MAVİ GÜLÜM

3nokta

MAVİ GÜLÜM

Mesaj gönderen 3nokta »

mucteba yazmış

MAVİ GÜLÜM
mavi gül
elimde mavi güllerle geldim sana,sen görmesen de beni,yüreğim de sevgiyle geldim sana,sen bilmesen de beni,aşklar gördüm,aşıklar gördüm,umut dolu sevgiler gördüm,ama senin gibi sevilen,sana duyulan aşk gibi aşk görmedim,yaradandan bir lütuf belki de bu aşk bana,mavi güllerin ayrıcalığında saklanan gizem,kirpiklerimin altında saklanan o bakış,seni düşündüğümde,ve yüreğimin yangınları,hiç tanımadan
severim ben seni,sevgi beklentisiz değil mi,ben hiç beklemem seni,sadece düşünürüm,özlerim ve yanarım.sen hiç bilmezsin beni,uzaklardasın hem de çok uzaklarda,elimden uçup giden gençliğim kadar uzaklarda,hiç görmem seni,sen kimsin nesin,hiç bilmem
Bazen yürek öyle bir ummana açılır ki; ayakların kanlar içinde kalsada, yüreğin bilinmezliğin koynunda savrulsada, bir leyl uğruna bir yar uğruna, gözlerini kapayıp aşkın en kor lokmasını yutarak, dişlerini sıkıp dikenlere basa basa yürürsün...
Fakat öyle bir an gelir ki, öyle bir çıkmazlara düşer, öyle bir ümütsizliğe bürünür ki gönül; yüzünü güneşe döner. Gözlerini ışıltısına, ruhunu sıcaklığına teslim eder de, leylden geçerek, yardan geçerek ruhunu sadece aşka teslim eder... Ve ondan sonrası yare; ""gelsende bir gelmesende, bu aşk bende oldukca sevsende bir sevmesende" "diyerek, Mutluluk yolunda aşk menzilini seyreder...
ya ali medet...
HERCAİ MENEKŞE SENİ DÜŞÜNDÜKÇE KARLAR DÜŞÜYORDU YÜREĞİME,SEN DÜŞTÜKÇE BEN ÜŞÜYORDUM,VE ELA GÖZLERİNİN SICAKLIĞINDA ISINIYORDUM!SONRA GÜNEŞ OLUYORDUN…DEĞİNCE YÜREĞİME,ERİYORDUM!SONRA ÇİÇEKLER AÇIYORDU YÜREĞİMDE ATEŞ KIRMIZISI, KAR BEYAZI...KAR BEYAZI KARDELENLER BEN OLUYORDUM HERCAİ MENEKŞE SEN… GELMİYORDUN! SONRA UMUT OLUYORDUN,ÇOCUKSU DÜŞLERİMİ VERİYORDUN BANA ;ÖZLEMLERİMİ, ÖZLENİŞLERİMİ…BULUT OLUYORDUN SONRA,DOKUNUVERİNCE YÜREĞİME YAĞIYORDUM!DOKUNUVERİNCE YILDIRIMLAR DÜŞÜYORDU YÜREĞİME…YANIYORDUM GÖZLERİN DEĞİNCE GÖZLERİME… AĞLIYORDUM!SONRA GÜNEŞ OLUYORDUN…DEĞİNCE YÜREĞİME, ERİYORDUM!SONRA ÇİÇEKLER AÇIYORDU YÜREĞİMDEATEŞ KIRMIZISI, KAR BEYAZI...KAR BEYAZI KARDELENLER BEN OLUYORDUM HERCAİ MENEKŞE SEN… GELMİYORDUN...
ASK Simdi sen kalkip gidiyorsun. Git. Gozlerin durur mu onlar da gidiyorlar. Gitsinler. Oysa ben senin gozlerinsiz edemem bilirsin Oysa Allah bilir bugun iyi uyanmistik Sevgiyeydi ilk acilisi gozlerimizin sirf onaydi Bir kus konmus parmaklarima uzun uzun otmustu Bir sevismek gelmis bir daha gitmemisti Yoktu dunlerde evvelsi gunlerdeki yoksullugumuz Sanki hic olmamisti Oysa kalbim iste suracikta carpiyordu Surda senin gozlerindeki bakimsiz mavi, guzel lafli Istanbullar Surda da etin cogaliyordu dokundukca laflarin dunyalarin Oyle duzeltici oyle yerine getiriciydi ki sevmek Ki Karakoy koprusune yagmur yagarken Biraksalar gokyuzu kendini ikiye bolecekti Cunku iki kisiydik Oysa bir bardak su yetiyordu saclarini islatmaya...
herşeyin bittiği an bittiği bir yer...varmış...
13.temmuz.
Mavi Gül - Fatih Kısaparmak

Benim tanıdığım
Benim sevdiğim
Gözlerinin içi gülen bir kızdı
Yıllar sonra gördüğüm hayat yorgunu
Yaralı bir kadındı yapayalnızdı

Ezik bir mavi güldü yapayanlızdı
Yıllar sonra gördüğüm hayat yorgunu
Bin defa pişmanlık
Ezik bir mavi güldü yapayalnızdı

Söyle gülüm ne olur söyle
Hayat sana ne yaptı böyle
Mavi gülüm ne olur söyle
Yıllar sana ne yaptı böyle

Söyle kimler getirdi seni bu hale
Söyle söyle mavi gülüm
Kimler getirdi seni bu hale

Özlemleri yarım düşleri kırık
Yenilmiş hep kaybetmiş acılara tanık
O güzel gözlerinin ateşi sönmüş
Ah o güzel gözlerinin güneşi batmış
Mutluluğa uzaktan bakıyor artık

Hayat sana ne yaptı böyle
Mavi gülüm ne olur söyle
Yıllar sana ne yaptı böyle

Söyle kimler getirdi seni bu hale
Söyle kimler getirmiş seni bu hale
Söyle söyle mavi gülüm kanıyormusun
Yasanmamış yıllara yanıyormusun...

Sizin için tuttum beş gül getirdim Sevgili,
durup dururken beş kırmızı gül getirdim, kan.
Beş beyaz gül süt, beş sarı gül altın yaprak,
tuttum beş pembe gül getirdim Sevgili, tan.

Başka bir el koparmış onları, benim elim
bunca korkak: Bir dikmeyi bilirim. bir de
dokunmayı: Tepeden tırnağa teniniz yangın
beldem, sizin için beş siyah gül parmaklarım.

kömür. Toprak, temas, sahi bir de ak kağıt,
seçtiğim kelimelerin arasında nedense mağrur,
ilerlerim karda bıraktığım izler birer ağıt,
ayırdım dikenleri: Sizin için bu beş arı gül.

ENİS BATUR
mavi dinginliktir... ve derinlik...
aklıma şiiri geldi şairin...
çamlıcada yerdedir göklerin derinliği...

ve ki başkaca bir söz başka bir şairden...

bir avuç ümit...
bir parça gökyüzü....

gülün mavi olması...
kırmızı olmasından belki de evladır....
kırmızı kahır...
mavi tevekkül...

fani bir aşkın gölgesinde yetiştirdiğim mavi gülün hatırına...
hepimiz boyandık aşkın bir rengiyle ama hepimizden farklı damlayan...
ve hepimizin gözyaşı selde birleşir…
ve selin rengi…
neticede bizdik ağlayan...
selamün aleyküm
rabbim bir mavi gül almayı ve vermeyi nasip etsin inş
amin elif lam mim...
muctebaaaaaaa
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .

“Aşk Konulu Şiir ve Edebî Metinler” sayfasına dön