Kuranı Kerimin Aslını Yakanlar

kahmel

Re: Kuranı Kerimin Aslını Yakanlar

Mesaj gönderen kahmel »

arkadaşlar gercekler acıdır 1400 yıl önce ki cağa cahiliye devri demiyormusunuz düşünün neden olmasın isa peygamberi carmıha geren halk hz aliye karşı neden etek atmasın

görünüyorki yeni duyuyorsunuz halbuki bu olayların olduğu bin yıldır biliniyor
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

Aliekber yazdı:
MÜCAHİD yazdı:Arkadaşlar, bu adamın saçmalıklarına bu kadar da gözyummayın
Her şeyi birbirine karıştırmış, artı yüz kızartacak sözler bile ilave etmiştir.
Bu yazılar böyle bir siteye hiç yakışmıyor.
Silecektim ama sizin de görüşünüzü almak istedim
Eklediği yazıların hemen hemen hepisi saçma sapan sözler, bu sözlerle siteyi kirletiyor.

İnsanlar aslına çeker,bunun kullandığı bazı kelimlerden aslı yansıyor gibi,Allah en ağır şekilde belayı verir inşallah diyorum kendi adıma

Ne kadar da hz Ali iel savaşmışları lanetlesek,sevmesek de bu tür duruşa durmak mide bulandıran bir iştir,ancak malum fıtratta olanların duracağı bir iştir

sonra Hz.Ali’ye kadınlar eteğini kaldırdı Abu Bekir’in kızı da dahil bu sefer Hz.Ali durdu arkasını döndü tarftarlarına dediki bırakın artık biz burya vuramayız Hz.Ali harbi bıraktı kadınlar hayalarını gösterdi
Böyle aslı belirsizleri barındırmanız size yakışacak bir iştir,ben boynunun vurulmasını öneririm,resmen sapık olduğu aşikar oluyor

Ben her bir işin ötesinde,fıtratlar üzerinde yoğunlaşıyorum,kullandığı Kütçe vari tarz ve sözcüklerle,şafi kökenli mdiir,zaza kökenli midir,ermeni kökenli midir,merak ediyorum

Ama kullandığı söz ortada şüpheye artık yer yok Allah belasını versin

Aliekber'in hangi sözünden dolayı ona ceza veriliyor?!!
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
Ali

Mesaj gönderen Ali »

MÜCAHİD yazdı:
Aliekber yazdı:
Eklediği yazıların hemen hemen hepisi saçma sapan sözler, bu sözlerle siteyi kirletiyor.

İnsanlar aslına çeker,bunun kullandığı bazı kelimlerden aslı yansıyor gibi,Allah en ağır şekilde belayı verir inşallah diyorum kendi adıma

Ne kadar da hz Ali iel savaşmışları lanetlesek,sevmesek de bu tür duruşa durmak mide bulandıran bir iştir,ancak malum fıtratta olanların duracağı bir iştir

sonra Hz.Ali’ye kadınlar eteğini kaldırdı Abu Bekir’in kızı da dahil bu sefer Hz.Ali durdu arkasını döndü tarftarlarına dediki bırakın artık biz burya vuramayız Hz.Ali harbi bıraktı kadınlar hayalarını gösterdi
Böyle aslı belirsizleri barındırmanız size yakışacak bir iştir,ben boynunun vurulmasını öneririm,resmen sapık olduğu aşikar oluyor

Ben her bir işin ötesinde,fıtratlar üzerinde yoğunlaşıyorum,kullandığı Kütçe vari tarz ve sözcüklerle,şafi kökenli mdiir,zaza kökenli midir,ermeni kökenli midir,merak ediyorum

sizden alıntı yapıp size uygun olmayan hitaplarda bulundu diye cezayı ben önermiştim bir yönetici arkadaşta destekledi fakat şimdi birdaha okudum hitabı size değilde khamel denilen kişiyemi diye tereddüt te ettim resmen sapık falan demiş yani size değil onaysa bile bu aşağılama sayılmazmı? yani nette bir kişiye fikirlerinden dolayı sapık deme hakkımız varmı?yada ırk kökeninde bozukluk oldunu ima edebilirmiyiz?
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

