YEni saçmalık;Muharrem orucu icat etmek

Herşeyin zekatı vardır, bedenin zekatıda oruçtur.
AleviTurkmen

Re: YEni saçmalık;Muharrem orucu icat etmek

Mesaj gönderen AleviTurkmen »

Senin dedigin hadisler alevilerin kinden daga dogru olamaz
beyazgül12

Mesaj gönderen beyazgül12 »

Bahsettiğiniz Alevilik hangi Alevilik ,ben de ALeviyim ve kendi kaynaklarımı yazdığım bilgilerin altına sundum.Sen de yaz Alevilerin dediğin hadisleri ,sözleri biz de bilelim.Şiir ,türkü ,deyiş yazma ..İmamların as dilinden hangi kaynakta yazıyorsa bilgi yaz ,söz yaz.Anlaşılmayan cümleler kurma.Doğruluk oranını biz ölçmüyoruz.biz araştırmalarımız sonucunda ilmimiz oranında aklımızın kanaat getirdiğine inanıyoruz.Sorgulayarak gidiyoruz yani.

Her başlığa aynı yazıları kopyalamışsın.İlk bakıldığında içi dolu gibi ancak içi boş ,insanın nefsine hizmet eden ,nabza göre şerbet veren yazıyı ,Aleviliği ,islam Aleminde Sunnilik ,Caferilik bir de Alevilik varmış gibi ,Aleviliğii ayrı bir din gibi gösteren yazıyı...

Bu yazdığın yazıyı ,yani bu başlıkta " Asıl Muharrem orucu haktır " diye başlayan ve " Seyyid hakkı " diye biten yazıyı ,hangi kitaptan kopyalayıp yazdın...?kitabın ismini ve yazarını yaz .Kitabı alıp bakıp kopyalamayı biliyorsun.O zaman kitabın ismini ve yazarını da yazacaksın yazının altına ,korkmayacaksın yani ,güveniyorsan yazdığın bilgiye ,bilginin kaynağını da vereceksin.Böyle ilmi tartışma olmaz...bekliyorum bu başlıkta en başta yazdığın yazının kaynağını ...karmakarışık bütün kitapların ismini yazma ,sadece bu yazıyı alıntıladığın kitabın ismini bekliyorum....
AleviTurkmen

Mesaj gönderen AleviTurkmen »

Goruldugu gibi, biz baska yorumlariz siz baska, ve biz sana karismayiz siz de bize
beyazgül12

Mesaj gönderen beyazgül12 »

Böyle bu isimle yazıp çelişkili devam edersen sonuna kadar karşındayım ...

Sorduğum soruya cevap ver ..!biliyorum konuyu atlamaya ,cevapsız cümleler kurmaya devam edeceksin ..cevap veriyor gibi görünüp hiç ilmi yazmayacaksın ..ben de sormaya devam edeceğim o zaman..!fikirlerimizin nereye kadar çatışacağı belli olsun..sorduğum sorunun cevabını yaz bekliyorum ...!

“Oruç” sayfasına dön