"Oruç Üç Gün Otuz Güne Emevi Padişahı Çıkardı" Uydurması

Herşeyin zekatı vardır, bedenin zekatıda oruçtur.
ALIBABA

Re: Oruç Üç Gün Otuz Güne Emevi Padişahı Çıkardı

Mesaj gönderen ALIBABA »

Musa Özateş yazdı:
ALIBABA yazdı:
Imam caferin dedigi gibi : ilk kellesi asilacak kabenin duvarina asilacak olanlar hirsizlar ve soygunculardir .

Yine yalan söylüyorsun
imam SAdıkın bu hadisini hangi kaynaktan naklediyorsun yaz bakalım ama yazamaz kaçar konuyu dağıtırsın bektaşi mikrobu aklını fikrini sarmış
HADİ 12 İMAMLARA İNANMIYORSUN BARİ ADAM GİBİ DAVRANDA ONLAR ADINA YALAN SÖYLEYİP DURMA VE HERKESİN BEDDUSINIDA ÜZERİNE ALMA
Bu yalan degil gercek bir hadis sia kaynaklidir . Senin haberin yok o baska dogrudan mahrum olmak okumamisliktan kaynaklaniyor .

Aranizda kaynagi ilen varsa yazsin bu hadisi lutfen !!!

Rabbin dedigi gibi kuyun arastirin !!!

Allah eyvallah
Hasan Akça

Mesaj gönderen Hasan Akça »

ALIBABA yazdı:
Musa Özateş yazdı:
ALIBABA yazdı:
Imam caferin dedigi gibi : ilk kellesi asilacak kabenin duvarina asilacak olanlar hirsizlar ve soygunculardir .

Yine yalan söylüyorsun
imam SAdıkın bu hadisini hangi kaynaktan naklediyorsun yaz bakalım ama yazamaz kaçar konuyu dağıtırsın bektaşi mikrobu aklını fikrini sarmış
HADİ 12 İMAMLARA İNANMIYORSUN BARİ ADAM GİBİ DAVRANDA ONLAR ADINA YALAN SÖYLEYİP DURMA VE HERKESİN BEDDUSINIDA ÜZERİNE ALMA
Bu yalan degil gercek bir hadis sia kaynaklidir . Senin haberin yok o baska dogrudan mahrum olmak okumamisliktan kaynaklaniyor .

Aranizda kaynagi ilen varsa yazsin bu hadisi lutfen !!!

Rabbin dedigi gibi kuyun arastirin !!!

Allah eyvallah
sana kaynağı soruluyor söylersin olur biter söyleyemezsen yalan olduğu ortaya çıkar doğruysa sana hak veririz yalansa o arkadaşa hak veririz bu kadar basit kaynağı yaz mademki okudun biliyorsun bizde varsa öğrenmiş oluruz
3nokta

Mesaj gönderen 3nokta »

Boş hem de bomboş yazışmalar. Ne yazsanız da şartlanmış biri ikna olmaz. Kuran'a inanıyorum deyip KuraN'DAN DELİL SUNMA GAYRETİNDE OLAN ANCAK İŞİNE GELMEYEN BİR ŞEY GÖRDÜĞÜ ZAMAN DA BUNU KİM EKLEMİŞ diye fikir beyan eden birisiyle anlaşabilmek mümkün görünmüyor.
nokta koymuyoruz artık cümle sonlarına
noktayı koyacak olan sensin anlasana
. . .
AleviCaferi

Mesaj gönderen AleviCaferi »

Bunu sen yazdin, ondan sonra utanmadan bunun kaynagini bizden isteyemezsin. Tartisma böyle degildir. Sen birsey söylersen sen ispatlayacaksin, karsindaki degil.
Resim

"Benim soyumdan gelenler değil, benim izimden gidenler bendendir" Hz.Ali(AS)
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

AleviCaferi yazdı:
Bunu sen yazdin, ondan sonra utanmadan bunun kaynagini bizden isteyemezsin. Tartisma böyle degildir. Sen birsey söylersen sen ispatlayacaksin, karsindaki degil.
Zayifligima bagislayin Bu cevap hepunuza

Ben her okudugum seyin kaynagini nereden bulayim el insaf okumustum aklimda kalmisti bir suru kitap aramasi getirmesi gunleri alir ama alin site bu onlardan biri siz daha kendi kaynaklarinizdan haberiniz yok el insan nasil sialik bu ?????

hepusunu okuyun !!

2- Ebu Basir şöyle der: İmam Ebu Abdullah Caferi Sadık aleyhisselam şöyle buyurdu: “Halka tamamlanmadıkça Kaim zuhur etmeyecektir.” Şöyle arzettim: Halkanın (tamamlanması) ne kadardır? Şöyle buyurdu: “Onbin. Cebrail sağından, Mikail ise solundan gelecek. Sonra bayrağı açacak ve onunla dolaşacaktır. Doğuda ve batıda olan herkes o bayrağa lanet edecektir. İşte o, Cebrail’in Bedir gününde indirdiği Resulullah’ın bayrağıdır.”

