Kur'da Şiddet ve Cihat Ayetlerinin Batıni Yorumu

Nefsi, dini ve vatanı korumak için verilen mücadele...
Dede-baba

Re: Bakara Suresi ayet 190-193. İslam İnancında Cihat

Mesaj gönderen Dede-baba »

Hasan Akça yazdı:Cihadın birçok türü çeşidi vardır detaya girmiyoruz ve şükür kimseyi öldürmedik
sana karşı cihad yapmaktan maksadım senin bektaşilik yalanlarını yada tüm yalanlarını ortaya dökmek maskeni düşürmek anlamındadır
sen öldürülmeye değil acınmaya layık bir durumdasın
sana ve senin gibilere sadece acınır
Yanılmaz kanıt Kuran ve Ehli Beyttir birisi değil ikisi birdendir birisini diğeriyle birlikte kullananlar kazanacaktır[/color].
:wink: Doğrusu kimseyi öldürmediğine sevindim.. Biraz gaz verseler kendini bir cami ortasında parlatacak gibi bir ateşin vardı.. :D SAKİN OL dostum.. BEN DÜŞMANIM DEĞİLİM.. HOŞ SOHBETE GELDİM..

BAK RENK GELDİ SİTENİZE :D BİLMEDİKLERİNİZİ ÖĞRENİN.. fartkılı inanışları tanıyın.. kendinizi geliştirin..

İnsan bilmediğinin düşmanıdır..

Fikirlerinizin tümüne olmasada birçoğuna katıulıyorum..

sadece İbadetsel açıdan size katılmıyorum farklı düşünüyorum... İnançsal olarak farkımız yok.. İbadetsel olarak farklılıklarımız var..

öfkedense acıma biraz daha islami.. rahmetten geliyor :wink: bende sizin için öyle düşünüyorum.. ve asla kötü niyetim yok..kendi inancımın islami yorumunu aktarıyorum..

Sitenizin ismini değştirin ŞİİLİK FALAN KOYUN inanın gelmem.. ama adınız alevilik inancınız şiilik..

şimdi kusura bakmayın. Türkiyede sizin gibi Alevi yok.. biz size şii diyoruz .. ve adı alevi olan bu sitede alevilik bilgilerinin olması çok doğal.. tuhaflık ve garabet bizde değil sitenizin isminde..

çıkın Türkiyede sokağa sorun alevi diyince su savunduklarını savunan ve Aleviler böyledir diyen bir tek kişi bulun eyvallah.. DOĞRUSUNUZ DERİM
..

1-Doğrusu biz senin Cihat yorumuna doğruyu ve güzeli bulmak için fikir alışverişi diyoruz.. sana göre yalan olan bir başkasının İnancı ve kutsalları.. unutma sen saygılı ve ölçülü olacaksın ki karşı tarafta sana karşı olsun..

2- hakaret edersen hakaret edilir. saygı duymazsan saygı duyulmaz.. haddi aşmamak gerek. hele konuyu kişiselleştirmemek şart..
Hasan Akça

Re: Bakara Suresi ayet 190-193. İslam İnancında Cihat

Mesaj gönderen Hasan Akça »

Dede-baba yazdı:
Hasan Akça yazdı:Cihadın birçok türü çeşidi vardır detaya girmiyoruz ve şükür kimseyi öldürmedik
sana karşı cihad yapmaktan maksadım senin bektaşilik yalanlarını yada tüm yalanlarını ortaya dökmek maskeni düşürmek anlamındadır
sen öldürülmeye değil acınmaya layık bir durumdasın
sana ve senin gibilere sadece acınır
Yanılmaz kanıt Kuran ve Ehli Beyttir birisi değil ikisi birdendir birisini diğeriyle birlikte kullananlar kazanacaktır[/color].
:wink: Doğrusu kimseyi öldürmediğine sevindim.. Biraz gaz verseler kendini bir cami ortasında parlatacak gibi bir ateşin vardı.. :D SAKİN OL dostum.. BEN DÜŞMANIM DEĞİLİM.. HOŞ SOHBETE GELDİM..

Ehli beyt dostu dostumuz ,düşmanı düşmanımızdır yani biz 72 milleti böyle ayırıyoruz,ne herkes dost ne herkes düşmandır sen hoşsohbete gelmedin ama düşmanca tavırların olduğu açıktır çünkü Ehli beyte ihanet eden bilgileri!(yalanları,çarpıtmaları) yayıyorsun,

BAK RENK GELDİ SİTENİZE :D

evet doğru ama SİYAH bir renk

kendinizi geliştirin..

zaten bu yüzden mikroplara izin veriliyor biz gelişelim diye mikroplar olmasa yaşamda olmaz değilmi?

İnsan bilmediğinin düşmanıdır..
bak bu doğru ama bu doğruyla kim ne anlıyor kim ne niyet ediyor burası karışık

Fikirlerinizin tümüne olmasada birçoğuna katıulıyorum..

o halde katıldıklarını açıkça yaz da ortak bir platform olsun

sadece İbadetsel açıdan size katılmıyorum farklı düşünüyorum... İnançsal olarak farkımız yok.. İbadetsel olarak farklılıklarımız var..

Kuran ve Ehli beyti inkar etmenden kaynaklanan faklılıkları küçümseme

Sitenizin ismini değştirin ŞİİLİK FALAN KOYUN inanın gelmem.. ama adınız alevilik inancınız şiilik..

alevilik şiiliktir şiilik aleviliktir bunu artık kafanıza sokacaksınız.

