Bir Elif Miktarı Gülümse

Kullanıcı avatarı
mucteba22

Bir Elif Miktarı Gülümse

Mesaj gönderen mucteba22 »

Bir elif miktarı gülümse!!!

Bir elif miktarı gülümse!!!
Bilemezsin soluk benizli bebelerin ümitsizliğinin benden türediğini... Hayat:merhaba ile elveda arasında soluklanmak değil mi bazen kullanarak serin bir söğüdün gölgesini.. ? Sırtı sıvazlanınca goncalar açan gönül ikliminde bir yetimin anlık sevinci ile..Bir elif miktarı gül işte... Şeddeler koy üstüne....

Kupkuru yaprakları takıver ardına.. Fethederek serhaddini hüznün karanlık yüzünü.. Üzüntünle hikmete bürün.. Tozlu yollara güneş saçsın muzaffer komutan yürüyüşü.. Titre sonra.. Aslına dön.. Aşikâr et ki kül olmayacak közünü.. Bırak balıkları etme iltifat.. .Müsterih ol.. Sakla cevherdir özünü.. Bir elif miktarı gülümse.. Şeddeler koy üstüne.. Sevinç gözyaşları sürme olsun gözüne...

Nakış nakış kilim doku.. Rengârenk şekillerle mutluluğun resmini çiziver gitsin.. Abide desenler sadedir kıyas edilemez güzelliktesin.. Önce benliği yitir gölge ol yollara geçen dinlensin.. Sonra hasrete tutul ki varlığa özlemin dinsin.. Uzat ellerini meyvelere.. Asma değil telleri saran sensin..Nuruna düşmandır garabet aydınlık sensin.. Bir elif miktarı gül işte.. Şeddeler koy üstüne.. Sevinç gözyaşları sürme olsun gözüne...

Söz sukuta ulaştıkta istemez tevil.. Salkım salkım tan yelleri esende nicedir ahval kim bilebilir..? Ey toprağı hor gören gafil... Kaldır yolmada olma saçını göreceksin.. Rui zemindensin sen bilecek misin..? Ağaçtan yapılan gemileri kaldıran gemiler sana hizmet etmededir.. Bir elif miktarı gülümse..Şeddeler kondur üstüne.. Sevinç gözyaşları sürme olsun gözüne.. Bal şeker karışsın sözüne..

Ya Rab! Ayırma bu gözleri gül-i handandan.. Hem..Sitemkârsın ki mini serzenişe olamam hayran.. Mücevher olsan da cefaya olunmaz canan.. Biihtiyar nahak kanına giriyor olsam.. Calibi dikkattir sana saltanatı mülk-i letafet.. Ve dahi yegâne duçar olsan... Bir elif miktarı gül işte.. Şeddeler koy üstüne.. Sevinç gözyaşları sürme olsun gözüne.. Bal şeker karışsın sözüne..

Yarsın.. Lakin ayrı gönül.. Mülkü yoktur durur sultan.. Cisim idin ki yüceldin revaçta olur mu var iken canan..? Görüntü giryandır.. Ol güldür handandır cüdan.. Bağrıma ey saplama hançeri odundur hicran.. Bedende mevcut olan yüz bin olsa sana yaran.. Bırakma sancağı ümidi sensin atinin... Değerdir hatrı âleme.. Merhaba -elveda arası her şey senin eserin.. Bir elif miktarı gülümse.. Şeddeler koy üstüne.. Sevinç gözyaşları sürme olsun gözüne.. Bal şeker karışsın sözüne..
"Vakti Hicranda Bir Hoş Eser Seher Yeli"
İKİ TAŞ ARASINDA BİR DAL GELİNCİK GİBİ YALNIZIM
3nokta

Re: Bir Elif Miktarı Gülümse

Mesaj gönderen 3nokta »

