Kuran da Ebubekir (İddiası) :::Düzeltilmiş Başlık:::

Zülfükaaar

Re: Kuran da Ebubekir (İddiası) :::Düzeltilmiş Başlık:::

Mesaj gönderen Zülfükaaar »

Silindi.
En son Zülfükaaar tarafından 15 Eyl 2010, 13:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Fatır Suresi 5. Ayet :Ey insanlar, hiç şüphesiz Allah'ın va'di haktır; öyleyse dünya hayatı sizi
aldatmasın ve aldatıcı(lar) da, sizi Allah ile (Allah'ın adını kullanarak)
aldatmasın.
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

arkadaş
ebu hüreyre diye bir bölüm açıp yazacaklarını yazsanya
ayrıca daha hureyrenin ne sahtekar olduğunu bilmiyorsan islami ilimlere dalma bence
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

aleviyyun yazdı:
3nokta yazdı:Muhammed bin Nusayr hakkında benim net bilgilerim yok. Nusayri arkadaşlar onun İmam as'ın naibi babı olduğunu söylüyorlar. Ve onun 12 İmamların tamamına bağlı olduğunu söylüyorlar. Ancak bunu zıttını ssöyleyenler de var. Onun İmam Mehdi'nin naibi olmadığı için kibirlendiğini ve Şialıktan döndüğünü söyleyenler de var. Hatta mehdilik iddiasında bulunduğu gibi şeyler de var. Ancak ben araştırmadım. Bence emin olmadan onun hakkında yorum yapmak doğru değil.
He Onun konumu benim itikadımı etkilemediği ve ona hak ya da batıl bilemk bana sorulmayacağı için önemsemediğimi de ifade etmek isterim. Ancak tarihi bir bilgi ve kişilik olarak geniş bir zamanda onun hakkındaki iki zıt görüşü de araştırmayı düşünüyorum. Yine de ne olursa olsun Nusayri arkadaşlar onun hakkında iyi şeyler düşünüyorlar ve onlar da usuli din ve fururi dine inanıyorlar aramızda bazı konularda farklı fikirler de olsa onlar bizim velayet kardeşimiz ve başımızın tacıdır. Birbirimizi kıracak üslupla konuşmak yerine,bu gibi konuları konuşurken daha dikkatli olmak ve kırıcı olmamak için çaba göstermemiz gerektiğini düşünüyorum.
Üç nokta kardeşim.
Diyelimki bizim dediklerimizin zıttını diyen kişiler haklı. Neden görüşlerini destekleyecek nevbahtinin dışına bir kaynakları yok? hicri 200 ile 300 yılı arasında yazılmış kitap mı yok? bu kitaplar neden Nusayriden bahsedip Nuysayri hakkında bizi aydınlatmıyor? Hem madem Nusayri kötü biri neden İmam Cafer Sadık ondan bahsediyor? Hemde sahibul zaman Mehdi (a.s) zuhur edeceği zaman onun kapısında oturacağını söylemesi sence onun kötü biri olduğu anlamına mı gelmektedir? Nevbahtinin iddia ettiği gibi haramları helal saymış birinden bahseden İmam Sadık (a.) bize neden bu kişiden bahsetti? Kötüyse neden kötü demedi? Gelecekte yaşayacak bir şahsiyetten bize bilgi veren İmam Sadık neden bu kişinin o bazı kişilerin iddia ettiği gibi biri olduğunu söylemiyor?

Sizlerin niabete bakışınız nedir bilmem, bizde naip imamdan sonra tabi olunması gereken kişidir. Ama velayet'e uyan herkes kardeştir inancı vardır bizde. Bu nedenle biz sizleride kardeş görmekteyiz velevki naiplerimiz farklı olsada... Velevki sizlerin naip olarak kabul ettiği kişi nevbahti, M. b. Nusayriye iftira atmış olsada.

Kadeş kadeşi kırmaz, kırmaması lazım. Ama değerli kardeşlerim bizim için Muhammed b. Nusayri meselesi hassas bir mesele bu nedenle bizim bu konudaki hassasiyetimizi doğal karşılayın. İki taraf biraz daha dikkatli olabilir bence.. Birbirimizi kırmamak babında çaba gösterilmesi fikrinde sana katıldığımıda belirmek isterim...

