Forum Kuralları (Global)

Aleviliğin tanımı, tarifi temeliyle ilgili konuları burada paylaşabilirsiniz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
alevisesi
Site Admin
Site Admin
Mesajlar: 241
Kayıt: 22 Ara 2006, 16:06
Konum: 12 İmam Yolcusu
İletişim:

Forum Kuralları (Global)

Mesaj gönderen alevisesi » 26 Mar 2011, 01:58

Forumlara üye olunurken sistem tarafından kabul şartı konular kurallar dışında forum yönetimince belirlenmiş aşağıdaki kurallar da üye olan her kullanıcı için geçerlidir.

1. Açacağınız konu için en uygun olan forum başlığını bulup açacağınız konunun daha önceden açılmamış olmasına dikkat ederek başlığı açınız.

2. Cevaplarınızın konu ile alakalı olmasına dikkat ediniz. Alakasız cevaplar silinecektir.

3. Forumun değişik yerlerine aynı bilgileri kopyalayıp forumları kirletmeyiniz. Gerektiğinde sadece linkini veriniz.

4. Başka yerlerden aynen kopyalama yapmak yerine kısmi kopyalama yapınız. Yorumsuz kopyalama yapmamaya özen gösteriniz. (Ehl-i Beyt as'ın faziletini anlatan ilmî yazılar, hadisler, fıkhî bilgiler ve edebî forum hariç)

5. Bir konu açtığınız zaman peşpeşe cevap vererek konuyu aktarmayınız. Tek cevapta yazacağınızı yazınız. Çok uzun yazılarınızda birden fazla cevaplama yapınız.

6. Açılan konuların başlıkları küçük harfle yazılmak zorundadır!

7. Forum kullanıcılarını, doğrudan şahısları delilsiz yere aşağılamak, küçük düşürmek için başlık açmak, ileti yollamak yasaktır.

8. Foruma yapılan kayıt işlemlerinde reklam amacı güdülen üyelik türleri yasaktır. Yine üye kayıtlarında reklam amaçlı kullanıcı adının tercih edilmesi yasaktır. Reklam amaçlı üyeliklerin tesbiti halinde yönetimin üyeliği silme veya kullanıcı adını değiştirme hakkı vardır.

9.Tüm üyeler Foruma üye olarak ve ileti göndererek bu kuralları kabul etmiş sayılır. Kurallara uyulmaması halinde "Ceza İşlemleri" uygulanacaktır. Ceza işlemleri önce uyarı, ardından süreli uzaklaştırma şeklinde işleyecektir. Kural ihlallerinin devamı halinde ise süresiz uzaklaştırma uygulanacaktır.

10. Forumdan süreli ya da süresiz uzaklaştırılan bir kullanıcı başka bir rumuzla üye olamaz, başlık açamaz, ileti yollayamaz. Tespiti hâlinde diğer hesap ya da hesapları da uzaklaştırılacaktır.
Ceza Sistemiyle İlgili Açıklama:

1. Kural ihlali yapan kullanıcı iki uyarı aldıktan sonra ihlale devam ederse öncelikle 7 gün forumdan uzaklaştırılacaktır.

2. Cezası biten kullanıcı kural ihlali yapmaya devam ederse iki uyarı daha aldıktan sonra ihlal sürerse 14 gün forumdan uzaklaştırılacaktır.

3. Cezacı yine biten kullanıcı kural ihlali yaparsa iki uyarı aldıktan sonra üçüncü kez yine ihlale devam ederse süresiz olarak forumdan uzaklaştırılacaktır.

4. Süresiz uzaklaştırma cezası hariç kullancının aldığı son uyarı ya da ceza son altı aydan daha önceyse silinecektir.

5. Ceza ya da uyarı alan kullanıcıların bildirimleri bu kısımdan yapılacak ve tebliği yapılmış sayılacaktır. Bildirim içinde gerekçe de belirtilecektir.

6. Herhangi bir olumsuz davranış forum kurallarında net olarak belirtilmemiş olsa bile buradaki ceza ya da uyarı verme konusundaki karar yetkisi forum yöneticilerindedir.

7. Yöneticiler alınan kararların, verilen cezaların değiştirilmesinde inisiyatif sahibidir. Bir yöneticinin kararını bir başka yönetici değiştirebilir.

Kilitli

“Aleviliğin Tanımı, Tarifi” sayfasına dön