Aleviliğin Günümüz Pratiğindeki Temel Çelişkisi

Aleviliğin tanımı, tarifi temeliyle ilgili konuları burada paylaşabilirsiniz.
dervişali

Re: Aleviliğin Günümüz Pratiğindeki Temel Çelişkisi

Mesaj gönderen dervişali »

BU PIRE İÇİN YORGAN YAKMAYA BENZİYOR...NAMAZ KILANLAR 12 İMAMA KARŞIMI NAMAZ BÖYLE İNSANLARIN İBADETİMİ Kİ SEN ONLARDAN AYRI OLMAK İÇİN NAMAZI İNKAR SAPKINLIĞINDASIN..
dervişali

Ne oluyorda peki 12 imamlari asagi tabakadan olanlarin mescitlerinde onlarla namaz kilinip onlarin vaazlari dinleniyor saskinlik bu ! Sapmadir bunlar !

Peki ben ne diyorum ?

Olay nedir ? Seytanin serriyse nasil kurtulunur . Elbette rabbin sozu haktir hak soz ayiklar . Bugun bunlar bizim kalbimizde dilimizdedir .
PIR CAFERİ KİMSEYİ HAKİR GÖRME AŞŞAĞI TABAKA DEYİP..HZ ALİ GİBİ MÜTEVAZİ OL.. ONLARDAN HEM EHL-I BEYT İ SEVİP HEMDE İBADETİNİ HAKKIYLA İŞA EDEN VE BELKİDE BİZDEN ÜSTÜN OLANLAR VAR. ŞEYTANA KAFAYI TAKMIŞSIN EEE HABİRE FİTNE VERİYOR OLMALI... :evil: MÜSLÜMANLAR ARASINDA İKİLİK ÇIKARIYORSUN ÖNCE ŞEYTANIN FİTNESİNDEN SIYRIL BENCE :shock: :shock:
dervişali

PIR CAFERİ NASIL KAÇTIN SENİ ÇÖZDÜM SEN KUR-AN AYERLERİNİ PARONAYAKCA OKUYUP PARONAYAKCA YORUMLUYORSUN SAPITMIŞSIN..SEN YAZIK VAH ZAVALLI...PIRLİKTE KURTARAMAZ ANCAK Allah AKIL FİKİR VERSİN.....
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Pir Efendi

yazilarini okuyunca tilki gibi kurnazligin anlasiliyor,ayni oyun ayni takik ,ayni carpitma ayni senaryo ..halen kuranla oyuncak gibi oynuyor isine gelenleri halen kafana göre carpitiyorsun ..cevaplara karsi yine kurandan bazi Ayetler carpitip dikkatleri baska yerlere cekmeye calisip Delill getirdigini saniyorsun ..Birak Su Bektasi yazariniz Sinasi Koc Taktiklerini..Yazilarinin bazi bölümlerine bakatigimda dikkat cekici yazilarin var ,bunlari özelikle secip degerlendirmede bulunacagim ..evet sen simdi Bektasisin Namaz oruc Cami mescit gibi sözleri sevmiyor hatta inkar ediyorsun degilmi ? Simdi benim dikkatime ceken yazilarina bir göz atalim ..

Siimdi 12 imamlara inanmayanlar sapkinmi degilmi ?

Burda 12 Imamlardan basliyorsun ve 12 Imam sözüne deginiyorsun..ama sadece buraya kadar ...
simdi 12 leri kabul etmeyenler veyahut ondan ustun halifeler taniyanlarin namazi kabul mu ?
Simdi 12 leri kabul etmeyenleri veyahut onlardan baska halifeler imamlar edilenleri dost edinmek dogrumu ?
Seytan bilmediginiz taraftan sizi cokuse goturuyor . 12 leri bilmeyenler sapiklik icinde degilmi ?
Ben bilmiyormuyum burasi 12 lere inananlarin yeri oldugunu ?
Evet Pir Efendi ...

Simdi Dikkat edelim...bir yerde ama sadece bir yerde 12 IMAMLARDAN bahsediyor sonra 12 lerden söz ediyorsun, Halifelikten söz ediyorsun ..cok ilginc ..yani burda kurnazca davraniyor sadece bir yerde 12 Imamlardan bahsederken biran " IMAMLAR" sözcügünü kaybediyor 12,ler diyorsun..Siz Bektasilikte 12 sayisi vardir ! bu 12 sayi ise 12 Imamlarla alakasi olmadigi gibi 12 Bektasi Halifesini simgeler ! öyleki yine burda kurnazca davranarak " Ben bilmiyormuyum burasi 12 lere inananlarin yeri oldugunu ? " diye yazi yaziyorsun,Evet Bizler 12 Imamci oldugumuzu ilan ediyoruz ! sen ise 12 sayisini kullanarak 12 IMAMLARI DEGIL, 12 BEKTASI HALIFESINI kurnazca vede sinsice ön Plana cikarma niyetindesin !!..yani sen 12 Imamlari degil, 12 Bektas Halifelerini savunuyorsun ! ...simdi bana Ayetleri carpitarak cevap verme ! aciklamasini yap ! ayirca inkar ettigin namazi Senin Bektasi yoldaslarinda kiliyor !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

Evet sevgili canlar

Ben konusuyorum ama herkes kulak tikiyor. Bebeklerin dilinde kotu soz olmusum . Kalplerinde rabbin sozunu tasiyanlara kin ve sek guman icindeler.

Ruhullahlar susmus , torunlar one surulmus , dovmekten baska hicbirsey anlamayanlar on safhalarda hak soze karsi devir dayim yapmaktalar .

