Alevi Yasam Felsefesinin Gercek Tanimi

Aleviliğin tanımı, tarifi temeliyle ilgili konuları burada paylaşabilirsiniz.
alone_man

Re: Alevi Yasam Felsefesinin Gercek Tanimi

Mesaj gönderen alone_man »

Baskoylu yazdı: :::UYGUNSUZ:::
yönetici arkadaşlar lütfen bu başköylüyü yasaklayın
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Daha önce başka başlıklarda da yazdım. Yine ve son kez yazıyorum. Muhatabımız 7 gün ceza aldığı için cevap hakkı doğurmadan yazacağım.
Daha önce defalarca kez yazdım Emevilerin uydurmalarıyla gelip burada ahkam kesme diye. Ama sen ısrar ettin bunda sırf İslam düşmanlığı, Alevi düşmanlığı yapmak adına İslam'ı ve İSlam'ın temiz ve pak Peygamberini ve Ehlibeyt'ini üslupsuzca eleştirmeye kalktın, hakarete varan ifadeler kullanmaya başladın. Düşünce özgürlüğünü savunmamız aklına her geleni, her hakareti hiçbir engele uğramadan burada yazabileceğin anlamını taşımıyor.

Amacın gerçekten bilgi paylaşımı mı değil mi? Amacın insanlara doğru bildiğin bir şeyi anlatmak mı yoksa hakaret etmek mi?
Ben amacının salih olmadığını düşünüyorum. Bu üslupla yazmaya devam edersen nihayetinde süresiz uzaklaştırma alacaksın.
Eğer gerçekten bir şeyler öğrenmek istiyorsan, öğretmek istiyorsan önce üslubunu düzelt. Sonra gel güzelce yazışalım.
Emevilerin zulümlerine, yozlaştırmalarına, uydurmalarına, katliamlarına kızıp yaşamınızı inancınızdan uzaklaştırıp sonra inancınızın temelini inkâr eder hale gelmişsiniz ama hâlâ ısrarla İmam Alisiz bu düşüncelerinize Alevilik diyorsunuz. İşte çelişkiniz buradadır. Bunu söylemeyin gidin nerede ne düşünceyi savunursanız savunun. Sizin ateistliğiniz size. Sözümüz yok felsefenizi, inancınızı ya da inançlığınızı yaşayın yeter ki Aleviliği buna bulaştırmayın!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Basköylü denilen nedi-ü belirsizi kaale almayin derim. Böyle Sahsiyetsizler önce Saygidan Hosgörüden bahsederler,sapkin düsünceleri ortaya cikinca gercek yüzlerini yani sözde ( Hosgörülerini ) aciga cikarirlar.. Hakaret ,iftira, piskin ve yüzsüz olduklari gibi birde kelime oyunlari ile kendilerini temize cekmeye calisirlar, Aleviligi Samanistlige Ateitslige bilmem falanaclara baglayip kafalarina göre Sahte Alevilik üretirler.Üretikkleri Sahte Aleviligi kabul etmiyene ise yaygarayi cekerler ..bence 7 gün az, böyle Provokatif Hasta Ruhlu kisiler tamamen uzaklastirilmalidir .Zira Forumumuzun Düzenini bozan Ahlak sinirlarmizi Planli vede kasitli olarak zorlamaya calisanlari cok gördük .buda böyle biridir ..Tamamen uzaklastirlmasindan yanayim ..Carpik vede Hakaretvari Düsüncelerini zaten hepimiz gördük .Siz Zannetmeyinki 7 gün sonra yazisi degisecek aksine ,Digerleri gibi buda ayni yoldan Provokatif bir sekilde hakaretvari yazilarina devam edecektir ..Yönetici Arkadaslar bu konuda Titiz ve Duyarli olmalarini Tavsiye ediyorum. Bu bizim ilk Tecrübemizin olmadiginida hatirlatirim .Lütfen Arkadasalar Bizimde kirmizi cizgilerimiz vardir ,Bazilarinin sözde Hösgörü Saygi vs adina buraya üye olupta sonrada Hak Alevilerine ve Alevilige hakaret etmelerine müsade etmeyelim.
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Aleviliğin Tanımı, Tarifi” sayfasına dön