Alevi ismi hz.ali den gelmez

Aleviliğin tanımı, tarifi temeliyle ilgili konuları burada paylaşabilirsiniz.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

KARAPAPAK MURAT yazdı:ali muhsin bey hakikaten sizin takıntınız var. bu psikolojik süreç içinde sadece bana taktınız. acımak bir erdemdir ama sizde ben onuda göremedim keşke acısaydınız. sizde beni ciddiye almayında beyinli olduğunuzu daha iyi anlayalım. geceayazı arkadaş cevap vermezken taarruza geçiyorsun eeee helal ama sana Hakikat savar! isminin hakkını veriyorsun ama bu ateşi asla söndüremeyeceksin.(iz)
Acaba kim kime takti dersiniz .Foruma girdin gireli Bektas asagi Bektas yukari , kirklar cemi ,Balim Sultan abdal musa vs .vs degip sacmaliklarini dinledik ,Bektasilerin Kirli yüzlerini ne zaman ortaya cikardigimizda araya girip Dedigim dedik ötürdügüm düdük tavrinlarina saldiriya gectin ..sen burda olaylari carpitirken bizim susmamizimi bekliyorsun ..anca beklersin ..Sizin gibilerin Atesi coktan sönmüs ,Sen ise Su ile odun yakmaya calisiyorsun .ayrica Hastalara Doktorlar müdahale eder .sen ve senin gibiler bu Bektasi Sendrozomu oldukca ve bu Hastaligi yaymaya calistikca Doktorlarda sizin gibilere müdahale eder, yoksa ciddiye zaten alinmiyorsunuz .
KARAPAPAK MURAT

Mesaj gönderen KARAPAPAK MURAT »

yahu sen ne yalancıymışsın bir de utanmadan kırklar cemini, balım sultanı savunduğumu iddia ediyorsun. artık ne diyeyim ne olduğun artık iyice belli oldu yazıklar olsun.Allah senin gibi hızır paşalardan bizi korusun. AMİN
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

KARAPAPAK MURAT yazdı:yahu sen ne yalancıymışsın bir de utanmadan kırklar cemini, balım sultanı savunduğumu iddia ediyorsun. artık ne diyeyim ne olduğun artık iyice belli oldu yazıklar olsun.Allah senin gibi hızır paşalardan bizi korusun. AMİN
TOsunum
birisi bektaşiliği bektaşı savunuyorsa kırklar cemini balım sultanı semahı sazı da savunmak zorundadır
bektaşiliği cemsiz semahsız kırklarsız düşünmek suyu tersten akıtmaya benzer ya bektaşilikten vazgeçeceksin yada adam gibi bektaşi olacaksın

yada münfıklıktan vazgeçip alevi olmaya çalışacaksın
ali muhsin

Balim Sultan ikinci murat pasa

ben sadece sunu diyorum Foruma üye olan kisiler senin ve bizlerin yazilarini okusun ,ozaman kimin daha Yalanci ve kimin daha ikiyüzlü oldugunu anlarlar ..biz yorumu onlara birakalim ...ayrica ben sana Sevkatle yaklasiyorum,seni cok iyi anliyorum Hastaligni biliyorum sünki , iki Ruhun var ikisinede hitab ediyorum ..arkadslar bir yazi yazdiginda digerini unutup masumluk rolüne girip saldirmayin ...sünki bazi yazilarinda "Bektasilerin sapiklilarina karsiyim " diyorsun ,diger yazinda ise " Bektasilere laf atana laf atarim" diyorsun yani iki ruhun var ! bir öyle birde söylesin ...cidden bak ,sana gercekten aciyorum ne dedigini bilmeyen zavallinin tekisin ..her yazimizda krizlere giriyorsun, seni böyle görünce inan cok üzülüyorum ..yazik yani ..öyle cok yüzlerin varki bir Alevi oluyorsun , bir Bektasi oluyorsun ,Alperenlerden söz ediyorsun , Türkcü Fasist Sentezciligni savunuyorsun , herkesi Sii yapiyorsun , Bektasiligi taaa irak ,irana nerdeyse avustralyaya tasiyorsun , öyle hayaler kuruyorsunki , Tüm Dünya birgün Bektasi olacak diye umutlanip hülyalara daliyorsun ..yani ne deyim ...burdaki akli balik olan kisiler seni iyice cözmüsler aslinda senin karekterini anlatmaya calisak bir kitab olursun ...her yazini okudugumda gözlerimden yaslar geliyor ve diyorum bu cocugun hali ne olacak diye ...tekrar gecmis olsun ,,vah vah !!
KARAPAPAK MURAT