şimdi kusura bakmayın. Türkiyede sizin gibi Alevi yok.. biz size şii diyoruz .. ve adı alevi olan bu sitede alevilik bilgilerinin olması çok doğal.. tuhaflık ve garabet bizde değil sitenizin isminde..

çıkın Türkiyede sokağa sorun alevi diyince su savunduklarını savunan ve Aleviler böyledir diyen bir tek kişi bulun eyvallah.. DOĞRUSUNUZ DERİM
..

Bir cuma günü çoruma git Ehli beyt camisine gir bakalım kaç kişi bulacaksın yada sitedeki bazı resimlere bak

. hele konuyu kişiselleştirmemek şart..
[/b]

konu kişisel olmadığı için zaten muhatap alınıyorsun bu toplumu geleceği ilgilendiren konudur bu nedenle seninle yazışıyoruz sen karşımda şahıs değil fikirsin biz fikirlerle mücadele ediyoruz sen basit bir aracısın
3nokta

Re: Kur'da Şiddet ve Cihat Ayetlerinin Batıni Yorumu

Mesaj gönderen 3nokta »

Sen adını bektaşi olarak koy. Alevi isminin kutsiyetinin arkasına gizlenip insanların kafasını karıştırıp batıl yollara saptırma onları.
O zaman sorun kalmaz. Ayrıca biz istemezsek sen burada bir kelime bile yazamazsın ama biz senin gibilerin sitelerindeki gibi değiliz. Görüşünü kurallar çerçevesinde yazacaksın. ondan sonra cevabını alacaksın. Zaten eğer bir müddet sonra çelişkilerine rağmen sorularımıza 12 İmam kaynaklarından cevap vermediğinde kimse seni kale elmayacak ortada hoş sohbet falan da kalmayacak. Bunları unutma!
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Dede-baba

Mesaj gönderen Dede-baba »

meshedi313 yazdı:Sen adını bektaşi olarak koy. Alevi isminin kutsiyetinin arkasına gizlenip insanların kafasını karıştırıp batıl yollara saptırma onları.
O zaman sorun kalmaz. Ayrıca biz istemezsek sen burada bir kelime bile yazamazsın ama biz senin gibilerin sitelerindeki gibi değiliz. Görüşünü kurallar çerçevesinde yazacaksın. ondan sonra cevabını alacaksın. Zaten eğer bir müddet sonra çelişkilerine rağmen sorularımıza 12 İmam kaynaklarından cevap vermediğinde kimse seni kale elmayacak ortada hoş sohbet falan da kalmayacak. Bunları unutma!
1- Biz Aleviyiz.. İslamın özüyüz.. yüzlerce yıl Anadolu toprakların Alevilerde vardı ve anlattıpğım şekilde ibadet etti inandı.. ve yaşıyor..

2- Eğer Türkseniz..bu inancınızla kendinize alevi demeniz bir çelişki zaten.. gidin sokaklara sorun sizin gibi inanıpta kendine alevi diyen kim var?

3- Ayrıca siteden kovma meselesine gelince.. ben görüşlerimi hakaret etmeden saldırmadan ortaya koyarım..

Fakat acz içine düşüpte , cevap veremeyip bu tür icraatlara girşirseniz buda yenildiğiniz bil ve biriminizin olmadığı inancınızın ne kadar zayıf olduğuna delildir.
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Bu sitede böyle bir durum olmaz olamaz da! SAdece kurallara uymadığın zaman ilgili mesajlarına uyarılar yazılır. Diğer yaptırımlar daha sonra gelir.
Ayrıca Alevilik ile Bektaşiliği karmançorman etmenin alemi yok. Bektaşi yolunu alevilik diye sunmayın. Hoş Bektaşilik bile çok fazla değişti. Hacı Bektaşla alakası yok bu tarikatın Bu tarikatı osmanlı ajanı balım sultan kurdu.
Bektaşi sitelerinde biz Aleviliğin gerçeklerini yazdığımız zaman bizi banlayanlar siteden uzaklaştıranlar demek ki mağlup olmuş oluyorlar. !!!!
Oysa biz siz eğer bazı mesajlarınızdaki kışkırtıcı alaya alıcı ifadeleri kullanmadığınız sürece burada yazmanız konusunda size güvence veriyoruz.
Demek istediğim eğer sunduklarınızı gerçek Alevi kaynaklarıyla 12 İmamların teori ve pratikleriyle destekleyemezseniz bir müddet sonra burada hiçkimse sizi kale almayacaktır. Gayet açık değil mi?
Yani ben sizi burdan atarım falan demedim. Mesajlarından birinde geçen bir yere cevap olarak yazdım! O yüzden sözlerimi yanlış lanse etmeyin.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Vatandas Alevilik islamin özüdür diyor ama Kurani Ayetleri carpitarak Islamin kuralarinida inkar ediyor ..Celiskili yazilarini gözden gecirsin diyecegim ama bu Vatandas sadece beyin bulandirmak ve Carpik görüslerini Alevilik diye sunmak icin cirpinip duruyor .oysaki kendileri islamin Kurallarina uymadiklari gibi Kelime oyunlari ile klasiklesmis sözlerle sadece vakit harcayip inkar ediyorlar !!
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !

“Cihad” sayfasına dön