Kuran Tahrif Edilmemiştir

hacı

Re: Kuran Tahrif Edilmemiştir

Mesaj gönderen hacı »

[offtopic]bir şeyin değiştirilmediği değil değiştirildiği kanıtlanır evrensel hukuk kuralıdır bu[/offtopic]

Katılıyorum.Doğru sylüyorsunuz.Evrensel hukuk kuralı şudur.
''İspat külfeti iddia edene düşer.''

Benim ''Kuran'ın tahrif edildiği'' iddiamı ispat edebilmem için Kuranın asıllarını ortaya koymam gerekir.Bunu yapamadığım için,Yani Kuran'ın asılları yakılıp yok edildiği için bende ''Kuran değiştirilmiştir'' demedim.''Ya değiştirildiyse'' dedim.
Diğer yandan evrensel hukuk kuralına göre sizlere de ''Kuranın değiştirilmediği'' iddiasını ispat külfeti düşmektedir.Çünkü iddianız o ki Kuran günümüze kadar değişmeden gelmiştir.Sizlerde bu iddianızı ispatlayabilmek için Kuranın aslına ihtiyaç duyuyorsunuz ama elinizde bu asıl nüsha olmayınca başlıyorsunuz bin dereden su getirmeye...Yok efendim sahabenin belleğindeydi,yok efendim vahiy katipleriydi,yok efendim Kurra'ydı vs...Madem bu kadar çok kişi bu işe teşneydi de Kuranın asıllarını yakılmaktan niy koruyamadılar.Madem herkesçe ezbere biliniyordu da halife Ömer neden Yazılması için Ebubekiri zorladı.Ümmete peygamberlik eden insanın hayatı onun ölümünden 100 yıl sonra yazılmış.Neden acaba.En muteber kabul edilen hadisler ölümünden 200-300 yıl sonraya rastlamaktadır.Bu işte ne numaralar dönüyor böyle.

Evrensel hukuk kuralı sizlere başka bir iddianızı ispatlama külfetide yüklemektedir.

Madem Tanrı Vardır diyorsun, o halde iddianı ispatla.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Haci

kisa kesiyorum ..Allah Kurani kerimde Hicr 9 " Şüphe yok ki Kur'ân'ı biz indirdik ve şüphe yok ki onu mutlaka koruyacağız. " ...diyor o,halde Yüce Yaradanin Bu Sözlerine karsi ne yapmaya calisiyorsunuz ? Sizin gibi kisilere Allah Kurani kerimde bircok ayetlerde ibret verici sözler yaziyor. inanmiyorsaniz, burda gereksiz Polemikler yapmayada gerek yok . isterseniz kalp gözünüzü acar Allahin varligini sizde arastirabilir bazi gercekleri sizde kavraya bilirsiniz..Sizinde mutlaka birseye inanciniz vardir,her neye inaniyorsaniz bu bizi ilgilendirmez ama burdaki inanalarin inanci ile adeta alay etmenizede asla müsade edimez !

ayrica Siz Kurani Kerimle ugrasacaginza Tahrif edilmis degistirilmis incil ve Tevratlarla ugrassaniz ve bu gibi seyleri Hiristiyan ve Yahudilerle ve onlarin Sitelerinde böyle konulari tartissaniz daha mantikli olur !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
hacı

Mesaj gönderen hacı »

[offtopic]ayrica Siz Kurani Kerimle ugrasacaginza Tahrif edilmis degistirilmis incil ve Tevratlarla ugrassaniz ve bu gibi seyleri Hiristiyan ve Yahudilerle ve onlarin Sitelerinde böyle konulari tartissaniz daha mantikli olur ![/offtopic]

Dediğiniz sitelerde de muhtelif çaplı tartışmalarımız mevcuttur.Merak buyurmayınız.
Burası müslüman olduğunu iddia edenlerin sitesi olduğu için Kuranı tartışıyorum.Hepsi bu.

Diğer yandan Kuranın değişmediğini iddia eden yine Kuranın kendisi olduğundan , bu iddiayı doğru kabul etmek mümkün değildir.Bu iddianızı bağımsız kaynaklardan deliller getirerek yapmanız gerekir.Gittiğiniz yoldan Hiristiyanlarında gittiğini unutmayın,üstelik kitabı mukaddeste Rab tanrı ayetleri koruyacağını taahhüt etmektedir.Yani Müslümanların yaptığı savunmayı,Hiristiyanlarda kendi kitaplarından ayet vererek yapmaktalar.Sizler kendi ayetlerinizi yeterli görüyorsanız, bunu Hiristiyanlar kendileri için neden yapmasın?

