İmam Hüseyin (as) ın Arefe Duasından bir kaç inci.....

Allah'ı tanımakta akli, nizami ve diğer tüm yönlerin ele alınabileceği platform.
beyazgül12

İmam Hüseyin (as) ın Arefe Duasından bir kaç inci.....

Mesaj gönderen beyazgül12 »

Hz İmam Hüseyin (as) ın Arefe Günü Okuduğu duasında Allah ın varlığını kanıtlayan inci gibi sözleri......

İlahi! Teker teker tüm nişanelerine bakmam ,sana ulaşmamın uzamasına neden oluyor;o halde beni sana ulaştıracak bir hizmet ver bana ....

Kendi varlığında sana muhtaç olan bir şey senin varlığına nasıl delil olsun ki ?!

Acaba senin zuhur etmediğin bir zuhur ve açıklık var mı ki seni zahir etsin ?!

Sen ne zaman gayıptın ki seni açığa çıkaracak bir delile ihtiyaç olsun?

Sen ne zaman uzaktın ki nişaneler sana ulaştırsın ?

Sürekli gözettiğin halde seni görmeyen göz kör olsun,

Senin aşk ve sevginden bir pay almayan bir kul ziyan görsün .

İlahi ! -Seni tanımak için nişanelerine müracaat etmeyi emretmişsin;ancak beni nurlarının tecellisine ve müşahede kılavuzluğuna götür ki onları görerek sana döneyim(seni müşahade edeyim.)ve onların vasıtasıyla senin marifet sınırına girdiğimde kalp gözüm onlara teveccüh etmekten masun ve onlara güvenmekten yüce olsun.

Sana ulaşmayı senden diliyorum ve senin varlığına senden delil istiyorum.

Seni kaybeden neyi bulmuştur!,seni bulan neyi kaybetmiştir?

Sen kendini her şeye tanıttın ve hiçbirşey seni tanımaktan cahil değildir.

Sen bütün şeylerde tecelli ederek kendini bana tanıttın ve böylece her şeyde seni aşikar gördüm;her şeyde aşikar olan sensin.

En geniş rahmetiyle tüm aleme ihata eden ve arş kendi zatında gizli kalan !varlık nişanelerini başka varlık nişaneleriyle yok ettin ve nurlarının tecellisinin ihatasıyla gayrları mahvettin.

Ey arşının galip nurunun perdelerinde gözlerin görmesinden gizli kalan !

Yegane apaçık olduğun halde nasıl gizli olursun sen veya hazırdaki gözetici olduğun halde nasıl gayıp olursun sen ?!

Doğrusu senin her şeye gücün yeter .Hamd yalnız tek olan Allah a hastır
.

İslam Kütüpanesinden alıntıdır.....

“Allah (Tevhid) İnancı” sayfasına dön