Alevi ismi hz.ali den gelmez

Aleviliğin tanımı, tarifi temeliyle ilgili konuları burada paylaşabilirsiniz.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Evet arkadaslar

Sayin Hasan Akca ve Musa Özates abimzin Tehsisi dogrultusunda Hastamiz olan ikinci Balim Sultan Murat Han Karapapaz efendinin Durmu cok cok Vahim ..

Sayin Hasan Akca ve Musa Özates Abimizin Yapmis olduklari Tesiste bana söz kalmiyor ..Tehsizler dogrultusunda Hastamiz Kriz gecirmeye devam ediyor.. kendisinin ucacagindan emin bir sekilde eminmis gibi konusuyor Sarhos gibi ne dedigini bilmiyor .. evet bu hastalik yayginlasmadan topluma zarar vermeden onu Ariel Saron gibi Ebedi uykuya dalmasini ve kendi haline birakilmasini ve bu Sanal alemde Virüsünün kesilmesini bende tavsiye ediyorum ..ama laboratuvar deneyler icin tabiki bu kisinin burda incelenmesi uzman heyetlerimiz ve ögrencilerimiz tarafindan gözetleniyor ...evet Bu Bektasilik Sendrozomu cok tehlikelidir ( kirlar, atmislar, yetmisler, keramet, balim sultan, bektas mentes .anti Siilik ...vs .vs ) herseyi mevcutur !! nasilki bir insan hasta oldugu halde biseyim yok ben saglamim der hastamizda aynidir yani ben Aleviyim diyor ama hastaligi olan Bektasilik sendrozomunu gizliyor gizledigi gibi Topluma bu Virüsü bulastirmaya calisiyor ..ici cürük bir elmadan sadece kurtlar cikar buda böyledir ...hastamiz ,zirvalamakla beraber salamayida seviyor ..iki üc ruhu vardir, Tehsizler dogrudur ...uzman heytlere tessekür ediyorum ...ayrica

Bektasilik Sendrozomun ögrenmek isteyen, ikinci Balim Sultan murat han karapapaz efendinin yazilarini iyice okusun ! tecrübe acisinda Bektasiligin icyüzünü daha iyi anlamis olurlar !!
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

ali muhsin yazdı: Bektasilik Sendrozomun ögrenmek isteyen, ikinci Balim Sultan murat han karapapaz efendinin yazilarini iyice okusun ! tecrübe acisinda Bektasiligin icyüzünü daha iyi anlamis olurlar !!
Sende şu almanya türkçesinden bir kurtulsan bayram ilan edecez :lol:
ali muhsin

Cüneyt arkina sormuslar "Cüneyt bey siz nicin filimlerde Nevet , Nayir Diyorsunuz " oda " Naliskanlik " demis ..musa abi naparsin düzenlemeye calisiyoruz nede olsa "Naliskanlik "...neyseki bunada sükür burda yasayan ve burda dogup büyümüs yeni neslin cogu türkcenin " t "sini bilmeyece kadar bozuk türkce konusuyorlar mesela "ben var Türk Ane alman Baba Türk .ben seviyor vatan Türkiye ..vs " ama söz veriyorum Türkcemi dahada cok düzeltebilirsem herkese benden Cay :D
aglayanmunzur1984

Mesaj gönderen aglayanmunzur1984 »

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ
"Peygamberi ve Mâsum "Hata yapmayan" 12
Imamları tanıtmakla bizlere minnet bırakan, kendi rahmetiyle bizleri kötü hareketlerden, batıl düsüncelerden "gidişat'dan" dogrulugumuzun ve de imanımızın olması ile kurtaran Yuce Allah'a hamd-ü senâlar olsun. Yüce Allah'ın Rahmeti ve Selamı Peygamberlerin sonuncusu ve efendisi Hz. Muhammed Mustafa'ya, O'nun Ev Halkı olan Ehl-i Beyt'ine, 12 Imamalara, evlatlarına ve kıyamete kadar onlara uyan insanlara olsun. Göklerin ve yerlerin ağırlığınca, Yüce Allah'ın laneti onlarin düşmanlarina olsun
... "
ceren

