Kuran da Ebubekir (İddiası) :::Düzeltilmiş Başlık:::

3nokta

Re: Kuran da Ebubekir (İddiası) :::Düzeltilmiş Başlık:::

Mesaj gönderen 3nokta »

Öncelikle bilmediğini nereden biliyorsun?
Allah, iblisin kafir olacağını bilmiyor muydu da onu meleklere binlerce yıl önder yapmıştı? Böyle bir mantık olamaz. Emevi uydurması bilgileri buraya yazmanın mantığı yok. Peygamberimizin bir tek kızı vardır: Hz Fatıma. O da İmam Ali as'a eş olmuştur.

Nuh as'ın oğlu Kenan'ın ne olduğunu Nuh as bilmiyor muydu? Kendinizi kandırmayın mı diyelim şimdi?
Tarih, objektif tarih sizin iddialarınızı yalanlıyor. Peygamberimizin şehadetinden sonra gerisin geri topukları üstü dönenler hakkındaki ayeti okumadın mı?
Gadir Hum'u okumadın mı?
Perşembe vakasını okumadın mı?
Fedek'i okumadın mı?
Kendinizi kandırmayın. Kimin ne olduğu o kadar aşikâr ki inkar etmek ancak taassuptandır.
Allah Ehl-i Beyt as'ın hakkını gaspeden gasiplere ve İmam Ali as'nin düşmanlarına , Hz Fatıma'nın katillerine, Peygambere saçmalıyorsun diyen munafıklara lanet etsin!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

mustafa1734 yazdı: PEYGAMBER(SAV) 2 KIZINI DA HZ. OSMAN (RA) İLE EVLENDİRDİ, ONUN ( HZ.OSMAN IN) NASIL BİRNİ OLDUĞUNU PEYGAMBER BİLMİYORMUYDU , SİZ BİLİYORSUNUZ HE?? KENDİNİZE DÜRÜST OLUN KENDİNİZE !!
osmanı yüceltmek için uydurulan bilgidir peygamberimizin Hz.Fatmadan başka kızı varmıydı? araştırın
halifelerinizin peygamberimizin ölümünden sonraki durumlarına eleştiri getiriyoruz birçok sahabe peygamberimizin vefatından sonra durumlarını değiştirmiştir kimi vasiyeti inkar etmiş kimi ehli beyte zulm etmiş kimi saltanat peşinde koşmuş
Heidar

Mesaj gönderen Heidar »

Muhammed in askeri yazdı:Eğer siz ona (Peygamber’e) yardım etmezseniz, (biliyorsunuz ki) inkâr edenler onu iki kişiden biri olarak (Mekke’den) çıkardıkları zaman, ona bizzat Allah yardım etmişti. Hani onlar mağarada bulunuyorlardı. Hani o arkadaşına, “Üzülme, çünkü Allah bizimle beraber” diyordu. Allah da onun üzerine güven duygusu ve huzur indirmiş, sizin kendilerini görmediğiniz birtakım ordularla onu desteklemiş, böylece inkâr edenlerin sözünü alçaltmıştı. Allah’ın sözü ise en yücedir. Allah, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir
( Tevbe suresi 40.ayet )
Hz ebubekir hakkında inmedi mi mağaradaki HZ EBUBEKİR DEĞİL MİYDİ
Kardeş bahsedilen kişi o olabilir.bunu inkar eden yok ama kuranda bahsedildiği zaman o kişi hemen büyük insan yüce kişilik hazreti gibi ünvanlara layık olmalı anlamına mı geliyor? önemli olan kuranda geçmesi değil kuranda NASIL GEÇTİĞİDİR.

orada ebubekiri övüyormu Allah ? onun bir davranışını bize örnek olarak mı gösteriyor ?

HAYIR !!!!!!

