Ömerin Ümmü gülsüm ile evlenmesi

alevi99

Ömerin Ümmü gülsüm ile evlenmesi

Mesaj gönderen alevi99 »

Arkadaşlar bu konu hakkında bana güzel kaynaklar paylaşa bilecek biri var mı ?
Ali

Re: Ömerin Ümmü gülsüm ile evlenmesi

Mesaj gönderen Ali »

alevi99 yazdı:Arkadaşlar bu konu hakkında bana güzel kaynaklar paylaşa bilecek biri var mı ?
bu olaya biz inanmıyoruz
aslında sünnilerin genel bakışı var kütübi sittede olmayan hadiseleri zayıf biliriz derler bu olayda kütübi sittede yok ama nedense balıklama atlıyorlar işlerine gelmeyince kendi prensiplerini bile çiğniyorlar işleri güçleri halifelerini kurtarmak yüceltmek oysa Allah Ehli beyti sevin diyor Ehli beyti sevdirmek tanıtmak için çalışacaklarına halifeler için çalışıyorlar
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

arkadaşın da dediği gibi bizler şia olarak bu konulara bu tür yalan ve safsatalara inanmıyoruz...ne kutub i sitte de var nede başka yerde ,, asıl mesele şudur ki HZ.ALİ AS GİBİ BİR İNSAN KALKIPTA 9-10 YAŞLARINDAKİ BİR KIZI 60 YAŞINDAKİ BİR ADAMA VERMEZ...ÇÜNKİ EHLİ SÜNNET E GÖRE O SIRALAR ÜMMÜ GÜLSÜM 9-10 ÖMER İSE 60 YAŞINDAYDI...EHLİ SÜNNET ALİMLERİ DİYORKİ MBU Şİİ KAYNAKLARINDA VARDIR..PEKİ NASIL VARDIR? ONLARIN ANLATTIĞINA GÖRE ÖMER HZ.ALİ AS IN YANINA GİDEREK KIZI ÜMMÜ GÜLSÜM Ü İSTEMİŞ ANCAK HZ.ALİ AS ÖNCE GÖNÜLLÜ DEĞİLMİŞ FAKAT O SIRALAR HALİFE OLDUĞU İÇİN ÖMERİN BASKILARINA DAYANAMAMIŞ VE HZ.ALİ AS İSE BUNU KABUL ETMİŞ TİR.. ŞİMDİ HANGİ BİR Şİİ KALKIP BU ŞEKİLDE KİTABINDA BU KONUYU BU ŞEKİLDE ELE ALIR...HZ.ALİ AS GİBİ BİR İNSAN NASIL ÖMER DEN VEYA ONUN MEVKİSİNDEN KORKARAK ÖZ KIZINI İSTEMEYE İSTEMEYE KALKIP ÖMERE VERİR..BUNU AKIL VE MANTIK ALIRMI? Kİ BU DA BİLİNEN BİR GERÇEKKİ HZ.ALİ AS ÖMERE VE DİYERLERİNE MUHTAÇ DEĞİL Dİ AKSİNE ÖMER VE DİYERLERİ HZ.ALİ AS A MUHTAÇLARDI.. HER YAPTIKLARI İŞLERDE KALKIP HZ.ALİ AS A BAŞVURURLARDI TIPKI OSMANLIDAKİ ŞEYHÜLİSLAM GİBİ HZ.ALİ AS O DÖNEMDE DİNİ MERCİ KONUMUNDAYDI..DİYERLERİ NİN HALİFELİYİ DİNİ BİR KURUM OLMAKTAN ÇIKMIŞ DEVLET BAŞKANI KONUMUNDAYDILAR..EHLİ SÜNNET ALİMLERİ OSMANLI VE DİĞER HÜKÜMDARLARI DA HALİFE OLARAK GÖRÜYORLAR.. PEKİ BU NASIL HALİFELİKTİRKİ DİNİ FETFAYI HALİFE DEĞİLDE ONUN GÖREVLENDİRDİĞİ BİR DİN ADAMI VERİYORDU?

VS VS VS ...BU KONU DA FAZLA SÖZE GEREK YOK SADECE BUNLAR EMEVİ ABBASİ VE OSMANLI NIN UYDURMALARIDIR....

