politikaya bas vurmustur.

Allah`i tanimiyan Tanrinin insanin kendisi oldugunu savunan HALLAC-I MANSUR`u sizin efendileriniz olan Abbasiler tarafindan 150 kirbac ile isence edildikten sonra, asildi, daha sonra insanligin kabul edemiyecegi, tarihte gorulmemis bir sekilde parca parca dogranip, yigin haline getirildikten sonra yakilip kulleri nehire atilmadimi?
Yolunu devam eden, Nesiminin Derisi yazin sicagindan diri diri soyulmadimi?
yolunu devam eden, Pir Sultan zindanlara atilip daha sonra taslatilarak idam edilmedimi?
Daha nice yol onderleri efendilerin tarafindan katledilmedimi?
Allahi tanimiyan Ataistse dogrudur, Alevi Yasam Felsefesi Ataisttir cunku kendi varligini inkar etmiyor, cunku cennet hevesi yoktur, cunku cehennem korkusu yoktur.

cunku gercek tanrinin insanin kendisi oldugunu savunmaktadir..... Can, Canan ve Coban olgusu insanligin temel tasi oldugunu savunmaktadir......yaradanda, yaratanda insanin kendisi oldugunu savunmaktadir, Varligin Birligini savunmaktadir... Hosgoruyu, Saygiyi ve Sevgiyi kendine amac edinmis, Insanliktan daha degerli bir varligin olmadigini savunmaktadir.
Sevgi ve Insanlik Yolunda, Aklin Yolu ve Vicdan olgusunun herseyin belirleyicisi oldugunu savunur.....

Islam yobazlarin ve onun gibi gericilerin ise, herseyin Allah tarafindan yaratildigi, herseyin Allah tarafindan yapildigi savunmulmaktadir, Bilmezlerki, Allah denen hayali varligi Insanlar Yaratti, Yine insanlar kendisi boylesi hayali varliga inanmak zorunda kaldi....
Dolayisiyla Alevi Yasam Felsefi inancinda Yaradilisa inanci yoktur, Varolus inanci vardir.....

ohalde ikiyüzlülüge Piskinklige ne gerek var.
Hakaret ve yaftalama yerine teorik olarak dusuncelerimi ve yazdigim yazilara cevap vererek, curutmeye calisman dogru olan degilmdir? Boylesi insana yakismiyacak tutum ve davranislariniz neye ve kime hizmet ettigini sizde bende biliyoruz, Bunun adi insanlik dusmanligidir, Insan degerlerini kendimizde tasimama ve insanliga yakisir bir durus sergilememektir...
Kimin iki yuzlu ve piskince utanmadan sahtekarlik yaptigi acik ve net ortadadir....
Eger hem Aleviligi savunup, Alevi oldugumu idda ediyorsam, Aleviligin nitelik ve niceliklerinden haberim yoksa, Alevilik dusuncesini savunur gibi gorunup, Alevi Yasam Felsefesinin bas dusmanlarindan biri Olan Islamin savunuculugunu yapiyorsam, Islam dusuncesini bin bir hilelerle Alevilige yamamaya calisip Asimile etmeye calisiyorsam vs vs Iki Yuzluluk Budur, sahtekarlikta budur, Insanliga yakismiyan tutum ve davranista budur......

Ayrica yazmis oldugun sapkin Dörtlük Siirler resmen Islamafobiye dayali olan Siirlerdir..! birde sunu arz edersek ..Siilige Caferilige Siddetle karsi cikan Sapkin Güruhlardan birileride Selefiler Vahabilerdir,ki Sizde o Sapkinlar gibi yazinizda Siilige Caferilige karsi cikiyorsunuz ve ardindan irkcilik düsüncesinide ortaya atarak kendinizi avutuyor beyin sullandirmaya calisiyorsunuz. Madem "Caferi" degilsiniz madem Caferiligi karsi cikiyor inkar ediyorsunuz ohalde Utanmadan arlanmadan neden "Caferi" Buyrugu kitabimiz var ,diyorsunuz ? bu ikiyüzlülügün Piskinligin daniskasi degilmidir..
Yazilan dortluklerde bazi eksikler bile olsa, Alevi inancini ortaya koyan, Alevice bir durus sergiliyen yorumlardir, Sapkinlik Islamin kendisinde var, Islamda var olan sapkinliklari getirip Alevi Yasam Felsefesine mal etmeniz dusundurucu oldugu gibi, efendilerinizin verdigi direktifleri harfiyen yerine getiriyorsunuz, Hani efendileriniz demisti yaa Cem Evleri, Cumbus Evleridir!!!!!
:::UYGUNSUZ::: Evlenmesi sapkinlik iken, Sapkinligin pesinden giden sizlerken, var olan dogrulara ve gerceklere Sapkinlik demeniz insanlik dusmanligi yaptiginizi ortaya koymuyormu? Hem Alevi Oldugunu Soyliyeceksiniz, hemde Aleviligin Sapkin bir inanca sahip oldugunu soyliyeceksiniz!!!!!!!!!!!