Orada bu yukarda yazdığım mesajın tam tersini veriyor.Senki Allah ın peygamberinin yanındasın ve Allah tırki her yerde ve her an senin yanındadır.Ama ebubekir napıyor ? korkuyor !! oysaki o hicrette peygamberimizin yatağına girerek kendini feda eden hz.ali neden korkmadı ?? böyle youmlamak işinize gelmiyor dimi ?.. hemen aha kuranda bu olayı anlatmış bunu hemen kendi mezhebimize göre yorumlayıp savunma aracı olarak kullanalım....sizin kafanız işte anca böyle şeylere çalışıyor.Herşey böyle varya dağ gibi yani görmemek için bildiğin kör oğlu kör olman lazım ki zaten allahta görmeyenler veya görmek istemeyenler için kalpleri kördür demiştir,Ehlibeyte yapılan zulümleri bildiğiniz halde hala kabullenmiyorsunuz yahu 11 İMAM ŞEHİD EDİLDİ BUNUDAMI GÖREMİYORSUNUZ SİZİN BİR KORKUNUZ YOKMU MESELA ÖLÜNCE Allah SİZE SORMAYACAKMI ; BENİM TERTEMİZ KILDIĞIM EHLİBEYTE ZULMEDEN KAFİR MÜNAFIKLARI SAVUNDUNUZ DİYE ? PEYGAMBERİMİZİN YÜZÜNE NASIL BAKACAKSINIZ PEKİ ? HİÇMİ DÜŞÜNMÜYORSUNUZ BUNLARI ? HZ.EBUBEKİR HZ. MUAVİYE ... HAZRETİ YEZDİ DE DEYİN BARİ HATTA HAZRETİ EBU SÜFYANDA DİYEBİLİRSİNİZ SİZDEN BEKLENİR BUNLAR DEVAM EDİN Allah BÜYÜKTÜR...
Heidar

Mesaj gönderen Heidar »

mustafa1734 yazdı:Tek bir şey öncelikle KENDİNİZİ KANDIRMAYIN, ÖNCELİKLE KENDİNİZE DÜRÜST OLUN, Allah(C.C.) DAN DOĞRU YOLU İSTEYİN,
Şimdi Söyleyin: Kur'an-ı Kerimde " Hani onlar mağarada idiler. O zaman ARKADAŞINA "üzülme ! Allah (c.c.) bizimle beraberdir. " buyurdu. "

Ya Allah (c.c) Aşkına Peygamber Efendimiz (sav) Medine ye yanında Hz. Ebu Bekir ile hicret etmedi mi ? Ya Allah (c.c.) aşkına Koskoca bir sahabe topluluğu var onları karşılayan, bunu anlatan yazan bize kadar ileten 1.400 senelik bir tarih var, 1400 senelik tarih var kabul eden, şimdi 1400 sene sonra çıkıp inkarcılık yapmak, nerde yazıyo, orda yazana niye inanalım, O ZAMAN HİÇ BİR ŞEYE İNANMA VE BOŞU BOŞUNA BU KONULARI KONUŞMA, HADİ İSPATLA O ZAMAN BANA HZ. ALİ diye HZ. ÖMER diye birinin GERÇEKTEN YAŞAMIŞ OLDUĞUNU İSPATLA, HADİ DİYELİM HEPSİ UYDURMA ASLINDA BÖYLE BİRİLERİ YAŞAMADI. HADİ İSPATLA !
EL İNSAF DENİR , EL İNSAF..
KOSKOCA PEYGAMBER YANINDA Kİ ARKADAŞININ İÇ YÜZÜNÜ BİLMEYECEK HE? KOSKOCA PEYGAMBER İÇİ HAİNLİKTE KOLTUK SEVDASINDA OLAN BİRİNİ YANINDA TUTACAK HE ? VE Allah(C.C) AYETİNDE ONA ONUN HAKKINDA " ARKADAŞI " DİYE BAHSEDECEK HE ?

ULAN EL İNSAF!! FİRAVUN KURAN DA GEÇİYOR DA NE DİYE GEÇİYOR ?? MUSA (A.S.) IN ARKADAŞIMI DİYOR ? MUSA (AS.) ONU ARKADAŞ MI SEÇTİ KENDİNE !
ULAN EL İNSAF !! SİZ ÇOK BİLİYORSUNUZ DA KOSKOCA KAİNATIN EFENDİSİ Allah(C.C) UN SEVGİLİSİ EN BÜYÜK PEYGAMBER KENDİSİNE NASIL BİRİNİ ARKADAŞ ETTİĞİNİ BİLMEYECEK ÖYLE Mİ ? ONUN İÇ YÜZÜNÜ HAİNLİĞİNİ KOLTUK SEVDASINI BİLMEYECEK TE ONA "SIDDIK" diyecek. PEYGAMBER BİLMİYOR, SİZ ÇOK BİLİYORSUNUZ.
ULAN EL İNSAF !! PEYGAMBER BİLMİYORDA SİZ Mİ BİLİYORSUNUZ!? PEYGAMBER(SAV) 2 KIZINI DA HZ. OSMAN (RA) İLE EVLENDİRDİ, ONUN ( HZ.OSMAN IN) NASIL BİRNİ OLDUĞUNU PEYGAMBER BİLMİYORMUYDU , SİZ BİLİYORSUNUZ HE?? KENDİNİZE DÜRÜST OLUN KENDİNİZE !!
HAAA HAA HA..

