Barış İcin Calışalım

PIRCAFERI

Barış İcin Calışalım

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

Bariş İcin Calışmayan Hak Ehli Degildir

Enbiya Suresi 105 -Yemin olsun, zikirden sonra Zebur'da şunu yazmıştık: Yeryüzüne benim iyilik ve barış seven kullarım vâris olacaktır.

Saffat Suresi 100 -"Rabbim, bana barış ve iyilik sevenlerden birini lütfet!"

Casiye Suresi 15 -Kim hayra ve barışa yönelik bir iş yaparsa kendi lehinedir. Kötülük yapan da kendi aleyhine yapmış olur.

A'raf Suresi 196 -"Benim Veli'm, o Kitap'ı indiren Allah'tır. O, hayır ve barış seven kulları koruyup gözetir."

Bakara Suresi 82 -İman edip hayra ve barışa yönelik işler yapanlar ise cennetin dostudurlar.

Bakara Suresi 208 -Ey iman sahipleri! Hepiniz toptan barış içine girin. Şeytanın adımlarını izlemeyin. Çünkü o, sizin için apaçık bir düşmandır.

Ali İmran Suresi 57 -İman edip hayra ve barışa yönelik işler yapanlara gelince, Allah onların ödüllerini tam olarak verecektir.Allah, zalimleri sevmez.

Nisa Suresi 57 -İman edip hayra ve barışa yönelik işler yapanlara gelince, onları altından ırmaklar akan cennetlere koyacağız. Hep orada kalacaklardır, sonsuza dek.

Rad Suresi 29 -İman edip hak ve barış uğruna iyi işler yapanlara mutluluk ve müjde var, güzel bir gelecek var.

Nisa Suresi 124 -Erkek veya kadın, inanmış olarak hayra ve barışa yönelik işler yapanlar cennete gireceklerdir. Ve zerre kadar zulme uğratılmayacaklardır.

Nisa Suresi 124 -Erkek veya kadın, inanmış olarak hayra ve barışa yönelik işler yapanlar cennete gireceklerdir. Ve zerre kadar zulme uğratılmayacaklardır.

Enfal Suresi 61 -Eğer barışa eğilim gösterirlerse sen de buna yanaş ve Allah'a tevekkül et. Çünkü O, en iyi işitenin, en iyi bilenin ta kendisidir.

İbrahim Suresi 23 -İman edip hayra ve barışa yönelik iyi işler yapanlar ise rablerinin izniyle altlarından ırmaklar akan cennetlere sokulmuşlardır. Sürekli kalıcıdırlar orada. Birbirlerine esenlik dilemeleri, "selam" şeklindedir.

Nahl Suresi 97 -Erkek yahut kadın, her kim inanmış olarak hayra ve barışa yönelik bir iş yaparsa, onu tertemiz bir hayatla yaşatırız.

İsra Suresi 25 -Benliklerinizin içindekini Rabbiniz daha iyi bilir. Eğer siz barışsever/iyi kişiler olursanız O, tövbeye sarılanları affeder.

Kehf Suresi 30 -İman edip hayra ve barışa yönelik ameller sergileyenlere gelince, kuşkusuz ki biz, güzel iş yapanların ödülünü yitirmeyeceğiz.

Ta-Ha Suresi 112 -Mümin olarak hayra ve barışa yönelik iyilikler yapan ise ne haksızlığa uğratılmaktan korkar ne de ezilip horlanmaktan.

Müminun Suresi 51 -Ey resuller! Güzel ve temiz şeylerden yiyin ve barışa, hayra yönelik iş yapın! Çünkü ben, yapmakta olduğuklarınızı çok iyi bilmekteyim.

Nisa Suresi 94 -Ey iman edenler! Allah yolunda gaza için dolaştığınızda, iyice anlayıp dinleyin de size selam verene/barış teklifi sunana "Sen mümin değilsin!" demeyin.

Hucurat Suresi 10 -Şu bir gerçek ki, müminler sadece kardeştirler. O halde kardeşleriniz arasında barışı sağlayın ve Allah'tan sakının ki, size merhamet edilebilsin.
alone_man

Re: Barış İcin Calışalım

Mesaj gönderen alone_man »

Bariş iyi sözdür kimsede karşı çıkmaz lakin söz güzelliği başkadır niyet başkadır
bir tarafta fesat çıkarıp öbür tarafta barıştan bahsetmek dürüstlük değildir
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

alone_man yazdı:Bariş iyi sözdür kimsede karşı çıkmaz lakin söz güzelliği başkadır niyet başkadır
Aynen katiliyorum..
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
PIRCAFERI

Mesaj gönderen PIRCAFERI »

alone_man yazdı:Bariş iyi sözdür kimsede karşı çıkmaz lakin söz güzelliği başkadır niyet başkadır

Aynen bende katiliyorum .

Bakara Suresi 224 insanlar arasında barışı kurmanıza engel olmak icin Allah'ı yeminlerinize siper haline getirmeyin. Allah, her şeyi duyar, her şeyi bilir.
alevi99

Mesaj gönderen alevi99 »

Paylaşım için sağol.

“Kuran” sayfasına dön