Kuranı Kerimin Aslını Yakanlar

kahmel

Kuranı Kerimin Aslını Yakanlar

Mesaj gönderen kahmel »

asıl ilk kuranı kerimin sayfalarının altına hz peygamberimiz hatem mührünü vurdu bu mühürlü olan kuranı kerimin asıllarını aşağıda yakanlar şimdiki mevcut kuranı kerimi cok sonra abbasi halifesi harun reşit bu günkü haline getirdi
741.HANCI PERVANE
Osman’ın karısı Osman öldürülmesin diye Kur’an-ı Kerim’leri yatağın yanına koydu
binanın önünde İmam Hasan ve İmam Hüseyin nöbet tutardı ki kimse Osman’ı öldürmesin binanın arkasından Abu Bekir’in oğlu Muhammed arkadaşı ile binaya girdi Osman’ı öldürdü
bu sefer Osman’ın karısı Kur’an-ı Kerim’ler kocamı korumadı diye Kur’an-ı Kerim’leri yaktı

neden Osman’ı Abu Bekir’in oğlu Muhammed neden öldürdü?
Abu Bekir’in oğlu Osman’dan iş istedi
Osman da Şam’a Muaviye’nin yanına sekreter olarak gönderdi
Muhammed Şam’a giderken baktı adamın biri benden kaçıyor gizleniyor
buna şüphelendi adamı aradı adamın elinde bir süpürge vardı dediki gittiğin yerde süpürge yok mu ki sadece süpürge almışın eline
o zaman Abu Bekir’in oğlu şüphelendi süpürgeyi parçaladı ve içinden Osman’ın fermanı çıktı
yazıyorki Muaviyye Abu Bekir’in oğlu Muhammed yanına gelince hemen fırına bas Abu Bekir’in oğlu da geriye döndü Osman’ı öldürdü Osman dediki Kur’an-ı kerim’e beni bağışla arkadaşı dediki sen bağışlarsan seni yine Osman öldürür
ve öldürdü çünkü Hz.Ali’nin çocuklarıyla Abu Bekir’in oğlu çok iyi arkadaşlardı
müslümanlar ikiye ayrıldı birisi Hz.Ali tarftarı birisi hariciler haricilerin başında Abu Bekir’in kızı Ayşe idi. Ayşe Hz.Ali’yle savaşmak için taraftarlarının mızraklarına Kur’an-ı Kerim’in sayfalarını taktırdı Hz.Ali dediki vurun Kur’an ehlibeyittir Kur’an biziz o zaman Kur’an-ı Kerim sayfaları yerlere saçıldı yok oldu
sonra Hz.Ali’ye kadınlar eteğini kaldırdı Abu Bekir’in kızı da dahil bu sefer Hz.Ali durdu arkasını döndü tarftarlarına dediki bırakın artık biz burya vuramayız Hz.Ali harbi bıraktı kadınlar hayalarını gösterdi

emevi iktidarındaki Merva Aba Müslüm’e sebep Kur’an-ı Kerim’leri toplattı yaktırdı bir kör kadının oğlunun eline geçmesin diye
Aba Müslüm’den kaçtı tuvalete girdi Aba Müslüm yakalattı yıkattı sen Kur’an-ı Kerim’leri yaktırdın diye başına on iki imam eşkina on iki çivi çaktı
alevisesi
İletişim:

Re: Kuranı Kerimin Aslını Yakanlar

Mesaj gönderen alevisesi »

Açtığınız konu başlıklarının tümü büyük harflerle olmamalıdır. Forumun en üstünde bu kural belirlenmiştir. Lütfen kurallara uyunuz.
Kullanıcı avatarı
f_altan

Mesaj gönderen f_altan »

Arkadaşlar, bu adamın saçmalıklarına bu kadar da gözyummayın
Her şeyi birbirine karıştırmış, artı yüz kızartacak sözler bile ilave etmiştir.
Bu yazılar böyle bir siteye hiç yakışmıyor.
Silecektim ama sizin de görüşünüzü almak istedim
Eklediği yazıların hemen hemen hepisi saçma sapan sözler, bu sözlerle siteyi kirletiyor.
ALLAHUMME SALLİ ALA MUHAMMED VE ÂL-İ MUHAMMED VE ACCİL FERECEHUM VE FERECENA BİHİM
kahmel