Varmı bağımsız kaynağınız.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

hacı yazdı:[offtopic]ayrica Siz Kurani Kerimle ugrasacaginza Tahrif edilmis degistirilmis incil ve Tevratlarla ugrassaniz ve bu gibi seyleri Hiristiyan ve Yahudilerle ve onlarin Sitelerinde böyle konulari tartissaniz daha mantikli olur ![/offtopic]

Dediğiniz sitelerde de muhtelif çaplı tartışmalarımız mevcuttur.Merak buyurmayınız.
Burası müslüman olduğunu iddia edenlerin sitesi olduğu için Kuranı tartışıyorum.Hepsi bu.

Diğer yandan Kuranın değişmediğini iddia eden yine Kuranın kendisi olduğundan , bu iddiayı doğru kabul etmek mümkün değildir.Bu iddianızı bağımsız kaynaklardan deliller getirerek yapmanız gerekir.Gittiğiniz yoldan Hiristiyanlarında gittiğini unutmayın,üstelik kitabı mukaddeste Rab tanrı ayetleri koruyacağını taahhüt etmektedir.Yani Müslümanların yaptığı savunmayı,Hiristiyanlarda kendi kitaplarından ayet vererek yapmaktalar.Sizler kendi ayetlerinizi yeterli görüyorsanız, bunu Hiristiyanlar kendileri için neden yapmasın?

Varmı bağımsız kaynağınız.
Bak arkadaş
sana bu konuda ne desek boş anlamayacaksın çünkü kalbin kararmış ne yazıkki Allah ıslah etsin
ve şunu bari anla
EKSİK de olsa
ÇALINMIŞ TA OLSA
heR NE DİYORSAN ODA OLMUŞ OLSA
biz elimizdeki KUrana uyacağız
bari böyle anla da vaktimizi çalma olurmu?
yani bırak bizi Kurana uyarak ömrümüzü tamamlayalım sende uymayarak tamamla sonunda nasıl olsa görüşüp gerçeği anlayacağız oldumu koçum?
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

" Haci " nikli sahis

Sizin amacniz tartismak degil ,Polemik cikarip Savas acmaktir .Ben Bazi Ateist olan Almanlari taniyorum ama onlar dahi sizin gibi Paldira palas saldirip kafalarina göre Kurani yorumlamiyorlar ! Ateistseniz bu bizi ilgilendirmez ! ancak bu kin ve nefretlede Dini inanclarimizla Alay etmenize müsade edilmez ,Alay etmediginizi yaziyorsunuz ancak ,Ateist oldugnuzu söyleyip Nik adinizinda " Haci " olarak koymaniz ve bu Foruma, Bu Görüsünüzle bu isimle girmeniz Alay degilde nedir ? Bizler Kuran ve Ehli Beyte bagliyiz ve Bu yolun dogru yol oldugunu cok iyi biliyoruz . ancak Sizin gibiler kafanizdaki Blokla bunu anlayamasiniz ! sünki amaciniz Tartismak veya birseyler ögrenmek degil sadece beyin bulandirmaktir ! Kurani yorumlamak herkesin haddi degildir ,bunu ancak ilim görmüs Ehli Beyt Mektebi görmüs kisiler yorumlayabilirler ! bilmem anlatabildimmi ? yine tekrar ediyorum gidin Hiristiyan veya yahudi sitelerinde incilin ve tevratin neden degistirildini onlara yazin onlarla tartisin ..Biz size her ne kadar Kuranin Degistirilmedigi konusunda yiginla delill ve ispat edersek siz yine bildiginizi okursunuz ..zira Beyninizdeki Blok kalkmadikcada anlayamasiniz !
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
hacı

Mesaj gönderen hacı »

[offtopic]yani bırak bizi Kurana uyarak ömrümüzü tamamlayalım sende uymayarak tamamla sonunda nasıl olsa görüşüp gerçeği anlayacağız oldumu koçum?[/offtopic]

Gözlerini kapattığında ,başka bir aleme gideceğini sanıyorsan ''Fena halde Leman''
Ama öldüğün için öldüğününde farkında olmayacaksın.Bilmem anladın mı? Koçum.

