Anadilde Ibadet

ali muhsin

Re: Anadilde Ibadet

Mesaj gönderen ali muhsin »

kizilbas yazmis
...pek iyi niyetli gibi gelmiyor bana sorun.
öylemi :D

kirklar cemi masalini biliyorum...saydiklarin 6 -7 kisiyi gecmiyor ..ayrica kirklar ceminin olduguna dair hic bir tarihi kaynak kitablarinda yazmadigi gibi ne Ehli Beyt (as) lardan nede hadislerinde gecmiyor yani tamami ile uydurmadir ...Düsününki Alemlere Rahmet olarak gönderilen Yüce Islam Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAA) kirklara gidiyor ve kirklar onu red ediyor yani " Bizim Peygambere ihityacimiz yok , Sen git ümmetine Pegamberlik yap " denip geri cevrilip Asagilaniyor ve daha sonra Yüce Peygamberimiz (saa) "ben beni Ademim " deyip iceri aliniyor vs ,vs ...Simdi bu 40 lar ..Alemlere Rahmet olarak gönderilen Yüce Peygamberimizden Ehli Beyt (as)lardan cokmu üstün ...? Bunun gibi Masallari bizlere Alevilktir diyenler daha 40 larin isimlerini bile sayamadiklari gibi Sahih kaynak bile getiremiyorlar ...Sünki bunun yalan oldugunu biliyorlar is, iki üc sayi ile 12 Imam Düsüncesinden uzak tutmak ! ayrica Ehli Beytin ,Hz.Ali (as) min Hadislerini okursan veya okumussan hicbir yerde Semahin var oldugu yazmaz ...kirklar cemi denen Masal gecmez sünki uydurma bir masal oldugu kesindir ..
Aleviler, Al-i Muhammedin Yetim ( UNUTULAN ) Evlatlarıdır
Allahume Salli Ala Muhammed ve Al-i Muhammed
------
Insana Secde etmek ,insanlik onurunu ayaklar altina almak demektir !
Insana Secde etmek ise insanlik icin bir Zillettir !
kara

Re: Anadilde Ibadet

Mesaj gönderen kara »

kizilbas yazdı:
Ya can ciğer kartaşım 14 Masumlar içinde 14 nazır 3 ler 5 ler 7 ler 40 lar ne arar Bizler birşeye benzetemiyoruz Biliyorsan Bunlar kimdir kayırıp koruduğuna göre söyle bizde öğrenelim.
Kim bunlar?
(3) Üçler: Hz. Allah, Hz. Muhammed ve Hz. Ali’dir.
(5) Beşler: Hz. Muhammed, Hz. Ali, H. Fatıma, Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin’dir.
(7) Yediler: Bunlar yedi ulu aşıklardır: Hatayi, Nesimi, Fuzuli, Kul Himmet, Virani, Yemini ve Pir Sultan Abdal’dır.
(12) Oniki İmamlar: Hz. Ali Kerramallahü Veche, İmamı-ı Hasan, İmamı-ı Hüseyin, İmam-ı Zeynel Abidin, İmam-ı Muhammed Bakır, İmam-ı Cafer Sadık, İmam-ı Musa Kazım, İmam-ı Ali Rıza, İmam-ı Muhammed Taki, İmam-ı Aliy’yül Naki, İmam-ı Hasan el-Askeri, İmam-ı Muhammed Mehdi.
(40) Kirklar: Bilinen Hz Ali etrafinda toplandigina dair anlatilan 40 yandaslari (mesela Hz.Ali'nin yoldaşı ve sırdaşı Selman-ı Pâk, vs)
Peki can ciğer bu 40 lar her şehirdemi var mesela Çorum da var Sivas ta var Maraş ta var Erzurum da var Antep te 40 ların tepesi varmış bu nasıl oluyor ciğerciğim her şehirde mezarları var bunların bunuda bir açıklığa kavuşturursan memnun olurum Saygılar
Resim

“İslamî Şiir ve Edebî Metinler” sayfasına dön