Kuran da Ebubekir (İddiası) :::Düzeltilmiş Başlık:::

Muhammed in askeri

Kuran da Ebubekir (İddiası) :::Düzeltilmiş Başlık:::

Mesaj gönderen Muhammed in askeri »

Eğer siz ona (Peygamber’e) yardım etmezseniz, (biliyorsunuz ki) inkâr edenler onu iki kişiden biri olarak (Mekke’den) çıkardıkları zaman, ona bizzat Allah yardım etmişti. Hani onlar mağarada bulunuyorlardı. Hani o arkadaşına, “Üzülme, çünkü Allah bizimle beraber” diyordu. Allah da onun üzerine güven duygusu ve huzur indirmiş, sizin kendilerini görmediğiniz birtakım ordularla onu desteklemiş, böylece inkâr edenlerin sözünü alçaltmıştı. Allah’ın sözü ise en yücedir. Allah, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir
( Tevbe suresi 40.ayet )
Hz ebubekir hakkında inmedi mi mağaradaki HZ EBUBEKİR DEĞİL MİYDİ
biralevi

Re: Kuran da Hz. Ebubekir

Mesaj gönderen biralevi »

Muhammed in askeri yazdı:Eğer siz ona (Peygamber’e) yardım etmezseniz, (biliyorsunuz ki) inkâr edenler onu iki kişiden biri olarak (Mekke’den) çıkardıkları zaman, ona bizzat Allah yardım etmişti. Hani onlar mağarada bulunuyorlardı. Hani o arkadaşına, “Üzülme, çünkü Allah bizimle beraber” diyordu. Allah da onun üzerine güven duygusu ve huzur indirmiş, sizin kendilerini görmediğiniz birtakım ordularla onu desteklemiş, böylece inkâr edenlerin sözünü alçaltmıştı. Allah’ın sözü ise en yücedir. Allah, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir
( Tevbe suresi 40.ayet )
Hz ebubekir hakkında inmedi mi mağaradaki HZ EBUBEKİR DEĞİL MİYDİ

Bize sadece Kuran yeter diyerek sana itiraz etsem ve
Kuranı Kerimde isim verilmemiş,isim geçmiyor diyerek
Kuranda bahsedilen kişi Ebubekir değildi desem ne yapacaksın?
hatta bahsi geçen kişi Ebu zerrdi desem bir başkasıda Ammar dı diye sana itiraz etse ne yapacaksın?
Nasıl ispatlayacaksın?görüşünü
Muhammed in askeri

Hz. Peygamber'in (sav) bir gecede Mekke'den Kudüs'e oradan Sidretü'l Münteha'ya gittiği İsra ve Mirâc hâdisesini duyan müşrikler bunu Hz. Ebû Bekir'e yetiştirdikleri zaman; "O dediyse doğrudur." demiştir. Bu sözünden sonra Ebu Bekir'e; ihlâslı, asla yalan söylemeyen, özü doğru, itikadında şüphe olmayan anlamında, "Sıddık" lâkabı verildi. Kur'an tâbiriyle, "O, ne iyi arkadaştı
Muhammed in askeri

Hicri on birinci yılda hastalanan Hz. Muhammed (sav), 13 Rebiyülevvel Pazartesi günü (8 Haziran 632) vefat etti. Onun vefatını duyan Müslümanlar büyük bir üzüntüye kapıldılar ve ilk anda ne yapmaları gerektiğine karar veremediler. Ebu Bekir, Rasûlullah'ın iyi olduğu bir sırada ondan izin alarak kızının yanına gitmişti. Vefât haberini duyar duymaz hemen geldi, Rasûlullah'ı alnından öptü ve "Babam ve anam sana fedâ olsun ya Rasûlullah. Ölümünde de yaşamındaki kadar güzelsin. Senin ölümünle peygamberlik son bulmuştur. Şânın ve şerefin o kadar büyük ki, üzerinde ağlamaktan münezzehsin. Yâ Muhammed, Rabbinin katında bizi unutma; hatırında olalım ..." dedi.
Muhammed in askeri