alone_man yazdı:
Hocam burası sanal bir alem ve herkesin saçmalama özgürlüğü var batıl gerçek hayattada sanaldada yaşıyor bazı virüsler biz gençleri geliştiriyor tavır koymak bizleri çalışmaya gayrete sevk ediyor sitede karşı fikir ne kadar artarsa bizimde gelişme katsayımız artar yeterki ağır aşağılama hakaret olmasın
adamın yüzü kızarmıyor sa arsızlık ve pişkinliği tavan yapmışsa bunu ortaya koyarız gerisini o düşünsün
tüm siteler ta en baştan derlerki yazılanlar kişileri bağlar bizi bağlamaz çünkü sanaldaki serbestlik olacaksa böyle olmak zorunda
bu nedenle daha sabırlı daha geniş düşünmeliyiz yoksa donuk yaşamayan yaşanmayan bir sitemiz olur hak ile batılı yanyana koymazsanız gerçek hayata sitenin ne faydası olur? herkes sizin gibi temel doğru kaynaktan okumuşta öğrenmiş değilki? bizler mukayese ederek ilerleyebiliyoruz
bize site felsefesini böyle aktardılar aşağılama hakaret olmadıkça yazabilirsiniz dediler şahsen 10 gün ceza aldım ama haklıydılar böyle bir mahlük beni tahrik etmişti ama sabretmeliydim sizde sabredin böyle adamlara sinirlerinizi bozuyorsa ya bulaşmayın yada ilminizle hadlerini bildirin anlamasalar bile onca insan okuyup mukayese ediyor bu büyük kazançtır
hakaret aşağılama yoksa yazılar kalmalı aksi taktirde ateistlere yazdırma bektaşilere yazdırma sünnilere yazdırma solculara sağcılara yazdırma peki nereye gider işin son sitenin orjinalliği nerde kalır
fikrimi böyle yazacağım diye bazı büyüklerime danıştım fikir senin tapulu malındır istediğin gibi yaz bizde cevabını veririz dediler işte benim fikirlerimde böyle yani ilk defa sizi eleştiriyorum fikir özgürlüğü bakımından ve sanal alemde olduğunuz gerçeğini görmeniz bakımından sizi eleştiriyorum
bu mendeburlara sabredeceğiz dayanacağız siz gerçek hayatta onca ayet ve hadis verdiğiniz halde imameti inkar edenlere dayanmıyormusunuz? onlarla ilişkinizi kesiyormusunuz? sanmıyorum o halde buradaki ateistlere bektaşilerede dayanmalısınız buradakide bir tür cihat sayılır zira çabalarımızı Allah(cc) görüyor.
alone_man can,
ben şahsen fikir ve idolojilere karşı değilim, herkes saygı çerçevesinde fikrini yazabilir, onu savunabilir. Ama bu adam saçmalamaktan ve dalga geçmekten başka bir iş yapmış değil. Eğer siz onun saçmalamalarından bir şeyler öğreneceğinizi ve site ahalisine faydalı olacağını sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Site ciddiyetini kaybediyor bu sözlere saygı duymak ve sessiz kalmakla. Yazdıkları ilmi bir şey olsaydı ben de saygı duyar ve cevap vermeye çalışırdım ama o kadar seviyesiz yazıyor ki, ona cevap vermek de insanı düşürür.
Onun bu sözlerine nasıl saygı duyur ve hatta yazmasını savunuyorsunuz gerçekten şaşırıyorum. Bu virüsler çok zararlı virüslerdir, ilk baştan önlem almak gerekir, aksi takdirde artık onları temizlemek mümkün olmayacak. Biz de virüse kapılmamak için ...zorunda kalacağız.
Allah yardımcımız olsun.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

Ali yazdı:
MÜCAHİD yazdı:
Aliekber yazdı:

sizden alıntı yapıp size uygun olmayan hitaplarda bulundu diye cezayı ben önermiştim bir yönetici arkadaşta destekledi fakat şimdi birdaha okudum hitabı size değilde khamel denilen kişiyemi diye tereddüt te ettim resmen sapık falan demiş yani size değil onaysa bile bu aşağılama sayılmazmı? yani nette bir kişiye fikirlerinden dolayı sapık deme hakkımız varmı?yada ırk kökeninde bozukluk oldunu ima edebilirmiyiz?
Ali can,
Aliekber'in bana yönelik yazdığını sanmıyorum, khamelden alıntı yapması ve ona saldırması da bana yönelik yazmadığını gösterir. Bu bir.
İkincisi bu yazıyı tekrar okuyun:
Hz. Peygamber'in eşi olan Ebubekrin kızı da eteğini mi kaldırmış?! Bu adam sapıktan daha sapıktır. Aslında ona şer'i bir ceza uygulanması gerekirdi bu sözünden dolayı. Ama arkadaşlar neden bu sözlerden rahatsız olmuyorlar onu da ben anlamış değilim. Allah sonumuzu hayır etsin.
Ali

Mesaj gönderen Ali »

MÜCAHİD yazdı: Bu virüsler çok zararlı virüslerdir, ilk baştan önlem almak gerekir, aksi takdirde artık onları temizlemek mümkün olmayacak. Biz de virüse kapılmamak için ...zorunda kalacağız.
Allah yardımcımız olsun.
Sevgili hocam
hiç endişe etmeyin klavyenin tuşu bu sitede 12 imam dostlarının elindedir bir tek tuşla tüm virüsler anında temizlenebilir virüsede bir şans tanımak gerekir bu khamel virüsü sitemize yeni bulaştı bizde biraz şans tanıyoruz )))
Ali