sayın Hasan akça bey eminim sizin bu kırklar cemi, balım sultan inancını bektaşiliğe her nedense bağlamanız beni Bektaşilikten uzakalştırmaya yöneliktir ve eminimki sizde bektaşi değilsiniz bektaşiyim desenizde demesenizde boşuna sizde suç aleti olmayınız.

ali muhsin bey tamam ben hasta olayım sizin isteğiniz olsun ama ben hastayken sizde ancak benim başka bir hasta arkadaşım olursunuz inşallah beraber iyileşiriz. eminim hala inanmıyorsun ırakta iranda bektaşi olduğuna. sana tavsiyem ya git kerküğe yahut türkmeneli tv'yi sık sık izle.
ama sen bana faşist diyorsun ya kalbim çok kırıldı inanır mısın. ama faşistliklik vatanperverlikse kurban ol sende faşistliğime... biliyor musun aynı bush gibisini.(iz) Neden mi?

bush nedemişti ırak halkına size özgürlük,refah,mutluluk vereceğim ama herşey ortada? sizde alevi halkına HAKİKAT!? :? vaat ediyorsunuz ama bu insanlara zarar vereceksiniz eminim ölmezsek görürüz.
can

Mesaj gönderen can »

HAKİKAT denilince;
HZ.Muhammed(saa)ın amelini bilen ve indirilen Kur'an-ı Kerim'i tanıyan ve inancını yaşarken Ehl-i beytten ve İmamlardan feyz alıp izlerinden ayrılmayan günlük sorunlarını mürşidine danışarak halletmeyi anlıyorum ben.bunun dışında kalan yanlışlıklarımız varsa Allah affetsin doğruları ve gerçekleri görüp bize güç versin ki hatalarımızdan derhal dönelim....
bunun dışındakiler teferruattır.

ama boşuna konuşup yazıyoruz.nasıl olsa sen gene araya değişik şeyler sokuşturacaksın asıl işinde maşası olduklarının sana tembih ettikleride bu zaten yılmadan o siteyi oyalaman için gönderilmendir belkide kimbilir....
sadece oyalama ve kafa karıştırmak...özgürlük başka bir kişinin özgürlüğünü ve düşüncelerini yaraladğı yerde biter.seninde bu sitedeki ömrün bitsin...sıkıyosun.
Allah'ım! Doğruları olduğu gibi bize gösterip ona ittiba etme cesaret ve samimiyetini inayet eyle.
ali muhsin

KARAPAPAK MURAT yazdı: ......
ali muhsin bey tamam ben hasta olayım sizin isteğiniz olsun ama ben hastayken sizde ancak benim başka bir hasta arkadaşım olursunuz inşallah beraber iyileşiriz. eminim hala inanmıyorsun ırakta iranda bektaşi olduğuna. sana tavsiyem ya git kerküğe yahut türkmeneli tv'yi sık sık izle.
ama sen bana faşist diyorsun ya kalbim çok kırıldı inanır mısın. ama faşistliklik vatanperverlikse kurban ol sende faşistliğime... biliyor musun aynı bush gibisini.(iz) Neden mi?

