Alevilerce Sevilmeyenler

Ebu Hasaneyn

Re: Alevilerce Sevilmeyenler

Mesaj gönderen Ebu Hasaneyn »

3- doğrusu bir sünni yazıya karşı gelse eyvallah derimde sen niye karşı geliyorsun* ömeri mi savunuyorsun?
vallahi helal olsun bizi sunnilerden saymamissin :lol:
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
Dede-baba

Mesaj gönderen Dede-baba »

Ebu Hasaneyn yazdı:
vallahi helal olsun bizi sunnilerden saymamissin :lol:
Korkma senin yaptığını ben sana yapmam sen kendini nasıl ifade ediyorsan kabulümdür..

:D itişraf edeyim ki yezidin camisine gitmen pek hoş değil hele hele ömer orucu tutmanı benimsemem mümkün değil.. ramaznın sonunda bayram yapman..

ama herşeye rağmen 12 İmam sevgimiz ortak...
Ebu Hasaneyn

ama herşeye rağmen 12 İmam sevgimiz ortak...
Kıyamet Günü Mü'minin Sahifesi Ali Bin Ebu Talib'in (a.s) Sevgi,Velayet ve İmamet'ine Bağlılıktır...
Nur Allah el A3'zam*Seyyidine ve Mevlene Muhammed el Mustafa sallallahu aleyhi ve alihi vesellem...
LA İLAHE İLLALLAH (celle celelehu) - MUHAMMEDEN (sallallahu aleyhi ve alihi vesellem) RESULULLAH - ALİYYEN (aleyhisselam) EMİR-EL MÜ'MİNİN VELİYULLAH -(KURTULUŞ YOLU) Allah (c.c) Hz.MUHAMMED (s.a.a.v) Hz.12 HAK İMAMLAR (a.s)
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Dede Baba Efendi nediyor...
...sen kendini nasıl ifade ediyorsan kabulümdür..
Tabiki Cemevlerine Siyonistler giriyor Kabul ediyorsunuz ! Vahabiler giriyor Kabul ediyorsunuz ! Diyanetcisi Fetullahcisi ilahiyatcisi giriyor Kabul ediyorsunuz ! Masonlari Ateistleri Samanistler giriyor kabul ediyorsunuz !! Ama is Siilige Ehli Beyt Mektebine gelince Burun kiviriyorsunuz iste siz Sebatayist Selefi zihniyetli Bektasilerin ikiyüzlülügüde Hosgörüleride budur !!!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Dede-baba yazdı:
meshedi313 yazdı:
Not: yukardaki acı ve elim hadiseyi.. Alevi-bektaşi kaynaklarına dayanıpta anlatlatsaydık.. kuşkusuz bu yazdıklarınız yanlandır diyeceklerdi.. Bu yüzden... bu şekilde olduğu gibi anlatanları tastike eden ve akratan sünni alim ve ulamaların listesini de aşağıda sunmak isteriz...

***Buhari Sahih’in c. 2, s. 118’inde,

***Müslim Vasiyyet kitabının sonunda,

***Hamidi Cem’un Beyn’es- Sahihayn’de;

***imam Ahmed bin Hanbel Müsned’in c. 1, s. 222’sinde,

*** İbn-i Ebi’l- Hadid Nehc’ul- Belağa Şerhi’nin c. 2, s. 563’ünde,

***Kirmani Şerh-u Sahih-i Buhari’de,

***Nevevi Şerh-u Sahihi Müslim’de,

***İbn-i Acer Savaik’te,

***Kadı Ebu Ali, Kadı Ruzbehan, Kadı Ayyaz,

***imam Gazali, Kutbuddin Şafii, Muhammed bin Abdulkerim Şehristani, İbn-i Esiri, Hafız Ebu Naim İsfahani, Sibt bin Cevzi
İşte bir şey daha dikkatimi çekti. Başka bir yerde kendi görüşlerini ispatlamaya çalışırken gazalinin sözünü aktarmıştın ve semahın gerçek ibadet olduğunu yazmıştın. Oysa burada da gazalinin sunni olduğunu söylüyorsun neden bu kadar çelişki be birader.
1-Ömerin İhanweti konu ediliyor.. Sen bu yazının nesine karşısın?