ULAN EL İNSAF KOSKOCA HZ.ADEM (A.S.) OĞLUNUN DİĞER OĞLUNU ÖLDÜRECEĞİNİ BİLMEYECEK ?

SENİN BU MANTIĞINLA HARAKET EDERSEK KAFİR OLMUŞ OLURUZ NİYE Mİ? BU HADİSE KURANDA GEÇİYOR EEEEEEEEEEEEEE ? KOOOSSKOOCA PEYGAMBER BİLMİYORMUYDU OĞLUNU ???????????????????????
DEMEKKİ NEYMİŞ ? Allah NE İSTERSE O OLURMUŞ. BUNA NE DENİR BLİYORMUSUNUZ ? OLAYLARA FARKLI YAKLAŞMAK DENİR.ZAMANINDA HERŞEY SÖYLENDİ VE HERŞEY EEN DOĞRU ŞEKLİYLE AKTARILDI. EE BU KADAR MI ? HADİ HERKES CENNETE ? YOK İŞŞTE OLMAZ... ÜMMETİM 72 FIRKAYA AYRILACAK VE SADECE BİRİSİ CENNETE GİDECEK DİYEN KİMDİ KARDEŞİM SÖYLE BAKALIM ? BU NE DEMEKTİR BİLİYORMUSUN ? DİĞERLERİNİN HEPSİ CEHENNEMLİKTİR DEMEKTİR !!! NOLDU :::UYGUNSUZ::: EL İNSAFLARINA ? YOKSA ANA BABANIZDAN (VE ONLARDA ATALARINDAN) ÖĞRENDİKLERİ SAPTIRILMIŞ BİLGİLER ÇÖKME NOKTASINAMI GELDİ ?

BAK SANA BİŞİ SÖYLEYİM. BENM AİLEMDE DİNİ BİLGİ OLARAK PEK FAZLA BİŞEY BİLEN YOKTUR(DAHA DOĞRUSU KONUYA MERAKLI OLAN YOKTUR) İŞTE HERKESİN BİLDİĞİ BİR İKİ ŞEY DIŞINDA.BEN BU KONULARI VE BİZE İLETİLMEK İSTENEN AÇIK MESAJI (SİZE 2 AĞIR EMANET BIRAKIYORUM EHLİBEYTİM VE KURAN) NASIL ÖĞRENDİM BİLİYORMUSUN ? SADECE KURANI OKUYARAK.. SONRADAN KAYNAKLARA BAKTIĞIMDA KURANI OKUMUŞ BİRİ OLARAK(OKUMAKTAN KASTIM DÜZ OKUMAK DEĞİLDİR AÇIK MESAJDAN BAHSEDİYORUM) DOĞRU OLNLARI OLMAYANLARI AYIRT ETTİM.SANADA HER NE KADAR ÜMİDİM OLMASADA TAVSİYEM BUDUR.SANA DİNİMİZİ ÖĞRETECEK OLAN KURANDIR BAŞKALARI DEĞİL.
mustafa1734

Mesaj gönderen mustafa1734 »

Heidar » 31 Mar 2011, 21:46
1. si Sen benim ne bildiğimi ne kadar bilgi sahibi olduğumu Kur'an-ı Kerimi kaç defa arapça -kaç defa tesfir ve meal okuduğumu biliyormusun ki bana böyle bir itham da bulunuyorsun !

2. Hz. Adem (AS) ın oğlunu örnek vererek ( SANKİ BİZ HİÇ OKUMADIK-DUYMADIK -AKLIMIZIDA GELMEDİ SEN HATIRLATTIN YA SAĞ OL :)
Birde " DEMEKKİ NEYMİŞ ? Allah NE İSTERSE O OLURMUŞ " gibi sözlerle kendini savunmalar haklamalar :))
Eyvallah be biz bilmiyorduk DEMEKKİ NEYMİŞ ? Allah NE İSTERSE O OLURMUŞ .