Mesaj gönderen Ali »

MÜCAHİD yazdı:

Aliekber'in hangi sözünden dolayı ona ceza veriliyor?!![/quote]

sizden alıntı yapıp size uygun olmayan hitaplarda bulundu diye cezayı ben önermiştim bir yönetici arkadaşta destekledi fakat şimdi birdaha okudum hitabı size değilde khamel denilen kişiyemi diye tereddüt te ettim resmen sapık falan demiş yani size değil onaysa bile bu aşağılama sayılmazmı? yani nette bir kişiye fikirlerinden dolayı sapık deme hakkımız varmı?yada ırk kökeninde bozukluk oldunu ima edebilirmiyiz?[/quote]

Ali can,
Aliekber'in bana yönelik yazdığını sanmıyorum, khamelden alıntı yapması ve ona saldırması da bana yönelik yazmadığını gösterir. Bu bir.
Evet bu hitap size değil kime hitap ettiğini yazmayınca iş karışmış

İkincisi bu yazıyı tekrar okuyun:
Hz. Peygamber'in eşi olan Ebubekrin kızı da eteğini mi kaldırmış?! Bu adam sapıktan daha sapıktır. Aslında ona şer'i bir ceza uygulanması gerekirdi bu sözünden dolayı. Ama arkadaşlar neden bu sözlerden rahatsız olmuyorlar onu da ben anlamış değilim. Allah sonumuzu hayır etsin.[/quote]

rahatsız olmama olayı değil bence kimse ciddiye alıp bu adamı okumuyor sebebi bu ceza ve gün teklif ediyorsanız ben size katılırım ayrıca yazmayanlarında ne oldukları belli olmuyor yazanları bu nedenle teşvik etmek gerek
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

Ali can,
Aliekbere verilen cezayı kahmel'iye verilmesini öneriyorum.
Aliekber'den de yasağın kaldırılmasını rica ediyorum.
saygılarımla
kahmel

Mesaj gönderen kahmel »

arkadaşlar hz peygamberimizin torunlarına imam hüseyine on dörttane beş dört altı yaşlarındaki cocuklara neler yapıldı mızraklara takılıp savruldular

ehlibytin aşıklarıını diri diri yüzdüler on iki imalrın coğunu zindandan cıkarıp astılar bir kısmını canlı canlı direğe bağlayıp işkenceyle öldürdüler
sizde yeşil elden dolu içene saldırıyorsunuz farkındamısınızsiz şimdi ehlibytin aşığının sözünü sapıklık sayıyorsunuz arkadaşlar hancı pervane ismi büyük hz peygamberin mububet mührünün nışanını taşıyor hak aşıkları mububet mührüdürler
siz yunus emrenin aynı ruhu mayası olan hancı pervaneye ne düşündüğünüzü bir yargılayın

aşağıda ehlibytin aşığı bana ders verildi diyor ben buldum diyor yemin ediyor hz allaha inanıyorsanız inanırsınız yoksam size hiç bir söz kar etmez
120. HANCI PERVANE
Günü güne çağırırm Allah’A
Tepeler de şehitlerle vallaha
Destur erenlerden içerim vallaha
Ağrı Dağı’nda yattım buldum vallaha

Silah elimde nöbet yerinde gördüm vallaha
Asker kovuştan çıkmış inan vallaha
Hepsi yanımda bakarlar vallaha

Komutan dedi :Ne oldu? söyledim durdum Allah’A
Vucudumu yıkadılar karnımı açık gördüm vallaha
Bir yeşil el uzattı dolu içtim vallaha

İsmimize bölükte takip jandarması derler
Hiç durmam söylerim yakar vallaha
Ne gece dururum ne de gündüz

Hancı derki işte bura nöbet yeri
Erenler evliyalar verdi vallaha
Iğdır derler oraya durduğumuz yer Başköy
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

MÜCAHİD yazdı:Ali can,
Aliekbere verilen cezayı kahmel'iye verilmesini öneriyorum.
Aliekber'den de yasağın kaldırılmasını rica ediyorum.
saygılarımla
Hocama katılıyorum , aynı fikirdeyim
Ali ekberde karşı tavırlarında daha dikkatli olur umarım yazdıklarının karşılığı olarakta bir gün ceza yemiş olur (sütten çıkmış ak kaşık değil tabiki)
khamel 7 gün cezalandırılsın nasıl olsa hancı pervane keramet sahibi ! mührü falanda var bir yolunu bulup yazar ))))

“Kuran” sayfasına dön