bush nedemişti ırak halkına size özgürlük,refah,mutluluk vereceğim ama herşey ortada? sizde alevi halkına HAKİKAT!? :? vaat ediyorsunuz ama bu insanlara zarar vereceksiniz eminim ölmezsek görürüz.
Ben seninle hasta olamam ...sünki bende Sacma Bektasilik sendrozomu yok ! Güvercin masallarina inamiyorum , her gördügüm güvercini Bektas zanetmiyorum , Bes taslar konusacak diye Ot gibi karsilarinda "belki benimlede konusurlar diye taslara tas yapistirmiyorum ,Sizin gibi ... bu sanal alemde Sen Hastasin Bizde Doktor ve seni biz inceliyoruz ..

simdi.... Siyonistlerin Vahabilerin oldugu yerde Bektasilerde mevcuttur ..!! evet inanirim haklisin kerkükte Bektasiler yerlesmis olabilir, ancak sunu unutuyorsun Amerika ile beraber Siyonist güclerde Iraka girmistir nerde biliyormusun... bahsetigin Kerkükte suan 1200 Siyonist askeri Irakin Kerkük Sehirnde bulunuyor eee.. Bektasilerde Firsat bu Firsat deyip Siyonistler ile birlikte misyonerligini yapmalarida dogaldir.. Bektasiler nasilki Cemevlerinde Siyonitslere kucak astilar ,Simdide Siyonistler Bektasilere Kerkükte Kucaklarini acip milleti zehirlemeye calisiyorlar !!

Iranda ise gercek sudur yazilarinin birinde bizlere Iran usaklari demistin degilmi ..HAAAYIIR iranci sensin sünki Senin Bektasin Iranin horasan sehrinde dünyaya gelmistir o halde sende irancisin ,izinden gidiyorsun tabiki buna ragmen Ülkemizdeki Bektasiler yinede Irani sevmezler yani Bektasin dogdugu yeri dahi kücümserler..ayrica Bazi iran milliyetcileri Bektasin sadece Iranli oldugu icin saygi duyarlar ama Bektasi degilerdir ..ve onlar Bektasin Sii olmadigni cok iyi bilip 12 imamlarin önünede gecirmiyorlar ,iranda bektasi varsa belki 1 veya 2 tanedir sende arkasina birakac sifir koy hepsini bektasi yap ..zaten öyle yapiyorsun ...

Busha gelince evet Demokartik özgürlük diyor yani kendisini Demokrat özgürlükcü oldugunu söyleyip ikiyüzlü davranip Hirstiyanligi zorla müslüman bir ülkede dayatmalarda bulunuyor ...buda senin taktigindir sende burda Bush taktigi yapiyorsun ,Alevilik adina Bektasilerin Vahabi görüslerini savunup Ehli Beyt Alevilerine ,Sacma Bektasi fikirlerini Zorla dayatmalarda bulunuyorsun, basaramayincada Krizlere giriyorsun !! bunuda yaparen Alevilik ismini kulanip Ehli Beyt adina Türk islam Fasist sentezciligini dahi savunuyorsun ...dedim ya sen Hastasin iki ruhlusun belkide ücüncü ruhunda var ...Biz ise Doktoruz ! ikimiz hasta olamayiz . sen bir deneysin bizde seni inceliyoruz ...gecmis olsun !!
KARAPAPAK MURAT

[quote="ali muhsin

Ben seninle hasta olamam ...sünki bende Sacma Bektasilik sendrozomu yok ! Güvercin masallarina inamiyorum , her gördügüm güvercini Bektas zanetmiyorum , Bes taslar konusacak diye Ot gibi karsilarinda "belki benimlede konusurlar diye taslara tas yapistirmiyorum ,Sizin gibi ... bu sanal alemde Sen Hastasin Bizde Doktor ve seni biz inceliyoruz .. [/quote]

sen hiçbir keramete inanmayabilirsin ama çok sevdiğin şahıslara sor bakalım yahut meşhur ıraklı iranlı arkadaşlarına sor dinimizde keramet inancı var mı yok mu? zaten keramet senin gibi arzsızlara, pirsizlere,hastalara gösterilir.