Ya Rab! Ayırma bu gözleri gül-i handandan.. Hem..Sitemkârsın ki mini serzenişe olamam hayran.. Mücevher olsan da cefaya olunmaz canan.. Biihtiyar nahak kanına giriyor olsam.. Calibi dikkattir sana saltanatı mülk-i letafet.. Ve dahi yegâne duçar olsan... Bir elif miktarı gül işte.. Şeddeler koy üstüne.. Sevinç gözyaşları sürme olsun gözüne.. Bal şeker karışsın sözüne..
Çok güzel... :!:
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
Kullanıcı avatarı
mucteba22

anlayan hisseden seven beğenen kardeşlerimiz var neyse ki bazılarımız divan edebiyatından ebrudan sanatın başka dallarından anlamıyorki bunların osmanlı hayranlığından ileir geldiğini zannediyor.ben söylemekten çekimiyorum ben osmanlı hayranı değilim kendisi de söylesin olmadığını ya da bana göre osmanlı hayranı ve bu bence büyük bir hata itiraf etsin
Çeri

Mesaj gönderen Çeri »

mucteba22 yazdı:anlayan hisseden seven beğenen kardeşlerimiz var neyse ki bazılarımız divan edebiyatından ebrudan sanatın başka dallarından anlamıyorki bunların osmanlı hayranlığından ileir geldiğini zannediyor.ben söylemekten çekimiyorum ben osmanlı hayranı değilim kendisi de söylesin olmadığını ya da bana göre osmanlı hayranı ve bu bence büyük bir hata itiraf etsin
Geleneksel-Milli sanatlarımıza ilgi duyan arkadaşlarımızın, gençlerimizin olması çok sevindirici inan ki çok seviniyorum.Ama malesef toplumda bu tür sanat dallarımıza ilgi duyan insanlara hemen gerici,faşist,ırkçı damgası vuruluyor.Tarih hayran olunmak için değil ibret almak için dersler çıkarmak için vardır.Aynı şekilde Sanat Tarihide öyledir.Türkiye`nin bir Kültür Devrimine bir Rönesansa ihtiyacı var.Ama önce bunun için yok sen Osmanlıcısın,yok Osmanlı söylerdi böylerdi gibi yapay gereksiz tartışmaları aşmamız gerekiyor.Üstelik Divan Edebiyatının ilk şairi olarak kabul edilen Hoca Dehani Anadolu Selçukluları devrinde yaşamıştır.Ayrıca Ahmedi adlı şairde Germiyanlıdır.
Önemli bir konuda Osmanlı Tarihi demek sadece Siyasi,askeri tarih,fetihler tarihi demek değildir.Osmanlının bence çok daha önemlisi bir Sanat,Mimarlık,Edebiyat,Felsefe,Düşünce Tarihi vardır.Bence asıl önemlisi budur.
Benimle ilgili sorunada daha önce verdiğim cevap yeterliydi.Ama istersen daha açık bir cevap vereyim.Osmanlı Tarihimizin sadece bir bölümüdür.Ama önemli bir bölümü.Ben Osmanlıcı değilim.Çünkü ben bir Turancıyım.Bir Turancı`nın Osmanlıyı ne kadar sevmesi gerekiyorsa o kadar severim.
Kullanıcı avatarı
mucteba22

katılıyorummmm ama gülmektennn:)))))))
Kullanıcı avatarı
mucteba22

BİRİSİ

Bir şey var aramızda
Senin bakışından belli
Benim yanan yüzümden
Dalıveriyoruz arada bir
İkimiz de aynı şeyi düşünüyoruz belki

Gülüşerek başlıyoruz söze
Bir şey var aramızda
Onu buldukça kaybediyoruz isteyerek

Fakat ne kadar saklasak nafile
Bir şey var aramızda
Senin gözlerinde ışıldıyor
Benim dilimin ucunda

edebiyat dersinin en güzel yanı bu şiirle tanışmamdı.
selam ve dua ile
muctebaaa

“Aşk Konulu Şiir ve Edebî Metinler” sayfasına dön