Mesaj gönderen kahmel »

bak arkadaşım hancı pervane başlığı altındaki yazıyı kimsenin irdelemeye yekisi ve hakkı yok bu isimi hz Allah vermiş şimdi kendisi hak aşığına söyletiyor

hak aşıklarını hz Allah sünneti farz olarak gönderiyor hz allhın farz olarak gönderdiği aşığını sizin hakir görmeniz düpe düz hz allha karşı gelmek
Çekildi ya hu atam ona hizmet etmiş hemide yazım
Ben asker ocağında buldum, sünneti farzım

ehlibeytin aşığının gönül gözü acık yaradılıştan kıyamete kadar herkesin her yaprığı ona sır değil

Aşıklar ey okur cümleyi birden
Yüz dört kitap ile badeyi alırlar doluda tamam
Badeyi alırlar doluda tamam
Eleman eleman Hızır Nebi’den hey

Evrahlar içinde illa demiştir
Yüz dört kitabi almış yemiştir
Vücudunda ya hu söyledikçe fark olur tamam
Eleman tamam eyler eey
Bende Hancıyam eey

Yareb amaan ruhu mehinde gezdik gezeli
Cümle dağlarınan taşları dolanırız
Hakk’ın verdiği noktayı eritmek için
Söyleriz söyleriz canda yorulmaz canda yorulmaz

Ne pilimiz vardır nede dikenimiz
Her gün meth ederik hele gülümüz
Her aşığa vermiş gezmek yerimiz
Bütün cümleye elifinen la mekanı kurmak
Herkese öğretip hak ile hak olmak
Hak nasip ettiği yolu da bulmak

Cümlesine ya hu gelir gideriz
Her nebiyle bizde ulaştık yere
Her kitaba ya hu sözümüz bile
Herkes ya hu bize mürşit ile geliriz dile
Mürşit ile ya hu geliriz dile

Anlatmak için de sünnet ile farzı
Hak vermiştir bunu tükenmez çiçeğiyle yazı
Erenler saklasın cümle Hümmet-i Muhammed’i
Herkes bulası arzı heey
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

MÜCAHİD yazdı:Arkadaşlar, bu adamın saçmalıklarına bu kadar da gözyummayın
Eklediği yazıların hemen hemen hepisi saçma sapan sözler, bu sözlerle siteyi kirletiyor.
Hocam burası sanal bir alem ve herkesin saçmalama özgürlüğü var batıl gerçek hayattada sanaldada yaşıyor bazı virüsler biz gençleri geliştiriyor tavır koymak bizleri çalışmaya gayrete sevk ediyor sitede karşı fikir ne kadar artarsa bizimde gelişme katsayımız artar yeterki ağır aşağılama hakaret olmasın
adamın yüzü kızarmıyor sa arsızlık ve pişkinliği tavan yapmışsa bunu ortaya koyarız gerisini o düşünsün
tüm siteler ta en baştan derlerki yazılanlar kişileri bağlar bizi bağlamaz çünkü sanaldaki serbestlik olacaksa böyle olmak zorunda
bu nedenle daha sabırlı daha geniş düşünmeliyiz yoksa donuk yaşamayan yaşanmayan bir sitemiz olur hak ile batılı yanyana koymazsanız gerçek hayata sitenin ne faydası olur? herkes sizin gibi temel doğru kaynaktan okumuşta öğrenmiş değilki? bizler mukayese ederek ilerleyebiliyoruz
bize site felsefesini böyle aktardılar aşağılama hakaret olmadıkça yazabilirsiniz dediler şahsen 10 gün ceza aldım ama haklıydılar böyle bir mahlük beni tahrik etmişti ama sabretmeliydim sizde sabredin böyle adamlara sinirlerinizi bozuyorsa ya bulaşmayın yada ilminizle hadlerini bildirin anlamasalar bile onca insan okuyup mukayese ediyor bu büyük kazançtır
hakaret aşağılama yoksa yazılar kalmalı aksi taktirde ateistlere yazdırma bektaşilere yazdırma sünnilere yazdırma solculara sağcılara yazdırma peki nereye gider işin son sitenin orjinalliği nerde kalır
fikrimi böyle yazacağım diye bazı büyüklerime danıştım fikir senin tapulu malındır istediğin gibi yaz bizde cevabını veririz dediler işte benim fikirlerimde böyle yani ilk defa sizi eleştiriyorum fikir özgürlüğü bakımından ve sanal alemde olduğunuz gerçeğini görmeniz bakımından sizi eleştiriyorum
bu mendeburlara sabredeceğiz dayanacağız siz gerçek hayatta onca ayet ve hadis verdiğiniz halde imameti inkar edenlere dayanmıyormusunuz? onlarla ilişkinizi kesiyormusunuz? sanmıyorum o halde buradaki ateistlere bektaşilerede dayanmalısınız buradakide bir tür cihat sayılır zira çabalarımızı Allah(cc) görüyor.
Aliekber

