Bedeni çürümeyen şehid (wideo)

Nefsi, dini ve vatanı korumak için verilen mücadele...
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Bedeni çürümeyen şehid (wideo)

Mesaj gönderen MERDAN »

-gönderilmiş iletidir-

[kevser] ırak-iran savaşında şehid edilen ve yıllar sonra bulunmasına rahmen bedeni çürümeyen şehid‏.

medya.rasthaber.com/medyaizle.php?haber_id=1683
Allahım bana adaletinle değil, merhametinle davran. İMAM ALİ (A.S)
Muhammed

Re: Bedeni çürümeyen şehid (wideo)

Mesaj gönderen Muhammed »

Merdan hocam videoya oynat diyorum fakat çalışmıyor.
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

Muhammed yazdı:Merdan hocam videoya oynat diyorum fakat çalışmıyor.
Muhammed can,
Bende bir sorun yok. Verdiğim linke tıklayınca direk olarak kendiliğinden çalışıyor video.
Sanırım senin pc de video izleme proğramı eksikliği var. Alttaki proğramları yükledikten sonra tekrar dene. İnşaallah sorunun çözülür. Selam ile..

1- flash playerde yükle linki burda
adobe.com/shockwave/down...uage=English

2- java son sürümde kur java 6.0 update 1 link burda
java.com/tr/download/windows...ost=java.com
Muhammed

Hocam maalesef olmadı. Flash player zaten kurulu. Java'nın son sürümünüde kurdum fakat olmuyor.
Video ekrana geliyor fakat yürütme gerçekleşmiyor. Farsça yazının olduğu bir bez yada bayrak ekrana geliyor sadece. ilerleme yok.
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
MERDAN

Mesaj gönderen MERDAN »

Muhammed can, birde media player’in son sürümü var (11. sürüm) istersen birde onu dene.

tamindir.com/program/10720/Windows_Media_Player_11_Final_Ingilizce_(Son_surum).html

Yinede olmazsa o zaman adres çubuğuna: “intermetten video izliyemiyorum” diye yaz. Ordan birçok çözüm önerileri çıkıyor. İçlerinden sana uygun olanı denersin. Selamlar..
Muhammed

Hocam rast haberdeki bu video flashla hazırlanmış bir sistemden oluşuyor. Bu yüzden media player bununla ilgilenemez. Adobe firmasının flash playeri konuyla ilgilenir. Zaten bendede kurulu bu player. Sanırım problem benim bilgisayarla ilgili. Format gerekli yani :) Yardımların için çok teşekkür ederim hocam. Allah razı olsun...
Resim
Resim
ali muhsin

Mesaj gönderen ali muhsin »

Muhammed can

olabilir belki Adobe flasplayerin bir kisminda hatta olabilir örnegin DLL dosyasinin bir tanesi silinmis veya hatali olabilir ,birde söyle dene Adobe Flas Player i sil ve Tekrar yükle Belki ozaman olur .Allahtan Ümit Kesilmez :)
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
Imam

Mesaj gönderen Imam »

Allah bazı -veli veya şehit- kullarını da çürümekten koruyabilir.
Hz. Cabir şunları anlatmıştır: Uhud savaşı zamanı geldiğinde, o gece babam beni yanına çağırıp şunları söyledi: “Bana öyle geliyor ki, bu savaşta Resulullah(a.s.m)’ın sahabeleri arasında ilk öldürülenlerden olacağım. Benden sonra -Resulullah hariç- senden daha aziz bir varlık bırakmamaktayım. Bazı borçlarım var onları öde, kız kardeşlerine karşı iyi davran/iyi şeyler tavsiye et.” Nihayet sabahladığımızda (uhud savaşı başlayınca), babam ilk öldürülen/şehit oldu. Onu başka bir kimseyle birlikte aynı kabre defnedildi. Fakat benim nefsim babamın başkasıyla aynı kabirde kalmasına razı olmadı, altı ay sonra kabirden çıkardığımda –kulağındaki küçük bir izin dışında- ilk gün koyduğum gibiydi” (bk. Fethu’l-Bârî, 3/214) İbn Hacer’e göre, Cabir’in babası Abdullah’ın cesedinin bozulmaması hem onun bir kerametinin, hem de şehitliğinin bir tezahürüdür. (a.g.e, 3/217)
sevgi benim temelimdir
özlem,bineğimdir
Allah'i anma,yoldaşımdır
ilim,silahımdır
sabır,kalkanımdır
hoşnutluk,ganimetimdir

cihad,ahlakımdır
NAMAZ,GÖZÜMÜN NURUDUR

Resim

“Cihad” sayfasına dön