Gadir-i Hum'da Ne Oldu?

alevisesi
İletişim:

Gadir-i Hum'da Ne Oldu?

Mesaj gönderen alevisesi »

alevi99

Re: Gadir-i Hum'da Ne Oldu?

Mesaj gönderen alevi99 »

Paylaşım için sağol. Bu bilgileri saklı tutanlara güzel afedersiniz ama kapak olsun.
sgsanal

Mesaj gönderen sgsanal »

Gadir-i hum gününü ilk defa geçen sene mürşidimden duymuştum. İsterseniz bir de bunu izleyin.

http://www.halilurrahman.com/Ses/AY/wmv/2010/109HD.html

Bel rahatsızlığı yüzünden kuşak sarılı haldeyken anlatıyor. Bir de bu video var, yine Gadir Hum bayramı ile ilgili.

http://www.halilurrahman.com/Ses/AY/wmv/2010/110HD.html

Selam ve dua ile.
En son sgsanal tarafından 20 Kas 2011, 06:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

bu sene salı gününe denk geliyor salı günü herkes çevresindekilerin bayramını kutlasın
tabi buda nedir neyin bayramıdır diye sorduklarında gadiri hum olayını anlatın bilgi böyle yayılır şimdi tam zamanıdır hatta ben çikolata dağıtmayı düşünüyorum çevreme
afitab

Mesaj gönderen afitab »

sgsanal yazdı:Gadir-i hum gününü ilk defa geçen sene mürşidimden duymuştum. Daha önce de anlatmıştır muhtemel ama ben yeni bir talebesiyim. İsterseniz bir de bunu izleyin.

http://www.halilurrahman.com/Ses/AY/wmv/2010/109HD.html

Bel rahatsızlığı yüzünden kuşak sarılı haldeyken anlatıyor. Bir de bu video var, yine Gadir Hum bayramı ile ilgili.

http://www.halilurrahman.com/Ses/AY/wmv/2010/110HD.html

Selam ve dua ile.
halilurrahman.com'dan dinleyemiyorum. Siz sohbetlerin çözümünü yazsanız da biz de okumuş olsak. Size zahmet olacak.
Mekzun

Mesaj gönderen Mekzun »

Ali YERAL - EHDAV Genel Bşk.
Sevgili din kardeşlerim, Emirul muminin İmam Hz. Ali (a.s) efendimize itaat ile velayet biatını tazeleyeceğimiz ve toplumsal kucaklaşmamızı gerçekleştireceğimiz, 13. Uluslararası "Gadir Hum Bayramı" Konferansımıza tüm Ehl-i Beyt aşığı müslüman kardeşlerimiz davetlidir.

Tarih: 13 Kasım 2011
Pazar Saat: 18.30
Yer: Antakya Kapalı Spor Salonu

PROGRAM: -Saygı Duruşu - İstiklal Marşı -K. Kerim Tilaveti / Sn. Hüseyin Esedi - U.Arası K. Kerim Karii ve Üstâdı / İRAN -Ali YERAL EHDAV Genel Bşk. / Açılış Konuşması -Protokol Konuşmaları -Dünyaca Ünlü E. Beyt Alimi Prof. Dr. Muhammed ET-TİCÂNÎ / TUNUS -Azerbaycan E. Beyt İlahi Korosu -E. Beyt Alimi Sn. Seyyit İzzettin EL-HEKÎm / Necef-i Eşref - IRAK -E. Beyt Alimi Sn. Şeyh Celal MAAŞ / Kum - İRAN -Plaket Takdimi -Kapanış
Not: Büyük etkinliğimiz, yurt içi ile y. dışından ve A Protokolünden birbirinden önemli büyük şahsiyetleri ağırlayacaktır. Ayrıca zengin programımızı, HRT Akdeniz (frekans: 12562 - sembol: 25000 - dikey V) canlı verecektir, ilgi ve bilginize...

Cehennem ateşinin bile durduğu bu en mübarek günde Kuran-ı Kerim okumayı, namaz kılmayı ve Oruç Tutmayı İmam Hz. Cafer-i Sadık (Aleyhisselam) yandaşları olan Alevilere tavsiye etmiştir.
"İlmin cevherini ehlinden men etmeyin, ilmin cevherinin ehline zulmetmiş olursunuz. İlmin cevherini ehlinden olmayanlara vermeyiniz, aksi takdirde ilmin cevherine zulmetmiş olursunuz."

İmam Hz. Cafer-i Sadık (a.s)
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Yayını izledim halen daha izliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum buradan. Fakat bu kanal dışında cem tv yani alevilere yönelik bir kanalında bunu canlı göstermesi lazımdı. Tüm alevilerin kısaca tüm müslümanların gadir hum bayramı mübarek olsun
Mekzun

Mesaj gönderen Mekzun »

Değerli kardeşlerim,
Gadir hum konferansına izlemek için katıldım. Çok güzel bir konferans oldu. Ehlibeyt alimleriyle fotoğraf çekildim. Özellikle Dünyaca ünlü Tunuslu prof. Dr. Muhmmed Et-ticani'nin kendisiyle fotoğraf çekilip, kendisinin fotoğrafını çektim.
Bu arada Prof. Dr. Muhmmed Et-ticani'nin kitabını da imzalatmayı unutmadım. Böyle güzel alimleri göreceğim ve onlarla fotoğraf çekileceğim aklımın ucundan bile geçmezdi. :P

İsterseniz konferansla ile ilgili izlenimleri daha sonra sizlerle paylaşabilirim. Eğer istiyorsanız? :P
"İlmin cevherini ehlinden men etmeyin, ilmin cevherinin ehline zulmetmiş olursunuz. İlmin cevherini ehlinden olmayanlara vermeyiniz, aksi takdirde ilmin cevherine zulmetmiş olursunuz."

İmam Hz. Cafer-i Sadık (a.s)
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

Mekzun yazdı:Değerli kardeşlerim,
Gadir hum konferansına izlemek için katıldım. Çok güzel bir konferans oldu. Ehlibeyt alimleriyle fotoğraf çekildim. Özellikle Dünyaca ünlü Tunuslu prof. Dr. Muhmmed Et-ticani'nin kendisiyle fotoğraf çekilip, kendisinin fotoğrafını çektim.
Bu arada Prof. Dr. Muhmmed Et-ticani'nin kitabını da imzalatmayı unutmadım. Böyle güzel alimleri göreceğim ve onlarla fotoğraf çekileceğim aklımın ucundan bile geçmezdi. :P

İsterseniz konferansla ile ilgili izlenimleri daha sonra sizlerle paylaşabilirim. Eğer istiyorsanız? :P
tabiki isteriz sormaya ne gerek var hatta çok özel değilse resmide görmek isteriz
Muhammed

Mesaj gönderen Muhammed »

Tabi Mekzun can bekliyoruz paylaşmanı...
Resim
Resim

“Gadiri Hum” sayfasına dön