Mesaj gönderen Aliekber »

MÜCAHİD yazdı:Arkadaşlar, bu adamın saçmalıklarına bu kadar da gözyummayın

İnsanlar aslına çeker,bunun kullandığı bazı kelimlerden aslı yansıyor gibi,Allah en ağır şekilde belayı verir inşallah diyorum kendi adıma

Ne kadar da hz Ali iel savaşmışları lanetlesek,sevmesek de bu tür duruşa durmak mide bulandıran bir iştir,ancak malum fıtratta olanların duracağı bir iştir

sonra Hz.Ali’ye kadınlar eteğini kaldırdı Abu Bekir’in kızı da dahil bu sefer Hz.Ali durdu arkasını döndü tarftarlarına dediki bırakın artık biz burya vuramayız Hz.Ali harbi bıraktı kadınlar hayalarını gösterdi
Böyle aslı belirsizleri barındırmanız size yakışacak bir iştir,ben boynunun vurulmasını öneririm,resmen sapık olduğu aşikar oluyor

Ben her bir işin ötesinde,fıtratlar üzerinde yoğunlaşıyorum,kullandığı Kütçe vari tarz ve sözcüklerle,şafi kökenli mdiir,zaza kökenli midir,ermeni kökenli midir,merak ediyorum

Ama kullandığı söz ortada şüpheye artık yer yok Allah belasını versin
Ali

Mesaj gönderen Ali »

Aslında alone man gibi düşünüyorum ama bazıları o kadar çok kaşınıyorlar ki insanı mecbur ediyorlar yukarıda ali ekber denen......... yazdıkları gibi
bu ....... 15 gün susturma cezası öneriyorum belki haddini bilir(hiç sanmıyorum ya çünkü kanında ruhunda sorun var ve asla temizlenemez gibime geliyor)
Musa Özateş

Mesaj gönderen Musa Özateş »

herkese kapımız açık yeterki adam gibi davranıp adam gibi tartışsınlar ama saygısızlıkta zirve yapan olursada cevabını vermek cihaddır
bu ali ekber denilen şahsın 15 gün ceza yemesi fikri uygundur belki ıslah olur, (gerçi bende sanmıyorum )
alevisesi
İletişim:

Mesaj gönderen alevisesi »

"Aliekber" isimli şahıs üslubu nedeniyle 7 gün hak mahrumiyeti cezasına çarptırılmış olup 7 gün foruma yazması engellenmiştir.
Kullanıcı avatarı
Big Boss

Mesaj gönderen Big Boss »

kendilerine ait bektaşi solcu ve sünni sitelerinde sadece fikirlerimizi yazdığımız halde bizi şii diye susturuyorlar biz ise bizim sitede fikrinizi sonuna kadar yazabilirsiniz cevabınıda veririz dediğimiz halde nankörlük edip hadlerini aşıyorlar ve hem suçlu hem güçlü oluyorlar hayret birşey

“Kuran” sayfasına dön