2- Yazıya katılıyorsan.. yazıya kanıt getiriliyor.. üstelik Ömere hazret diyen saygı duyanların kaynaklarıyla ömerin ihaneti belgeleniyor?

3- doğrusu bir sünni yazıya karşı gelse eyvallah derimde sen niye karşı geliyorsun* ömeri mi savunuyorsun?

bu kadar şaşakınlık da olmaz.. sırf muhalif olacam diye doğruları görmemek. neyin anlatıldığınıve savunulduğunu anlamak bu olsa gerek
Bu yorumumdan bu çıkarımları nasıl yaptığını anlamış değlim. Ben içeriğe itiraz etmedim. Tam tersine yazdıklarını bu başlıktaki meseleleri onadım. Ben gazaliyi daha önce alevi kanağı kabul ettiğini ve burada ise onun sunni olduğunu kabul ettiğini ama bu çelişkinin farkında olmadığını yazdım sadece. İstersen yazdığım bu başlığa yazdığım şu cevabıma bir daha bak:
meshedi313 yazdı:Allah lanet etsin Ehl-i Beyt as'a düşmanlık yapanlara ve zihniyetlerine!
şu adreste http://www.alevisesi.com/forum/viewtopi ... 7&start=20
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Dede-baba yazdı:Degerli Canlar,

Alevi-Bektaşi ailelerinin çocukları için vermedikleri isimler vardır.. Muaviye, yezit,

Allah aşkına siz hiç ömrünüzde bu memlekette Muaviye,Yezit diye bir isim duydunuz mu?Hele Yeziti avam bu Yeziti bir küfür,hakaret kelimesi sanır.Zamanında Yezit diye birinin yaşadığını bilmez bile.
Ebu Hasaneyn

Allah aşkına siz hiç ömrünüzde bu memlekette Muaviye,Yezit diye bir isim duydunuz mu?Hele Yeziti avam bu Yeziti bir küfür,hakaret kelimesi sanır.Zamanında Yezit diye birinin yaşadığını bilmez bile
vallahi ben bu gibi isimleri gormedim ama onlara lanet edipte amellerini fikhini tatbik edenleri cok godum kardesim :D
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Ebu Hasaneyn yazdı:
Allah aşkına siz hiç ömrünüzde bu memlekette Muaviye,Yezit diye bir isim duydunuz mu?Hele Yeziti avam bu Yeziti bir küfür,hakaret kelimesi sanır.Zamanında Yezit diye birinin yaşadığını bilmez bile
vallahi ben bu gibi isimleri gormedim ama onlara lanet edipte amellerini fikhini tatbik edenleri cok godum kardesim :D
Galiba herkesi kendiniz gibi sanıyorsunuz.O iki Emevi Halifesinin(Devlet başkanı anlamında) dini konularda bir fıkhı olması söz konusu değildir.Gerçi Muaviye`ye Hazreti diyenler var ama onlardan hiç biri bana sen niye Muaviye`ye Hazreti demiyorsun demedi.Vahiy katipliği yaptığı iddia ediliyor.Çoğu insan Muaviye`yide tanımaz.Bir keresinde bir akrabam bana Yezit ne demek diye sormuştu.Ben`de Muaviye`nin oğlu demiştim.O`da ben filan vilayette çalışırken "Aleviler Müslümanlara Yezit diyorlardı" demişti.Ayrıca Sünniler Lanetide bilmezler.
Ebu Hasaneyn

Galiba herkesi kendiniz gibi sanıyorsunuz.
bu yazi bana mi ceri kardesim bir yanlislik olmasin can :(
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

Ebu Hasaneyn yazdı:
Galiba herkesi kendiniz gibi sanıyorsunuz.
bu yazi bana mi ceri kardesim bir yanlislik olmasin can :(
Benim orada demek istediğim karşı tarafın olaya bakışı çok farklı.Her iki tarafta birbirini anlamıyor.

“Ehlibeyt” sayfasına dön