Not: Bence önce Aleviler kendi içinde tek vucut olmalı sonra tüm İslam birliğinde vahdeti düşünmeli. Önce Velayete inanan hekesin birleşmesi gerekmektedir. Sonra tüm islam inancının vahdeti düşünülebilir.
Yürekten katılıyorum.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ehli Beyt mektebi içinde çelişki yok ama ehli sunnet mezhepleri arasında sürülerce çelişki var bekirle ömer arasında osmanla muaviye arasında vs. onlarca çelişki var. Bunlar kitaplarda ve makalelerde sabitçe yazılmıştır. Gözünüzü açın. Ehl-i Beyt as'ın hakkını gaspeden zalimlerin takipçilerinden olmayın.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
aleviyyun

Mesaj gönderen aleviyyun »

Zülfükaaar yazdı:Silindi.
Kardeşim
Her ne kadar yazın silinmiş olsada ki bence silinmesi gayet doğaldı. Ben sana kaynak veriyorum, ebu hureyre ile igili verdiğim linkteki yazının kaynakalrını inceledin mi? bimem ama o yazı sünni kitaplarını kaynak vermekte. Yani size karşı sunulan deliller sizin kitaplarınızdan. Sizin burada koyduğunuz ve silinen yazınız ise sünni kitaplardan bu ne çelişki? Bir sünni ebu hureyre yalancıdır derken diğeride onu savunmakta. Sizin inancınız içinde neden bu kadar çelişki olduğunu hiç düşündünmü? Bir önceki yazında demiştin ki:
Sizler 1000 türlü çelişki içerisindesiniz daha kendi içinizde çelişkiler yaşıyorsunuz.
Oysaki kendi içinizdeki çelişkilere gözlerinizi yummuşsunuz. Bizde inançla ilgli bir çelişki yok; ama sizde maşallah dört mezhebi incele bir birni tutmaz. Biri helal, biri haram biri mekruh ..
Bu mezhepler biri biri ile neden bu kadar çok çelişmekte?
Neyse konumuza dönelim "ben yazıma hala cevap alamadım mümkünse önceki yazıma cevap alabilirmiyim...." Silinen yazınız benim yazıma cevap değildi....
aleviyyun alevi bilgi kaynağı
Zülfükaaar

Mesaj gönderen Zülfükaaar »

Yazılarınızı dikkatle okudum. İnşallah bende görüşümü beyan edeceğim ama biraz daha konuyla ilgili bilgi topluyorum. Sanırım biraz kaynak sıkıntım var netteki veriler biraz bölük pöcük üstteki yazıyı ben sildim.

Selamlar.
Fatır Suresi 5. Ayet :Ey insanlar, hiç şüphesiz Allah'ın va'di haktır; öyleyse dünya hayatı sizi
aldatmasın ve aldatıcı(lar) da, sizi Allah ile (Allah'ın adını kullanarak)
aldatmasın.
aleviyyun

Mesaj gönderen aleviyyun »

Zülfükaaar yazdı:Yazılarınızı dikkatle okudum. İnşallah bende görüşümü beyan edeceğim ama biraz daha konuyla ilgili bilgi topluyorum. Sanırım biraz kaynak sıkıntım var netteki veriler biraz bölük pöcük üstteki yazıyı ben sildim.

Selamlar.
Cevabınızı bekleyeceğim....
aleviyyun alevi bilgi kaynağı
N.K.Caferi
Konum: Gönlümüzde senin aşkından gayrısına yer yok. Toprağımız aşkınla yoğrulmuş, gayrısına yol yok .

Mesaj gönderen N.K.Caferi »

Öncelikle Ehlibeyt Dostu tüm kardeşlerimi abilerimi tebrik ediyorum . Böyle bir konuyu açarak tarafsızca Hak'kı doğruyu arayan gözleri perdesiz insanlara da bir nebze araştırma fikri sunduğundan dolayı konuyu başlatan kardeşede teşekkür ediyorum.

Yazılanların çoğunluğunu okudum Gerçekten doğruyu bulmak ve yaşamak isteyen insana yeter de artar bile .Niye ? birincisi eğerki Dünyanın geçiciliğini bir imtihan yeri olduğunu bizi bekleyen bir hesap günü olduğunu ve sonsuz bir ebedi aleme gideceğimizi biliyor ve inanıyorsak , dinimiz dini yaşantımız hayatımızın birinci sırasındaysa Allah rızası ve aşkı herşeyin üstündeyse ,benim bildiklerimin karşısında birileri kendi bildiklerini savunuyor ve tüm ayrıntıları ile kaynaklarını sunuyorlarsa ,kör gibi gözleri kapatmanın yada geçmişe bir perde çekipde gerçekleri görmekten korkmanın hiç bir anlamı yok . Sizin savunduğunuz doğruysa çelişkileriniz yoksa yani eminseniz o halde neden ısrarla Şia kaynaklarını araştırmaktan kaçınıyorsunuz . Eğer tarafsızca araştırılsa karşılaştırmalar yapılsa idi gerçeği ayan beyan göreceklerdi . Gerçek ise Ayeti Kerimeler ve hem kendi ehli sünnet kaynaklarından hemde şia kaynaklarından ikisinde de yazan Hadisi şerifler ışığında kolayca görülecek . Kalp gözü kör olunca anlatmak faydasız oluyo ne yazık ki yada herkes aldığı kadar anlıyo . Rabbim İman Nurunuzu parlatsın da doğru olanı göresiniz inşallah.