Ali Muhsin,sürekli beni uyarmayı görev edinmişsin.İyi,hoş da herhangi bir fikir beyan ettiğini de görmedim.Bir sürü delilden bahsediyorsun ama ortaya daha bir tane delil getirdiğini görmedim.
Neden acaba...!
N.K.Caferi
Konum: Gönlümüzde senin aşkından gayrısına yer yok. Toprağımız aşkınla yoğrulmuş, gayrısına yol yok .

Mesaj gönderen N.K.Caferi »

hacı yazdı:[offtopic]yani bırak bizi Kurana uyarak ömrümüzü tamamlayalım sende uymayarak tamamla sonunda nasıl olsa görüşüp gerçeği anlayacağız oldumu koçum?[/offtopic]

Gözlerini kapattığında ,başka bir aleme gideceğini sanıyorsan ''Fena halde Leman''
Ama öldüğün için öldüğününde farkında olmayacaksın.Bilmem anladın mı? Koçum.

Ali Muhsin,sürekli beni uyarmayı görev edinmişsin.İyi,hoş da herhangi bir fikir beyan ettiğini de görmedim.Bir sürü delilden bahsediyorsun ama ortaya daha bir tane delil getirdiğini görmedim.
Neden acaba...!

Hep siz soruyosunuz Hacı Bey bende size bir soru sormak ve yanıtını almak istiyorum inşallah.

Siz gerçekten ataistmisiniz ? inancınız vardı da şeytana mı yenik düştünüz ? yoksa baştan beri inancınız yokmuydu ? sadece öğrenmek için soruyorum başka bir niyetim yoktur . Bir arkadaşım beni aramıştı bir ataist arkadaşı olduğunu ona nasıl yardımcı olabileceğini sormuştu dedim ki hidayet Allahdandır . Senin şu an sahip olduğun ilim buna yetmez imanın sağlam değilse ondan uzak dur diye telkinde bulunmuştum.Allahımın izniyle ve hikmetiyle iman, ilim, tevhid nurları her insanda vardır ...sabır rıza muvafakat da .. önemli olan iman ağacınıza iyi bakın ilim amel ihlas ile sulayın büyütün köklerini kuvvetlendirin .. hem siz sarsılmaz olun hemde çiçekleriniz ve meyveleriniz herkese vazgeçilmeyecek bir koku salsın ve tatlı gelsin... Gönlümüzü aydınlatan iman, yolumuzu gösteren bir kandil gibidir Bu kandili esen rüzgardan, yağan kar ve borandan korumak için fanus (fener) gerekir İmanın fanusu yani koruyucusu ise iyi amellerdir iyi amellerle, ilimle, zikir ve tefekkürle imanınızı korumaya alınız. Sayılı kıymetli zamanlarınızı boş boş tüketmeyin .

Allahım dünyanın hayırları hariç bütün şerlerinden sana sığınıyorum şeytanların şerrinden nefislerimizin şerrinden şeytana benzeyen insanların şerrinden ...

Kalbimizdeki imanın, hayatımızın tamamını kaplayarak dünya ve ahiret mutluluğunu kazandırması niyazlarımla .

Resim
Susmak, bazen cevabı yeterli kılar
En büyük gerçeğin sessizliği gibi
SUSMAK Bir mısrada halini arzetmek gibi..
hacı

Mesaj gönderen hacı »

[offtopic]Siz gerçekten ataistmisiniz ? inancınız vardı da şeytana mı yenik düştünüz ? yoksa baştan beri inancınız yokmuydu ? sadece öğrenmek için soruyorum başka bir niyetim yoktur .[/offtopic]

İyi niyetli olduğunuzu varsayarak cevaplıyayım.On yıl önce namaz kılan birisiydim.Ehli sünnet mezhebine tabi olduğumu ekleyeyim.Şimdi ise ateistim.Bunda ateist forumların etkisi olmuştur.Turan Dursun ve İlhan Arsel etkiside var.
Şuan ateistplatform,ateistforum,ve Turan Dursun forumlarını takip ediyorum.
Hergün Kuran okumayı ihmal etmem,Konularına göre hadisleride okurum.Siyer benim için takip edilmesi zorunlu bir alan.Bu konuda ne bulsam okurum.Kuran tarihi ve eski el yazması Kuranlara ilgi duyarım.İslam tarihi,mezhepler tarihi vs.
Bilmem merakınızı giderebildim mi?
N.K.Caferi
Konum: Gönlümüzde senin aşkından gayrısına yer yok. Toprağımız aşkınla yoğrulmuş, gayrısına yol yok .

