Boş Ver

3nokta

Boş Ver

Mesaj gönderen 3nokta »

BOŞ VER
Resim
Nihayet odur ki bitirir bu aşk beni, benliğimde eriterek ruhumu. Belki de her an girerek rüyalarıma, gündüzlerimi kabusa çevirmek için… Belki de hâlâ bir şansım vardır diye kırmam kalemimi. Devam ederim nefes almaya. Bu nasıl bir mahkemedir: sanık bir, savcı bir, katil bir, maktul bir, yargıç bir!..

Sorma, neden vazgeçtin diye gülistandan, sorma neden döndün sırtını, çektin ve gittin diye! İkilik çıkmasın, teklik ne de güzel! Sensizlik zor be gülüm! Güzel ve zor, tahammül etmek hayaline, dönülmeyen bir yola girildiğini bilerek yaşamaya çalışmak…

Birçok role bürünmek: öğretmen olmak, öğrenci olmak, baba olmak, koca olmak, amca olmak, dayı olmak, evlat olmak, kardaş olmak, arkadaş olmak, yoldaş olmak, dost olmak… Zorluklar çok be gülüm! En zoru da senin aşkını içten içe yaşamak! Ağlamak bazen mazide bir anın aksi düşünce yüreğe, bazen anda yaşanan zulümlere, kundakta gelmemiş aşklara elveda diyene… Ağlamak ne de güzel be gülüm, ağlayabilmek! En güçlü olduğum zaman… Gözyaşlarım yaşananlara karşı tek kozum, tek silahım canımı ayakta tutan, kalbimin atmasını sağlayan; sana rağmen…

Bazen içinde bir şeyler sızlasa da mutlusun işte, boş ver gitsin gerisini! Boş ver beni, boş ver geçmişi, hayallerini, emellerini… Boş ver orada burada cennete gidileceği sanılarak bombalanan masumları, boş ver bir yudum suya muhtaç mazlumları, boş ver hâlâ çöplerden ekmek toplayarak yaşamaya çalışanlar varken milyarları silaha yatıranların varlığnı, seni bunlar üzmesin, endişelendirmesin, mutlusun işte! Boş ver be gülüm! Sen mutlusun ya, seni düşününleri, senin için de üzülenleri… Yaşanmış tarifsiz zamanlara ağlayanlar var zaten!

Aşkların masumiyetlerini kaybettiği andır, ayrılıklar… Ve tekrar kutsiyet kazandığı zamandır, ağlayışlar… Lakin karşılık bulursa gözyaşları…

Özcan CANPOLAT

http://www.3-nokta.com/bos-ver
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Diğer Şiir ve Edebî Metinler” sayfasına dön