3. Ve En Önemlisi " DEMEK Kİ SEN(SİZ) BİLE BİLE , İDAREK EDE EDE, SAVUNARAKTAN !! Diyorsunuz ki ! " Peygamber Efendimiz (SAV) onun Hz. Ebu Bekir 'in sapıtacağını, koltuk sevdalısı biri olduğunu Peygamber Efendimiz (SAV) bilmiyordu !! "

İşte bu yetti.

Bu yetti başka söze , başka tartışmaya, konuşmaya ne hacet,

"Eğer Peygamber Efendimiz (SAV) bilmiyordu yanındaki kişilerin iç yüzünü, sahtekarlığını diyeceksen sana hiç bir şey anlatmaya gerek yok "

Hadi tek bir şey, bir umutla " bir düşün Hz. Peygamber(SAV) ki o 18 bin alemin peygamberi, O ki meleklerle-cinlerle bile görüşen, O ki kalp gözüyle gören!
bir düşün Hz. Peygamber(SAV) yanındakilerin iç yüzünü bile bilir miydi bilemez miydi "

Diğer okuyan herkeste buna göre kendi içinde bir düşünsün.

İnsanlara hidayeti Allah (c.c.) verir bizim elimizde olan bir şey yok. Hatta Peygamber (SAV) bile onların gözü önünde ayı 2 parçaya ayırdı , ama yine inanmadılar.
mustafa1734

Heidar » 11 Oca 2012, 19:52
"Kardeş bahsedilen kişi o olabilir.bunu inkar eden yok ama kuranda bahsedildiği zaman o kişi hemen büyük insan yüce kişilik hazreti gibi ünvanlara layık olmalı anlamına mı geliyor? önemli olan kuranda geçmesi değil kuranda NASIL GEÇTİĞİDİR.

orada ebubekiri övüyormu Allah ? onun bir davranışını bize örnek olarak mı gösteriyor ?

HAYIR !!!!!! "

1. si benim yazımı tam okumadın galiba, şöyle yazmıştım " FİRAVUN KURAN DA GEÇİYOR DA NE DİYE GEÇİYOR ?? MUSA (A.S.) IN ARKADAŞIMI DİYOR ? MUSA (AS.) ONU ARKADAŞ MI SEÇTİ KENDİNE ! "

her halde bu senin yazdığın " ama kuranda bahsedildiği zaman o kişi hemen büyük insan yüce kişilik hazreti gibi ünvanlara layık olmalı anlamına mı geliyor? " soruna cevap olarak yazılmıştı zaten.

2. si "orada ebubekiri övüyormu Allah ? "

YA KARDEŞİM EL İNSAF, EL VİCDAN LÜTFEN YA ! yine yazdım ki altını çize çize Ayette ne diyor " Hani onlar mağarada bulunuyorlardı. Hani o arkadaşına, “Üzülme, çünkü Allah bizimle beraber” diyordu.

ya bizzat Allah(c.c) bizzat Kuran " arkadaşı " diyor, daha ne lazım! daha ne duymak istiyorsunuz !

onlar Hz. Peygamber(SAV) ile adını birlikte anmak bile çok büyük bir şeref
mağarada bulunuyorlardı.
Hani o arkadaşına, bizzat Allah(c.c) bizzat Kuran Hz.Peygamber(SAV) in " arkadaşı " diyor.
Üzülme, çünkü Allah
bizimle Hz. Peygamber(SAV) ve arkadaşı
beraber” diyordu
mustafa1734

Hasan Akça » 27 Arl 2011, 19:53

mustafa1734 yazdı:
PEYGAMBER(SAV) 2 KIZINI DA HZ. OSMAN (RA) İLE EVLENDİRDİ, ONUN ( HZ.OSMAN IN) NASIL BİRNİ OLDUĞUNU PEYGAMBER BİLMİYORMUYDU , SİZ BİLİYORSUNUZ HE?? KENDİNİZE DÜRÜST OLUN KENDİNİZE !!

" osmanı yüceltmek için uydurulan bilgidir peygamberimizin Hz.Fatmadan başka kızı varmıydı? araştırın "

BEN BU YAZIYI DA OKUDUKTAN SONRA ARTIK DİYE BİLECEK, BİR SÖZ BULAMIYORUM,
YANİ KENDİ DÜŞÜNCENİZİ SAVUNMA YOLU İNKARCILIK İSE, TARİHİ İNKAR ETMEKSE, BİZ NE DESEK NE ANLATSAK BOŞ.

AMA BU YETTİ ,

OKUYAN DİĞER KİŞİLERDE BU NOKTAYI İYİ DEĞERLENDİRSİN . peygamberimizin Hz.Fatmadan başka kızı varmıydı?