Ama hakkin sozu buyuk kucuk tanirmi elbette Allah katinda kucugunden buyugu emeli amali ile soruguya atilir .

Kim kanitliya bilirki ben ayetlerde 12 imamlardan baska birsey anlattim ? Anlayan anladi anlamayanlar halen kirlenen camlarindan disariyi gorememekte . Suphesiz camdan disariyi gore bilmek icinde bir parca bez ve bir miktar suya gerek vardir . onunlada silerek gun guneslik manzara gorunur.

Peki ben baska seylerin gudumunumu yapiyorum burda ? Elbette anlayan anladi anlamayan affaladi .

Simdi hak soz dile gelse yine konussam , gene anlayan anlar anlamayan affallar. su saatten sonra hak sozun agzini acmanin bir anlami varmi .

Basa gidip donup donup okunsa , her kelime mercek altinda incelense , kalpte inkar olsa 70 bin okunsa yarar saglarmi ?

Niye bulbulum ben burda Rabbin ? Rabbin sevgisinden cossam , bulbule , sakir olmak neye yarar. Arz olsa tum guzelliklerden bahsetsen kalbinden cirkinlik cikaranlara care ne ?

Suyla yikasam , daldirsam cikarsam kalbin kirliligine bahane ne ?

70 binkez secde kildirsam , 80 bin zekat verditsem , 100 binkez kez hacca meyletsem , Rabbini hakki ilen taniyan varmi ?

Teberrek ettim teberrek.

Bundan sonra sohbetimizin bir tadi varmi ?
ali muhsin

Pir Efendi

Sen Sorularimiza cevap degil sadece derdini anlatiyorsun,derdini yazarakta sorulardan kaciyorsun.sana soru soruldugunda ordan aliyor burdan kesiyor kelimelerle oynayarak kiviriyorsun, yukardaki yazdiklarin sorularimiza cevap degildir ! Sana basit sorular soruldugunda örngein senden Evet Veya Hayir cevapi beklendiginde kelime oyunlari yaparak Ayetleride kendince kullanarak kacis yollarini ariyorsun. bir yol bulamayincada careyi duygu sömürüsünde ariyorsun ( Ben Fakirim bu fakirin sözünü kim dinliyor Param yok ama bilgisayarim var vs ) gibi. diger yandaslarin ise careyi Hakaretlerde ariyor sen ise Bektasiligin kibar versiyonusun Yeni model olmalisin galiba ...
------
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

ali muhsin yazdı:Pir Efendi

Sen Sorularimiza cevap degil sadece derdini anlatiyorsun,derdini yazarakta sorulardan kaciyorsun.sana soru soruldugunda ordan aliyor burdan kesiyor kelimelerle oynayarak kiviriyorsun, yukardaki yazdiklarin sorularimiza cevap degildir ! Sana basit sorular soruldugunda örngein senden Evet Veya Hayir cevapi beklendiginde kelime oyunlari yaparak Ayetleride kendince kullanarak kacis yollarini ariyorsun. bir yol bulamayincada careyi duygu sömürüsünde ariyorsun ( Ben Fakirim bu fakirin sözünü kim dinliyor Param yok ama bilgisayarim var vs ) gibi. diger yandaslarin ise careyi Hakaretlerde ariyor sen ise Bektasiligin kibar versiyonusun Yeni model olmalisin galiba ...

Tamam oldu

Namazi tartismak istiyordunuz tartisacagiz.

Acacagim basliga buyrun !

Gayet olgun bir sekilde gelin dogruyu bulmak adina adil ve saygili bir tartisma olsun .

hak geldi batil yok oldu

Batil zaten yok olmaya mahkumdu !
ali muhsin

PIRCAFERI yazdı:
ali muhsin yazdı:Pir Efendi

Tamam oldu

Namazi tartismak istiyordunuz tartisacagiz.

Acacagim basliga buyrun !

Gayet olgun bir sekilde gelin dogruyu bulmak adina adil ve saygili bir tartisma olsun .

hak geldi batil yok oldu

Batil zaten yok olmaya mahkumdu !
Pir Efendi

sen Batil bir düsüncenin arkasina saklanarak kendini zaten yok ediyorsun ! Namazi inkar ediyorsun Ehli Beytin hükümlerini hice sayorsun , Ayetleri carpitiyor, kafana göre Ayetlerin arasina isimler veya birseyler ekliyorsun...neyse tamam,Simdi Sorularima cevap verin ama sorularima karsi Ayetleri carpitarak karsimiza cikmayin ,bunlar basit sorulardir.

Siz Bektasilerde Cami Namaz anlayisi varmi ?
Varsa Namazinizi hangi ictihada göre kiliyorsunuz ?
Osmanliya bakis aciniz nedir ?

simdilik bu üc basit soruyu soruyorum.ama sorulardan kacip derd yazip Carpittigin Ayetlerle karismiza gelmemeni istiyorum ..dedigim gibi sorular cok basit ,Evet veya Hayir ! hadi bakalim ,kim yok olacak kim kalacak ?
------
dervişali

:::UYGUNSUZ::: SORULARA CEVAP VER FIR CAHİL SAMAÇMALAMA.

Lütfen üslubumuza dikkat edelim. Forum kuralları herkes için geçerlidir.
dervişali

KESİN KÖTÜ Bİ ÇOCUKLUK GEÇİRDİN SEN HASTASIN DOĞRU DÜŞÜNEMEYEN DOĞRU ANLAYAMAYAN VEDE DOĞRU ANLATAMAYAN KENDİNİDE DOĞRU SANAN BİR RUH HASTASISIN..

“Aleviliğin Tanımı, Tarifi” sayfasına dön