Islam ve onun kollarina karsi ciktigimiz veya horladigimiz bir sey yoktur, bizler Din, Mezsep, Irk, Millet ve Renk Ayrimi yapmadan 72 millete bir nazarda bakan. Eline Beline ve Diline sahip olmayi kendisine amac edinen, Insan-i Kamil olma yolunda adim atip O mertebeye ulasma calisan bir durusa sahibiz....
Islam ise ortaya ciktigi gunden beri insanlik sucu islemektedir, hem insan kani emmektedir, hemde bir birlerini yiyip bitiren ve bitirmeye calisan bir durusa sahiptir.... Dolayisiyla SUC MAKINASI ISLAM BIZIM NEREMIZDE deriz, bizim islamla uzaktan yakindan hic bir ilgimizin olmadigini, Ehl-i Beyitimizin oldugu ama bu Ehl-Beyitin Arap Islamda olan Ehli-Beyit olmadigini savunuyorsak.....
12 Hizmetin, islam tarafindan igrenc asimile politikalari sonucu 12 imam Olarak cevrilmesi gayet normaldir..... kismen basarili olmussada, yol onderlerin nefesleri ve yaratmis oldugu guzelliklerle bu yola isik tutmakta oldugunu bilmenizi isterim.....

Madem "Caferi" degilsiniz madem Caferiligi karsi cikiyor inkar ediyorsunuz ohalde Utanmadan arlanmadan neden "Caferi" Buyrugu kitabimiz var ,diyorsunuz ? bu ikiyüzlülügün Piskinligin daniskasi degilmidir...Ayriyetten burda herkesin kendi yazisi kendisinden sorumludur aktarmis oldugunuz Sapkin Dörtlüklerde sizin sorumlulugunuz altindadir,ki burda bu yazilarin kendinize ait olmadigini idia ederek kelime oyunlari ile kendizi temize cikrmak isteyisinizde sizin bu konuda Piskin vede ikiyüzlü oldugunuzu kanitlamistir .
Elbette Caferi degilim, benim yobaz islam dini ve onun bir kolu olan Siilikle ilgim ve alakam yoktur, Ben Insanligin Dogusundan Beri Var Olan Alevi Yasam Felsefesinin savunucusuyum, Ben Sevgi ve Insanlik yolunda mucadele veren, Karanliklari Aydinliga Cikarmaya Calisanlardanim, Ben Insanliktan Daha Degerli Bir varligin olmadigini savunanlardanim. Dolayisiyla Namazinda, Niyazinda, dinine bagli ve Islamin butun kurallarini harfiyen yerine getiren Caferi (Siilik) ile ne ilgim olabilir?

Yazilan yazilar ve yorumlarda bir cok yerde Islami ve onun kollarini savunan olabilir, daha oncede soyledim, katilmadigim bazi konular olmasina ragmen, bir cok konuda hem fikir oldugumu, hem fikir olmadigim konularsa FARKLILIKLARIMIZ oldugunu, Farkliliklarimiznda Zenginliklerimiz oldugunu, edep erkan icinde sohbet ederek, tartisarak, kaynak ve tarihi gerceklerden yola cikaran bir cok gercegi karanliklardan aydinliga cikarabilecegime inandigim icin, bazi konularda hem fikir olmadigim yazilarida buraya aktarabilirim, aktardiktan sonra elestirebilir veya karsi cikabilirim, bu sizce anormalmidir?
Alevi olmadiginiz icin, Efendileriniz gibi Alevilere ve onunun savunucularina SAPKIN gibi kelimeler kullanarak hakaret etmektesiniz.
ozellikle Iki Yuzluluk kelimesini kullanmadan once, Aynaya bakin inanin kendinizi aynada gormus olacaksiniz, hic utanmadan ve SIKILMADAN kendinizi aynada gorebilirsiniz, daha sonra ulu orta baskasina bu gibi kelimeleri baskasina kullanmamis olursunuz........
Samansaniz Samanistim ,Ateistseniz Ateistim, Masonsaniz Masonum ,Bektasiyseniz Bektasiyim, Vahabiyseni Vahabiyim vs ..deyin sorun kalmaz... ama onlarin Düsüncesi ideolojisi ile kalkip burda Alevilik budur deyip Saptirirsaniz elbette buna dogal olarak itirazimiz Elestirilerimizde olur !
Insanliktan Daha Degerli Bir Varligin Olmadigina inanirim, Gercek Tanri Insanin Kendisidir, Yaratanda, Yaradanda Insanin Kendisidir inancina sahibim... Sizce bu Ataistlikse, Evet Ben Ataistim, Yobaz Kan emici ve cinsi sapik dinin savunucusu elbette olamam, Itraziniz olabilir Elestirlerinizde olabilir, Ama hic bir yerde elestiriye rastlanmamaktadir, hakaret ve kufurden baska bir sey gorebiliyormusunuz?
Yaziklar olsun, Sahip oldugunuz Insani degerleri yasama yansitmiyan boylesi bir yapilanmaya YAZIKLAR OLSUN
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Baskoylu yazdı:
Elbette Caferi degilim, benim yobaz islam dini ve onun bir kolu olan Siilikle ilgim ve alakam yoktur, Ben Insanligin Dogusundan Beri Var Olan Alevi Yasam Felsefesinin savunucusuyum, Ben Sevgi ve Insanlik yolunda mucadele veren, Karanliklari Aydinliga Cikarmaya Calisanlardanim, Ben Insanliktan Daha Degerli Bir varligin olmadigini savunanlardanim. Dolayisiyla Namazinda, Niyazinda, dinine bagli ve Islamin butun kurallarini harfiyen yerine getiren Caferi (Siilik) ile ne ilgim olabilir?
aleviler yüzlerrce yıldır caferiyiz derler 12 imamların ismini anarlar kerbelaya ağlarlar
senin savunduğun sevgi dininin asıl adı iblisin uşaklığıdır
bunu allayıp pullayıp alevilik diye sunuyorsun lakin bu sitede rezil durumdasın buradaki herkes aleviliği caferiliği bilir

“Aleviliğin Tanımı, Tarifi” sayfasına dön