VE ŞUNU DA SÖYLİYİM, BU OKADAR NET VE AÇIK OLAN SÖZLERİN BU YAZIŞMALARIN, TARTIŞMALARIN ÜZERİNE HALA TARTIŞMA DEVAM EDİYOR SA , KİMSE HALA KENDİNE DÖNÜP,ACABA DEYİP, KENDİNİ SORGULAMIYORSA, DAHA BOŞUNA CEVAP YAZMANIN BİR ANLAMI YOK.
Hasan Akça

mustafa1734 yazdı:
2. si "orada ebubekiri övüyormu Allah ? "

YA KARDEŞİM EL İNSAF, EL VİCDAN LÜTFEN YA ! yine yazdım ki altını çize çize Ayette ne diyor " Hani onlar mağarada bulunuyorlardı. Hani o arkadaşına, “Üzülme, çünkü Allah bizimle beraber” diyordu.

ya bizzat Allah(c.c) bizzat Kuran " arkadaşı " diyor, daha ne lazım! daha ne duymak istiyorsunuz !

onlar Hz. Peygamber(SAV) ile adını birlikte anmak bile çok büyük bir şeref
mağarada bulunuyorlardı.
Hani o arkadaşına, bizzat Allah(c.c) bizzat Kuran Hz.Peygamber(SAV) in " arkadaşı " diyor.
Üzülme, çünkü Allah
bizimle Hz. Peygamber(SAV) ve arkadaşı
beraber” diyordu

arkadaş demek yanındaki demektir orada özel bir dostluk kipi yok
yine birisine KORKMA deniyorsa o kişi korktuğu için deniyor
yani Ebubekir efendin yanında Allahın resulü olduğu halde korkuyor du ve o yüzden KORKMA denildi
aslında çözümler basit ama önyargılarından ve tutkularından sıyrılmalısın ve birde şunu düşün Ebubekiri sevmek farz değil ama Ehli beyti sevmek farz bu dahi sana neye öncelik vermen gerektiğini anlatmalıdır
Hasan Akça

mustafa1734 yazdı:Hasan Akça » 27 Arl 2011, 19:53

mustafa1734 yazdı:
PEYGAMBER(SAV) 2 KIZINI DA HZ. OSMAN (RA) İLE EVLENDİRDİ, ONUN ( HZ.OSMAN IN) NASIL BİRNİ OLDUĞUNU PEYGAMBER BİLMİYORMUYDU , SİZ BİLİYORSUNUZ HE?? KENDİNİZE DÜRÜST OLUN KENDİNİZE !!

" osmanı yüceltmek için uydurulan bilgidir peygamberimizin Hz.Fatmadan başka kızı varmıydı? araştırın "

BEN BU YAZIYI DA OKUDUKTAN SONRA ARTIK DİYE BİLECEK, BİR SÖZ BULAMIYORUM,
YANİ KENDİ DÜŞÜNCENİZİ SAVUNMA YOLU İNKARCILIK İSE, TARİHİ İNKAR ETMEKSE, BİZ NE DESEK NE ANLATSAK BOŞ.

[/b]

Peygamberimiz Hz.Hatice ile evlendiğinde Haticenin kızkardeşi haleden olan iki kızınada bir tür manevi evlatlık almıştı evlenen kızlar bunlardır ve o dönemde Osmanla bunların evlenmesindede bir sakınca yoktu ve Osmanın peygamberimizin ölümünden sonraki tutumlarını düşün senin sevdiğin müslümanlar bile buna dayanamamışlardı ne yaptılar? Halife Osmanı kimler öldürdü bir araştır atalarının dediğiyle bu iş olmaz kendi aklaınla araştır
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Uzatmaya gerek yok. İStediğiniz yerden kılıf bulun ama artık mızrak çuvala sığmıyor. İmam Ali as'ın hakkını gaspeden, Hz FAtıma sa'ya zulmeden her kim olursa olsun kâfirdir, aşağılıktır, necistir, pistir, teberri edilmelidir. Bunları ben demiyorum bizzat PEygamberimiz saa buyuruyor: İmam Ali as'ye buğzeden ancak munafıktır. Tarih, objektif tarih her şeyi açıklıyor. Allah lanet etsin Peygamber'den sonra ayakları üstü gerisin geri dönen o munafıklara, 1.'sinden başlayıp sonuncusuna kadar edebeden...
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Kuran” sayfasına dön