Ehli Beyt Kimdir ?

KARAPAPAK MURAT

Mesaj gönderen KARAPAPAK MURAT »

sadece şunu diyorum TENCERE YUVARLANMIŞ KAPAĞINI BULMUŞ :o

yahu artık köşeye sıkıştınız şimdide diş gösteriyorsunuz. Allah'ın yardımıyla hepinizin panzeri oldum hamdola.

Hasan bey aynen emevi zihniyetinin 21.asırdaki temsilcisidir. emeviler İmamlarımızın önüne ebu hanifeyi, şafiiyi, malik b. enesi, ahmed b. hanbeli çıkardılarsa Hacı Bektaş veli'nin, Pir sultan abdal'ın, Abdal musa gibi ulularımızın önüne onların tırnağı etmeyecek şahinleri, özateşleri çıkartmaya Alevi halka sözde önderlik etmeye çalışmakta, Hasan akçada onlara yardım etmekte, mübarek Alevi isimlerini kullanarak sürüye sızmaya çalışmaktasınız.

En büyük korkunuz ise caferi fıkhına göre ibadet eden Bektaşi görmeniz çünkü bu sizi rahatsız etmektedir. Bektaşileri saz çalan,semah dönen,içki içen olarak tanıtıyorsunuz ama bunları ELİYLE İTEN BEKTAŞİ görünce çıldırıyorsunuz. Her can Bektaşi olamaz evvela bunu beyninizin çalşan bölümüne yerleştirin. saz çalıp semah dönen kırklarcı kişiler sadece ALEVİDİR. İslamın ibadetlerini yerine getirmeyen nasılki Müslüman olamazsa, 4 kapı 40 makama göre yaşamayanda Bektaşi olamaz.

4 kapı 40 makam bize gerekli mi bize 12 imamlar yeter" diyeceksiniz. 4 kapı 40 makam Alevileri günümüze getiren İslam yolu'dur tabi avam ehli bunları anlayamaz. 40 makam 12 imam yolunun ta kendisidir. ali muhsin ise zaten şeytan ajanı ve hakikat savar ne diyeyim adama sözde işlemez
mirzahan2626

Mesaj gönderen mirzahan2626 »

Övgülerin teşekkür ederim Muram ama zaten ne menfaatim olabilir ki? Sadece bu siteyi incleyene kadar en azından ibadet hususunda alevilerin de sünnilere ne kadar benzediğinin farkında değildim. Buraya tek yazma amacım şimdiye kadar sahip olduğum önyargıları yıkarak alevi toplumu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek. Selamlar
KARAPAPAK MURAT

Mesaj gönderen KARAPAPAK MURAT »

Teşekkür etmene hiç gerek yok. İlmi bilgiler verdiysem ne mutlu bana. ben sana zaten gerekli uyarılarımı yaptım. Her gerçek alevi kur'an ve ehlibeyti ön plana almalıdır ve sünni kardeşlerimizde aynısını yapmalılar. Hz.Resulullah'ın emanetine sahip çıkmak ümmetin bir borcudur
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

KARAPAPAK MURAT yazdı:

Kod: Tümünü seç

En büyük korkunuz ise caferi fıkhına göre ibadet eden Bektaşi görmeniz çünkü bu sizi rahatsız etmektedir.

Caferilik ilkelerini kabul eden herkes caferi olabilir bu bektaşiler içinde ingilizler içinde geçerlidir.
Caferi fıkhına göre ibadet eden kişi bilinçlidir ve bu kişi caferi inancında tarikat olmadığınıda bilir ama buna rağmen inat ediyorsa onun yolunda yada soyunda yada niyetinde bir bozukluk var demektir.tıpkı sende olduğu gibi

Bektaşileri saz çalan,semah dönen,içki içen olarak tanıtıyorsunuz 
bu konuyu git bektaşilerle tartış bize ne sizin iç derdinizden

Her can Bektaşi olamaz evvela bunu beyninizin çalşan bölümüne yerleştirin. saz çalıp semah dönen kırklarcı kişiler sadece ALEVİDİR.

bak işte soyunda bir bozukluk var demiştikki hemen suçu alevilere yükleyerek ve bektaşileri temiz gibi göstererek soyunu(soysuzluğunu) gösterdin

İslamın ibadetlerini yerine getirmeyen nasılki Müslüman olamazsa, 4 kapı 40 makama göre yaşamayanda Bektaşi olamaz.

bektaşi olmanın kuralından bize ne?

4 kapı 40 makam bize gerekli mi bize 12 imamlar yeter"  diyeceksiniz. 4 kapı 40 makam Alevileri günümüze getiren İslam yolu'dur tabi avam ehli bunları anlayamaz. 

tabi canım buradakilerin hepsi avam ehli olduğu için anlayamıyorlar artık kusurumuzu bağışla napalım çapımız müsait değil (bre soysuza bak)

40 makam 12 imam yolunun ta kendisidir.
Allahın laneti yalancıların ve yolu bile bile çarpıtanların üzerine olsun
biz anadoluda bu yola sebatayistleri yahudileri sokmayacağız bu bektaşileride sokmayacağız anlamına geliyor çünkü bu pisliklerin bektaşilik yoluyla anadoludaki yolu çarpıtmak istediklerini biliyoruz(buda teoman abinin en güzel tesbitlerinden biridir,bu tesbitle senin soysuzluğunuda keşfettik şükür)
[/i]
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

KARAPAPAK MURAT yazdı:

yahu artık köşeye sıkıştınız şimdide diş gösteriyorsunuz. Allah'ın yardımıyla hepinizin panzeri oldum hamdola.

Hasan bey aynen emevi zihniyetinin 21.asırdaki temsilcisidir. emeviler İmamlarımızın önüne ebu hanifeyi, şafiiyi, malik b. enesi, ahmed b. hanbeli çıkardılarsa Hacı Bektaş veli'nin, Pir sultan abdal'ın, Abdal musa gibi ulularımızın önüne onların tırnağı etmeyecek şahinleri, özateşleri çıkartmaya Alevi halka sözde önderlik etmeye çalışmakta, ....

En büyük korkunuz ise caferi fıkhına göre ibadet eden Bektaşi görmeniz çünkü bu sizi rahatsız etmektedir. Bektaşileri saz çalan,semah dönen,içki içen olarak tanıtıyorsunuz ama bunları ELİYLE İTEN BEKTAŞİ görünce çıldırıyorsunuz. Her can Bektaşi olamaz evvela bunu beyninizin çalşan bölümüne yerleştirin. saz çalıp semah dönen kırklarcı kişiler sadece ALEVİDİR. İslamın ibadetlerini yerine getirmeyen nasılki Müslüman olamazsa, 4 kapı 40 makama göre yaşamayanda Bektaşi olamaz.

4 kapı 40 makam bize gerekli mi bize 12 imamlar yeter" diyeceksiniz. 4 kapı 40 makam Alevileri günümüze getiren İslam yolu'dur tabi avam ehli bunları anlayamaz. 40 makam 12 imam yolunun ta kendisidir. ali muhsin ise zaten şeytan ajanı ve hakikat savar ne diyeyim adama sözde işlemez

Öncelikle Papaz Efendi Murat

Sen panzer degil ancak Hamam Böcegi olabilirsin !! Alevilik adina Bektasilerin Günahini burda cikramya calisma ,Siteye girdin gireli Sebatayist Bektasilerin Carpik Görüslerini sömürü Düzenlerinin üstünü kapata bilmek icin kivranip duruyorsun ..birde Utanmadan arlanmadan Bektasiligin Caferilik oldugunu idia ediyorsun ..onu bunu Emevi Zhiniyeti ile Suclayan Sen, Emeviligin aslinda Bababsini yapiyorsun..! hangi Bektasi Caferi Istihadina göre hareket ediyor merak ediyorum dogrusu.." Namaz yok Niyaz var ,Bizim kabemiz insandir ,El Bel ,Dil... " Safsatalari ile Sebatayist Bektasilerin, Alevilikle Caferilikle ne ilgisi olabilir ..sonrada Diyanetle birlik ve Dayanisma icerisinde olan Sebatayist Bektasiler kalkacakta ayni Diyanetle ayni namazi kilacak sonra Caferiyim diyecek kimi kandiriyorsunuz Siz ?! Asil Emevi zihniyetine Usaklik eden sen ve senin gibilerdir !!? ..Namazi inkar eden ,Icki Sofralarinda Saz ve Cümbüs havasina dalip Padisah Saltanati yasayan Bektasi önderlerinin hangisi Caferi istihadina göre hareket ediyor ? bari Bektasi önderlerinin yapmis olduklari Pislikleri Caferilige bulastirmayin ..!! Hangi Bektasi sözde bunlara el cevirmis ? Kurdu bizlere kuzumu göstermye calisiyorsun ...Eger Aleviler Cahil kalmis, kimi Ataist ,kimi Hiristiyan, kimi bilmem ney olmussa buda Bektasilerin Alevi Pazarlamasindan ötürü olmustur !! Munafikligin bu kadarida fazla ..Aziz Nesin gibi Ataistleri ,Salaman Rüsdi Hayranlarini Sivasa Davet eden Bektasiler Degilmiydi ?! "insan Sevgisi Hosgörü adina 37 kisinin ölüme sebebiyet vermedilermi ..Bugünün Bektasileri, Alevileri Yem olarak kulanmiyorlarmi ..Sende Öylesin onu bunu Emevi diye suclarken Sen ise burda Yezitligin daniskasini yapiyorsun ..!! birde utanmadan üste gelmeye calisip kendini hakli gösteriyorsun ...

Bak efendi Alevilikte yok Dört kapi kirk makam ,Kapi Pencerelerle sonrada 3 ler besler yediler kirklar, on yedi kemer best diye Matematik tarikatlariyla hic bir ilgisi olamaz . Zaten bu gibi Marangoz anlayisi ile Matematik Safsatalari ile Aleviler 12 imamlardan, Kuran ve Ehli Beyt,ten uzak tutulmadimi ! simdi burda bir arkadasimiz Ehi Beyt, hakkinda bilgi toplamak isterken sen kalkmis Sebatyist Bektasilerin günahini cikarmya calisip Önce Bektasilik diyerek Bektasiligi ön safta tutuyorsun ..Sen 21 yüzyilin Munafiklarindasin ..Sagalikli bir Toplumun icine Bektasilik denen kanser Tümörünü 12 Imamlarin önüne gecirerek Hastaliginizi Bu Temiz Topluma bulastirmayin ....!! her yazin senin nasil iki yüzlü oldugnu ve her yazinda battigini gösteriyor ,Batagin icine saplanmisinda haberin yok ...haa birde su var Balim Sultan ,Abdal musa , vs adlarini anarken Pir Sultan Abddali Sayamasin ! Sünki o Mübarek zat Senin saydigin diger isimlere, Sahislara ( Osmanli Evliyalarina ) benzemez ! Sünki Pir Sultan Abdalda Senin gibi Munafiklarla Hizir Pasalara karsi Mücadele etmistir ! Sende Zamanin Hizir Pasasisin !! Bizde senin gibilere karsi Mücadele ediyoruz !!
En son ali muhsin tarafından 28 Haz 2008, 18:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
mirzahan2626

Mesaj gönderen mirzahan2626 »

Murat biraderim senden şunu öğrenmek istiyorum. Sitedeki diğer arkadaşların bu konudaki görülerini zaten öğrendim.

1-Şu bahsettiğin 4 hakikat ve 40 lar meclisinin menşei nedir. Peygamber Efendimiz(SAV) yaşantısında buna dair bir örnek var mıdır.

2-Bahsettiğin bektaşilik inancında nazaz oruç haç gibi temel ibadetlerin uygulanışı ne şekildedir.

3-Efendimiz döneminde hiç rastlanılmayan ve semahı gerçekten bir ibadet olarak görüyor musun.

4-Eğer öyle ise kadın ve erkeğin aynı ortamda birlikte gerçekleştirdiği bu ritüel dinimizin açık emri olan tesettür ilkesine aykırı değil midir.

Selamlar
biralevi

Mesaj gönderen biralevi »

Hasan Akça yazdı:
KARAPAPAK MURAT yazdı:
Musa Özateş yazdı: mesela bu karapapak onlardan biridir sitede sarmadığı dalaşmadığı kimse kalmadı gibi şimdide sana sarmış ama sana karşı daha iyiniyetli davranıyor seni bizden korumaya çalışıyor ama yinede güven olmaz münafık münafıklığını her zaman her yerde yapar benden uyarması
Sayın mirzahan2626 gördüğün gibi söylediğim tekrar ispatlandı. birilerinin Alevi halk arasına sızdığı ve postlarını giydiği çok belli. Alevilere 2.bayezid zihniyetiyle yaklaşıp Hacı Bektaş veli'yi sünni gösterip kendilerine bağlamak istiyorlar. Hızır paşa taktiğiyle alevi halkını kurtarıcam diye alevilere tarihsel ve fikr-i zulüm yapıyorlar. Alevilerin içindeki hacıbektaş, abdal musa,yemini,mansur,baba ishak sevgisini kaldırıp içlerine kendilerini koymaya çalışıyorlar.

sayın ALİ MUHSİN POSTUNA BÜRÜNMÜŞ ŞEYTAN AJANI. buna çok dikkat et mirza öyle sinsidirki bu sitenin Hınzır paşasıdır. verdiği deliller çürümüştür antitez gömeye dayanamaz. 12 imam efendilerimiz aracılığıyla teoman şahini Alevi ulularının arasına koymaya çalışmaktadır birde laf oyununu çok iyi yapar. bak ali muhsin o sevil dediğin senin birbaşka yüzün Kırklar cemini savunan münafıklardandır sizin onlardan farkınız yok. sana YEMİN EDERİM BEN DEĞİLİM Ha izzettin doğan ha teoman şahin ikiside hak namına batılı çağırıyorlar kendilerini ALEVİ KURTARICILARI! görüyorlar sende teoman şahin safındasın.
KOçum yazdıkça batıyor battıkça yazıyorsun masken falanda artık kalmadı
bektaşı abdal musayı balımı bayezidi hepsini sana verdik daha ne istiyorsun?
BUrada herkes (teoman abide dahil) 12 imam yolunun apaçık en öne çıkmasını diğer tüm yol ve kişilerin arkada kalmasını isityor çünkü kurtarıcı 12 imamlardır
kimsenin ömrünü saçma sapan adamların zırvalarıyla geçirmesini istemiyoruz bu sitenin amacıda bu
ama tabiki bundan rahatsız olan senin gibi münafıklar olacaktır ve kustuğunuz zehirlerin panzehirinide bulup sunacağız bu hayatın sınavıdır 12 imamların yaşadığı çağlardada bu sınav vardı.
bu nedenle her türlü çarpıtman gıybetin iftirana karşı sabredeceğiz.
solculukmuş sağcılıkmış milliyetçilikmiş bektaşilikmiş hepsi arkaya sadece ve sadece 12 imam yolu en öne geçecek buna uyanlar uyacak uymayanlar helak olacaktır.
teoman abi musa abi merdan abi mücahid hoca meşhedi can ali muhsin can ve bilimum insanların hepsi bu kurala dahildir kimsenin kendi şahsi yolu yoktur yol 12 imamların yoludur bunu gerçek alevi olan herkes bilir
mücahid hocamı bilmiyorum ama burada yazan diğer tüm abiler ve kişiler müçtehit değildir zatende öyle bir şeyde demiyorlar yani kendi yolları falanda yok kendi yollarınada çağırmıyorlar ama bu kurnaz muaviye yöntemini fitne olsun diye söylediğini bildiğim için açıklama yapmak istedim.

senden ricam yazmana asla ara verme çok faydalısın
ali muhsin can inş küfrü hakeden bu adama küfretmeyerek daha çok sevap kazanırsın :D :D :D
Hasan can
1-biliyorsun zaten belirtmişsin sabırlı olacağız gelecek nesillerin kurtuluşu bize bağlıdır.izzettin efendiyle birbirimize benzetilmemiz benim içinde inciticidir ama ne yapalımki bunu söyleyen idrak yoksunları olacaktır bize yine sabretmek ve bıkmadan usanmadan davamız için çalışmak olacaktır.

2-Hasan can müçtehitlerinde kendine özgü bir yolları yoktur ,müçtehitler insanların 12 imamların yolundan daha kolay rahat ve emin gidebilmeleri için onlara yardımcı olan tabiri caizse öğretmenlerdir,müçtehitlerde insanları 12 imamların yoluna çağırırlar ve o yolda yürümelerine yardımcı olurlar.