VESSELAM...
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Bir baska soruda sudur Hz.Imam Ali (as), Hz. Fatimayi incitene kaburgasini kirana ve Sahadetine sebebiyet verene neden kizini versin ? hangi akil bunu kabul eder .Ehli Sünnet Alimleri nedense kendi önderlerinin hatalarini ört bas etmek icin Ehli Beytle Bazilarina bag kurmaya calisip olaylari böylece perdelemek istiyorlar yani " iste bakin.. siz falancalara bosuna kiziyorsunuz oysaki Imam Ali filancayi Ömere vermistir " gibi..gelde bunlara inan ...
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

aslında ben ne düşünüyorum biliyormusunuz? BANA GÖRE BU EMEVİLER ABBASİLER İN DÜŞMANI İSLAM DİNİNDEN ÇOK , O DİNİ İNSANLARA TEBLİĞ İÇİN GETİRİLEN PEYGAMBERİNE VE ONUN SOYUNAYDI.. ÇÜNKİ ONLAR BU KUTSAL GÖREVİN KENDİLERİNİN HAKKI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORLARDI...BAKIN HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZMÜ BU ABBASİ VE EMEVİLER EĞER DİN DÜŞMANI OLSA İDİLER NEDEN İSLAM DİNİNİN HALİFELERİNDEN SADECE HZ.ALİ AS VE ONUN SOYUNA DÜŞMANLIK ETMİŞLERDİR.. EĞER BU ADAMLAR DİN DÜŞMANI İSELERDİ BÜTÜN SAHABELERE KARŞI DÜŞMANLIK ETMELERİ GEREKMEZMİYDİ? AMA BAKIYOSUN NE Şİİ NEDE SÜNNİ KAYNAKLARDA EMEVİ VE ABBSİLERİN HZ.ALİ AS VE ONUN SOYUNA VE HZ.ALİ AS IN DOSTU OLAN SAHABELERDEN BAŞKALARINA DÜŞMANLIK BESLEMEMİŞLERDİR.. OZAMAN BU DÜŞMANLIK DİN İLE İLGİLİ DEĞİLDİR, TAMAMEN BU İNSANLARIN DÜŞMANLARI, ATALARININ BOYUNLARINI VURAN ONLARI CEHENNEMİN DİBİNE GÖNDEREN PEYGAMBER EFENDİMİZİN VASİSİ ,AMCASI OĞLU ALİ B.EBU TALİP VE ONUN SOYU OLAN EHLİ BEYT İMAMLARINDAN BAŞKASI DEĞİLDİR..ŞİA İNANCINA GÖRE 3 HALİFE VE ONLARIN YANINDA OLAN DİĞER SAHABELER HZ.ALİ AS IN HAKKI OLAN HİLAFETİ VE DAHA BİR ÇOK ŞEYİ EHLİ BEYTEN ALMIŞLARDIR.. DEMEK OLUYORKİ BUNLAR EHLİ BEYT AS IN DOSTLARI DEĞİL DÜŞMANLARI İDİLER..EEE KALKIP EMEVİ VE ABBASİLER EHLİ BEYT AS IN DÜŞAMANLARINI ÖLDÜRECEK ONLARA DÜŞMANLIK EDECEK DEĞİLLERDİ...DÜŞMANIMIN DÜŞMANI DOSTUM, DÜŞAMINIM DOSTU İSE DÜŞMANIMDIR, ANLAYIŞI İÇİNDE OLAN BU İT SOYLARI ASIRLARDIR AYNI SAHTE KARALAMA KAMPANYASINA DEVAM ETMEKTEDİRLER..Allah HEPİSİNİ SEVDİKLERİ O İT SOYLARI İLE HAŞR ETSİN..

SELAM VE DUA İLE...
derya

Mesaj gönderen derya »

İlahi amin...
subay76

Mesaj gönderen subay76 »

derya şimdi anladım :)))
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

AMİN.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
derya

Mesaj gönderen derya »

subay76 yazdı:derya şimdi anladım :)))

neyi anladın?
En son derya tarafından 21 Eki 2012, 01:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
derya

Mesaj gönderen derya »

Bu arada velayet.com sitesinde okumuştum, atesitler tarafından hazırlanan bi forumda konuşulmuş sanırım, ömer(l.a) ümmü gülsümü zorla almış yazıyordu doğrusunu Allah bilir..

“Ehlibeyt” sayfasına dön