Mesaj gönderen N.K.Caferi »

hacı yazdı:[offtopic]Siz gerçekten ataistmisiniz ? inancınız vardı da şeytana mı yenik düştünüz ? yoksa baştan beri inancınız yokmuydu ? sadece öğrenmek için soruyorum başka bir niyetim yoktur .[/offtopic]

İyi niyetli olduğunuzu varsayarak cevaplıyayım.On yıl önce namaz kılan birisiydim.Ehli sünnet mezhebine tabi olduğumu ekleyeyim.Şimdi ise ateistim.Bunda ateist forumların etkisi olmuştur.Turan Dursun ve İlhan Arsel etkiside var.
Şuan ateistplatform,ateistforum,ve Turan Dursun forumlarını takip ediyorum.
Hergün Kuran okumayı ihmal etmem,Konularına göre hadisleride okurum.Siyer benim için takip edilmesi zorunlu bir alan.Bu konuda ne bulsam okurum.Kuran tarihi ve eski el yazması Kuranlara ilgi duyarım.İslam tarihi,mezhepler tarihi vs.
Bilmem merakınızı giderebildim mi?
Çok teşekkür ediyorum açıkladığınız için , tahmin etmiştim yüreğinizde hala inancınız var ve içinde bulunduğunuz durumun vicdanen ve ruhen rahatsızlığı içindesiniz ve çatışma içindesiniz yoksa gerçekten inandığında sabıit olan kişi düşüncesinde olanların isbatını istemez ..inanıpta sonra inkar etmek insanı büyük bir boşluğa itecektir insanın bedeninin gıdasından çok ruhunu da beslemesi gerekiyo ki şu zor hayatta tutunabilsin ve yaşayabilsin ..Ruhun gıdası ise inançtan başka bişey değildir Allaha inanan için imtihanlar ne kadar çetin olursa olsun Allah O'na yetecektir en dar zamanlarında Her tarafta Allah' ı (c.c)görecektir ..çünkü Rabbimin yarattığı herşey apaçık ortadadır yeterki basiretimiz bağlı olmasın azgın şeytana yenik düşmeyelim vesveselerine kulak vermeyelim .. dilerseniz eğer bu konuda yazacak şey çok samimi sorularınızı beklerim
Bir soru daha sormak istiyorum izninizle . Ben sadece Ateist sitelerin inancınızı kaybetmesine neden olduğunu düşünmüyorum başka bir sebep var belki ağır bir imtihan yaşadınız kaldıramadınız isyana düştünüz belki de yanılıyorum yanıt verirseniz sevinirim .

Tekrar teşekkür ediyorum (siyer konusu da dikkatimi çekti eğitimcimisiniz sakıncası yoksa tabi ...açıklamayabilirsiniz .)

Saygılarla
Resim
Susmak, bazen cevabı yeterli kılar
En büyük gerçeğin sessizliği gibi
SUSMAK Bir mısrada halini arzetmek gibi..
hacı

Mesaj gönderen hacı »

Ruh sıkıntısı çektiğimi sanmam.Aksine hayata barışık,neşeli biriyim.Herhangi bir arayış içinde de değilim.Dinlerin tamamını insanlık için zararlı görüyorum.Kişinin kendi içinde yaşadığı dinsel inançla bir alıp veremediğim yok.Ben dinin sistemli bir biçimde toplum ve devlet yönetimine aktarılmasına karşıyım.(Örneğin şeriat idaresi)Bu yüzden şahsıma yönelik yaptığınız psikolojik çözümlemeye katılamayacağım.Bedenin içinde yada ondan bağımsız bir ruhun varlığına inanmıyorum.Ruh denen şey çoğu zaman bilinçaltı ile karıştırılıyor sanırım.Bu güne kadar hiç kimse ruh denen şeyin varlığını kanıtlayamadı.Siyer ile eğitimcilik ilişkisini anlayamadım ama,eğitimci değilim.Ama dediğim gibi siyere merakım var diyelim.Mesela İbn-i Hişam'ın dört ciltlik siyerini şu an okuyorum.(Kahraman yayınları).İbn-İ İshakın eserinin yeniden düzenlenmiş versiyonu olarak düşünülebilir.Peygamberin hayatını ele alan ilk eser olduğunu okumuştum.O nedenle sonradan yazılan eserlere kaynaklık ettiğini çoğu kişi düşünüyor.Bu alanda ilk eser olmasından dolayı okumak istiyorum.

“Kuran” sayfasına dön