Efkârım Hep Sen Olsan da…

3nokta

Efkârım Hep Sen Olsan da…

Mesaj gönderen 3nokta »

Resim

İhtişamından yürek yakan hayallere kapılıp çiçekleri solmuş bir gül-i zârın nesli tükenmekte olan son beyaz gülünü pınar başından acımasız bir cellât tavrı içinde koparan benden başkası mıydı? Tek suçum buydu: Büyülü bir dokunuşla dünyanın en değerli hediyesini yüreğine sunmak, cennete açılan kapıların yolunu göstermek sana. Oysa şimdi hem senli yolların rotasının hem cennete açılan kapıların pusulasının yitik bir malikiyim ben! Hakkını hiçbir mahkemenin veremediği bir malik hem de! Lakin hüküm vermek ne de meşakkatli bir uğraş sanık ile müddei bir nefis olduğu vakit?

Çoban değilim ki necm-i zuhre ziya-i necat olsun bana! Meczup değilim ki sofiler buyur etsinler divana! Tabipler beni mecnun diye almazlar tımara. Neyim ben, aklım şaştı! Anlasana.

Yitirmişliğin ülkesinde, müptelası oldum kaybedişlerin. İdrak eden var mı ki? Ah o serzenişlerim… Hangi dem yâdımdan çıktı ki ne vakit terk-i diyar eyledi ki zihnimi hayalin. Aklım sen de, fikrim sen de, efkârım hep sen…

Ya olaydım bir çoban cennet kabilesinin reisi nebiler gibi, necm-i zuhre hizb-i aşkıma ışık tutan bir kibrit alevi olurdu belki! Ya olaydım tedavisini Lokman Hekim’den başkasının bilmediği bir derde müptela bir mariz, hakkın yarenleri vereydi bir kadeh ilahı aşkın şarabından, sarhoş olaydım çıksaydın bir vakit yâdımdan! Ya tabipler karar kılsaydı biçare bir meczup olduğuma, bağlasaydılar ellerimi kollarıma! Ya yaratılmasaydım ya yaratılmasaydın! Ya olmasaydın nevbaharımda toprağıma bereket getiren bir yağmur ya yağmasaydın bu garip türaba.

Oysa şimdi yüreğim çorak, sıcak bir çöl; bitki bitmez, beyaz güller yetişmez bir kaya parçası, rüzgârı esmez bir tepe, suyu tükenmiş bir çağlayan… Sen değil misin beni yağmursuz, beni rüzgârsız, beni susuz, beni uykusuz, beni beyaz gülden mahrum bırakan? Sen değil misin çıkacağım aşkın doruklarına deyip de dağlarıma bembeyaz karlar düştüğü zaman kaçan? Sen değil misin yüreğime bir damla su serpecekken yağmayan, bulutlarını dağıtan ve sonra zahirde cemaline nazar olunamayan?

Sen hep efkârım da olsan, sen hep fikrimde de kalsan, sende de olsa hep aklım; hadi, durma! Yağacaksan yağ, yağmayacaksan çek git! Yüreğimden…

Özcan CANPOLAT
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Muhammed

Re: Efkârım Hep Sen Olsan da…

Mesaj gönderen Muhammed »

Yüreğine kalemine sağlık Özcan can, çok güzel olmuş maşallah...
Resim
Resim
atakan türkoğlu

Mesaj gönderen atakan türkoğlu »

muhteşem...
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Eyvallah. İlginiz için teşekkürler.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana