Aleviliğin Günümüz Pratiğindeki Temel Çelişkisi

Aleviliğin tanımı, tarifi temeliyle ilgili konuları burada paylaşabilirsiniz.
dervişali

Re: Aleviliğin Günümüz Pratiğindeki Temel Çelişkisi

Mesaj gönderen dervişali »

sunnilerin eli neden tutuluyor ? ÇÜNKÜ SUNNİLERDE MÜSLÜMAN BİZİM KARDEŞİMİZDİR.EHL-I BEYT E SAYGI GÖSTEREN ÜSTÜNLÜĞÜNÜ KABUL EDEN ONLARA EDİLEN ZULMÜ VE KATLİ KINAYAN ÜZÜLEN..VE KİMSEYİ EHL-I BEYT DEN ÜSTÜN TUTMAYAN İŞTE ONLAR BİZİM KARDEŞLERİMİZDİR..
dervişali

Sunnilerin namazlari ile size daha evla geliyor 12 leri seven sapkin geliyor degilmi ?
BUNLARIN CEVABIDA YAZDIKLARIMIN İÇİNDE VAR CAHİL OKUDA ANLA AYNI ŞEYLERİ TEKRAR TEKRAR YAZDIRMA LAN BANA YETER YA NE KADAR CAHİLSİN.
dervişali

Sayet Yaratan hangisini tercih ederdi 12 leri sevenlerimi yoksa 12 leri sevmeyen ama namaz kilanlarimi ?12 LERİ HEM SEVİP HEMDE ONLAR GİBİ NAMAZ KILIP ORUÇ TUTANLARI KALIN KAFALI BUNUN CEVABINIDA VERMİŞTİM.YETER YA NESİN SEN.
dervişali

Neden parcalaniyoruz ben burda ne anlatiyorum ? SENİN GİBİ CAHİLLER YÜZÜNDEN PARÇALANIYORUZ..12 İMAMLARIN İBADETİNİ İNKAR EDEN SAPKINLAR OLDUĞUNUZ İÇİN PARÇALANIYORUZ BİRŞEY ANLATMIYOSUNKİ AYNI YERDE DOLANIP DURUYON SAÇMALIYON SANKİ BİRİ BİRŞEY DEMİŞDE ALAKASIZ ŞEYLER YAZIYORSUN..
En son dervişali tarafından 22 Nis 2011, 21:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

dervişali yazdı:Ben zaten siz inanmiyorsunuz demiyorum. delilerle diyorumki Inanmayanlari dost ediniyorsunuz , buyuk bir cokuse dogru ilerliyorsunuz !DİYOSUN PICAFER NEYE DAYANARAK BUNU SÖYLÜRYORSUN
Ha simdi biryerler variyoruz .

hemen aciklayalim sevgili dervisali zahmet olmazsa !

Nisa Suresi 118 Allah o şeytana lanet etmiştir. Demişti ki o: "Senin kullarından belirli bir pay elbette alacağım."

Evet hz muhammedin oldukten sonra dinin basina oturanlari bircok sialari nasil kendi ibadet yontemlerine mahkum ettikleri acik bir tarihi gercektir .

Bu ic ice yasamisligin bir nuktesidirki inanclarinda bircok seyde onlara kapilip gitmislerdir.

Bugun haram olmayan bir cok seyi onlar haram kilmistir sialarda onlara uymaktadir ?

Ortada bir ibadet sekli var ama seytanin ilk el attigi yerde o ibadetin ustunu ortmustur.

kuranin bir cok yeri ortulmustur ,ve sialar onlarla ayni isi ustlenmislerdir . Artik kuranda o hak delileri tukenmek uzeredir .

Hele hayatta cikarilan gereksiz kurallar allaha dayatilmaktadir . Olacak sey degil .

Sacma sapan asli olmayan kitapta yer edilmeyen sunnet olmayan seyler bunlar allahtandir , bu muhammedin sunnetidir su haramdir gibi hayati kor edici kurallar inanclar turenmistir.

bunlar saskinliktir .

Tarih gozumuzun onundedir .

Sialar 12 imamlara inanmayanlarin camiasina gidip ibadet etmiyorlarmi ?

Tevbe Suresi 108 Böyle bir mescitte sakın namaza durma! Daha ilk gününde takva üzerine kurulan bir mescit, içinde namaz kılman için çok daha uygundur. Temizlenmek arzusu taşıyan erler vardır o mescitte. Allah, temizlenenleri sever.

Ne oluyorda peki 12 imamlari asagi tabakadan olanlarin mescitlerinde onlarla namaz kilinip onlarin vaazlari dinleniyor saskinlik bu ! Sapmadir bunlar !

Peki ben ne diyorum ?

Olay nedir ? Seytanin serriyse nasil kurtulunur . Elbette rabbin sozu haktir hak soz ayiklar . Bugun bunlar bizim kalbimizde dilimizdedir .
dervişali

Ben bilmiyormuyum burasi 12 lere inananlarin yeri oldugunu ?BİLİYOSUNDA NE DİYE SANKİ SEVMEYENLERE EHL-I BEYT İ ANLATIYORSUN BU NE SAÇMALIK ...BİZİM SORULARIMIZI YANITLAMAK YERİNE EHL-I BEYTİ ANLATIYOSUN SANKİ BİZ EHL-I BEYT İ BİLMİYORUZ VEYA SEVMİYORUZ ORTAK NOKTAMIZ BU SEN İBADETLERİNİ NEDEN İNKAR EDİYORSUN ONUN CEVABINI VER ÇARPITMA .NADSIL BİR İNSANSIN YA LAF KALABALIĞINDAN BAŞKA BİRŞEY DEİLSİN.
dervişali

Ben ne anlatiyorum anlayan varmi ?ANLIYORUZ SAÇMALAYAN SAPITAN DENGESİZ NE SORUYU CEVAPLAYAN NEDE DOĞRU CEVABI VEREN ÇARPITAN VE SANIRIM BİZİ CAHİLLİĞİNLE SINAYAN BİŞRİSİN
dervişali

YETERMİ HEPSİNİ CEVAPLADIM...
dervişali

Sialar 12 imamlara inanmayanlarin camiasina gidip ibadet etmiyorlarmi ?

Tevbe Suresi 108 Böyle bir mescitte sakın namaza durma! Daha ilk gününde takva üzerine kurulan bir mescit, içinde namaz kılman için çok daha uygundur. Temizlenmek arzusu taşıyan erler vardır o mescitte. Allah, temizlenenleri sever.
KARDEŞİM EVİNDE KIL NAMAZINI. HEM CAMİNİN GİRİŞİNDE 12 İMAMLARA İNANMIYORUZMU YAZIYOR..SAÇMALIYORSUN BU SÜREDE NE DİYOR HAŞA 12 İMAMLARA İNANMAYAN LARIN CAMİSİNE GİTMEMİ DİYOR BU NE SALAKLIKTIR YA YOK BÖYLE Bİ İNSAN YA.....KARDEŞİM ZATEN 12 İMAMLARA SAYGI DUYMAYAN KABUL ETMEYEN İNSAN TAKVA SAHİBİ OLAMAZ ÖTEKİ TARAFTAN TEMİZ CAMİLERDEN VE ORADAKİ CEMAATİN TEMİZ OLMASI GEREKTİĞİNDEN BAHSEDİYOR..
dervişali

BAKTIN CAMİDE 12 İMAMLARA DÜŞMANLAR VEYA İNKAR EDŞİYORLAR VESAYRE ORAYA GİTMEM GİTMEZSİN KILARSIN NAMAZINI EVİNDE..

“Aleviliğin Tanımı, Tarifi” sayfasına dön