Mesaj gönderen ceren »

aglayanmunzur1984 yazdı:بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ
Imamları tanıtmakla bizlere minnet bırakan, kendi rahmetiyle bizleri kötü hareketlerden, batıl düsüncelerden "gidişat'dan" dogrulugumuzun ve de imanımızın olması ile kurtaran Yuce Allah'a hamd-ü senâlar olsun. Yüce Allah'ın Rahmeti ve Selamı Peygamberlerin sonuncusu ve efendisi Hz. Muhammed Mustafa'ya, O'nun Ev Halkı olan Ehl-i Beyt'ine, 12 Imamalara, evlatlarına ve kıyamete kadar onlara uyan insanlara olsun. Göklerin ve yerlerin ağırlığınca, Yüce Allah'ın laneti onlarin düşmanlarina olsun
... "
ne bu okuduk herkeste okudu yaa amin dedik işte her yere bunu yazmakla eline ne geçiyor?çocukça işler yapmayın
aglayanmunzur1984

Mesaj gönderen aglayanmunzur1984 »

ceren yazdı:
... "
ne bu okuduk herkeste okudu yaa amin dedik işte her yere bunu yazmakla eline ne geçiyor?çocukça işler yapmayın
Ceren kardes,

Neden okadar kiziyorsunki?? Yoksa üstünemi aliniyorsun? Bu sözlerimi dile getirmek neden seni bukadar rahatsiz ediyor?
ceren

Mesaj gönderen ceren »

aglayanmunzur1984 yazdı:
ceren yazdı:
... "
Ceren kardes,

Neden okadar kiziyorsunki?? Yoksa üstünemi aliniyorsun? Bu sözlerimi dile getirmek neden seni bukadar rahatsiz ediyor?
neler saçmalıyorsun iyi bir dua beni neden rahatsız etsin duana ilk amini ben dedim
ama sen aynı sözü on kere yazmaya ne gerek var bu ısraftır madem dua yazmak istiyorsun değişik dualar yazabilirsin
ali muhsin

Ceren Kardes

Yazdigi Duaya diyecegimiz yok ama ayni Duayi önümüze sürüp her yere ayni Duayi yazmasida sunu ifade etmeye calisiyor sanki " Siz Alevi Degilsiniz ,ikradan dönmüssünüz ,Siz Sii siniz Alevi Degilsiniz ,Sünnilesmissiniz.. " der gibi Bu Duayida önümüze sanki Egoistler gibi karsimiza cikarmasida kompleksten baska birsey degildir ..Evet Duaya diyecegimiz yok... Bin kez Amin ...ama ayni Duayi önümüze sunup Her bölgeye yazmasida Provokatifliktir ,Sanki biz Alevi Degilmissiz gibi ...bence Arkadas Kasitli ve daha evel Planlamis olarak bu Foruma üye olmus .Amaci bilincelenmek degil Bektasi Reklami yapip Azarlamak hakaret edip Itham etmek, Yazilarida bunu gösteriyor !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

onun yazdığı duaya binlerce kez amin. ama duanın başında masum hata yapmayan imamlardan bahseden bu adam başka yerde 14 masumların vçocuk yaşlarda ölen ehl-i beyt çocukları olduğunu iddia ediyor. Bu çelişki anlamadım!!!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
aleviyyun

Re: Alevi ismi hz.ali den gelmez

Mesaj gönderen aleviyyun »

erdoğan çınar aleviliği islamla alaksız olduğunu iddia eden dinsizlerin maşasıdır. aleviliği sadece bir kültür olarak tanıtıp islam dışı bir inanç olduğunu iddia edenlerin kuklasıdır. bu adamın bir kitanını okudum adeta midemi bulandırdı....
aleviyyun alevi bilgi kaynağı

“Aleviliğin Tanımı, Tarifi” sayfasına dön