Doğruya Doğru
Doğrularla Birlikte
Zikir Ehline sorun
Prof.Dr.Muhammed TİCANİ

bu kitapları tarafsızca sadece aklınızla ,karşılaştırarak, Gerçeği arayanların yada en azından fikir olsun diye okumanızı tavsiye ederim .

Ha birde bilip bilmeden insanları kafirlikle yada Peygamber efendimizi (s.a.a) siz sevmiyosunuz diyerek cahil cahil suçlamalarda bulunmayın ne büyük bir vebaldir .
Biz özümüze döndük çok şükür Bu yol Hak yol .Allah'ımın (c.c), Peygamberimin (s.a.a) (canım feda olsun ). Masum pak tertemiz Ehli Beyti yoludur . (Allahın selamı cümlesinin üzerlerine olsun ) aksini idda eden büyük bir yanılgıdadır Onlar ki Peygamber torunlarıdır İlmin hazinedarları bu yolda , onların yolundan giden de gerçekten bu yolda ise yanlış yapmaz ilmi bilen zaten imamlarımızın hutbelerini çeşitli sorulara verdikleri cevapları görünce deryaya ulaştıklarını anlarlar . ilimden anlamayan cahillere sözüm yok . İnsanlar hesabını veremiyceği şekilde konuşmamalılar .

Selam ve saygılarla
Resim
Susmak, bazen cevabı yeterli kılar
En büyük gerçeğin sessizliği gibi
SUSMAK Bir mısrada halini arzetmek gibi..
PirTurkmen

Mesaj gönderen PirTurkmen »

Muhammed in askeri yazdı:hz peygamberin evini ateşe vermiş
hz peygamberin kızını şehit etmiş diyiyorsun
nerde yazıyor Allah aşkına gördün mü
nede Ashab arasında fitne sokuyorsunuz
uydurma laflar söylüyorsunuz
ebubekir ve ömer şöyle yapmış diyiyorsunuz
hz hüseyin şehit olmadan önce melek senden sonra ümmetin oğlunu öldürecek dedi
senden sonra ebubekir ve ömer kızını öldürecek senin evini yakacak niye demdedi çünkü uydurma
öyle olsaydı resulullah ın yanında ebubekir ve ömer olmazdı Allah müsaade vermezdi
uydurma laflar söylüyorsunuz
Bırak bu ayakları laga luga yapma şimdi.
Biz kendi aklımızdan yorumluyoruzda size yorumlar gökyüzünden falan mı iniyo?
Laf ebeliği yapma.Elinde adam gibi delil varsa yaz.
Yoksa parazit yapma.
ALİ'ye utanmadan savaş açan karıya müminlerin anası diyen zihniyet mi peygambere ihanet etmiş yoksa biz mi?
Ali'nin ve Hüseyinin katillerini temize çıkarmaya çalışan hatta onlara HZ diye hitap eden siz utanmazlar mı yoksa bizler mi peygambere ihanet etmişiz.
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Elinde adam gibi delil varsa yaz.
Hahaha komiklik zirvede. Konusana bak. :D Neymis sizin deliliniz? Sizin deliliniz varmiydi? :mrgreen: Yoksa deliliniz ückagitci, cahil dedeleriniz mi? Onlarin kaynagi nedir.

Kisaca bu olaylarin olduguna dair kanitlariniz nelerdir. Ehlibeytin kimler oldugunu nerden biliyorsunuz? Isimleri, dogumu, ölümü vs.
Ayrica neden 'Muhammed in askeri'ne' karsi geldin. Sende onun gibi Ehlisünnetten degilmiydin?
Ne kadar celiskilisiniz!!! SIZI ORTADA KALMISLAR SIZIIII!!! 8)
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)

“Kuran” sayfasına dön