[/quote] simdi.... Siyonistlerin Vahabilerin oldugu yerde Bektasilerde mevcuttur ..!! evet inanirim haklisin kerkükte Bektasiler yerlesmis olabilir, ancak sunu unutuyorsun Amerika ile beraber Siyonist güclerde Iraka girmistir nerde biliyormusun... bahsetigin Kerkükte suan 1200 Siyonist askeri Irakin Kerkük Sehirnde bulunuyor eee.. Bektasilerde Firsat bu Firsat deyip Siyonistler ile birlikte misyonerligini yapmalarida dogaldir.. Bektasiler nasilki Cemevlerinde Siyonitslere kucak astilar ,Simdide Siyonistler Bektasilere Kerkükte Kucaklarini acip milleti zehirlemeye calisiyorlar !![/quote]

bektaşiler 500 yıldır ırak-iran ve suriyede yaşıyorlar ve siyonist askerlerin kendi tekkelerine zorla girmelerinden dolayı birçok yere insan hakları ihlalleri olduğunu bildirdiler ayrıca türkmeneli tv ye konuşup 25 milyon bektaşiden (türkiyedeki alevilerden yani) yardım istediler bu nasıl ittifak??? ayrıca ırak bektaşilerinin kendi yol önderleri olmasına karşın müctehid olarak sistaniyi kabul etmeleri( delillerde vardır senin gibi atmam) nasıl zehirlemek oluyor keşke bu zehiri! balkanlardaki bektaşilerde içse...

[/quote] Iranda ise gercek sudur yazilarinin birinde bizlere Iran usaklari demistin degilmi ..HAAAYIIR iranci sensin sünki Senin Bektasin Iranin horasan sehrinde dünyaya gelmistir o halde sende irancisin ,izinden gidiyorsun tabiki buna ragmen Ülkemizdeki Bektasiler yinede Irani sevmezler yani Bektasin dogdugu yeri dahi kücümserler..ayrica Bazi iran milliyetcileri Bektasin sadece Iranli oldugu icin saygi duyarlar ama Bektasi degilerdir ..ve onlar Bektasin Sii olmadigni cok iyi bilip 12 imamlarin önünede gecirmiyorlar ,iranda bektasi varsa belki 1 veya 2 tanedir sende arkasina birakac sifir koy hepsini bektasi yap ..zaten öyle yapiyorsun ...[/quote]

İranlıların artık sözünü ettiğin o şahıslar kimlerse kitaplarını,web sitelerini yahut mesleki kimliklerini ve isimlerini verirsen bende mutlu olurum, tabi sallamıyorsan. hiçkimse irancı,ruscu,hintçi değildir ama amerikancılar varsa o ayrıdır ki belki bana iftira atıp sen onlara çalışıyorsundur.

,[/quote] Alevilik adina Bektasilerin Vahabi görüslerini savunup Ehli Beyt Alevilerine ,Sacma Bektasi fikirlerini Zorla dayatmalarda bulunuyorsun, basaramayincada Krizlere giriyorsun !! bunuda yaparen Alevilik ismini kulanip Ehli Beyt adina Türk islam Fasist sentezciligini dahi savunuyorsun ...dedim ya sen Hastasin iki ruhlusun belkide ücüncü ruhunda var ...Biz ise Doktoruz ! ikimiz hasta olamayiz . sen bir deneysin bizde seni inceliyoruz ...gecmis olsun !![/quote]