3-Ülkemizde 12 imam yolu asıl gerçekliğiyle yeni yayılıyor ve bunu bilen sebatayist ve yahudiler bunu önleyemeyeceklerini biliyorlar ama içeri girip içten çarpıtmayı yönlendirmeyi içini boşaltmayı mutlaka deneyeceklerdir duyumlarımız ve kanıtlarımız var ve her yönden bu yolun öncüllerinin içine girmeyi istiyor ve deniyorlar bektaşilikte bu yollardan birisidir bu yola bektaşiliği monte etmeyi başarırlarsa bektaşilik içindeki etkilerini buradada sürdürme imkanları olacaktır bu nedenle bektaşilik kapısını tamamıyla kapatmak sızıntıları önlemek açısındanda iyidir ki zaten bunu sende fark etmişsin,bunu deneyenlerin kişisel soy ve yol ve siyasi bağlantılarını incelediğimizde bu çabaları görüyoruz bu konuyu çoğu kişi bilmiyor yani sebatayların islami tarikatlara girip ne tahrifatlar yaptığını çoğu müslüman bilmiyor,şimdi bu adamlar aleviler ve alevilik üzerinede bu tür pusular kuruyorlar alevlik kelimesinin yanında illede bektaşiliği kullanmak istemelerinin bir sebebide budur.Ama sizler sağlam durdukça bunu asla başaramayacaklar,şu ana kadar başaramadılar kudurmaları bu yüzdendir.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

mirzahan2626 yazdı:Öncelikle bahsettiğin "MASUMLUK" kavramını tam olarak anlayamadım. Günahsız anlamında mı kullandın. Eğer öyleyse peygamberler dışında herkes günah işleyebilir. Peygamber Efendimizin (SAV) ve onun soyunun değerini hiç kimse tartışamaz. Ama şu da var yukarıdaki mesajında yer alan tüm günahları işlediği söyleyenlerden olduğunu söylediğin Hz. Osman'da Peygamber efendimizin damadı değil mi. Hilafetin ehli beytin hakkı olduğunu yani kanla devam etmesi gerektiğini söylüyorsun. Fakat sitenin bir çok yerinde şu sözü okudum. HA ŞAH HA PADİŞAH. Monarşiye karşı bu tutum ile verdiğin örneği bağdaştıramadım. Verdiğin kaynak eserler iin teşekkür ederim. En kısa zamanda edinip inceleyeceğim. Teşekkürler. Ancak merak ettiğim konu şu. Rabbımız ve peygamberimiz bir. Siz benim kardeşimsiniz. Ancak muhalif düştüğümüz konularda referanslarımız farklı. Kimin haklı olduğunu nasıl kestirebileceğim. Sizin sahih değil dediğiniz bir çok hadis sünni inancına göre sahih, aynı şey sizin refere ettiğiniz hadislerde de geçerli. SELAMLAR
Cümle peygamberler ve onların varisleri de msumdurlar yanigünahsızdırlar.
Ehl-i Beyt2in günahsızlığının delili ise Azhap suresi 33. ayette sabittir. Osman ya da bir başkası Ehl-i Beyt ten değldir. onların günah işlediği ve müslümn olduktan sonra da affedilmeyecek günahlar işledikleri sunni kaynaklarda bile sabittir. ama Ehl-i beyt in masumiyetine ters düşen bir tane sahih hadis yoktur.
Şah padişah yani saltanat meslesine gelince.
Bunu Allah istedi biz değil bunu peygamber istedi biz değil. Biz hakkı olmayanların padişahlığına karşıyız hak ehlininkinin değil ayrımını iyi analiz etmelisiniz. peşaver geceleri kitabını iyice okuyup birçok bilgi edinebilirsiniz eğer yine de tatmin olmazsanız o zaman sorularınızı yine sorun ve biz de cevap vermeye çabalayalım. Bilmiyorsak da beraber öğreniriz saygılar...
hasanhüseyinali

Mesaj gönderen hasanhüseyinali »

ben saz semah ve ayin-i cemden yanayım sizler ise iran uşağı şialarsınız ve alevileri özünden koparıyorsunuz. Alevileri sazdan semahtan uzaklaştıracaklar sistemin elemanlarıdırlar.
ceren

Mesaj gönderen ceren »

hasanhüseyinali yazdı:ben saz semah ve ayin-i cemden yanayım sizler ise iran uşağı şialarsınız ve alevileri özünden koparıyorsunuz. Alevileri sazdan semahtan uzaklaştıracaklar sistemin elemanlarıdırlar.
bende seni alevi sanmıştım meğer sende bektaşiymişsin sitede giderek çoğalıyorsunuz gibi zaten yaşamdada pek çoksunuz.

“Ehlibeyt” sayfasına dön