alone_man

Forumda uyulması gereken genel kurallar ve kural ihlallerinde uygulanan ceza işlemlerinin yer aldığı forum.
Kilitli
3nokta

alone_man

Mesaj gönderen 3nokta »

Daha önce kendisine Bektaşi denilmesini istenmeyen kişiye Bektaşi demeyiniz şeklinde uyarıda bulunmuştum. Şimdi o uyarımı buraya alone_man kardeşim adıyla tüm foruma yapıyorum.
1.UYARI
alone_man kardeşim,
Forum kurallarımız herkes içindir. AnadoluAlevisi kendisine Bektaşi denilmesini istemiyor, Bektaşi isminden rahatsız oluyor. O yüzden ona Bektaşi diye hitapta bulunmanız forum kurallarımıza aykırı bir durum olarak değerlendirilmiştir.
Hassasiyet göstereceğinizi umuyorum. Saygılarımla.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Hasan Akça

Re: alone_man

Mesaj gönderen Hasan Akça »

3nokta yazdı:Daha önce kendisine Bektaşi denilmesini istenmeyen kişiye Bektaşi demeyiniz şeklinde uyarıda bulunmuştum. Şimdi o uyarımı buraya alone_man kardeşim adıyla tüm foruma yapıyorum.
1.UYARI
alone_man kardeşim,
Forum kurallarımız herkes içindir. AnadoluAlevisi kendisine Bektaşi denilmesini istemiyor, Bektaşi isminden rahatsız oluyor. .
soralım kendisine burada
anadolu
sana bektaşi denilmesinden rahatsızlık duyuyormusun?
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Evet Hasan abi, mesajları içinde okumuştum. Bunu belirtmişti.
. . .
Hasan Akça

3nokta yazdı:Evet Hasan abi, mesajları içinde okumuştum. Bunu belirtmişti.
ne yani şimdi bektaşiliğinden utanıyormu?
neden
sebebini açıkladımı?
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Ben Bektaşi değilim diyor, onlarla benzer noktalarımız var, tıpkı sizin sunnilerle namaz vb konularda benzer noktalarınız olduğu gibi diyor. Bana Bektaşi demeyin diyor. Yani rahatsız oluyor kendisine Bektaşi denilmesinden. Kişisel tercihidir. Saygı duymak gerekir. Adam kendisine Bektaşi denilmesinden rahatsız oluyor.
. . .
Hasan Akça

3nokta yazdı:Ben Bektaşi değilim diyor, onlarla benzer noktalarımız var, tıpkı sizin sunnilerle namaz vb konularda benzer noktalarınız olduğu gibi diyor. Bana Bektaşi demeyin diyor. Yani rahatsız oluyor kendisine Bektaşi denilmesinden. Kişisel tercihidir. Saygı duymak gerekir. Adam kendisine Bektaşi denilmesinden rahatsız oluyor.
tamamda kullandığı bektaşi yöntemlerinin aynısı o zaman ona bektaşi yöntemlerini kullanan ama bektaşiliği reddeden şahıs diye hitap etsek olurmu? )))
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Sormak lazım. Ancak bence uygun düşmez. Şimdi mesela Yahudiler de sunnet oluyor Müslümanlar da. Biri çıkıp bize Yahudilerin sünnetini yaptıran ama Yahudiliği reddeden şahıslar dese nasıl olurdu? Bence kişi kendisine Bektaşi denilmesini istemiyorsa hitap olarak ona Bektaşi dememek gerekir. Elbette yöntemlerinin, çizgisinin Bektaşilik olduğunu söylemek hakkın açığa çıkmasıdır. Ama hitap olarak Bektaşi dememek gerekir. Çünkü o bunu hakaret olarak algılıyor.
. . .
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

3nokta yazdı:Daha önce kendisine Bektaşi denilmesini istenmeyen kişiye Bektaşi demeyiniz şeklinde uyarıda bulunmuştum. Şimdi o uyarımı buraya alone_man kardeşim adıyla tüm foruma yapıyorum.
1.UYARI
alone_man kardeşim,
Forum kurallarımız herkes içindir. AnadoluAlevisi kendisine Bektaşi denilmesini istemiyor, Bektaşi isminden rahatsız oluyor. O yüzden ona Bektaşi diye hitapta bulunmanız forum kurallarımıza aykırı bir durum olarak değerlendirilmiştir.
Hassasiyet göstereceğinizi umuyorum. Saygılarımla.

bana söylesin bektaşi deme diye
anadolu alevisi sana bektaşi dememden rahatsız oluyormusun
forum yönetimine bu konuda neden şikayette bulundun
bektaşi olmaktan utanıyormusun
eğer gerçek ten utanıyor ve söylemeyin diyorsan söylemem ama bunu bizzat senden duymalıyım herkeste okumalı
Heidar

Mesaj gönderen Heidar »

Özür dileyerek bir iki şey söylemek istiyorum.Forumda yeniyim kuralları okudum ama yinede hatalarım olabilir kusuruma bakmayın.Demek istediğim şu:
Hani şimdi kendisine şu veya bu şekilde hitap edileni eğer o değilse ve hitap aynı şekilde deavm ediyorsa uyarı falan veriyorsunuz ya bence forum üyeleri birbirlerine etnik kökeniyle veya inancıyla hitap etmesinler.Bence bu gereksiz birşey ve olmaması daha doğru olur.Birbirimize daha farklı hitap edebiliriz.Örn; can , kardeşim hatta biader bile olur.Ben açıkçası bu arkadaşa bu yönden hak veriyorum.Bende olsam kimsenin bana inancımla hitap etmesini istemem.Bir nick im var olmadı az önce saydığım örnekler var.Bunu bana karşı kullanan kişi(ön yargılı olammak lazım ama öyle gözüküyor) hakaret amaçlı kullanmaktadır.En azından kendisi kendi açısından öyle görüyor.Ne dersiniz?
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Genel prensip olarak kişi rahatsız olduğu bir hitapka karşılamak istemediğinden bu duruma müdahale edebiliriz. Ancak bunu kullanıcının kendisi bildirmelidir. Bana "falan" şekilde hitap etmeni istemiyorum diye. Diğerleri de zaten ona öyle hitap etmezler. Yoksa hitap konusunda ayrıntılı bir kural yazmamız olanaksız gözüküyor. Yani kişinin isteğine bağlı bir şekilde ortaya çıkan bir şey. Kimseye şu şekilde hitap edeceksin diye sınırlama getiremeyiz. Herkes karşısındaki rahatsız olmadığı sürece istediği şekilde (hakaret hariç) hitap edebilir.
. . .
Kilitli

“Forum Kuralları” sayfasına dön