hiçbir psikolojik rahatsızlığı olan hasta ben hastayım demez zaten kimseyi kandırma. senin en fanatik düşmanını getirsek gene bana saldırırsın. acaba senin o vahabilik diye suçladığın görüşlerim arasında vahabilik ile ortak bir cümle yazabilir misin bak bekleyeceğim. ayrıca ben ilk yazmaya başladığımdan bu yana hep caferi fıkhını savundum sen bana saldırdın daha ne diyeyim sende anlama kapasitesi yeterli değil veya mahsus yapıyorsun. birde ağzına TÜRK-İSLAM davasını almış, şer odaklı parmaklarınla bu davayı kirletmeye çalışmışsın ama başaramazsın. senin gibi arka bahçesi Kızıl kan olan birisi elbette faşistlik diye saldıracak başka gücünüz yok ki...
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

KARAPAPAK MURAT yazdı:[quote="ali muhsin

Bensenin gibi arka bahçesi Kızıl kan olan birisi elbette faşistlik diye saldıracak başka gücünüz yok ki...
yahu yazılarını okudum
sende bektaşilik var
milliyetçilik var
ehli beytin önüne bir sürü (dedikleri gibi) ıvır zıvır adamı geçirme var
dahası iran nefreti var
lübnandaki hizbullah nefretide var
üstelik net dünyasındaki en önemli bir siteye yani buraya her türlü düşmanlığıda yapıyorsun sonra caferiyim diyorsun
sonra kalkmış onu bunu faşistlikle suçluyorsun ya gerçekten münafıksın oyun oynuyorsun yada dedikleri gibi
bence teşhis doğru müthiş bir haset seni sarmış ama burayı buradaki insanları kıskanmak senin hiçbir derdine derman olmaz ki
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

Hasan Akça yazdı:
KARAPAPAK MURAT yazdı:[quote="ya gerçekten münafıksın oyun oynuyorsun yada dedikleri gibi
bence teşhis doğru müthiş bir haset seni sarmış ama burayı buradaki insanları kıskanmak senin hiçbir derdine derman olmaz ki
Hasan can
bu karapapaz denilen şahıs gerçekten kendi çizdiği gibi caferi olsaydı alevi olsaydı yani bizim gibi şiiliğin alevilik olduğuna inansaydı ama bektaşilik takıntısı yada bektaş takıntılı olsaydı ne yapması gerekirdi?
gidip binlerce bektaşi sitesine girip onlara
"siz yanılıyorsunuz bektaş caferidir bektaşilik şiidir gelin bu işi el birliğiyle çözelim şiiliği caferiliği öne çıkaralım bu zilletten kurtulalım falan deyip çalışması çabalamasa gerekirdi değilmi?
ama bu papasz ne yapıyor?
internet dünyasındaki en net siteye geliyor ve bizi zırvalarıyla meşgul ediyor daldan dala konuyor caferiyim diyor ırkçı damarını gösteriyor şiileri küçümsüyor onlar lübnanda can verirken bu onların tarzlarını küçümsüyor(kendi bir malmış gibi)
biryandan caferiyim derken öte yandan ehli beyt imamlarının önüne bektaşları yesevileri ilyasları ishakları ebul vefaları gibi bir sürü ıvır zıvır adamı öne çıkarmaya çalışıyor ve buradaki tüm caferilerle polemik üstüne polemik yapıyor dalaşıyor arsızlık yapıyor yüzsüzlük yapıyor kovuluyor gitmiyor azarlanıyor aldırmıyor önüne kanıtlar getiriliyor umursamıyor
bütün bunlar sence neyin alametidir ?
bunun adı münafıklıktan başka birşeymidir?bir kişi münafıksa artık onun haset ehli olup olmadığının ne önemi varki?
şahsen tıpkı o kendisini mehdi zanneden sapık gibi bununda susturulmasından yanayım ama bazı büyüklerimiz sizin için böylesi adamlar faydalıdır dediği için sesimi çıkaramıyorum.
ama o ağalarında sabırlarının taşacağı günleride yakın görüyorum.

“Aleviliğin Tanımı, Tarifi” sayfasına dön