Allahin Esseklere Gazabi!

Hüseyni

Re: Allahin Esseklere Gazabi!

Mesaj gönderen Hüseyni »

Namaz yok Oruç Yok Kabe YOK Zekat yok Örtünme yok Cami yok Kerbela Yok diyen ve yok olması için yırtınan bu arakadaşın Kuran Okudugunu zannetmeyin,okudugunu anladıgınıda zannetmeyin,anladıgını uyguladıgınıda zannetmeyin.
Kuran okusaydı Namaz kabe örtünme yok diyebilirmiydi :):)

artık kabak tadı veriyosun.....
Pir Poygomber

Mesaj gönderen Pir Poygomber »

Hüseyni yazdı:Namaz yok Oruç Yok Kabe YOK Zekat yok Örtünme yok Cami yok Kerbela Yok diyen ve yok olması için yırtınan bu arakadaşın Kuran Okudugunu zannetmeyin,okudugunu anladıgınıda zannetmeyin,anladıgını uyguladıgınıda zannetmeyin.
Kuran okusaydı Namaz kabe örtünme yok diyebilirmiydi :):)
artık kabak tadı veriyosun.....
Sizin dusunce yapniniza bakinca kalasik bir inanc uzerinde oldugunuz gozukmektedir! Sizi ikna edemesemde demenemek gerekirse aramizda kalin bir duvar vardir.

Ben ne kabeyi ne ortunmeyi nede Ehlibeyti inkar ettim. Bu tur kiskirmalar bilincsizce yapilan islerdir, ve ilmi degildir! Benim dedigimi anlamadiginiz icin geleneksel dininize aykiri oldugunu sandiginiz icin boyle bir karmasa icine girmissiniz.

Siz madem kurani anlayamiyorsunuz ve Alimlere ihtiyac duyuyorsunuz o zaman benim anlattiklarimi anlamamanizi, gayet mukbul karsiliyorum.

Cunku kuran yanliz Alimlere gelmemistir!

Eger kuran yanliz alimlere gelse idi o zaman muslumanlar 1000 senedir onu yuksek duvarlarina kaldirmakta haklilik payi olurdu!

Dini somuru araci olarak kullanmak isteyen Din tuccarlarindan baskasida da boyle bir iddada bulunmaz........!

Siz hadisleri korumak istediginiz kadar, su kurani korumak isteseydiniz bana bu kadar zalimce davranmazdiniz !
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Yine ayetlerin nefisler doğrultusunda kullanılmasıyla da cevap verilmiş olmuyor. Arapça bilmediği için en azından bir çevirmene muhtaç olan insanın Kuran'ı anlamak noktasında kendi görüşüyle doğru hedefe ulaşacağını sanması yanılgıdır. Hem de insanı helak eden bir yanılgı.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Pir Poygomber

Mesaj gönderen Pir Poygomber »

3nokta yazdı:Yine ayetlerin nefisler doğrultusunda kullanılmasıyla da cevap verilmiş olmuyor.
Nefis benim degil Allahindir! Siz ayet aciklanmaya ihtiyaci vardir diyorsunuz yetersizdir aciklanmaya ihtiyaci vardir diyorsunuz. Allahta cevap vermis ve demiski :

44.şöyle diyeceklerdi: "ayetleri ayrıntılı kılınmalı değil miydi?

Goruldugu gibi sizde ayetler yetersizdir ayrintili kilinmaya ihityaci vardir diyerek falanca dan falancadan falancadan zan olan bilgilere deger vererek Ayetteki yerini almis olmuyormusunuz ?
Arapça bilmediği için en azından bir çevirmene muhtaç olan insanın Kuran'ı anlamak noktasında kendi görüşüyle doğru hedefe ulaşacağını sanması yanılgıdır. Hem de insanı helak eden bir yanılgı.
Siz benim bilgim hakkinda bir dildiginiz yok, neyi bildigimi bilmedigimi nasil hukmediyorsunuz!

Bakin bu dinin nereye gittigine bir bakin !

Kuran okuruz yetmez dersiniz arapcasini bilmeniz gerek dersiniz.

Arapcasini ogreniriz yetmedi , kurani anlamak icin Alimine gitmeniz gerekir dersiniz.

Alimine gideriz yetmedi, Kuranin yaninda hadislere inanmaniz gerekir.

Hadisleri okuruz yetmedi, su su sahislari hidayetci secmen gerekir vs vs.....

Yani acikcasi kurani hicbirzaman anlayamayacagiz gibi cope atin gitsin o zaman direk hadisleri ve alimleri hidayetci tutalim gitsin o zaman!

Islam ummetinin icinde kuranin adi kalmis ama kendi yok gibi!

Ben onu gordum sizin ve islam ummetinin verdigi cevapar sayesinde.

3. Rabbinizden size indirilene uyun; O'nun berisinden bir takım velilerin ardına düşmeyin! Siz ne kadar da az öğüt alıyorsunuz!
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Kuran sizin dediğiniz şekilde açık ve anlaşılır değil. Kuran'ın kendisi bunu buyuruyor. Açık ayetler var anlamı izaha muhtaç ayetler var. Sizin bu düşünceleriniz Kuran'ın bu ayetine muhalefet ediyor.
Ali İmran-7

Sana kitabı indiren odur. Onun bir kısmı muhkem ayetlerdir. Bunlar kitabın temelidir. Diğer bir kısmı da müteşabih ayetlerdir. Kalplerinde hastalık olanlar fitne çıkarmak ve tevilini bulmak için ondaki müteşabih ayetlerin peşine düşerler. Halbuki onun tevilini Allah ve ilimde sebata erişenlerden başka kimse bilmez. Onlar derler ki "Biz ona iman ettik, tümü rabbimizin tarafından gelmiştir." Sadece akıl sahipleri hatırlar ve öğüt alır.

Kimdir bu ilimde sebata erişenler? Kuran'ın muhkemini de müteşabihini de bilen ve açıklayan bu ilimde sebata ulaşmış olanlar kimdir? Siz onları yok sayıyor ve ayetleri kendinize kendi anlayışınıza göre açıklamaya çalışıyorsunuz.
Oysa onlar olmaksızın Kuran'ı okumanın anlamı yok, anlamanın imkânı yok.
İlim şehri Hz. Muhammed'in (saa) ve o şehrin kapısı İmam Ali'nin (as) evladı İmam Cafer (as) buyurdu:
"Biz ilimde sebata erişen kimseleriz ve biz Kuran'ın tevilini biliriz."
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Araştırma ve Makaleler” sayfasına dön