Hz Muhammed (s.a.s) :
Ya Ebubekir korkma Allah bizimle beraberdir
biralevi

Ayetteki kişinin kim olduğunu tartışıyoruz
senin verdiğin örneklerin ayetle ilgisi yokki
sana ayetteki yada mağaradaki kişinin Ebubekir olduğunu kanaıtla diyorum Çünkü Kuranda isim verilmiyor
bana göre mağaradaki kişi Bilali habeşiydi
şimdi senmi haklısın benmi
nasıl anlayacağız haklı olanı
yada mağaradaki kişiyi nasıl tespit edeceğiz isim verilmiyorken
Ali

Mesaj gönderen Ali »

biralevi yazdı:Ayetteki kişinin kim olduğunu tartışıyoruz
senin verdiğin örneklerin ayetle ilgisi yokki
sana ayetteki yada mağaradaki kişinin Ebubekir olduğunu kanaıtla diyorum Çünkü Kuranda isim verilmiyor
bana göre mağaradaki kişi Bilali habeşiydi
şimdi senmi haklısın benmi
nasıl anlayacağız haklı olanı
yada mağaradaki kişiyi nasıl tespit edeceğiz isim verilmiyorken

evet
Kuranda Hz.Ali'nin ismi geçmiyor diye ayetlerin nüzulünü inkar edenlere iyi bir örnek
Allah(cc) razı olsun abi
byilmaz34

Mesaj gönderen byilmaz34 »

Arkadaşlar yapmayın şimdi, o mağaradaki kişinin Hz.Ebubekir olduğunu dünya alem biliyor. Varsa bir farklı görüşünüz yazın bilelim. Sadece bu ayet bile aslında Şianın Hz.Ebubekir'i sevmesini gerektirmez mi? Kuranda sonradan zararlı olacak birini Allah bileceği için Ebubekir'i övmesi abes olurdu dimi. Oysaki övdüğüne göre demekki Hz.Ebubekir zararlı değildir. Mutlaka bu konu hakkında cevabınızı bekliyorum.

Bana göre sahabenin en büyüğü Hz.Alidir, sonra Hz.Ebubekirdir.
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Konu hakkinda Degerli Mücahid Hocamiz Detayli bilgiler vermistir, isterseniz buraya bir tiklayin ..

ileti16987.html#p16987
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
biralevi

byilmaz34 yazdı:Arkadaşlar yapmayın şimdi, o mağaradaki kişinin Hz.Ebubekir olduğunu dünya alem biliyor. .
Yılmaz can
tabiki bizde biliyoruz ki mağaradaki kişi Ebubekir idi.
Fakat sünni müslümanların genelde düştükleri bir yanılgıyı size izah edebilmek için Bilali habeşti dedim.
Çünkü Hz.Ali ile ilgili ayetleri ortayta koytduğumuzda hemen itiraz ediliyor ve deniyoreki bu ayette Hz.Ali'nin adı geçmiyor yada imametle ilgili ayet sunduğumuzda Kuranda Ali ismi geçmiyor deniyor.Hatta KUranı önümüze koyup hadi Alinin adını gösterin diyecek kadar bilgili!!! insanlar oldu hatta sırf bu çelişkiyi gidermek için bize KUran yeter diyenler var oysa sadece KUrana bakarsak nuzülü ve ilgili, şahsı bilemeyiz.
Buradada Ebubekirin ismi geçmemesine rağmen hepimiz biliyoruzki o kişi Ebubekirdir.
Nerden biliyoruz çünnkü tarih kitapları nakiller tefsir alimlerinin beyanları ve hadisler bu ismi bize veriyorlar,yani Kuranı tamamlayan kaynaklarla nuzül sebebi,ni ve ilgili kişiyi Kuranda ismi yazmasa bile anlıyor biliyoruz
işte Kuranda Hz.Ali dediğimizdede böyşe anlamalı ve inkara gitmemelisiniz
bunu izah etmek için konuyu bu şekilde ele aldık.

“Kuran” sayfasına dön