Sonra şöyle buyurdu: “Ey Ebu Muhammed! Vallahi o bayrak ne pamuktan, ne ketenden, ne yün ne de ipekten değildir.” Şöyle arzettim. Peki o bayrak nedendir? Şöyle buyurdu: Cennet yapraklarındandır. Resulullah onu Bedir gününde açtı ve daha sonra onu katlayarak Hz. Ali’ye verdi. Bayrak Cemel gününe kadar Hz. Ali’nin yanındaydı. Hz. Ali o gün onu açtı ve Allah da Hz. Ali’ye fetih nasip etti. Sonra onu katladı ve şu an burada bizim yanımızdadır. Kaim kıyam edene kadar kimse o bayrağı açamayacak ve o kıyam edip de bayrağı açtığında doğuda ve batıda olan herkes o bayrağa lanet edecek. Onun gelişi ile birlikte korku bir aylık mesafede onun önünden, arkasından, sağından ve solundan hareket edecek.” Sonra şöyle buyurdu: “Ey Ebu Muhammed! O, Allah’ın bu halka gazabından dolayı ve dedelerinin kanını bu halk döktüğü için gazaplı ve üzgün bir halde zuhur edecektir üzerinde Resulullah’ın Uhud gününde giydiği gömlek olacaktır. Ayrıca Resulullah’ın sahab (bulut) adlı sarığını, uzun zırhını ve Zülfikar adlı kıdıcını kuşanacak. Sekiz ay yalınkılıç dolaşacak ve şecaatle kafirleri öldürecek. İlk önce Şeybeoğulları (Kabe’nin perdedarları)’ndan başlayacak. Onların ellerini keserek Kabe’ye asacak ve onun münadisi şöyle nida edecek: Bunlar Allah’ın hırsızlarıdırlar. Sonra Kureyş’e dönecek ve onlara karşı sadece kılıçla davranacak. Kaim’in zuhurundan önce biri Küfe’de diğeri de Basra’da olmak üzere Ali’den beraate dair iki yazı (bildiri) okunacak.”

Allah Allah eyvallah
Hasan Akça

ALIBABA yazdı:
AleviCaferi yazdı:
Zayifligima bagislayin Bu cevap hepunuza

Ben her okudugum seyin kaynagini nereden bulayim el insaf okumustum aklimda kalmisti bir suru kitap aramasi getirmesi gunleri alir ama alin site bu onlardan biri siz daha kendi kaynaklarinizdan haberiniz yok el insan nasil sialik bu ?????

biz sana uyduruyorsun diyoruz sende siz bulun bu nasıl şialık diyorsun kafan iyimi?
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

Hasan Akça yazdı:

biz sana uyduruyorsun diyoruz sende siz bulun bu nasıl şialık diyorsun kafan iyimi?
Bak orda kabeye sahip cikanlarin sohretlilerin kelle pacalari gidecek diyor keske yorumla ilgili sey yazsaydin .

Ben sandimki sizler tarafindan bu hadis cok biliniyor cunku tum sia sitelerine gidigimde muhakkak boyle ayeltlerle karsilasiyorum .

Bu hadisin metni elimde olmadigindan aranizda bilen varsa yazsin dedim yazin demedim dikkat edin bilen varsa yazsin dedim cunku kaynagi elimde yoktu diye .

Siz beni uzattikca uzattiniz , ama boyum gene kisa .
Allah Allah eyvallah
alone_man

Mesaj gönderen alone_man »

ALIBABA yazdı:
Hasan Akça yazdı:

Bak orda kabeye sahip cikanlarin sohretlilerin kelle pacalari gidecek diyor keske yorumla ilgili sey yazsaydin .

Ben sandimki sizler tarafindan bu hadis cok biliniyor cunku tum sia sitelerine gidigimde muhakkak boyle ayeltlerle karsilasiyorum .

Bu hadisin metni elimde olmadigindan aranizda bilen varsa yazsin dedim yazin demedim dikkat edin bilen varsa yazsin dedim cunku kaynagi elimde yoktu diye .

Siz beni uzattikca uzattiniz , ama boyum gene kisa .
Allah Allah eyvallah
sen yalan söyleyince uzatıyoruz teşhir için napalım
ALIBABA

Mesaj gönderen ALIBABA »

alone_man yazdı:

Sen onu bunu bos ver sia kaynakli kaynak sundum hicbirinizde verdigim hadis hakkinda cekirdek citi bile cikmadi necisiniz ????? Niye cevap yok ??? necisiniz ?

Acep burda bir ben ola !
Hakikati tuzla ,aciyla yogura .
Hasan Akça

ALIBABA yazdı:
alone_man yazdı:

Sen onu bunu bos ver sia kaynakli kaynak sundum hicbirinizde verdigim hadis hakkinda cekirdek citi bile cikmadi necisiniz ????? Niye cevap yok ??? necisiniz ?

Acep burda bir ben ola !
Hakikati tuzla ,aciyla yogura .
hırsızlığın cezası ölüm değildir uydurduğunu söyledik kaynakta istedik dut yemiş bülbül gibi kaynakta veremedin ve şimdi pişkini oynuyorsun
sen zehir saçacaksın bizde ilaç ilk iinsandan bu yana kural budur

“Oruç” sayfasına dön